شما اینجایید تا آینده بشریت را متحول کنید!!!

better future

مدت درازی ست که مردم از “تغییری بزرگ” صحبت می کنند، تحولی در آگاهی بشریت.

بسیاری باور دارند که از آخرین زمان در تقویم مایاها در دسامبر 2012، این تحول در آگاهی انسان ها شروع شده و بشر در شرف ورود به دوره ای جدید است. این تنها یک پیشگویی نبوده، بلکه واقعیتی ست که بسیاری افراد آنرا تجربه و احساس می کنند. در تمدن ها، فرهنگ ها، ادیان و مکتب های مختلفی از دورانی یاد شده که تاریکی و ظلم و خودخواهی به اندازه ای می رسد که بستر پیدایش دوره ای جدید از نور و آگاهی فراهم می گردد. جمله “تاریک ترین زمان شب درست قبل از طلوع خورشید است” به همین باور اشاره دارد. در باور هندوئیسم، عصر کالی یوگا که آخرین دوران از چرخه یوگاهاست، به پایان خود نزدیک است و پس از آن مجددا عصر طلایی نظیر آنچه در قاره آتلانتیس و لموریا حاکم بود پدیدار می گردد.

بشر همواره آینده ای بهتر را انتظار کشیده ست و این امید است که ما را زنده نگاه می دارد، ولی نمی توان تنها منتظر بود! شاید آینده موعود قرار است با دستان خود ما رقم بخورد! همان طور که شرایطی که اکنون در آن زندگی می کنیم، نتیجه انتخاب های گذشته ماست! ایده ظهور یک منجی تنها ما را در انتظار نگه می دارد و زندگی پس از زندگی، فرصت تبدیل این دنیا به جایی بهتر را از ما می گیرد. در صورتی که اگر بدانیم همه چیز در دستان خود ماست، برمی خیزیم و دنیا را تغییر می دهیم.

بیایید تک تک ما به خودمان و گذشته خوب بیاندیشیم؛

 تا کِی هر روز را فقط برای شب کردن سپری کنیم؟

تا کِی دیگران را مسبب مشکلاتمان بدانیم؟

تا کِی ارزش های انسانی را، حق و درستی را بخاطر منافع زودگذر و خودخواهی مان زیر پا له کنیم؟

تا کِی بر نادرستی چشم بربندیم؟

تا کِی محیط زیست مان را که همه آنچه داریم از اوست، با بی توجهی و رواج مصرفگرایی نابود کنیم؟

تا کِی به رشد جمعیت ادامه دهیم و همچنان انتظار فرصت های شغلی و رفاه و امکانات گذشته را بخوریم؟

تا کِی خود را از دیگری جدا ببینیم؟

نتیجه همانی می شود که اکنون در دنیا حکمفرماست. آیا ما در آتش مشکلاتی که دیگران برپا کرده اند نمی سوزیم و آنها نیز در آتش خودکرده های ما؟ خوب که نگاه کنید درمی یابید که اجداد ما در آنچه اکنون برپاست نقش داشته اند و ما نیز به همان ترتیب در آینده سهیم خواهیم بود. هیچ بهشتی هرگز در کار نخواهد بود اگر به خودمان نیاییم و جلوی این روند باطل را هر کدام از ما به شخصه نگیریم!

این ما انسان ها هستیم که اجازه داده ایم تا تاریکی بر دل هایمان سایه اندازد، ما منیت و خودخواهی را انتخاب کردیم. منافع حال را دیدیم و آینده را فراموش کردیم. رضایت و خوشی را به اشتباه، تنها در مادیات جستجو کردیم و به شیطان اجازه پیش روی دادیم. در حالیکه اگر به خود حقیقی مان که هنوز چون شعله کوچکی از نور خدا در دل هایمان می سوزد واقف شویم، اگر ارزش های والای انسانی را که همگی در اعماق قلبمان بدان باور داریم و همیشه از دیگران توقع رعایت شان را داریم، در خود بیدار کنیم، این آگاهی و بیداری حاصل از آن دنیا را تکان خواهد داد، توانایی های اصیل خود را کشف خواهیم کرد و نور این شعله به قدری فروزان خواهد شد که تمامی تاریکی ها را خواهد زدود.

بر ماست که غصه و ناامیدی را کنار بزنیم و بجای ترس و نگرانی از آنچه دارد بر سرمان می آید، با اقتدار، مسئولیت حال و آینده را برعهده گیریم و تغییر را از همین حالا در خود ایجاد کنیم. بدین ترتیب به یک مبارز روشنایی مبدل می گردیم و دست در دست یکدیگر تاریکی را برای همیشه به عقب خواهیم راند.

