|

هیپنوتیزم چیست – جامع ترین راهنمای هیپنوتیزم در اینترنت

هیپنوتیزم چیست؟

مقدمه:

واژه‌ی هیپنوتیزم (Hypnotism) برگرفته از واژه‌ای یونانی است. هیپنوز در زبان یونانی به معنی خواب و اوسیس به معنای شرایط است. در 1896 از واژه هیپنوز به معنای شروع خواب یا مرحله به خواب رفتن استفاده می شد اما از 1880 این واژه برای شرایط خوابگونه که به صورت مصنوعی به فرد القا می شود کاربرد دارد.

در ویکی پدیای فارسی و تقریبا تمام منابع چاپی و اینترنتی، هیپنوتیزم را خوابگری یا خواب مصنوعی ترجمه کرده اند؛ اما در راستمرد ما ترجیح می دهیم از همان واژه هیپنوتیزم استفاده کنیم چرا که واژه خواب مصنوعی به غلط به ذهن مخاطب این باور را القا می کند که هیپنوتیزم شبیه خواب است در صورتی که خواب و هیپنوتیزم از زمین تا آسمان با هم متفاوت هستند و حتی اسکن امواج مغزی افراد در حالت هیپنوتیزم نشان می دهد که آنها خواب نیستند بلکه وارد حالت متفاوتی از هوشیاری شده اند.

در ادامه ما شما را با مفهوم واقعی هیپنوتیزم، تاریخچه هیپنوتیزم، مراحل و روش های خود هیپنوتیزم و دگر هیپنوتیزم و راه های بهره بردن از هیپنوتیزم برای رسیدن به حداکثر پتانسیل و موفقیت در زندگی آشنا می کنیم، پس به خواندن ادامه دهید. فقط دقت بفرمایید که نظریاتی که در اینجا توسط راستمرد بیان می شود عموما بر پایه تجارب بیانگذار راستمرد، آقای کاظم پور که خودشان بیش از دو دهه در زمینه هیپنوتیزم و علوم خودشناسی به صورت عملی و تحقیقاتی فعال بوده اند بنا شده و ممکن است در مواردی با باور (غلط) عمومی در مورد هیپنوتیزم تفاوت داشته باشد. هر چند ما سعی کرده ایم هم نظر رایج را بیاوریم و هم نظر منحصر به فرد خودمان را.


کلیپ تصویری هیپنوتیزم:

اگر در حال حاضر فرصت ندارید که این مقاله را مطالعه کنید می توانید کلیپ زیر را مشاهده کنید که به طور مختصر مباحث مطرح شده در این مقاله را پوشش می دهد و همین طور شامل آموزش خود هیپنوتیزم رایگان نیز می باشد:


فهرست محتوا

مقدمه. 1

کلیپ تصویری هیپنوتیزم. 1

تاریخچه هیپنوتیزم 3

انواع هیپنوتیزم 4

نحوه عملکرد هیپنوتیزم 4

مراحل هیپنوتیزم 6

 1. آرامسازی و ریلکسیشن. 6
 2. القای هیپنوز 6
 3. عمیق سازی. 6
 4. ارائه القائات هیپنوتیزمی 7
 5. خارج کردن فرد از هیپنوز و اتمام کار 8

کاربردهای هیپنوتیزم 8

آیا همه هیپنوتیزم می شوند؟ چطور هیپنوتیزم شوم؟ چه کسانی هیپنوتیزم نمی شوند؟ 9

قدرتهای ماورایی در هیپنوتیزم 10

نتیجه گیری: 14


تاریخچه هیپنوتیزم:

جادو و درمانگری شمن های باستانی در مورد تاریخچه علم هیپنوتیزم بحث بسیار زیاد است و کسی دقیقا نمی تواند نقطه شروعی برای هیپنوتیزم تعریف کند. شاید علت این موضوع این باشد که ورود به خلسه که پیش نیاز و آغازگر هیپنوتیزم است، یک توانایی ذاتی است که در همه انسان ها وجود دارد و طبیعتا از دوران باستان انسان ها با چنین قابلیتی آشنا بوده اند. جادوگران، عرفا، پیشگوها و شمن درمانگران از هیپنوتیزم برای دیدن آینده، انجام کارهای محیرالعقول، درمان بیماری ها، ارتباط با ارواح و تاثیر بر اراده دیگران استفاده می کرده اند.

 در واقع شاید این موضوع برای خیلی تازگی داشته باشد اما ابتدا هیپنوتیزم در علوم غریبه کاربرد داشت و تنها پس از گذشت مدت زیادی توسط افراد خیرخواه و پزشکان وارد جامعه پزشکی شد و برای درمان بیماری ها در اختیار عموم قرار گرفت. پس نمی توان به طور دقیق موسس هیپنوتیزم را معرفی کرد.

 شاید ملل بزرگ باستانی ایران، مصر و هند را بتوان نخستین موسسان این علم دانست؛ اما در دوران معاصر عده ای آنتون مسمر [1] (Anton Mesmer) را و عده ای نیز جیمز برید (James Braid) اسکاتلندی را، مخترع هیپنوتیزم می دانند.

 در واقع روش های اساسی هیپنوتیزم برگرفته از همان روشهای آنتون مسمر می باشد که در آن زمان مسمریسم نامیده می شد. اما جیمز برید، جراح اسکاتلندی، معتقد بود مسمر شیاد است و کاری که می کند ارتباطی با نیروی پنهانی یا همان مغناطیسم حیوانی ندارد و این پدیده صرفا خواب مصنوعی است. به همین خاطر در مورد این موضوع تحقیقات علمی انجام داد و در کتابی که نوشت، نام این پدیده را خواب مصنوعی یا همان هیپنوتیزم گذاشت.
______________________________________________________________________

این کلیپ نیز می تواند برای شما جالب باشد: “راز مارپیچ انرژی انسان ها و هاله مغناطیسی اطراف آنها

______________________________________________________________________

 نیرو و انرژی پرانا یا به گفته مسمر، مغناطیسم حیوانی در حین هیپنوتیزمهر چند که او بعدها به اشتباه خود پی برد و سعی کرد اسم مونویدییزم [2] را جایگزین هیپنوتیزم کند؛ اما خیلی دیر شده بود و در تمام دنیا واژه هیپنوتیزم رایج شده بود. به هر حال در ابتدای قرن بیستم، پزشکانی همچون بلولر و پس از آن روانکاوان به پیشتازی فروید، برای درمان بیماران از هیپنوتیزم استفاده کردند. هیپنوتیزم کم کم تبدیل به جزئی از درمان های روانشناسی شد. در ایران نیز آقای شعبان طاووسی ملقب به کابوک، با دریافت مدرک هیپنوتیزم خود در آمریکا از انجمن بین‌المللی هیپنوتیزم و بازگشت به ایران، انجمن هیپنوتیزم را در ایران بنیان گذاشت.

 نکته ای که دوست دارم اینجا با شما در میان بگذارم و تقریبا مطمئنم در هیچ منبع دیگری از هیپنوتیزم در مورد آن صحبت نمی شود، مسئله مغناطیسم حیوانی است که مسمر از آن صحبت می کرد.

از اعصار باستانی همه انسان های روشنیده از انرژی ای صحبت کرده اند که در تمام کائنات جاری و ساری است. این انرژی در گذشته انرژی چی یا پرانا یا نیروی حیاتی یا مانا نامیده می شد. در عصر معاصر نیز مسمر آن را مغناطیسم حیوانی نام نهاده بود. همینطور دکتر رایشنباخ به آن نیروی اودیک [3] می گفت. ویلهم رایش، روانکاو و محقق آلمانی، آن را نیروی اورگون [4] می دانست.
______________________________________________________________________

مقاله مرتبط در این زمینه: “نکات اسرارآمیزی در مورد “پرانا” که نمی دانستید!

