نشانه های تشخیص اینکه شما فردی حساس به انرژی هستید

empath

هر روزه افراد بیشتری متوجه می شوند که در گروه انسان های با حساس به انرژی قرار گرفته اند، حساس به انرژی و احساسات ساتع شده از محیط پیرامون خود. این خصلت را در انگلیسی empathy می نامند که در فارسی به کلمه “همدل” ترجمه شده است ولی معنای دقیق آن فردی ست که با حساسیت بالا قادر به درک وضعیت ذهنی و احساسی اطرافیان خود بوده و از هوش اجتماعی بالایی برخوردار است و معمولا در کمک کردن به دیگران پیشرو می باشد.

دانستن اینکه شما از این گونه افراد می باشید یا خیر، مهم است زیرا که ما معمولا فکر می کنیم همه آنچه که درک و احساس می کنیم از درون خود ما نشأت می گیرد. چه اتفاقی می افتد اگر متوجه شویم برخی از افکار و احساسات ما  متعلق به افراد دیگری هستند که در اطراف ما قرار دارند یا با ما ارتباط نزدیک دارند، مثلا  افرادی که با هم در یک اتاق نشسته ایم یا خانواده و دوستان نزدیک؟! 


برای شناخت و آگاهی بیشتر شما به تعدادی از خصوصیت این افراد اشاره می کنیم:

1- شما احساسات دیگران را درک و دریافت می کنید، حتی اگر در نزدیکی شما نباشند

اگر شما از این دسته افراد حساس باشید، می توانید حوزه انرژی دیگران را حتی وقتی به شما نزدیک نیستند دریابید. آنها ممکن است در شهر یا کشوری دیگر باشند ولی مسافت اهمیتی ندارد. البته این افراد بایستی به گونه ای با شما پیوند انرژیک برقرار کرده باشند. مثلا زمانی در کنار هم بوده باشید و یا عواطفی میان شما رد و بدل شده باشد. اگر شما از این گروه افراد می باشید مهم است این عادت را برای خود برگزینید و از خود بپرسید: “آیا این احساسات متعلق به من هستند؟” شما به این طریق می توانید خود را از بسیاری احساسات ناخوشایند که مربوط به شما نمی باشند برهانید.


مقاله مرتبط :”آیا شما میتوانید درد ها و احساسات دیگر انسان ها را احساس کنید؟


2- در فضاهای شلوغ و پر جمعیت احساس خفگی و سنگینی می کنید

شما ترجیح می دهید در اجتماعات کوچک و یا تنها باشید زیرا که در میان جمعیت زیاد، احتمال دریافت انرژی های منفی و احساسات ناخوشایند از دیگران افزایش می یابد و نوعی احساس سنگینی و فشار بر خود احساس می کنید.


مقاله مرتبط: “۸ روش موثر برای ایجاد تعادل در افراد حساس به انرژی”


3- شما به نور، صداها، بوها و لمس بسیار حساس هستید

شما نور زیاد و اغلب مصنوعی را دوست ندارید زیرا که موجب آزارتان می شود. به طعم ها بسیار حساس هستید و براحتی آنها را تشخیص می دهید. بوها، دود و آلودگی هوا را با حساسیت بیشتری از دیگران دریافت می کنید، گوش هایی تیز دارید و نیز حس لامسه شما بسیار قوی ست. حتی تشعشعات الکترومغناطیسی اجسام  و وسایل برقی مانند تلویزیون را به خوبی دریافت می کنید. همه این ها به این دلیل است که ذهن و بدن شما قویاَ بهم مرتبطند و بصورت طبیعی موجب می شود شما به کلیه انرژی ها حساس تر باشید.


مقاله مرتبط با این موضوع: “انسان های حساس به انرژی و قدرت های ناشناخته آنها


4- شما چیزهایی را می دانید که مدرکی برای اثبات آنها ندارید

شما فقط می دانید، نمی دانید چطور و نمی توانید آنرا به شکلی منطقی اثبات کنید. به بیان دیگر شهود شما بسیار قوی ست و قادر می باشید آنچه را درونی دریافت می کنید تفسیر کنید. اگر از این دسته افراد هستید اغلب می توانید تنها با نگاه کردن به یک فرد، خوب یا بد بودن (درستکار یا حقه باز بودن) وی را تشخیص داده و یا حداقل متوجه شوید آیا بایستی از او دوری کرد یا خیر!


مقاله مرتبط: “چگونه هوش احساسی و معنوی خود را افزایش دهیم


5- مردم به شما می گویند که خیلی حساس هستید

شاید تابحال این جمله را بسیار از دیگران شنیده باشید که “تو دیگه خیلی حساسی!” شما بیشتر از دیگران احساس می کنید، بیشتر فکر می کنید و تجربیات حسی عمیق تری دارید.

empath


مقاله مرتبط: “روش هایی کاربردی برای مدیریت احساسات


6- وقتی کسی به شما دروغ می گوید می فهمید

شما زبان بدن را به خوبی می شناسید، همچنین می توانید تصویری ذهنی از احساسات و وضعیت روانی دیگران داشته باشید. وقتی کسی به شما دروغ می گوید می توانید تغییری را در حوزه انرژی اطرافش و تن صدایش حس کنید. حساسیت بالای شما قوه تشخیص قدرتمندی برایتان فراهم می آورد.  