(توصیه می کنم مطالب و ویدیوهای لینک داده شده به کلمات آبی رنگ را حتما مشاهده کنید)

 

 

نوشته‌های مشابه

27 دیدگاه

 1. بسیار عالی بود
  اگر انسان به وضوح می فهمید همه از یک روح هستیم و هیچ برتری بر دیگری نداریم ظلم و ستم ی وجود نداشت اما آنچه در دنیای امروز میبینیم
  و نتیجه ی انچه کاشته ایم در بیشترین حالت وجود وجود داره، درد ورنج ناشی از کِشته های اجداد وخودمان هستیم.
  بیاییم از خود راهی به سوی تحول ایجاد کنیم
  تا هم به خود وهم به آیندگان ظلم نکنیم
  بیاییم هر روز کار مثبتی انجام بدهیم
  گلی بکاریم طرحی از دوستی و مودت در ذهنمون پرورش بدیم دستی رو بگیریم و از غم رها کنیم
  به مام زمین احترام بگداریم

 2. ممنون روناک جان مطلب خیلی زیبایی بود
  همونطور که گفتید در تقویم مایا ها سال 2012 عصر ماهی یا همون عصر جهل و خرافات و دوران سیاه تمام شده و در حال ورود به عصر آکواریوس عصر عشق و آگاهی هستیم

 3. سلام دوستان عزیزاین درسته که مامیتونیم دنیارومتحول کنیم ولی گاهی نقطه ضعف هامون برماغلبه دارند که این انرژی روبایدامامان مدیریت کنندکه باظهورامام زمان دنیابه مساوات میرسه

 4. با تشکر. همیشه این شیوه تفکر که من کجا وصلح, دوستی, فراوانی, عشق, … و وحدت جهانی کجا؟ سوال یزرگ است. اساس این هدف انسانی و الاهی بسیار زیبا و برخواسته از یک فطرت پاک است ولی چند مشکل دست و پاگیردارد. هدف بزرگ است و تغییر قدرت زیادی طلب می کند. فدرت از فرایند نیروی حاصل از وحدت انسانها بوجود می اید در حالیکه جهالت و خودخواهی با غرور (من = نفس) از جدایی می گوید بنابراین قانع می شویم که کار ما نیست و بناچار متقاعد می شویم دادرس پاکی خواهد امد و جهان بهشت خواهد شد پس لزومی ندارد من زیاد سخت بگیرم در یک تاریخ مجهولی همه چیز درست خواهد شد… مسئولیت ها کنار می رود و خودخواهی و خودپسندی انسانی, معرکه دار روزگار, حاکم می شود و ما محکومین, که بناچار می بایست درد و رنج بکشیم ایا واقعیت چنین نیست؟ تا حدی شاید ولی در زندگی فردی و اجتماعی برای رهایی, مسیرهایی پیدا می شود که منهم شاد زندگی کنم و به سهم خود تغییراتی ایجاد نمایم. خداوند خواستار کارهای بزرگ از ما نیست او طالب اینست که کارهای کوچک را با عشق انجام دهیم. در جستجوی یادگیری و اگاهی کوشا باشیم از اسارت نفس خارج شویم و به تمرین مهربانی, صداقت, شکیبایی, عشق, پذیرش و… همه صفات خوب انسانی براییم نگرش خود را به زندگی تغییر داده و متحول و مسئول شویم…

 5. با دیدن عنوان این مطلب آنچنان گریم گرفت که تموم متن رو با گریه خوندم، من در رنجم، من درد میکشم خونوادم درد میکشن، اطرافیانم همه درد میکشن و من این درد رو با تمام وجود حس میکنم! قلبا از نیروی برتر تمنا دارم که صلح و شادی و آرامش حقیقی به جامعه ی بشریت سرایت کنه!

  1. ممنون دوست عزیز، این فیلم براساس کتاب پیشگویی آسمانی جیمز ردفیلد ساخته شده که در مقایسه با کتاب، بسیار ضعیف و گنگه. اما اگر کتاب رو بخونیم از نور و آگاهی ای که منتقل میکنه بسیار لذت خواهیم برد و حقیقتا میتونه در بینش و آگاهی مون تحول ایجاد کنه.

 6. سلام و درورد بر شما
  بسیار زیبا و پر نکته بود وپر از انگیزهای قدرتمند ،در اکثر ادیان و مکاتب معنوی بشارت ظهور یک نجات دهنده وجود دارد واین شاید!فقط باعث کور سویی از امید در پیروان ان ایین بوجود اورد.اما اینکه چرا این رخ نمیدهد.به نظر من چون از ان شخصیت نجات دهنده یک چیز فردی ساخته شده به این معناکه میاید که” من” را نجات دهد یا انتقام گیرنده یک شخص یا گروه جلوه داده میشود واگر زمانی این منجی به گونه ای فارغ از مذهب ،رنگ،نژاد،ایین،کشور،……..قبول همه شود ان مهم که در مقاله به ان اشاره شده رخ میدهد نه اینکه ان نجات دهنده سوپر من ،من نوعی تلقی گردد.
  تشکر بسیار زیبا بود

  1. سلام دوست عزیز، من استاد نیستم، هیچ چیز هم بیشتر از بقیه نمیدونم، فقط سعی می کنم مجرایی برای انتقال آگاهی باشم. تحول شخصیتی از خودشناسی شروع میشه و خواستن و اراده برای تغییر. در همه ادیان و مکاتب اصولی برای حرکت در مسیر درست انسانی و اخلاقی ارائه شده که میتونید از اونها بهره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید