۳۸ فایده یوگا که هیچ جای دیگر نمی خوانید!

آیا در جستجوی دلایلی برای شروع یوگا هستید؟ از افزایش قدرت به سمت انعطاف، از انعطاف به سلامت قلب… ما ۳۸ فایده از یوگا برایتان می نویسیم تا شما مت یوگای ( تشک ) خود را پهن کنید.

اگر در تمرین یوگا جدی هستید پس احتمالا برخی از فواید یوگا را متوجه شده اید. احتمالا بهتر می خوابید یا سرما خوردگی کمتری دارید. و یا احساس آرامش و راحتی بیشتری دارید.


محققان در حال دست یافتن به فواید یوگا هستند

علم غرب در حال شروع ارائه ی برخی نکات مشخص و سرنخ هایی از نحوه ی عملکرد یوگا برای بهبود سلامت، بهبود زخم ها، و ممانعت از بیماری می باشد. هنگامی که شما آن ها را بدانید حتی انگیزه ی بیشتری برای پهن کردن تشک یا مت خود خواهید داشت. در زیر ۳۸ فایده از یوگا را می خوانید.


۱.افزایش انعطاف

بهبود انعطاف یکی از اولین و بارزترین فواید یوگا به شمار می رود. در طول اولین جلسه ی یوگا شاید قادر به لمس پای خود نباشید. اما اگر با آن روبرو شوید کم کم متوجه تغییر خواهید شد. وضعیت هایی را که قادر نبودید انجام دهید را به خوبی انجام خواهید داد. غیر ممکن ها ممکن خواهد شد. همچنین احتمالا متوجه خواهید شد که درد و رنج، شروع به ناپدید شدن می کنند. این تصادفی نیست.


مقاله ی مرتبط: ما به کتاب های خودسازی نیازی نداریم. نیاز امروز ما انعطاف پذیریست.


رول کردن لگن می تواند مفصل زانو را به دلیل ناهمترازی ران و استخوان ساق پا کشش بدهد. همیسترینگ سخت و سفت می تواند منجر به  مسطح شدن ستون فقرات کمری و باعث درد پشت شود. و عدم انعطاف پذیری در ماهیچه ها و بافت همبند، مانند فاسیا و لیگامان، می تواند وضعیت بدی را بوجود آورد.


۲.استحکام ماهیچه ها

عضلات قوی، بیشتر از این که خوب دیده شوند کارایی خوبی دارند. آن ها ما را از شرایطی مانند آرتریت و درد پشت محافظت می کنند. زمانی که ما با تمرینات یوگا عضلات محکمی می سازیم با انعطاف پذیری آن را متعادل می کنیم. اگر فقط به باشگاه رفتید و وزنه زدید، پس، تنها قدرت و استحکام به دست آورده اید و از انعطاف خبری نیست.


۳. بهبود وضعیت بد بدن

سر به مانند یک توپ بولینگ گرد و بزرگ و سنگین است. در حالی که به طور مستقیم بر روی ستون فقرات، راست بالانس شده است. پس عضلات پشت و گردن وظیفه ی کمتری نسبت به حمایت آن دارند. وضعیت های بد می توانند منجر به مشکلات کمر، گردن، عضلات و استخوان ها شوند. زمانی که شما می افتید این احتمال وجود دارد که بدن شما با مسطح کردن خمیدگی های نرمال داخلی در گردن و پایین پشتتان این افتادن را جبران نماید. این می تواند مسبب درد و انحطاط ستون فقرات گردد.


۴.جلوگیری از نرمی و شکستگی استخوان

هر بار که یوگا تمرین می کنید از طریق طیف وسیعی از حرکات، مفاصل خود را درگیر می کنید. این می تواند از آرتریت منحط و کاهش ناتوانی بوجود آمده به واسطه ی فشرده سازی و غوطه وری مناطق غضروفی که به طور معمول استفاده نمی شوند جلوگیری نماید. غضروف مفصلی به مانند اسفنجی است که مواد مغذی تازه را زمانی دریافت می کند که مایع آن فشرده شده باشد. بدون نیاز به انعطاف پذیری، مناطق نادیده گرفته شده ی غضروفی نهایتا می توانند از بین بروند. استخوان های زیرین به مانند لنت ترمز در معرض فرسوده شدن قرار می گیرند.


