|

انواع گیاهان مقدس از دیدگاه شمنیزم

*این اطلاعات صرفا جنبه مطالعاتی و تحقیقاتی دارد.


در مقاله قبل توضیحی در مورد اقتدار گیاهان مقدس در شمنیزم ذکر شد، در این مقاله به طبقه بندی این گیاهان می پردازیم. گونه های مختلفی از گیاهان مقدس وجود دارند که همگی به انسان خدمت می کنند ولی به روش های مختلف که به طور کلی می توان آنها را در ۴ دسته زیر قرار داد :

گیاهان مقدس مغذی،

گیاهان رویابینی و الهام بخش،

گیاهان آموزگار،

گیاهان شفابخش.


treeface

همچنین گیاهانی در این بین هستند که در بیش از یک دسته قرار می گیرند، برای مثال گیاهانی وجود دارند که علاوه بر شفابخشی به رویا بینی و الهام نیز کمک می کنند.

این ۴ دسته را می توان به نوعی با ۴ عنصر نیز در ارتباط دانست به طوریکه گیاهان غذایی با عنصر زمین (عنصر قدرت بخشی به کالبد فیزیکی)، گیاهان الهام بخش با عنصر آب (عنصر هدایای روحی و رویابینی و کالبد عاطفی)، گیاهان آموزنده با عنصر هوا (عنصر هدایتگر ذهن و یادگیری و کالبد ذهنی) و گیاهان شفابخش با عنصر آتش (عنصر تحول و پاکسازی و کالبد انرژی) مرتبط می باشند.


مقاله مرتبط: “پاکسازی انرژی های منفی با مراقبه چهار عنصر


۱_گیاهان مقدس مغذی

ممکن است این گیاهان به ظاهر یک گیاه ساده غذایی به نظر رسند ولی در صورت مصرف صحیح می توانند آگاهی انسان را متحول سازند.

  • ذرت 

corn

ذرت در بسیاری از قبایل و فرهنگ ها در گذشته مقدس شمرده می شده است. امروزه علم ثابت کرده است که آگاهی به روی DNA تاثیر گذاشته و حتی آنرا تغییر می دهد. 

بنابراین هر شکلی از فکر یا انرژی ای که ما به همراه ذرت وارد بدن خود می کنیم مستقیما روی DNA ما تاثیر می گذارد. مسلما گذشتگان چیزی از DNA نمی دانستند ولی به طور شهودی از خواص منحصر به فرد ذرت مانند خاصیت جذب نیایش ها، برکات و انرژی و افکار مثبت آگاهی داشتند. به طوریکه ذرت اغلب در مراسم های آئینی برای درخواست هایی نظیر برکت زمین و حاصلخیزی خاک در شروع مراسم استفاده می شده است. در طول مراسم، نیایش ها و برکات در ذرت ذخیره شده و کسی که ذرت شارژ شده را مصرف می نمود می توانست از برکات و همچنین انرژی شفابخشی موجود در آن استفاده کند.

  • تنباکو

گیاه مقدس دیگر که به روی ما تاثیر زیادی می گذارد تنباکو می باشد. تنباکو به صورت طبیعی مضر نیست بلکه یک داروی معنوی بسیار قوی است به طوریکه در مراسم تنباکو فرد برای شفا و هر خواسته مثبتی که می خواهد نیایش می کند. حال آنکه تنباکوی صنعتی برای بدن بسیار منفی و مضر است. گیاه تنباکو اشکال فکری و نیایش های شرکت کنندگان در مراسم را به خود جذب کرده و هنگامی که کشیده می شود بر فرد تاثیر گذاشته و خواسته وی را اجابت می کند.

آنچه که مهم است این است که این گیاه نمی بایست به صورت مرتب و غیر مراسمی ، آنطور که امروزه مصرف می شود استفاده گردد! مردم اغلب تنباکوی صنعتی را وقتی عصبانی و ناراحت و پر تنش هستند استفاده می کنند، حال تصور کنید که تمامی افکار و احساسات و انرژی های منفی جذب شده در آنرا به داخل بدن خود کشیده و چه تاثیری روی خود می گذارند! و حتی بدتر از آن هنگامی است که تلویزیون تماشا می کنند و سیگار می کشند و تمام خشونت، وحشت و جنایت منتقل شده از تلویزیون را وارد درون خود می کنند.