______________________________________________________________________

در یک کلام آنتوان مسمر حق داشت. او واقعا فرمی از انرژی را پیدا کرده بود که از اعصار باستانی گم شده بود و با استفاده از جمع آوری و هدایت این نیرو اقدام به تغییر سطح آگاهی افراد می کرد؛ اما چون در آن زمان (و حتی امروزه)، ابزار و دستگاهی برای اندازه گیری این موضوع نیست، این انرژی همواره نادیده گرفته شده است.

اکثر روانشناسان سعی می کنند با استفاده از تئوری های معمول روانشناسی و همان مدل ذهن خودآگاه/ناخودآگاه همه مسائل مربوط به هیپنوتیزم را توضیح دهند. در صورتی که خیلی از هیپنوتراپیست های حرفه ای صادقانه اعتراف می کنند که علت خیلی از پدیده هایی که در حین هیپنوتیزم رخ می دهد را نمی دانند.

نیرو و انرژی پرانا یا به گفته مسمر، مغناطیسم حیوانی در حین هیپنوتیزم

بنده خودم بارها این موضوع را آزمایش کرده ام که سوژه در حین هیپنوتیزم، حتی اگر کلامی بر زبان آورده نشود، به انرژی و خواسته هیپنوتراپیست پاسخ می دهد. تنها راه توضیح دقیق این موضوع، پذیرفتن ارتباط در سطح انرژیک بین سوژه و هیپنوتراپیست می باشد.

همین طور به خاطر دارم که استاد کابوک هم در یکی از کلیپ های سخنرانی شان می فرمودند که “علیرغم باور روانشناسان بر اثر تلقین کلامی در هیپنوتیزم و رد هر گونه نیرو و انرژی، من به قدرت چشم ها و القای غیر کلامی باور دارم” که باز این موضوع هم در راستای همان تجاربی است که بنده داشتم.

حتی اینگو سوان، روشن بین افسانه ای و پایه گذار روش علمی دوربینی (remote viewing)، در کتاب سکشوالیتی روانی (Psyshic sexuality)، در مورد واقعیت این نیرو و علل سرکوب شدنش در طول تاریخ، به زیبایی صحبت می کند. او حتی در مورد باز شدن چشم درونی خود و دیدن این انرژی در انسان ها صحبت می کند.
_____________________________________________________________________

کلیپ مرتبط در این زمینه: “چشم درونی چیست؟ چگونه باز میشود؟ چه مراحلی را باید طی کرد؟

_____________________________________________________________________

به هر حال بحث در مورد این موضوع، چندین مقاله و شاید حتی یک کتاب می طلبد؛ اما به طور خلاصه در متون استاندارد روانشناسی و هیپنوتیزم به شما گفته می شود که علت رخ دادن هیپنوتیزم تلقین های کلامی هیپنوتیزور است و هیچ نیرو و انرژی بین دو فرد رد و بدل نمی شود و مسمر در مورد مغناطیسم حیوانی در اشتباه بود. اما من به شما می گویم مسمر هیچ گاه در عمرش بیشتر از این زمان درست نمی گفت. واقعا چنین انرژی ای وجود دارد و تبادل آن برای هیپنوتیزم ضروری است. هرچند که نمی توان اثر تلقین کلامی و ذهن را نیز نادیده گرفت.


انواع هیپنوتیزم:

 هیپنوتیزم به دو بخش خودهیپنوتیزم و دگرهیپنوتیزم تقسیم می گردد. همانطور که از اسمش پیداست در خودهیپنوتیزم فرد سعی میکند با خودتلقینی وارد خلسه هیپنوتیزمی شود اما در دگر هیپنوتیزم سوژه توسط شخص دیگری که به آن هیپنوتیزور یا هیپنوتراپیست گفته می شود وارد خلسه می شود.
______________________________________________________________________

مقاله مفید در این زمینه: “هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم – تاثیرات و انواع آن

______________________________________________________________________

ورود به خلسه و هیپنوتیزم به کمک هیپنوتیزوردر گذشته چون امکان ساخت فایل های صوتی همراه با امواج سابلیمینال و… وجود نداشت، معمولا دگر هیپنوتیزم، تنها با مراجعه به هیپنوتراپ ممکن بود.

 امروزه شاخه ی جدیدی از علم هیپنوتیزم بنیان نهاده شده که به ساخت و توسعه فایل های صوتی خود هیپنوتیزم یا سایر روش های اختصاص دارد. با استفاده از این فایل ها و بدون نیاز به هیپنوتیزور، فرد می تواند وارد خلسه هیپنوتیزمی شود و از مزایای بیشمار این موضوع بهره مند شود.

به علت موثر بودن هیپنوتیزم و اثرات قدرتمند آن بر ذهن و روان انسان، بسیاری از تکنیک های و فرمول های هیپنوتیزم توسط افراد و دولت های بزرگ پنهان نگهداری می شود. علاوه بر عرصه های درمانی و روانشناسی، در حیطه های تبلیغاتی و حتی سیاسی برای شکل دهی به افکار عمومی از این موضوع استفاده می شود.

ما در راستمرد نیز از فرمول خاصی برای ساخت فایل های خود هیپنوتیزمی مان استفاده می کنیم که فرمول آن نزد ما محفوظ است.
______________________________________________________________________

از اینجا می توانید مراحل کلی ساخت یک فایل خودهیپنوتیزم را مشاهده بفرمایید.

______________________________________________________________________

دقت کنید که علم کار با ذهن و ناخودآگاه انسان، علم بسیار حساسی است. اگر این موضوع توسط فرد بی تجربه یا بدون دانش کافی انجام شود، ممکن است مشکلات بسیار جدی را برای فرد بوجود آورد که بعدا حل کردن آنها نیز، حتی توسط هیپنوتراپ مجرب، بسیار دشوار خواهد بود.

در حال حاضر تنها مرجع فارسی زبان که فایل های خود هیپنوتیزم آن توسط کارشناس ارشد روانشناسی و دارنده مدرک هیپنوتیزم از انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران ساخته می شود، راستمرد می باشد.
می توانید از اینجا مدارک آقای کاظم پور مدیر راستمرد را مشاهده کنید.


نحوه عملکرد هیپنوتیزم:

اگر بخواهیم ذهن یک انسان را به طور ساده تعریف کنیم، ذهن شامل دو بخش است:
1. خودآگاه
2. ناخودآگاه.

ناخودآگاه مارپیچ و بسیار عمیق و عجیب و ناشناختهبخش اول همان بخشی است که با آن به کار و زندگی روزمره می پردازیم. این بخش قسمت کوچکی از ذهن انسان را تشکیل می دهد؛ اما بخش وسیع تر که به آن ذهن ناخودآگاه یا ضمیر پنهان گفته می شود بخشی است که همه خاطرات و عواطف و احساسات فراموش یا سرکوب شده و همچنین تمام عملکردهای خودکار بدن مثل تنظیم دمای بدن، ضربان قلب، گوارش و… در آن قرار دارد.

بر خلاف تصور عمومی، ذهن ناخودآگاه، نادان یا گنگ، یا آنطور که گفته می شود، ناخودآگاه نیست؛ بلکه بسیار آگاه و هوشیار است. ذهن ناخودآگاه، برخلاف شما (یا بخش خودآگاه ذهن) که چیزهایی را فراموش میکند یا خسته میشود و به خواب میرود، هر گز به خواب نمی رود. حتی در مواردی بوده که فرد در کما یا بیهوشی عمیق بوده، اما بعد از هیپنوتیزم، تمام خاطرات و رخدادهای محیط را با جزئیات تعریف کرده است. همه اینها نشان از قدرت و هوشیاری ضمیر پنهان دارند.

ضمیر پنهان، مخزن همه خاطرات و عواطف است، بر همه چیز آگاه است و حیات فیزیکی ما به آن وابسته است. همچنین در روان انسان نیز بسیار موثر است به طوری که سرنوشت فرد نه بر اساس باورهای موجود در ذهن خودآگاه، بلکه بر اساس باورهای ضمیر ناخودآگاه تعیین می شود.
______________________________________________________________________

مقاله مرتبط در این زمینه: “ضمیر ناخودآگاه چیست؟ چطور کار میکند؟ چگونه کنترل و برنامه ریزی میشود؟

______________________________________________________________________

حالا ممکن است فردی بگوید با این حساب من دوست دارم ضمیر ناخودآگاهم را تحت کنترل بگیرم و باورهای مثبتی همچون ثروت و فراوانی و اعتماد به نفس را به آن تزریق کنم، اما در واقعیت موضوع به همین سادگی ها هم نیست. در جلوی شما سد ضمیر خودآگاه قرار دارد.

ذهن ناخودآگاه در فرد مراقبه گربخش منطقی ضمیرخودآگاه یا عامل نقادانه (critical factor)، بخشی از ذهن است که وظیفه اش جلوگیری از نفوذ به ناخودآگاه یا برعکس جلوگیری از ورود محتوای ناخودآگاه به ضمیر خودآگاه است. وقتی که می خوابید و خواب میبینید این بخش منطقی مغز غیر فعال است. به همین خاطر خوابهایتان هر چقدر هم عجیب و غریب یا نمادین، باعث تعجب شما نمی شوند.

 این سد منطقی در حین بیداری همیشه مانع دستیابی به ناخودآگاه است. فقط با مراقبه یا هیپنوتیزم می توان از آن عبور کرد. کارایی هیپنوتیزم در وهله اول گذر از این عامل منطقی و دستیابی به ناخودآگاه و در وهله دوم عمیق شدن در ناخودآگاه برای رسیدن به عمق ضمیر پنهان است؛ جایی که توانایی های خارق العاده انسانی و همینطور فرایندهای درمانی در آن رخ می دهند.

همین طور ارائه تلقین های درست و علمی و ثبت و ضبط این تلقین ها در ضمیر پنهان، از دیگر بخش های هیپنوتیزم است که به آن کارایی بالایی می دهد. در نهایت هم هیپنوتیزور باید به آرامی و ملایمت فرد را از ضمیر پنهانش خارج و او را مجددا به حالت هوشیاری عادی بازگرداند.

در صورتی که این فرایند به درستی انجام گیرد بسیاری از مشکلات روحی و روانی و حتی مشکلات جسمی می توانند درمان شوند. همین طور دستیابی به اهداف و موفقیت هم با هیپنوتیزم و صد البته تلاش های مناسب در جهت تلقینات امکان پذیر هستند. در بخش بعد در مورد مراحل هیپنوتیزم به طور دقیق تر صحبت می کنیم.
______________________________________________________________________

کلیپ مفید در این زمینه: “قدرت ضمیر ناخودآگاه و تحولاتی که با تاثیر روی آن در زندگی ایجاد میکنیم 

______________________________________________________________________


مراحل هیپنوتیزم:

هر چند روش های بسیار زیادی برای هیپنوتیزم وجود دارد اما به طور کلی میتوان مراحل هیپنوتیزم را به این صورت دسته بندی کرد:

1. آرامسازی و ریلکسیشن
2. القای هیپنوز
3. عمیق سازی
4. ارائه تلقینات هیپنوتیزمی
5. خارج کردن فرد از هیپنوز و اتمام کار.

1.     آرامسازی و ریلکسیشن:

آرامسازی و ریلکسیشن قبل از هیپنوتیزمدر این مرحله شخص باید بدن و ذهن خود را وانهاده کند. معمولا هر انسانی در طول روز تنش های ذهنی و بدنی بسیاری را با خود حمل می کند. این تنش ها ما را در وضعیت فیزیولوژیکی جنگ و گریز قرار می دهند. یعنی بدن همواره آماده نبرد یا فرار کردن است. به همین خاطر در چنین شرایطی هرگز دریچه ناخودآگاه بروی شما باز نمی شود. به همین خاطر چه به تنهایی اقدام به خودهیپنوز کنید، یا اینکه از یک هیپنوتراپیست کمک بگیرید، گام اول آرام کردن بدن و ذهن شما خواهد بود.

______________________________________________________________________

فایل صوتی سابلیمینال مرتبط: “آرامسازی و ریلکسیشن و شفای ذهن (رایگان)

______________________________________________________________________

2.     القای هیپنوز

این مهمترین بخش هیپنوتیزم است که در آن ذهن منطقی (critical factor)، خاموش می شود و فرد به ضمیر پنهان خود پا می گذارد. شاید هزاران هزار تکنیک برای القای هیپنوتیزم وجود داشته باشد. از تجسم خلاق گرفته تا شمارش معکوس و حتی روش های لمس فیزیکی.

روش های علمی القای هیپپنوتیزم

یکی از رازهای موثر بودن فایل های خودهیپنوتیزم راستمرد ورای محصولات مشاهده در روش ترکیبی مختص راستمرد برای القای هیپنوتیزم است، که در آن از چند روش به علاوه تکنولوژی همسان سازی امواج مغزی با نرم افزاری خاص استفاده می شود تا فرد هر چقدر هم که ذهن و بدن پر تنشی داشته باشد به مرور و با گوش دادن به فایل خود هیپنوتیزمی بتواند با ضمیر پنهان خود ارتباط برقرار کند.

 

______________________________________________________________________

مقاله مرتبط در این زمینه: “امواج مغزی چیست؟ اسرار ذهن خود را بشناسید!

______________________________________________________________________

البته طبق تجربه شخصی خودم، کسانی که به طور مدام مراقبه و یوگا انجام می دهند و ذهن آرامی دارند خیلی راحتتر و سریعتر هیپنوتیزم می شوند. افرادی که با واژه مدیتیشین و تن آرامی بیگانه هستند نیاز به جلسات یا مدت زمان بیشتری دارند تا بتوانند بر بخش منطقی ذهن خودآگاه فائق آیند.

پس از ورود به ناخودآگاه، نیاز است که در این عرصه بسیار وسیع جلوتر برویم. همچون دره ای عمیق که ما تازه وارد آن شده ایم و هنوز اعماقش را نمی بینیم.

3.     عمیق سازی

این بخش نیز بسیار مهم است، اما متاسفانه بسیاری از هیپنوتیزور ها تفاوت بین القا و عمیق سازی را نمی دانند و تصور می کنند به صرف القای هیپنوز، می توان به  ناخودآگاه فرد تلقین داد، در صورتی که این باور کامل اشتباه است.

عمیق سازی در هیپنوتیزمناخودآگاه شما بسیار عمیق است و هر چقدر شما بیشتر در آن عمیق شوید، به لایه های پنهانی تر و عمیقتری از وجودتان دسترسی پیدا می کنید. مثلا اگر کسی بخواهد خاطره بدی که دیروز برایش رخ داده است را در ناخودآگاهش اصلاح کند شاید با 5 دقیقه عمیقسازی به این خاطره برسد اما برای رسیدن به خاطرات مثلا 5 سالگی شاید باید بیش از 45 دقیقه فقط برای فرد عمیق سازی انجام شود.

میزان و طول مدت عمیق سازی ممکن است نسبت به فرد متفاوت باشد، اما به طور کلی کسانی که قبلا تجربه هیپنوتیزم یا مراقبه را داشته اند زودتر عمیق می شوند، اما افراد دیگر به زمان بیشتری نیاز دارند.

معمولا از نشانه های فیزیکی عمیق شدن؛ افتادن سر، بی حس شدن بدن، سرخی چشم ها، زیاد قورت دادن آب دهان، نفس های آرام و سطحی مثل حالت خواب و سختی در صحبت کردن یا باز کردن چشم ها را می توان نام بردیک هیپنوتیزور با تجربه، از روی مجموع این علائم و همین طور حس درونی خود، متوجه می شود کی فرد برای کار درمانی به اندازه کافی عمیق شده و باید تلقین ها را ارائه کند.

ما نیز در راستمرد به این مرحله بسیار مهم در فایل هایمان، توجه ویژه داریم و فایل های را طوری تنظیم می کنیم که برای 99 درصد افراد به اندازه کافی عمیق کننده باشد.
______________________________________________________________________

فایل صوتی مرتبط: “فایل صوتی سابلیمینال مراقبه و عمیق سازی با ضربان نبض زمین (رایگان)”

** از اینجا بیشتر می توانید در مورد فرمول سری راستمرد در ساخت فایل های خودهیپنوتیزم بیشتر بدانید.

______________________________________________________________________

4.     ارائه القائات هیپنوتیزمی

همانطور که از اسمش پیداست در این مرحله، به فرد تلقینات هیپنوتیزمی داده میشود. بر خلاف باور عوام، تلقینات می توانند مثبت یا منفی باشند. مثلا من از امروز به سلامتی خود توجه می کنم یا من از امروز دیگر دوست ندارم سیگار بکشم هر دو موثر هستند. و این باور عمومی که تلقینات حتما باید فعل مثبت داشته باشند صحت ندارد. ناخودآگاه هم مثل ذهن خودآگاه، همه نوع جمله ای را متوجه میشود.
______________________________________________________________________

مقاله مرتبط با این بحث: “آیا استفاده از جملات و عبارات تاکیدی و مثبت واقعا در زندگی ما موثرند؟

______________________________________________________________________

 اما جملات حال ساده مثبت، سرراست ترین و ساده ترین فرم تلقینات هستند به همین خاطر یک فرد مبتدی بهتر است با این تلقینات شروع کند، اما یک هیپنوتراپ حرفه ای می تواند از جملات مثبت یا منفی یا ترکیبی هم استفاده کند. ما در راستمرد به فراخور نوع فایل از همه نوع تلقینی استفاده می کنیم.

نحوه ارائه تلقینات به ذهن ناخودآگاه فرد توسط هیپنوتیزر

معمولا در این مرحله از کار، برخی هیپنوتراپ ها یک تلقین تقویتی هم به فرد می دهند. مثلا به او می گویند هر وقت شال قرمز دیدی اثرات تلقیناتی که به تو داده شده قوی و قوی تر می شود. یا هر وقت شال قرمز دیدی، تمایل پیدا می کنی که غذاهای سالم مصرف کنی.

این تلقینات که به اصطلاح به آنها تلقینات پس هیپنوتیزمی (post-hypnotic suggestion) می گویند، برای قویتر کردن هیپنوتیزم بسیار موثرند. همین طور برخی هیپنوتراپ ها، به سوژه یک علامت یا واژه رمزی می دهند که برای دفعات بعد با همان علامت رمزی به سرعت فرد را هیپنوتیزم کنند. مثلا هیپنوتیزور به سوژه می گوید از این به بعد هر وقت به تو گفتم از دشت گندم خارج شو و وارد جنگل عمیق شو و بعد بشکن زدم تو وارد یک خلسه خیلی عمیق می شوی. معمولا برای عبارت رمزی باید از عبارات غیر معمول یا حتی من درآوردی استفاده کرد که فرد شانس شنیدن آنرا در جایی نداشته باشد تا بصورت ناخواسته وارد هیپنوتیزم نشود. در گذشته ما در فایل هایی سفارش شخصی مان این مورد را رعایت می کردیم اما در فایل های عمومی به طور مشخص از چنین فرم تلقینی استفاده نمی کنیم.

5.     خارج کردن فرد از هیپنوز و اتمام کار

این بخش بر خلاف تصور عموم بخش آسان کار است. معمولا وقتی کسی به من مراجعه می کند اولین سوالش این است که اگر از خواب هیپنوتیزمی بیدار نشدم چه؟ یا اینکه داستان کسی را شنیده که هیپنوتیزم شده اما هیپنوتیزر بعدا قادر نبوده او را از هیپنوتیزم خارج کند و برای فرد مشکل پیش آمده است. در واقع همه این داستان ها دروغ است.چگونه هیپنوتیزور، فرد را از خواب هیپنوتیزم خارج می کند؟ چرا که فرد به سادگی و هر زمان که بخواهد می تواند از هیپنوتیزم خارج شود. اگر هم کسی را هیپنوتیزم کنید و او را رها کنید. احتمالا بعد از مدتی به خواب می رود و پس از اندکی خواب، سالم و سرحال از خواب بیدار می شود.

همان طور که در ابتدای مقاله هم گفته شد خلسه که شرط ورود به هیپنوتیزم است، به صورت طبیعی در همه انسان ها وجود دارد و در طول روز قطعا برای شما هم اتفاق می افتد که در حین رانندگی، مطالعه یا گوش کردن به یک موسیقی به طور ناخودآگاه وارد هیپنوتیزم شوید و پس از اتمام آن کار یا موسیقی دوباره بدون هیچ مشکلی وارد وضعیت هوشیاری عادی خود می شوید.

______________________________________________________________________

مقاله مرتبط با این زمینه: “تجربه غرقگی (جاری شدن، تچان/ flow) کلید اصلی رضایت از زندگی

______________________________________________________________________

در مورد هیپنوتیزم هم همین وضعیت صادق است. هیپنوتیزور پس از اتمام کارش، با دادن تلقینات مناسب شما را از وضعیت هیپنوتیزمی خارج می کند. تمام فایل های صوتی عمومی راستمرد با تلقیناتی برای خارج کردن شما از وضعیت هیپنوتیزمی تمام می شوند. تنها در موارد استثنائی و در فایل های شخصی که فرد قبل از خواب گوش می دهد ممکن است از این بخش صرف نظر شود تا فرد پس از هیپنوتیزم خود به خود به خواب برود. و حتی این کار می تواند اثر تلقینات را قوی تر نیز بکند.
_____________________________________________________________________

اینجا را هم بخوانید: “فایل های صوتی خود هیپنوتیزم چیستند و به درد چه اشخاصی می خورند؟

_____________________________________________________________________


کاربردهای هیپنوتیزم:

بهتر است بجای اینکه بپرسیم هیپنوتیزم در چه زمینه هایی کاربرد دارد، بپرسیم هیپنوتیزم در چه زمینه هایی کاربرد ندارد! چرا که تقریبا در تمام موارد جسمی و روحی می توان از هیپنوتیزم برای کمک به بهبود و یا حتی درمان کامل بیماری کمک گرفت.

کابردهای درمانی هیپونتزم در گذشته مشکلاتی همچون مشکلات وسواسی، اضطراب، افسردگی، فوبیاها یا ترس های غیر منطقی، عدم اعتماد به نفس، انواع اعتیاد و عادات مضر یا ناخوشایند ثابت شده است به هیپنوتیزم جواب مثبت می دهند و قدرت پنهان ذهن قادر است آنها را از میان بردارد.

 همینطور مشکلات جسمی از قبیل انواع حساسیت ها، مشکلات گوارشی، سندرم روده تحریک پذیر، فشار خون، میگرن، بی خوابی و… نیز با هیپنوتیزم می توانند درمان شوند. همچنین کنترل درد و حتی انجام اعمال جراحی دردناک، امور دندان پزشکی و زایمان بدون درد نیز تحت هیپنوتیزم با موفقیت آزمایش شده است.

شاید کسی اینجا به ما بگوید که می خواهیم برای هیپنوتیزم تبلیغ کنیم یا داریم در مورد اثرات آن اغراق می کنیم؛ اما اگر از بالا کل مقاله را تا اینجا مطالعه کرده باشید، حتما می دانید که هیپنوتیزم با ضمیر پنهان انسان سر و کار دارد که این ضمیر مسئول کنترل تمام اعمال حیاتی و ناخودآگاه است. پس اگر شما بتوانید با ضمیر پنهانتان ارتباط بر قرار کنید و خواسته تان را به آن بگویید مطمئنا ضمیر ناخودآگاه شما طوری جسم و ذهن شما را تغییر می دهد تا از شر مشکلتان خلاص شوید.
______________________________________________________________________

مقاله مفید در این زمینه: “تکنیک متقاعد سازی ضمیر ناخودآگاه

______________________________________________________________________

البته خیلی اوقات تلقینات مستقیما یا فورا اثر نمی کنند. مثلا وقتی به کسی تلقین داده می شود که فشار خونش پایین می آید، این فرد به مرور (مثلا در طی 1 ماه) علاقه اش را به خوردن خوراکی خاصی از دست می دهد و بیشتر پیاده روی می کند. بعد فشار خونش پایین می آید که در واقع همه اینها از معجزات هیپنوتیزم و برنامه ریزی ضمیر پنهان است که سبک زندگی فرد را در جهت سلامتی تغییر می دهد.

البته شاید حالا برای شما این سوال پیش بیاید که اگر هیپنوتیزم اینقدر خوب است و همه مشکلات را می توان با آن درمان کرد چرا همه از آن استفاده نمی کنند؟ جواب این سوال در بخش بعد نهفته است.


آیا همه هیپنوتیزم می شوند؟ چطور هیپنوتیزم شوم؟ چه کسانی هیپنوتیزم نمی شوند؟

توانایی هیپنوتیزم پذیری برای زنان و کودکان و ذهن های لطیف تربه طور کلی نوجوانان و کودکان، زنان، افراد باهوش، افراد خلاق و با قدرت تجسم بالا، افراد با طبع لطیف و احساسی مثل شاعرها و کسانی که ذهن بازی دارند و همین طور افرادی که به طور مداوم مدیتیشن انجام می دهند و بر ذهن و قدرت های درونی خود مسلطند راحتتر هیپنوتیزم می شوند.

اما افراد وسواسی و شکاک، کسانی که به دنبال دلیل منطقی برای همه پدیده ها هستند، کسانی که بسیار به ذهنی خشک و با دیسیپلین عادت دارند، بیماران روحی، افراد کندذهن و کودن، سخت هیپنوتیزم می شوند؛ یا اصلا وارد خلسه هیپنوتیزمی نمی شوند.

طبق آمارهای بالینی حدود 10 الی 15 درصد افراد بسیار هیپنوتیزم پذیر هستند و می توانند از تمام مزایای هیپنوتیزم که در بالا گفته شد برای درمان خود یا بیدار کردن قابلیت های درونی شان بهره ببرند. همین طور 20 درصد افراد هم به هیچ وجه هیپنوتیزم نمی شوند مابقی افراد (65 درصد باقی مانده) چیزی بین این دو هستند و قابلیت هیپنوتیزم پذیری متوسطی دارند. همین مقاومت یا عدم قابلیت هیپنوتیزم پذیری برخی افراد است که باعث می شود از هیپنوتیزم برای درمان آنها نتوان استفاده کرد. اما در صورتی که فرد هیپنوتیزم پذیر باشد قطعا برای او از هیپنوتیزم برای رفع مشکلاتش یا رسیدن به خواسته هایی که دارد استفاده می شود.
______________________________________________________________________

کلیپ مفید در این زمینه: “وقتی در مقابل افکار مزاحم مقاومت می کنی، چه اتفاقی می افتد؟

______________________________________________________________________

 حالا باز در این قسمت من دوست دارم قدری از چیزی که به صورت علمی به ما آموخته اند فاصله بگیرم. به ما گفته شده بود که هیپنوتیزم پذیری پایه های فیزیولوژیک دارد و با تمرین یا تکرار قوی تر نمی شود.

امکان تقویت قدرت هیپنوتیزم پذیری توسط تمرین و ممارست

 مثلا اگر کسی هیپنوتیزم پذیر نباشد، مهم نیست که پیش چه کسی برود یا از چه روشی استفاده کند، در نهایت هیچ وقت هیپنوتیزم نخواهد شد. اما من در مورد کار حرفه ای خودم به نادرست بودن این حرف پی بردم.

 انکار نمی کنم که هیپنوتیزم پایه های فیزیولوژیک هم دارد اما طبق تجربه من با تمرین و تکرار فرد می تواند توانایی هیپنوتیزم پذیری اش را فوق العاده افزایش دهد و اصلا به همین خاطر است که افرادی که مراقبه می کنند خیلی سریع می توانند هیپنوتیزم شوند.

پس اگر احیانا شما هم جزو کسانی هستید که به راحتی هیپنوتیزم نمی شوید، کافی است یکی از فایل های رایگان راستمرد را دانلود کنید و با استفاده از آن، یا هر روش دیگری که دوست دارید، هر روز تمرین کنید و مطمئن باشید که خیلی زود متوجه پیشرفت خود و بروز تغییرات مثبت در ذهن و زندگی تان خواهید شد.

______________________________________________________________________

ممکن است این فایل را نیز بپسندید: “فایل صوتی سابلیمینال تقویت توانایی های ذهنی (بمب مغزی)”
______________________________________________________________________

آرامش و سکوت ذهن خود را با شرکت در دوره آنلاین مراقبه راستمرد بدست آورید:

دوره مراقبه______________________________________________________________________


قدرتهای ماورایی در هیپنوتیزم:

حتما شما هم فیلم های ابرقهرمانی زیادی دیده اید که در آنها افرادی هستند که توانایی های خاصی مثل شکست ناپذیری، پرواز، نامرئی شدن و… دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید توانایی های خاصی هم وجود دارد که در هیپنوتیزم بروز می کند و دقیقا به آنها توانایی های هیپنوتیزمی می گویند. هر چند در کمال تعجب می بینم خیلی از روانشناس ها و هیپنوتراپیست ها سعی دارند این توانایی ها را عادی جلوه دهند و مدام مثل طوطی تکرار می کنند که هیپنوتیزم چیز عجیب و غریب و خارق العاده ای نیست یا به عبارت ساده تر هیپنوتیزم جادویی نیست.

اما درست بر خلاف این گفته، هیپنوتیزم جادویی است یا به عبارت دقیق تر انسان موجودی جادویی است و هیپنوتیزم دریچه ای است برای دسترسی به این توانایی های خارق العاده که هنوز علم توضیح کاملی برای آنها ندارد. البته دقت کنید که همه این توانایی ها در همه انسان ها بروز نمی کند و هر انسانی، یک یا چند تا از این توانایی ها را از خود بروز می دهد.

______________________________________________________________________

ممکن است این فایل خوشتان بیاید: “فایل صوتی سابلیمینال تقویت توانایی های درونی و ماورایی”
______________________________________________________________________

برخی از این توانایی ها عبارتند از:

 • سفر در زمان

سفر در زمان به کمک هیپنوتیزمدر هیپنوتیزم، افرادی هستند که قدرت رفتن به گذشته های دور و حتی پیش از تولد خودشان (به اصطلاح زندگی های گذشته) یا آینده را پیدا می کنند. البته همچنان در مورد اینکه این خاطرات چقدر واقعی هستند و چقدر ساخته ذهن فرد، هنوز بحث هایی زیادی وجود دارد، اما اثرات درمانی سفر در زمان، خصوصا رفتن به گذشته، بر همه هیپنوتیزورها ثابت شده است و آنها برای رفع مشکلاتی که بنظر می رسد هیچ علت منطقی ندارند، از بازگشت به گذشته استفاده می کنند.

البته همانطور که ذکر شد همه افراد چنین توانایی ندارند یا به اندازه کافی نمی توانند عمیق شوند که به آن دست پیدا کنند و نیاز به تمرین و ممارست بیشتری دارند.


______________________________________________________________________

هم اکنون می توانید از راستمرد گوش کنید به: “امکان سفر به زندگی گذشته با هیپنوتیزم و بررسی معنای آن (پاسخ مدیر به صورت صوتی)

______________________________________________________________________

 • بی حسی/بی دردی

عدم احساس درد به کمک هیپنوتیزماین مورد بارها و بارها توسط هیپنوتیزورهای نمایشی و منتالیست ها نمایش داده شده است.

افرادی هستند که می توانند درد خود را در هیپنوتیزم نسبتا یا کاملا کنترل کنند.

اگر فردی چنین توانایی داشته باشد با این روش می توان برای زایمان بدون درد یا عمل جراحی بدون مسکن را تجربه کرد.

______________________________________________________________________

کسب توانایی شفا و درمان خویشتن با شرکت در دوره خوددرمانی راستمرد:

______________________________________________________________________

 • توانایی دوربینی remote viewing

منظور از دوربینی، توانایی دیدن چیزهایی است که در حوزه دید فیزیکی فرد قرار ندارند. مثلا دیدن چیزی پشت یک دیوار، یا دیدن شخصی در نقطه دیگری از کره زمین و کیلومترها دورتر.

این مورد علیرغم عجیب و غریب بودنش نه تنها توسط افراد خاص در هیپنوتیزم مشاهده شده بلکه حتی دولت های بزرگ مثل آمریکا و روسیه برای مصارف نظامی روی این موضوع کار کرده اند و چند سالی است که دفترچه آموزشی CIA در این زمینه این منتشر شده است[5].

______________________________________________________________________

مقاله مرتبط با این موضوع: “نیروی هوایی آمریکا هواپیمای گمشده اش را با کمک حس ششم پیدا کرد!

______________________________________________________________________

 • توانایی ذهن خوانی/تله پاتی

بنظر می رسد در سطحی عمیق، ذهن همه انسان ها با هم مرتبط است و دیر یا زود علم راهی برای انتقال افکار به طور مستقیم و بدون واسطه پیدا می کند.

احتمالا افرادی که چنین توانایی دارند، پیش قراولان این موضوع هستند و روزی همه انسان ها قادر خواهند بود با سایر انسان ها تبادل افکار به شکل تله پاتیک داشته باشند.

 

______________________________________________________________________

مقاله مرتبط با این موضوع: “تله پاتی چیست؟ آشنایی با انواع تله پاتی و روشهای تمرین آن

______________________________________________________________________

 • برون فکنی کالبد اثیری/پرواز روح

این مورد هم بارها اتفاق افتاده و برای برخی از سوژه هایی که بنده شخصا با آنها کار می کردم هم مشاهده شده.

افرادی که مستعد برون فکنی هستند، وقتی به آنها تلقین داده می شود که از جسم خود خارج شوند و بالای جسمشان شناور شوند، یا به جایی دیگری سفر کنند، قادر هستند که این کار را انجام دهند.

به این مورد فرافکنی آگاهی یا consciousness projection نیز می گویند.

 

______________________________________________________________________

مقاله مرتبط با این موضوع: “تکنیک هایی عملی برای تجربه ی خارج از کالبد و برون فکنی

کلیپ مرتبط با این موضوع: “ویدئوی معرفی رویای آگاهانه (برون فکنی روح) برای تازه کاران!

راهنمای مرتبط با این موضوع: “راستمرد چطور- راهنمای عملی برون فکنی (سفر روح)- فیلم و جزوه
فایل صوتی سابلیمینال مرتبط با این موضوع: “فایل صوتی سابلیمینال رویای شفاف و برونفکنی در خواب

______________________________________________________________________

 • از کار افتادن اندام/چشمها/دهان (سومنامبولیسم)

از دست دادن توانایی کنترل بدن در حین هیپنوتیزم در خلسه های عمیق فرد به طور موقت توانایی کنترل اندام های خود را از دست می دهد.

به این مورد به اصطلاح سومنامبولیسم هم گفته می شود که نشانگر یکی از عمیقترین حالت های هیپنوتیزمی است.

سوژه با دریافت تلقین برای خارج شدن از این وضعیت یا پس از اتمام هیپنوتیزم دوباره قادر میشوند بدون هیچ مشکلی اندام هایش را حرکت دهد.

 

 • پرواز دست/نوشتن خود به خود (کتابت)

نوشتن خودکار به کمک هیپنوتیزم این مورد بسیار شبیه مورد بالاست با این تفاوت که در این مورد اندام های فرد و معمولا دست او شروع به حرکت خود به خودی و مثلا بلند شدن از روی صندلی می کند. سوژه می تواند زمان نسبتا طولانی دستش را بالا نگه دارد.

این حالت معمولا وقتی رخ می دهد که به فرد تلقین هایی برای پرواز یا سوار بالن شدن و… داده می شود و اگر پرواز دست برای فرد رخ دهد نشانگر هیپنوتیزم پذیری بالای اوست. می توان پرواز دست را بعدا با تلقین های درمانی نیز همراه کرد.

 

______________________________________________________________________

مقاله مرتبط با این موضوع: “نوشتن اتوماتیک _ راهی ساده برای ارتباط گرفتن با راهنمایان روحی

______________________________________________________________________

 • تعبیر رویاها

 برخی افراد در حالت هیپنوتیزمی قادر می شوند معنای رویاها و خوابهایی که دیده اند را به دقت و با جزییات شرح دهند.

مثلا فرد در خواب عقرب هایی را می بیند که به او حمله کرده اند. در هیپنوتیزم از فرد خواسته می شود این خواب را به خاطر بیاورد و معنای آن را از ناخودآگاهش سوال کند. به محض سوال پرسیدن، عقرب ها تبدیل به نامزد سابق فرد می شوند و فرد به طور شهودین در میابد که این خواب نشان می دهد ذهن فرد هنوز با نامزد سابقش درگیر است و افکار مربوط به او شخص را آزار می دهند و باید این افکار رها شوند.

این مورد فقط برای خود شخص خوب جواب می دهد و فرد نمی تواند خواب های شخص دیگری را به دقت خواب های خود تعبیر کند. علت این موضوع هم نمادپردازی های متفاوت ناخودآگاه هر شخص است.

______________________________________________________________________

هم اکنون می توانید در معتبرترین دوره تعبیر خواب در اینترنت شرکت کنید: دوره روانکاوی عمقی یونگ، بهترین راهکارهای علمی و امتحان شده برای ارتباط گرفتن با ناخودآگاه :

دوره یونگ

______________________________________________________________________

 • پیشگویی

معروفترین پیشگوی معاصر، ادگار کیسی بود که از قضا به او پیامبر خفته می گفتند. ادگار کیسی عادت داشت با مراقبه و تمرینات تمرکزی، خود را وارد وضعیت هیپنوتیزم عمیق کند. سپس منشی اش از او در مورد موارد مختلف از جمله رخدادهای آینده سوال می پرسید. کیسی هم با دقت خارق العاده به همه سوال ها پاسخ می داد.

پس از مرگ او، FBI بسیاری از اسناد و پیشگویی های او را ضبط کرد، اما همچنان بنیاد ادگار کیسی در آمریکا، به کار خود ادامه می دهد. شعار آن هم این است که این توانایی پیشگویی نه مختص ادگار کیسی بلکه همه انسان هاست و با تمرین می توان آن را تقویت کرد.

برخی افراد نیز همچون ادگار، در حین هیپنوتیزم قادر می شوند آینده خود یا دیگران را پیشگویی کنند.

______________________________________________________________________

مقاله مرتبط با این زمینه: “پیش آگاهی چیست؟ چگونه می توان با پیش آگاهی، آینده را پیش بینی کرد؟

______________________________________________________________________

 • درمان سریع زخم/جلوگیری از خونریزی

درمان دردها به کمک هیپنوتیزماین مورد معمولا همراه با موردی که بالاتر گفته شد، یعنی بی دردی و بی حسی رخ می دهد.

مثلا فردی که دستش بی حس شده وقتی سوزنی توسط هیپنوتیزور به آن وارد می شود، دستش یا هیچ خونریزی ای ندارد یا خون ریزی بسیار کمی دارد. همین طور در حین هیپنوتیزم، درمان های خارق العاده ای برای افراد حاصل شده.

یک مورد که مربوط به خود بنده است، هنگامی بود که جوان بودم و دندانم عفونت کرده بود، به حدی که حتی تا حدودی باعث خورده شدن استخوان لثه ام هم شده بود. درد امانم را بریده بود اما هیچ دندان پزشکی حاضر نبود به علت وجود عفونت، کاری روی دندانم انجام دهد. آنتی بیوتیک هم تاثیری نداشت. به همین خاطر یک روز از روی ناامیدی وارد وضعیت خودهیپنوتیزمی شدم. تجسم کردم که همه عفونت لثه از بین می رود. حتی استخوان لثه که خورده شده هم دوباره ترمیم می شود. شاید کل جلسه حدود 1 ساعت به طول انجامید. بعد از خارج شدن از وضعیت هیپنوتیزم، نه تنها تمام عفونت از بین رفته بود، بلکه حفره ای که در استخوان لثه ایجاد شده بود هم، کاملا پر و سالم شده بود، به طوری که دیگر نیازی به مراجعه به دندان پزشک وجود نداشت.

همینطور افراد بسیار دیگری نیز بوده اند که تنها با استفاده از فایل های صوتی خودهیپنوتیزم راستمرد شفاهای خارق العاده ای را تجربه کرده اند، که بعضی از آنها را میتوانید در کانال تلگرام نظرات راستمرد مشاهده کنید.
______________________________________________________________________

مقاله مرتبط در این زمینه: “تکنیک های درمان متافیزیکی – همین امروز امتحان کنید و خودتان را درمان کنید

______________________________________________________________________

 • تجسم شفاف

هنر سورئال تجسم فعال به کمک هیپنوتیزمکسی که این توانایی را دارد، در وضعیت هیپنوتیزم می تواند همه چیز، حتی چیزهای بسیار پیجیده و با جزییات را نیز، به سادگی در ذهنش مجسم کند.

مثلا دوستی که رشته اش مهندسی مکانیک بود، تعریف می کرد که میتواند موتورهای بسیار پیچیده را، ابتدا به صورت ایستا، و سپس در حال کار و حرکت در ذهنش مجسم کند.

گفته می شود بسیاری از مخترعین بزرگ از قبیل لئوناردو داوینچی و همین طور نیوتن، از چنین توانایی برخوردار بوده اند.

 

______________________________________________________________________

از این صفحه می توانید به فایل های صوتی قدرتمند تجسم فعال راستمرد دسترسی پیدا کنید.

چند نمونه از محبوب ترین فایل های این دسته عبارتند از: 

مراقبه قدرتمند ارتباط با فرشتگان ۷ روز هفته (رایگان)

 مراقبه قدرتمند شب ماه کامل (رایگان)

مراقبه سفری به زندگی های گذشته – فایل صوتی تجسم فعال

مراقبه تصفیه کارمای روابط ( کارمای افراد )- فایل صوتی تجسم فعال

______________________________________________________________________

 • تمرکز بسیار بالا

 تمرکز فرد در حین هیپنوتیزم گاهی به حدی بالا میرود که جز صدای هیپنوتیزور، هیچ صدای دیگری ولو صداهای خیلی بلند را نمی شوند. یا اینکه قادر می شود ساعت ها به یک نقطه خیره شود.

 

 

______________________________________________________________________

هم اکنون از راستمرد دریافت نمایید: “فایل صوتی سابلیمینال- تقویت دقت و تمرکز

______________________________________________________________________

 • یادگیری سریع

در هیپنوتیزم یادگیری برای برخی افراد سریعتر رخ می دهد. 

مثلا مهارتی مثل آموختن نواختن گیتار که برای یک فرد عادی 3 ماه طول می کشد، تحت هیپنوتیزم می تواند برای فرد مستعد چندین برابر سریع تر مثلا در عرض 1 ماه رخ دهد. البته طبیعتا منظور در اینجا این است که فرد هم در حین هیپنوتیزم تمرین کند و هم تلقیناتی برای یادگیری سریعتر دریافت کند و هم اینکه نواختن گیتار را تجسم کند. اما خارج از هیپنوتیزم هم باید تمرین کند و دارای استاد مربی باشد و همه روشها و نت ها را بشناسند تا بتواند موفق شود.

اینطور نیست که کسی را هیپنوتیزم کنی و به او بگویی تو گیتار بلدی و او از غیب ناگهان گیتار بیاموزد. بلکه همانطور که گفته شد این روش یک روش کمکی در کنار تمرین عادی است. و فرایند آموختن را تسهیل می کند.

______________________________________________________________________

هم اکنون از راستمرد دریافت نمایید: “خود هیپنوتیزم شکوفایی خلاقیت و استعدادها – فایل سابلیمینال (تلقینات پنهان)

______________________________________________________________________

 • حافظه فوق قوی معروف به حافظه دوربینی

برخی افراد در حین هیپنوتیزم، چنان حافظه ای پیدا می کنند که با 1 ثانیه نگاه کردن به یک اتاق، می توانند تمام جزییات موجود در آن اتاق و حتی جای کوچکترین لکه ها و ترک ها روی دیوار را هم بخاطر بسپارند.

این مورد در کشورهای پیشرفته همچون آمریکا برای شاهدین صحنه های جرم هم مورد استفاده قرار می گیرد تا اگر فرد مستعد حافظه دوربینی و سفر در زمان باشد، بتواند جزییات صحنه جرم را بخاطر آورد.

هر چند که چیزهایی که فرد بخاطر می آورد همواره مطابق با واقعیت نیست، به همین خاطر چنین شهادت هایی تحت هیپنوتیزم به تنهایی برای محکوم کردن یک متهم کافی نیستند، اما قطعا به روند پرونده کمک می کنند.
______________________________________________________________________

مقاله مرتبط با این بحث: “وقتی گذشته با آنچه به خاطر می آورید متفاوت است!

______________________________________________________________________

 • حساسیت فوق العاده بالا/حواس بسیار قوی

معمولا حواس پنجگانه فرد مستعد، در حین هیپنوتیزم بالا می رود. مثلا پچ پچ افراد در اتاق بغلی که بسیار آرام است را با وضوح بالا می شوند. حتی می تواند بگویند که آنها دارند در مورد چه چیزی صحبت می کنند. یا اینکه دمای اتاق یا بوها را با تفکیک و خیلی واضح حس می کند.

عده ای معتقدند در واقع این حواس فرد نیست که قوی تر می شوند، بلکه در چنین وضعیت خاصی از هوشیاری، فرد دارد از دید ضمیر ناخودآگاهش به دنیا نگاه می کند و همانطور که قبلا هم گفتیم، ناخودآگاه چندین برابر قوی تر از ذهن خودآگاه است و حتی خیلی از محرک هایی که از ذهن خودآگاه از آنها آگاه نیست مثل بوها یا صداهای خیلی ضعیف را هم ثبت و ضبط می کند.

یکبار به خاطر می آورم در اتاقم در حال مراقبه بودم و پشه ای در آشپرخانه منزل شاید مثلا به فاصله 100 متری یا بیشتر در حال بال زدن بود. من نه تنها می توانستم صدای به هم خوردن بالهای پشه را به وضوح بشنوم بلکه می توانستم تعداد بال زدن های آن را نیز بشمارم. چنین امری در شرایط عادی برای بنده یا هر انسان عادی دیگری غیر ممکن است اما این مورد می تواند مثال خوبی برای بالا رفتن قدرت حواس و تمرکز ذهنی در حین آگاهی دیگرگونه در هیپنوتیزم (یا مراقبه) باشد.

______________________________________________________________________

مقاله مفید در این زمینه: “۹ نشانه تشخیص اینکه شما فردی حساس به انرژی هستید

______________________________________________________________________

 • کانال سازی و ارتباط با موجودات ماورایی

این مورد به خاطر حساس بودنش و احتمالا ارتباط با رمالی و جادوگری و…، در کتب روانشناسی نیامده است و هنوز چندان جنبه علمی ندارد. اما مثل همان مورد کتابت یا حرکت خودبه خودی بدن، چیزی است که برای خیلی از افراد رخ می دهد.

بنظر می رسد چیزی با ضمیر ناخودآگاه فرد ارتباط برقرار می کند و از طریق جسم فرد، پیام خود را منتقل می کند.

معمولا به کسانی که چنین توانایی دارند مدیوم می گویند. خیلی از مدیوم ها پس از پایان جلسه، از محتوای پیام و اتفاقاتی که رخ می دهند چیزی را بخاطر نمی آورند. در مورد اینکه آیا این پیام ها ساخته ذهن خود فرد است یا موجود یا نیرویی دیگر، هنوز در بین روانشناسان و فراروانشناسان اجماع نظر وجود ندارد.

بنظر شخصی بنده، دنیا بسیار وسیعتر و جادویی تر از چیزی است که حواس محدود پنجگانه ما درک می کند و احتمال وجود انواع حیات که وابسته به جسم فیزیکی نیستند هم دور از ذهن نیست. منتها اگر در حین هیپنوتیزم برای سوژه هایی که بنده با آنها کار میکنم چنین مواردی رخ دهد، صرفا سعی میکنم در راستای کارهای درمانی از آن استفاده کنم و خارج از این موضوع، چنین ارتباط هایی را برای سوژه تشویق یا تجویز نمی کنم.

در دوره یونگ شناسی راستمرد، در مورد دختری که با ارواح ارتباط داشت و کار درمانی که کارل گوستاو یونگ روانشناس روی او انجام داد و نقشش در شکل گیری نظریه ناخودآگاه جمعی مفصل شرح داده شده است.
______________________________________________________________________

مطالعه بیشتر در این موضوع: “۱۳ نشانه ی مدیوم های روحی _شاید شما هم یک مدیوم باشید!

______________________________________________________________________

 • دستکاری حافظه

معمولا در کتب روانشناسی و وبسایت های دیگر به شما گفته می شود که هیپنوتراپیست نمی تواند چیزی را بر خلاف میل شما به شما تلقین کند. یا بعد از هیپنوتیزم همه چیزهایی که دیدید یا تجربه کردید را بخاطر خواهید داشت.

 شاید در بیشتر موارد اینطور باشد، اما بنظر می رسد افرادی هستند که قادرند حافظه خود را دستکاری کنند. مثلا چیزی را از خاطره خود پاک کنند یا چیزی را به شکل دیگری برای خود تعریف کنند. این توانایی در دست یک روانشناس قابل، می تواند خاطرات دردناک فرد از قبیل سو استفاده، تجاوز و توهین های دوران کودکی را درمان کند.

نکته ضروری در این توانایی این است که دقت کنید، پاک کردن خاطرات گذشته معمولا گزینه خوبی در روان درمانی نیست و ما سعی میکنیم دید شما را نسبت به خاطره بد گذشته تان عوض کنیم. مثلا به شما کمک کنیم از زاویه ای دیگر به مشکل گذشته تان نگاه کنید و خیر و برکت نهفته موجود در آن را کشف کنید. این کار معمولا در افراد مستعد با ترکیب این توانایی و سفر در زمان و تجسم شفاف ممکن می شود.
______________________________________________________________________

ممکن است این فایل به درد شما بخورد: “خود هیپنوتیزم رهایی از گذشته- فایل سابلیمینال (تلقینات پنهان)

______________________________________________________________________


نتیجه گیری:

 خب در این مقاله نسبتا طولانی، ما به همه جوانب هیپنوتیزم پرداختیم. معجزه ی هیپنوتیزماز کاربردهای درمانی گرفته تا قدرت های پنهان انسانی که در حین هیپنوتیزم بروز می کنند. در واقع هیپنوتیزم و بالاتر از آن انسان، هنوز یک راز و معمای بزرگ است. توانایی ها و قابلیت های نهفته بسیاری در هر کدام از ما وجود دارد که نیاز است به صورت علمی و کاملا بی طرفانه مورد بررسی و تحقیق قرار گیرند.

ما نیز در راستمرد همراستا با این هدف تلاش کرده ایم فایل های صوتی خودهیپنوتیزم فوق العاده پیشرفته و موثری را با استفاده از آخرین یافته های علمی و تکنولوژی روز دنیا تهیه و در اختیار هموطنان و پاسی زبانان دنیا قرار دهیم. امید که این تلاش ما مقبول افتد و بتوانیم سهمی هر چند کوچک در سلامت روان هموطنان داشته باشیم.


پی نوشت

[1] فرانتز فردریک آنتون مسمر، دکتر آلمانی و علاقمند به ستاره شناسی که معتقد بود انرژی بین همه موجودات جاندار و بی جان عالم در تبادل است که به آن مغناطیسم حیوانی نام داد. بعدها او با ساختن روشها و وسایلی برای القا و کنترل این نیرو به درمان بیماران خصوصا بیماران روحی و روانی پرداخت و اسم روشش به مسمریسم معروف شد.

[2] monoideism

[3] Odic Force

[4] Orgone Energy

[5] در گوگل سرچ کنید  CIA remote viewing manual

نوشته‌های مشابه

9 دیدگاه

 1. چقدر عالی و جامع
  و متاسفانه من هنوز موفق به انجام خودهیپنوتیزم نشدم البته میدونم که صبر و ممارست در تمام تمرینهایی که استاد آموزش میدن ، در نهایت ما رو به اهدافمون میرسونه
  ممنونم از شما

 2. سلام .قبل از هر چیز بابت مقاله بسیار جامعی که خوندم نهایت سپاس را از شما دارم. من از کودکی خیلی سریع وارد خلسه (به زعم خودم ) میشدم .حتی سر کلاس درس من درسهارو میدیدم.و همیشه از این وضعیت لذت میبردم .اما وقتی بزرگ شدم و در شرایطی قرار گرفتم که باید تصمیمات بزرگ میگرفتم،نمیتوانستم از این وضعیت استفاده کنم. خلاصه کلام اینکه مجبور شدم زمانی که کسی با حرفهاش میخواست ذهن من رو تحریک کنه و مثلا از طمع من برای چیزی به نفع خودش بهره ببره از منطق ذهنم استفاده کامل کنم.چون همیشه احساساتم باز بود به تعبیر خودم .نمیدونم چقدر منظورم رو تونستم بیان کنم.اما بهر حال این مقاله سرنخ های زیادی به دستم داده ، که از همین الان بدنبال بهتر شدن وضعیتم هستم.خیلی خوشحالم و دوست داشتم بیانش کنم. دوستتون دارم .

دیدگاهتان را بنویسید