۵.محافظت از ستون فقرات

دیسک های ستون فقرات- توده های جذب کننده بین مهره هایی که می توانند باعث  فشار اعصاب شوند- می خواهند حرکت کنند. این تنها راهی است که آن ها مواد مغذی خود را دریافت می کنند. اگر شما تمرینات آسانای متعادلی رو با مقادیر زیادی از خم به جلو و خم به عقب و چرخش در پیش گرفته باشید، پس شما کمک به منعطف نگه داشتن دیسک های خود می کنید.


۶.سلامت استخوان ها

این تایید شده است که تمرینات تحمل وزن، استخوان ها را تقویت می کند. آن ها از پوکی جلوگیری به عمل می آورند. برخی از وضعیت های یوگا نیازمند آن هستند که شما وزن خود ( بدن ) را بلند کنید. برخی آساناها نظیر سگ رو به بالا و سگ رو به پایین باعث تقویت استخوان های بازو می شوند. این استخوان ها مخصوصا در شکستگی های ناشی از پوکی استخوان آسیب پذیر هستند. در یک مطالعه ی منتشر نشده در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، لس آنجلس، نشان داد تمرین یوگا تراکم استخوان مهره ها را بالا می برد. توانایی یوگا در پایین آوردن سطوح هورمون استرس کورتیزول احتمالا در حفظ کلسیم در استخوان کمک کند.


۷.افزایش جریان خون

یوگا جریان خون شما را افزایش می دهد. به طور خاص تمرینات ریلکسی که شما در یوگا یاد می گیرید می توانند به جریان خون در دست و پاهای شما کمک کنند. یوگا اکسیژن بیشتری را به سلول های شما منتقل می کند. در نتیجه عملکرد بهتری خواهند داشت. به نظر می رسد که وضعیت های پیچ، خون وریدی را از ارگان های داخلی خارج کرده و اجازه می دهند تا خون اکسیژن دار در یک پیچ و تاپ جریان یابد.

وضعیت های معکوس مانند ایستادن بر روی سر، ایستادن بر روی دستان، و ایستادن روی شانه ها، خون وریدی را از پاها و لگن به سمت پشت و قلب جاری می کنند. در این وضعیت قلب به سمت شش ها به منظور اکسیژن دار کردن خون، پمپاژ می نماید. اگر شما در پاهای خود به دلیل مشکلات قلبی و کلیوی ورمی داشته باشید این می تواند کمک کننده باشد.

یوگا همچنین سطوح هموگلوبین و سلول های قرمز خون را که اکسیژن را به بافت ها منتقل می کنند افزایش می دهد. یوگا از طریق ایجاد پلاکت های کمتر چسبنده سطوح لخته شدن در خون را کاهش می دهد. این می تواند منجر به کاهش حملات قلبی و سکته های مغزی شود. زیرا لخته های خون علت این مشکل هستند.


۸.بالا بردن سیستم ایمنی بدن از طریق زهکشی لنف ها

هنگامی که شما ماهیچه ها را منقبض کرده و کشش می دهید، ارگان ها را حرکت می دهید. در انجام وضعیت های یوگا  و خارج شدن از آن ها تخلیه ی لنف رو افزایش می دهید. این به سیستم لنفاوی بدن کمک می کند تا علیه عفونت مبارزه کند. همچنین سلول های سرطانی را از بین ببرد و مواد زاید حاصله از عملکرد سلول ها را دفع کند.


۹.افزایش ضربان قلب

هنگامی که به طور منظم ضربان قلب خود را در محدوده ی هوازی قرار می دهید، شما احتمال حملات قلبی را می کاهید و می توانید افسردگی را از بین ببرید. این در حالیست که همه ی ورزش یوگا ایروبیک نیست. اگر به شدت یوگا را انجام دهید و یا در کلاس آشتانگا یوگا شرکت کنید این می تواند ضربان قلبتان را تا سطح هوازی بالا ببرد. اما، حتی آن دسته از آساناهای یوگا که ضربان قلب شما رو بالا نمی برند می توانند عملکرد قلب و عروق را بهبود ببخشند.

مطالعات نشان داده است که یوگا ضربان قلب استراحت را کاهش می دهد. همچنین استقامت را افزایش و می تواند حداکثر جذب اکسیژن در طول تمرینات را بالا ببرد. یک مطالعه نشان داد که افرادی که فقط پرانایاما آموزش می بینند می توانند تمرینات بیشتری با اکسیژن کمتر انجام دهند.


۱۰.از بین رفتن فشار خون

اگر فشار خون بالایی دارید، ممکن است از فواید یوگا بهره مند شوید. دو مطالعه در رابطه با افراد با فشار خون بالا در مجله ی پزشکی بریتانیا The Lancet منتشر شد. این مطالعات اثرات شاواسانا در مقایسه با ساده روی نیمکت خوابیدن را نشان داد. بعد از سه ماه، اثرات شاواسانا با کاهش ۲۶ درصدی فشار خون سیستولیک و کاهش ۱۵ درصدی فشار خون دیاستولیک همراه بود.


۱۱.تنظیم غده ی فوق کلیوی

یوگا سطح کورتیزول را کاهش می دهد. معمولا غده ی فوق کلیوی در پاسخ به بحران حاد کورتیزول ترشح می کند تا به طور موقت عملکرد سیستم ایمنی را افزایش دهد. اگر سطح کورتیزول شما حتی بعد از بحران بالا ماند می تواند سیستم ایمنی را به مخاطره بیاندازد. افزایش موقتی کورتیزول به حافظه بلند مدت کمک می کند. اما سطح بالای آن به طور دائم حافظه را ضعیف می کند و ممکن است منجر به تغییر دائمی مغز شود.


۱۲.شادی آفرینی

احساس ناراحتی می کنید؟ در حال لوتوس بنشینید. اکنون بهتر شد، برخیزید و یک خم به عقب انجام دهید و یا آسانای رقاصه یا ناتاراج یا همان رقص شیوا را تمرین کنید. اگرچه این به سادگی که گفته شد نیست. تحقیقات نشان داده است که تمرین دایمی یک آسانا افسردگی را بهبود داده و منجر به افزایش چشمگیری در سطوح سروتونین می شود. در سطوح منوآمین اکسیداز و کورتیزول با کاهش همراه است. در دانشگاه ویسکانسین، ریچارد دیویدسون ( دارای پی اچ دی ) دریافت که کورتکس سمت چپ جلوی مغز در هنگام مراقبه در مراقبه کنندگان فعالیت شدیدی را نشان می دهد. این یافته ها حاکی از ارتباط بالا با سطوح شادی و عملکرد سیستم ایمنی بدن می باشد.


برای تهیه ی بسته ی جامع رفع افسردگی این قسمت را ببینید. 


۱۳.داشتن زندگی سالم

تحرک بیشتر، خوردن کمتر، این ادعای بسیاری از افرادیست که رژیم می گیرند. یوگا می تواند از هر دو جهت کمک کند. تمرین منظم می تواند تحرک شما را بیشتر کند و کالری بسوزانید. ابعاد روحانی و عاطفی تمرین  ممکن است شما را تشویق به پرداختن به مشکلات خوردن و وزنتان در سطوح عمیق تری بکند. همچنین یوگا باعث الهام بخشی شده و منجر به آگاهانه خوردن شما می گردد.


۱۴.قند خون پایین

یوگا منجر به کاهش قند خون و کلسترول بد می شود و کلسترول خوب را می افزاید. در افراد دیابتی، یوگا از چند طریق باعث کاهش میزان قند خون می شود. این کار به واسطه ی  کاهش سطح کورتیزول و سطوح آدرنالین، تشویق به کاهش وزن، و بهبود حساسیت به اثرات انسولین صورت می پذیرد.


۱۵.کمک به افزایش تمرکز

جزو مهم یوگا تمرکز بر حال حاضر است، مطالعات نشان داده اند که تمرینات منظم یوگا، هماهنگی، زمان واکنش، حافظه و حتی نمرات هوش را بهبود می دهد. افرادی که مراقبه ی بسیار پیشرفته ای را تمرین می کنند توانایی حل مشکلات و به دست آوری اطلاعات را داشته و دوباره بهتر به یاد می آورند. شاید دلیل این است که آن ها کمتر با افکار خود به هم می ریزند.


فایل صوتی سابلیمینال تقویت دقت و تمرکز


۱۶.آرامش بدن

یوگا شما را تشویق به آرامش می کند. آرام نفس بکشید و در لحظه ی اکنون تمرکز داشته باشید، تغییر تعادل از سیستم سمپاتیک به سمت پاراسمپاتیک. دومی آرام و ترمیم کننده است. همچنین تنفس و ضربان قلب را کاهش می دهد، فشار خون را می کاهد، جریان خون را به سمت روده ها و اندام های تولید مثل افزایش می دهد.


۱۷.بهبود تعادل

تمرینات منظم یوگا این احساس را که بدن شما چه چیزی تمرین می کند و در چه فضایی قرار دارد به وجود می آورند و تعادل را افزایش می دهد. افراد با وضعیت های بد و یا الگوهای حرکتی ناکارآمد معمولا این حس را کمتر دارند. بهترین حالت تعادل آن است که کمتر بیفتید. برای سالمندان این منتهی به استقلال بیشتر و تاخیر در پذیرش برای پرستار خانگی  و یا کلا نداشتن پرستار می شود. برای بقیه ی ما، وضعیت هایی مانند درخت می تواند این احساس تلو تلو خوردن رو مت یوگا را بکاهد.


۱۸.حفظ سیستم عصبی

برخی از یوگی های حرفه ای می توانند بدن خود را به روش های خارق العاده ای کنترل کنند. این روش ها به واسطه ی سیستم عصبی صورت می گیرد. دانشمندان برخی از یوگی هایی را تحت نظر گرفتند که می توانستند ریتم غیر ضروری قب را بالا ببرند. این یوگی ها همچنین الگوهای خاص موج مغزی تولید می کردند. آن ها با استفاده از تکنیک های مراقبه حرارت دست خود را تا ۱۵ درجه فارنهایت می افزودند. اگر آن ها از یوگا برای این کارها بهره می برند پس شاید شما بتوانید جریان خون خود را به سمت لگن بهبود دهید. اگر در تلاش برای بارداری هستید و یا اگر مشکل خواب رفتن دارید آرامش را تحریک نمایید.


۱۹.انتشار تنش در اندام ها

آیا تا به حال در حال نگه داشتن تلفن یا چرت زدن در حالتی که به صفحه ی مانیتور خیره اید توجه کرده اید؟ چنین عادت های ناخودآگاهانه، می تواند به تنش های مزمن، خستگی عضلانی و درد در مچ دست، بازوها، شانه ها، گردن و صورت، منجر شود. این ها افزایش استرس، و خلق و خوی بد را در پی خواهند داشت. به محض تمرین یوگا، متوجه خواهید شد که کجا تنش وجود دارد. ممکن است در زبان، چشمان، یا عضلات گردن و صورت شما باشد. شاید سال ها زمان نیاز باشد تا یاد بگیرید با یوگا چگونه عضلات بزرگتر دارای تنش را می توان آرام کرد.


۲۰.کمک به خواب عمیق

تحریک خوب است اما بیشترش، از سیستم عصبی مالیات می گیرد. یوگا می تواند شلوغی و فشار زندگی مدرن را بهبود بخشد. آسانای ترمیمی یا همان یوگا نیدرا، شاواسانا، پرانایاما، و مدیتیشن پراتیاهارا را تشویق می کنند. با یوگا احساس خستگی و استرس کمتری خواهید داشت.


۲۱.افزایش عملکرد سیستم ایمنی

آسانا و پرانایاما، احتمالا عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشند. اما مراقبه قویترین پشتیبانی علمی در این حیطه را دارد. به نظر می رسد یوگا تاثیر مثبتی روی عملکرد سیستم ایمنی بدن داشته باشد. این شامل تقویت و کاهش عملکرد آن در هر دو حالت زمانی که مورد نیاز باشد است.