رسانه ای که به خودی خود یک اسلحه کنترل ذهن است و هنگامی که با تنباکوی شیمیایی تقویت می شود به راحتی به روی اذهان تماشاکنندگان ناآگاه که در حالت آلفا قرار دارند تاثیر خود را می گذارد! در حالیکه تنباکوی طبیعی قدرت شفادهی بسیاری از امراض را به ویژه به فرم آب تنباکو در میان شمن ها دارا بوده است. حال می توانید مشاهده کنید که چطور هر چیز زیبا و قدرتمند و مقدس که از سوی خدا به ما داده شده مورد سوءاستفاده افکار شیطانی قرار گرفته و فکر می کنید این ها همه تصادفی هستند یا طراحی شده اند؟

  • کاکائو

cacao

دانه کاکائو در گذشته توسط آزتک ها Xocoalt تلفظ می شده و در مراسم وآئینی این قوم سرخپوست به شکل یک نوشیدنی مقدس مورد استفاده قرار می گرفته است. این گیاه به قدری برای آنها مقدس بوده که مصرف آن خارج از مراسم، مجازات مرگ به همراه داشته است!

اقوام آزتک و تولتک این گیاه را به یکی از خدایان خود به نام Quetzalcoatl”” که گفته می شده برای اولین بار گیاه کاکائو را به انسان بخشیده و برای این کار خود تنبیه و اخراج شده، پیشکش می کردند. اقوام مایا نیز این گیاه را به عنوان یک هدیه از خدایان دانسته و استفاده می نمودند.

نوشیدنی این گیاه از دانه تازه سبز آن تهیه می شده و هرگز شیرین نمی شده و گاهی فلفل قرمز نیز به آن اضافه می گشته است. کاکائو به صورت طبیعی کاملا سرخوشی آور بوده و به همین دلیل هم امروزه برای اغلب افراد اعتیادآور است ولی هیچ گاه برای مصرف هر روزه تجویز نمی شده و مخصوص استفاده در مراسم معنوی بوده است.

  • غلات

غذای اصلی بسیاری از مردم در گذشته غلات بوده و تعداد زیادی از الهه ها با آن مرتبط بوده اند. برای مثال الهه “دیمیتر” خدای غلات و گندم بوده، “ایزیس” نیز مادر گندم نامیده می شده است. غلات برای بشر بسیار مهم و انرژی بخش ترین غذای مردمان بوده ولی در زمان حاضر متاسفانه مورد تغییرات ژنتیکی واقع شده و غلات و ذرت اصیل دیگر به راحتی در دسترس نیست.

بسیاری از گونه های گندم در حال حاضر منقرض شده و برخلاف تبلیغات منفی زیادی که به روی آرد سفید و محصولات حاصله از آن شده به صورت دانه کامل، گیاهی سلامتی بخش می باشد. با تغییرات و دستکاری های ژنتیکی و کاهش گونه های غلات، امروزه خود را از مواد مغذی حیاتی و آنزیم های طبیعی موجود در آنها محروم نموده و بیماری و حساسیت های غذایی را به خود تحمیل کرده ایم.

ما می بایست با کشت ارگانیک و طبیعی غلات، میوه ها و سبزی ها به صورت متناوب در مزارع به بدن خود و زمین احترام گذاشته و از ادامه یافتن این چرخه معیوب و عوارض شدید آن جلوگیری کنیم.


۲_ گیاهان رویا بخش و الهام دهنده

این دسته از گیاهان مستقیما با تجربیات معنوی سر و کار دارند و در جایی که عقل و منطق عاجزند به کمک و هدایت ما می آیند. بعضی از این گیاهان تجربیات خفیفی از شهود و رویابینی به ما می دهند ولی برخی دیگر قدرتمندترند و تجربیات آنها می تواند تا چندین ساعت و حتی چند روز طول بکشد.

این گیاهان معمولا پس از کسب آمادگی جسمانی و روحانی از جمله گرفتن روزه کامل و یا رژیم غذایی خاص، پرهیز از رابطه جنسی، مراقبه، نیایش و سایر پاکسازی های جسمی و روحی طی دوره ای مشخص در مراسم استفاده می شدند. در این مراسم تبادل آگاهی بین روح گیاه و روح انسان صورت می گیرد و نتایج حاصله، تجربیات و شهود معنوی می باشند. تجربیاتی از حقیقت جهان و زندگی، وحدت موجود در تمامی جهان آفرینش، آنچه پشت پرده ذهن در جریان است که آنها را به طبیعی ترین و اصیل ترین شکل ممکن به ما منتقل می کنند.

امروزه دو اتفاق قابل توجه در مورد این دسته از گیاهان رخ داده است:

۱- آلوده شدن روح گیاهان که بواسطه استفاده ناصحیح و توهین آمیز به روح برخی از گیاهان مقدس مانند کانابیس صورت گرفته و به گفته شمن ها این گیاه تا چندین نسل برای مراسم آئینی و مقدس قابل استفاده نمی باشد.

۲- ادعای حفاظت از مردم در برابر خطرات این گیاهان، گیاهانی که از طبیعت می آیند و تاثیرات مفید آنها از هزاران سال پیش شناخته شده است. در حالیکه سالانه هزاران نفر در اثر عوارض مصرف داروهای شیمیایی جان می دهند ولی بدلیل پول ساز بودن صنعت داروسازی، کسی با آنها کاری ندارد!

تعدادی از گیاهان رویابخش:

برنجاسف Mugwort ، لیلی آبی Blue Nile Lily ، لوتوس آبی مصری  Blue Egyptian Lotus ، لیلی آبی مقدس Sacred Blue Lily (Nymphaea caerulea)، مریم گلی مقدس  Diviner’s Sage ، آیاهوسکا Ayahuasca  ، Wood Power (Muira Puama), Jurema، شاهدانهCannabis، بسیاری از قارچ ها، افسنطین wormwood (Artemisia absynthium)، گیاه رویا بخش آفریقایی Dream herbs

در صورت مصرف گیاهان رویابخش، شمن ها توصیه می کنند آنها را خودتان بکارید یا از شرایط کاشت آن به دور از آلودگی ها مطمئن شوید. با این وجود استفاده خودسرانه از این گیاهان را بدون مراقبت و نظر یک شمن یا استاد این کار توصیه نمی کنند.


۳_ گیاهان آموزگار

گیاهان آموزگار ارواح پیشرفته تر گیاهان هستند که فعالانه در صدد کمک معنوی به انسانها می باشند. به این علت به آنها آموزگار می گویند که قادرند مستقیما با انسان ارتباط گرفته و از راه تله پاتی با او صحبت کنند. این اتفاق بویژه در گیاه آیاهوسکا دیده می شود که الهامات و تصاویر درونی قدرتمندی ارائه داده و یک درمانگر و گیاه شفابخش نیز می باشد.

درخت آیاهوسکا
درخت آیاهوسکا

روح این گیاه که مونث است گاهی به شکل یک الهه یا مار بزرگ نیز در مراسم ها ظاهر می شود و بسیار کمک کننده و دوستانه است. اما همه گیاهان آموزگار به اندازه او مهربان نیستند و برخی سختگیر ترند و درس های سختی به انسان می دهند.

درس های معنوی که این گیاهان به ما می دهند، کنار زدن پرده توهم جدایی و افشای حقیقت وحدت وجود است. برخی از آنها در نشان دادن حقیقت بی مهابا عمل می کنند و اگر آمادگی لازم را برای دریافت آن نداشته باشید برایتان تجربه ای سخت خواهد بود. به همین دلیل استفاده از آنها برای بسیاری افراد توصیه نمی شود و باید تحت نظر شمن و استاد مربوطه باشد. تنها افرادی که ذهن و قلبی باز و میل شدیدی برای دانستن حقیقت دارند، مناسب این تجربه ها هستند.


مقاله مرتبط: “سیری در طبیعت_۷ راه برای رسیدن به آرامش و تندرستی با اتصال بدن به طبیعت


بدلیل اینکه این گیاهان نیز شهود و تصاویر درونی منتقل می کنند، استفاده از آنها مورد سوءاستفاده زیادی قرار گرفته و به گیاهان توهم زا معروف شده اند. زیرا هنگامی که یک گیاه مقدس بطور مداوم مورد استفاده نادرست قرار می گیرد، آلوده شده و دیگر برای اهداف مقدس و مراسمی کاربرد نخواهد داشت، در نتیجه از آموزش و درمان دور شده و در عوض افکار و احساسات منفی را منتقل می کند.

از گیاهان آموزگار می توان علاوه بر آیاهوسکا Ayahuasca  به مریم گلی مقدسDiviner’s Sage (Salvia divinorum)  و تاتوره (سمی) Thornapple نیز اشاره کرد.


۴_گیاهان شفابخش

گیاهان درمانگر و شفابخش مورد احترام ترین گیاهان هستند. چه کاری بزرگتر از دور کردن درد و رنج از انسان هاست؟ این گیاهان ریشه مشکلات جسمانی، ذهنی و عاطفی ما را شناسایی و برطرف می کنند، مشکلاتی که در اثر وجود افکار منفی، موجودات منفی و انرژی خوار یا انرژی های منفی حاصل شده اند و بدن انرژیک ما و بدنبال آن جسم فیزیکی ما را درگیر بیماری و ناراحتی کرده اند.

همچنین می توانند ریشه مشکلات را در رویا و تصاویر درونی به ما نشان دهند. گیاهان شفابخش قادرند تعادل انرژی را به کالبد انرژی ما برگردانند تا قدرت ترمیم و خوددرمانی در جسم ما دوباره فعال شده و به سلامتی باز گردیم، حتی به شکلی معجزه آسا! گاهی نیز با تغییر نگرش و آگاهی ما، الگوهای منفی را از ما دور کرده و به این صورت به درمان ما می پردازند.

درخت Yohimbe
درخت Yohimbe

گیاهان درمانگر می توانند به روش های متفاوت و روی اندام های مختلفی از بدن کار کنند. برای مثال گیاه “Yohimbe” روی چاکرای یک و امور مربوط به این چاکرا بیشتر تاثیر دارد و گیاه ” Wood power ” روی مسائل عاطفی و جنسی موثر است ولی گیاه “Ayahuasca” روی عوامل متعددی تاثیرگذار است. برخی از آنها به نرمی اثر می کنند ولی برخی دیگر ممکن است فرد را وارد دوره بحران درمان کنند تا اثرات منفی بیماری خارج شود.

برخی از گیاهان شفابخش:

آلوورا Aloe vera، آیاهوسکا Ayahuasca  ، Yohimbe, Wood Power, Neem Tree و صدها گیاه و درخت دیگر

همه ما موجوداتی فوق العاده و قدرتمند هستیم. تمام دانش و کمکی که نیاز داریم در جهان و طبیعت روی زمین قرار داده شده است و ما تنها باید با آنها مرتبط شویم یا به گفته بهتر، ارتباط خود را با آنها بیاد آوریم. ما باید با کمک مراقبه، مراسم های شمنی و گیاهان مقدس یگانگی، یکپارچگی و وحدت وجود خود را با همه چیز در جهان آفرینش درک کنیم. ما باید قدرت های خود را بیاد آوریم.


منبع:

http://www.sacredserpent.net/sacred-plants.html

https://rastmard.com/9791

نوشته‌های مشابه

38 دیدگاه

  1. سلام، از نوجوانی به گیاهان و مخصوصا کاکاتوس علاقه داشتم، تا روزی که در یک کتاب گیاه پروری با کاکتوس ایی اشنا شدم، پیداش کردم و لحظه ی خرید ، پیر مرد کاکتوس فروش گیاه رو بوسید و به من داد، چیزی درون من تکان خورد و منم دقت بیشتری در کارم کردم، به گونه ایی که سعی کردم از کارهای منفی دوری کنم و کمی گیاه و میوه بیشتر بخورم و از همه مهمتر اطلاعات بیشتری از مراسم گیاه بدست بیارم. و روزی که این گیاه رو خوردم جدای از اتفاق های خارق العاده،،، میتونم محکم بگم، زندگی من دو بخش دارد؛ قبل و بعد از خوردن این گیاه مقدس. در روابطم با هر گونه جاندار احساس یکی بودن کردن و مسیر زندگیم رویایی شد. ببخشید که اسمی از گیاه نبردم، اعتقاد دارم اگر لازم باشد خود گیاه و شما روزی همدیگر رو پیدا میکنین. در تجربه ی دوم به وضوح بچه ایی سفید رو و زیبا و محجوب و بدون پا ( از زانو به پایین محو) بر من ظاهر شد، که از ترس شدید و لرزش بدنم ، رفت. این جا مکان امنیست . ممنونم.

    1. سلام.ببخشید آیا برای مصرف اینها باید نیازمند آگاهی باشیم یا میشه همینطوری هم ازشون استفاده کنیم.نکته ای که من رو درگیر کرده این هست که من کلیپ فراوان دیدم درموردش فقط اینکه همه ی اینهایی که دیدم مصرف میکردتد که حتی چند تا بازیگر سرشناس (هالیوودی)توش بودند یکی رهبری میکرد.مسلما اینکه فرد باید بدونه برای چی داره استفاده میکنه مهمه،فقط اینکه نحوه و شرایط استفاده از این گیاهان رو توضیح بدید دقیق تر ممنون میشم.برکت دمادم از آن شما باشه

دیدگاهتان را بنویسید