مقاله مرتبط: “حساس بودن یک هدیه ست، مزایای حساسیت بالا به انرژی


7- مشاهده خشونت برای شما سخت و آزاردهنده ست

دیدن خشونت چه در فیلم ها و تلویزیون و چه در خیابان و جلوی چشمان شما، روحتان را خدشه دارد می سازد. به این دلیل که شما براحتی می توانید با افراد همذات پنداری کرده و خود را در موقعیت احساسی و روانی آنها قرار دهید.

8- احساس همدردی و میل به کمک رسانی در شما بالاست

همانطور که در مورد قبل گفته شد به دلیل توانایی همذات پنداری و درک احساسات دیگران، تمایل به کمک به مردم در شما قوی ست و گاهی اوقات به قدری با مشکلات و ناراحتی های آنها درگیر می شوید که گویی متعلق به خود شماست. در این گونه موارد دلسوزی شما به حدی ست که ممکن است بیشتر از خود فرد احساس ناراحتی کنید.help

9- شما بطور غریزی از انرژی خوارها دوری می کنید

شما از تمامی افرادی که در رابطه با شما حکم انرژی خوار را دارند پرهیز می کنید. از آنجا که در گذشته آنها را تجربه کرده اید، می دانید چطور این افراد را تشخیص دهید. حوزه انرژی شما در حال گسترش است و بطور غریزی از ملاقات با چنین افرادی جلوگیری می کند. اگر چه تعدادی از این افراد معمولا از نزدیکان هر شخص می باشند و چاره ای جز مدارا کردن و مدیریت انرژی در برخورد با آنها نیست!


مقاله مرتبط: “برای مقابله با افراد منفی میان خانواده و دوستانمان چه کنیم؟


به طور کل، زندگی چنین افرادی آسان نیست بخصوص اگر کلید قلب شما در دستان دیگران باشد و در کار و زندگی خود با افراد زیادی سرو کار داشته باشید. با این حال شما از قدرت، اراده و توانایی انتخاب برخوردارید و می توانید راهکارهایی برای مدیریت حساسیت و انرژی خود بیابید. از استفاده از قدرت های خود نهراسید و کنترل امور را بدست گیرید.

نوشته‌های مشابه

65 دیدگاه

 1. من وقتی میرم بیرون علاوه بر اینکه کل انرژیم تخلیه میشه ناحیه پیشونیم خیلی درد میگیره اوایل فکر میکردم چون افتاب بهم میخوره اخم میکنم برای همین پیشونیم درد میگیره اما تازگیا که بیرون میرم اخم نمیکنم اما بازم درد میگیره دلیلش همینه؟

 2. سخت ترین قسمتش اینه که نمیشه به بقیه اثبات کرد که چرا فلانی ادم درستی نیست،و اکثرا به آدم میگن بد بین،درصورتی که واقع بین هستم.
  و جالبه که بارها به نتیجه حرف ادم میرسن که در مورد فلانی یا فلان اتفاق درست گفتی،ولی بازم دفعه بعد اعتماد نمیکنن!!
  بنظر من آدمها هرچیزی رو که نتونن درک کنن مسخره میکنن و بعلت احساس ضعفی که نسبت به فرد آگاه دارن همیشه ازش انتقاد میکنند.
  پس بهتره چیزی از این نوع ادراک بیان نشه.

 3. من به طور ناخوداگاه وقتی با فرد جدیدی اشنا میشدم، گاهی احساسات منفی در من متبلور میشد که باعث میشد از صمیمیت با اون ادم دوری کنم و بعد وقتی متوجه میشدم که درست بوده کارم. گاها این رفتار منو بقیه بد برداشت میکنن درصورتی که اگر احساس خوبی بگیرم سریعا ارتباط قوی پیدا میکنم با طرف مقابل. من بعد از ضربه خوردن از نادیده گرفتن انرژیم و ارتباط با اونها یادگرفتم که خیلییی نسبت به انرژیم حساس باشم.

 4. سلام و تشکر ازسایت خوبه و پر بارتان.من هر 9 تا
  خصلت را دارم و اینم بگم ادم گاهی زیاد زجر میکشه مخصوصا از درد و رنج دیگران .ولی در کل خوشحالم که این انرژی ها را دارم .هرچتد گاهی هم جادوگر خطاب میشوم

 5. یا تشکر. مطلب را مطالعه کردم ودر خواندن نظرها دقت خاصی کردم. دیدم چه دعوایی است بین حساس بودن و دلسوزی کردن… . این مردم چه باید بکند تا از سوتعبیرات, خلاص شود. ما همه رئیس هستیم و با ملاحطه و فروتن, اشکال در انرژی خوارن و منفی گرایان است. ما همه خوب و عالی هستیم کور شود هر که نمی تواند ببیند.

 6. سلام
  عالی بود
  من تقریبا تمام نشانه ها رو دارم
  وقتی کسی رو از کاری یا کسی منع میکنم هیچ دلیلی ندارم ولی بعدا مشخص میشه که حدسم درست بوده. بارها این اتفاقات برام افتاده
  من چیزایی رو حس میکنم که توضیحش برای بقیه خیلی سخته
  خوشحالم که این مطالب رو خوندم
  من میخوام خودمو کنترل کنم

دیدگاهتان را بنویسید