۲۲.فضای بهتر برای تنفس ریه ها

یوگی ها تنفس های کمتری با حجم بیشتری دارند. این تنفس ها آرام و هم کارآمد هستند. در سال ۱۹۹۸ مطالعه ای در Lancet  در خصوص تکنیک  یوگا، تحت عنوان “تنفس کامل” ، منتشر گردید. این تکنیک به افراد با مشکلات ریوی به علت نارسایی احتقانی قلب آموزش داده می شد. بعد از یک ماه، میزان متوسط تنفس آن ها کاهش یافت. در حالی که میزان ظرفیت تمرینی و میزان اکسیژن خون آن ها به طور چشمگیری افزوده شد. یوگا کارایی ریه و حداکثر حجم تنفس را بهبود می بخشد. یوگا همچنین تنفس از راه بینی را ترفیع می دهد. هوا را فیلتر و گرم می کند. همچنین رطوبت بخشیده و گرد و خاک را حذف می نماید.


۲۳.جلوگیری از سندروم روده ی تحریک پذیر و سایر مشکلات گوارشی

زخم، سندروم روده ی تحریک پذیر، یبوست؛ تمامی این ها می تواند با استرس تشدید شود. یوگا مانند هر ورزش دیگری می تواند یبوست را کاسته و از لحاظ نظری خطر ابتلا به سرطان روده را کاهش دهد. زیرا حرکت بدن باعث انتقال سریع تر مواد غذایی و دفع مواد زاید از طریق روده می گردد.


۲۴.آرامش ذهن

بر طبق یوگا سوتراهای پاتانجلی، یوگا نوسانات ذهن را تسکین می دهد. به عبارت دیگر، حلقه های ذهنی مانند پشیمانی، خواست، ترس، ناامیدی که منجر به استرس می شوند را می کاهد. می دانیم استرس مسبب ایجاد بیماری های بسیاری از میگرن گرفته تا لوپوس است. اگر یاد بگیرید که ذهن خود را آرام سازید، زندگی آرام و طولانی تری را تجربه خواهید کرد.


۲۵.افزایش عزت نفس

بسیاری از ما از داشتن عزت نفس مزمن پائین رنج می بریم. اگر بخواهید این موضوع را به حالت نادرست درمان کنید- دارو مصرف کنید، بیش از اندازه بخورید، سخت کار کنید، بخوابید- سلامتی خود را چه جسمی چه روحی به خطر می اندازید. اما اگر رویکرد مثبت و تمرین یوگا داشته باشید ابتدا در نگاه کوتاه و بعدا در دیدگاه های پایدارتر احساس ارزشمندی خواهید کرد. همان گونه که فلسفه ی یوگا می آموزد شما مظهری الهی هستید. اگر به طور منظم و با هدف خودآزمایی و بهبود نه به عنوان جایگزینی برای انجام تمرین هوازی، یوگا کنید، شما به جنبه های دیگر خود پی خواهید برد. احساساتی نظیر قدردانی، همدلی، بخشش و این که بخشی از یک کل هستید را تجربه خواهید داشت.


فایل صوتی سابلیمینال افزایش عزت نفس را می توانید از این قسمت تهیه نمایید.


۲۶.تسکین درد

بر طبق مطالعات متعدد، آسانا، مراقبه یا ترکیبی از هر دو، درد در افراد با آرتروز، درد پشت، فیبرومیالژیا، سندروم تونل کارپال، و درد سایر بیماری های مزمن را کاهش می دهد.


۲۷. قدرت دهی درونی

یوگا کمک می کند تا شما زندگی خود را تغییر دهید. در حقیقت این می تواند بزرگترین قدرت یوگا باشد. Tapas کلمه ی سانسکریت به معنای گرما، آتش است. تاپاس نظمی است که تمرین یوگا را به وجود می آورد و همین نظم آن را می سازد. تاپس هایی که می سازید می توانند برای بقیه ی عمر توسعه داشته باشند تا به تخریب چیره شده وعادت های ناکارآمد را تغییر دهند. ممکن است دریابید که بدون تلاش خاص برای تغییر چیزها، شما شروع به بهتر خوردن، تمرین بیشتر، یا در نهایت سیگار را بعد سالیان شکست خورده ترک کنید.


۲۸.ارتباط با راهنما

مربیان و مدرسان خوب یوگا برای سلامتی شما شگفتی می آفرینند. ارتباط احترام آمیز با معلم راه بسیاری برای بهبود سلامت شما در پی خواهد داشت. آن ها می توانند به وضعیت های یوگای شما نظم داده، بسنجند و حقایق سخت را با شفقت بگویند. آن ها کمک کنند تا آرام شوید و تمرینات شما را شخصی سازی می نمایند.


۲۹.کمک به زندگی بدون دارو

اگر کابین داروهای شما به مانند یک داروخانه است، وقت آن رسیده تا یوگا را امتحان کنید. مطالعات افراد مبتلا به آسم، فشار خون، دیابت نوع دو، و اختلال وسواس نشان داده است که یوگا به آن ها کمک می کند تا دوز مصرفی داروی خود را پایین آورده و در برخی موارد حتی به طور کامل دارو را قطع کنند.


۳۰.توسعه ی آگاهی برای تحول

یوگا و مراقبه آگاهی را بسط می دهند. هر اندازه آگاهتر باشید در مواجه با احساسات مخرب نظیر خشم راحت تر برخورد می کنید. مطالعات نشان می دهند که خشم و خصومت مزمن به مانند مصرف سیگار، دیابت و کلسترول بالا، در حمله قلبی نقش دارند. به نظر می رسد یوگا با افزایش احساس محبت، همبستگی و آرام کردن سیستم عصبی و ذهن، خشم را کاهش می دهد. همچنین توانایی شما را در عقب نشینی در رابطه با درام زندگی خودتان و در مواجه و پایداری در حوادث ناگوار زندگی بالا می برد. شما می توانید به سرعت عکس العمل لازمه را نشان دهید. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد یوگا زمان عکس العمل را می کاهد.


۳۱.بهبود روابط

شاید عشق نتواند همه را فتح کند اما مطمئنا در بهبودی کمک می کند. تقویت حمایت عاطفی دوستان، خانواده و جامعه به طور مکرر سلامت و شفا را نشان داده است. یک تمرین منظم یوگا کمک می کند تا روابط دوستی، همدلی و محبت بیشتری داشته باشید. در کنار فلسفه ی یوگا که تاکیید بر عدم آسیب رساندن به دیگران می کند، بیان حقیقت، در نظر گرفتن تنها آن چه که نیاز دارید، این می تواند بسیاری از روابط شما را بهبود ببخشد.


۳۲.استفاده از صداها برای آرامش سینوس

اساس یوگا-آسانا، پرانایاما، و مراقبه-همه برای بهبود سلامت کار می کنند. اما، در جعبه ی ابزار یوگا چیزهای بیشتری وجود دارد. آواز خواندن را تجسم کنید. این تمایل به طولانی شدن گوش سپردن، تعادل به سمت سیستم عصبی پاراسمپاتیک را تغییر می دهد. هنگامی که این کار گروهی انجام می شود، آواز خواندن می تواند تجربه ی قدرتمند فیزیکی و احساسی باشد. مطالعه ای اخیرا در موسسه ی Karolinska سوئد انجام شد. این مطالعه نشان داد که صداهای زمزمه مانند، مثل آن هایی که در زمان خواندن اوم منتشر می شوند، سینوس ها را باز می کنند. این به تخلیه را راحت تر سینوس ها می انجامد.


۳۳.هدایت شفای بدن در چشم ذهنی

اگر تصوری را در چشمان ذهنی خود داشته باشید مانند آن کاری که در یوگا نیدرا و سایر تمرینات می کنید، شما می توانیید در تغییر بدن خود تاثیر گذار باشید. مطالعات متعدد دریافته اند که تصاویر هدایت شده باعث کاهش درد پس از جراحی، و سردرد شده است. همچنین بهبود کیفیت زندگی برای افراد سرطانی و اچ آی وی را به ارمغان آورده است.


۳۴. پنهان ماندن ویروس ها و آلرژی

کریاها و یا شیوه های دیگر پاکسازی، جزو عناصر یوگا به شمار می روند. آن ها هر چیزی از تمرینات سریع تنفسی تا پاکسازی داخلی روده را شامل می شوند. نتی که شامل شستشو مخاط بینی با آب و نمک است. نتی گرده و ویروس ها را از بینی جدا کرده و مخاط را از تخریب محافظت می کند. همچنین به تخلیه ی سینوس ها کمک می نماید.


۳۵.کمک در جهت خدمت به دیگران

کارما یوگا به فلسفه ی یوگا مرتبط است. در حالی که شاید شما تمایلی به خدمت به دیگران نداشته باشید. اگر این کار را بکنید سلامت شما بهبود میابد. مطالعه ای که در دانشگاه میشیگان صورت گرفت. در این مطالعه افراد سالمندی داوطلب بودند تا کمتر از یک ساعت در هفته کارما یوگا انجام دهند. تحقیقات نشان داد که این افراد هفت سال بعد سه برابر احتمال زنده بودن داشتند. خدمت به دیگران می تواند به زندگی شما معنا بخشد. زمانی که ببینید دیگران هم مشکلاتی دارند، مشکلات و مسائل خودتان را سخت و دشوار نخواهید دید.


۳۶.مشوق خود مراقبتی

در اکثر طب های سنتی، اکثر بیماران دریافت کننده های منفعل مراقبت هستند. در یوگا این چیزی است که برای خودتان انجام می دهید. یوگا ابزارهایی در اختیار شما می گذارد تا خودتان را تغییر دهید. احتمالا احساس بهتری خواهید کرد آن هنگام که برای اولین بار یوگا انجام می دهید. همچنین متوجه خواهید شد که هر چقدر بیشتر متعهد به انجام یوگا هستید بیشتر سود می برید. این به سه چیز منتهی می شود:

شما در مراقبت های خود دخیل هستید. کشف می کنید که دخالت شما به شما قدرت تاثییر در تغییر می دهد. در نهایت مشاهده ی تغییر امید می دهد و امید خود شفا دهنده است.


۳۷.پشتیبانی از بافت همبند

همان گونه که تمامی راه هایی که یوگا سلامت را بهبود می دهد می خوانید احتمالا متوجه شوید که همپوشانی های بسیاری وجود دارد. وضعیت و روش تنفس خود را تغییر دهید. سیستم عصبی خود را تغییر دهید. این یکی از بزرگترین درس های یوگا است: هر چیزی به هم متصل است. استخوان لگن خاصره به استخوان قوزک، شما به جامعه، جامعه ی شما به دنیا. این اتصال برای فهم یوگا حیاتی است. این سیستم جامع به طور همزمان به بسیاری از مکانیزم هایی که اثرات افزایشی و حتی  چندگانه دارند متصل می شود. این هم افزایی احتمالا راه بسیار مهمی است از همه ی آن چه که یوگا شفا می دهد.


۳۸.استفاده از مایه ی تسکین برای تحت تاثییر قرار دادن تغییرات

ایمان داشتن به این که بهتر خواهیید شد شما را بهبود می دهد. متاسفانه بسیاری از دانشمندان پیرو سنت، بر این باورند که اگر چیزی در جهت مایه ی تسکین کار کند آن را به حساب نمی آورند. اما اغلب بیماران فقط می خواهند بهتر شوند. بنابراین مانترایی خوانده می شود. شبیه آن چه که در ابتدا و انتهای کلاس یوگا و یا در مراقبه و یا زندگی روزمره می خوانید. این بهبودی را تسهیل می بخشد. حتی اگر اثر مایه ی تسکین یا پلاسبو یا همان باور به بهتر شدن باشد. پس چرا انجام ندهید؟.


منبع:

https://www.yogajournal.com/lifestyle/count-yoga-38-ways-yoga-keeps-fit

نوشته‌های مشابه

15 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید