۴ نشانه ی رایج تجربه ی خارج از کالبد (برون فکنی)

photo_2018-01-25_18-32-49

چهار مورد از احساسات رایج تجربه ی خارج از کالبد که ممکن است با آن ها آشنایی داشته باشید

” تجربه ی خارج از کالبد ” یا “Out Of Body Experience” همان برون فکنی روح ست که می تواند به شکل یک رویای شفاف، خفیف و کوتاه باشد و یا اینکه به سفری هدفمند در عالم اثیری بدل شود. حتی می تواند تبدیل به  تجربه ای سهمگین مانند “تجربه نزدیک به مرگ” گردد. برای کسانی که آشنایی زیادی با مبحث برونفکنی ندارند، ممکن است تجربه ی خارج از کالبد ، اتفاقی ترسناک بنظر آید. ترس، یک فاکتور اساسی برای کسانی که تجربه ی چندانی در زمینه برون فکنی یا حتی رویای شفاف ندارند تلقی می شود. به همین دلیل بهتر است با علائم و نشانه های این تجربه آشنا شویم. پیش از آن، برای درک هر چه بهتر این بحث، توصیه می کنیم فیلم  کوتاه “معرفی رویای آگاهانه (برون فکنی روح) برای تازه کاران” را تماشا کرده و همچنین “راهنمای عملی برون فکنی (سفر روح)” را دریافت نمایید.

https://rastmard.com/%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%84%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%B4%D9%81%D8%A7%D9%81-210-%D8%A7/


۱. اولین نشانه تجربه ی خارج از کالبد ، که ممکن است مردم زیادی آن را تجربه کرده باشند “فلج خواب” نام دارد.

فلج خواب یکی از رایج ترین نشانه های تجربه ی خارج از کالبد است، در فلج خواب ذهنتان بیدار است اما بدن شما در خواب به سر می برد. در زندگی روزمره ما، فیزیک و روانمان در یک کالبد جمع می شوند و به کمک ما خواهند آمد. در حین تجربه فلج خواب، مغز به مرتبه ای از خواب (REM) می رسد که در آن، بدن شما را ز کار می اندازد و رسما فلج می شوید. این امر ضروری است چرا که باعث می شود آنچه در رویا می بینید را عملی نکنید! در این حین اگر بیدار شوید، بلافاصله ممکن است بخواهید حرکت کنید اما متوجه می شوید که قادر نخواهید بود هیچ قسمتی از بدن خودتان را حرکت دهید. این تجربه درست مانند این است که یک نفر، پتوی فوق العاده سنگینی را بر روی بدنتان پهن کرده باشد. کلید گذشتن از این تجربه این است که آرام بمانید و از ذهنتان برای حرکت کردن استفاده کنید نه پاهایتان. توصیه می کنم در هنگام قرار گیری در چنین وضعیتی وحشت زده نشوید زیرا این حالت هیچ آسیبی به شما وارد نمی کند و فرآیندی است که امکان دارد در طول خواب های شبانه هم اتفاق بیفتد، برای رهایی می توانید به آرامی بر روی انگشت شصت پایتان تمرکز کنید و سعی کنید آن را حرکت دهید، پس از چند دقیقه قادر خواهید بود قسمت های دیگری از بدنتان را هم حرکت دهید.


۲. دومین نشانه ی تجربه ی خارج از کالبد ، “ارتعاشات انرژیک” است.

ارتعاشات انرژیک؛ یکی از رایج ترین نشانه های تجربه ی خارج از کالبد یا برون فکنی است و ممکن است شانس زیادی داشته باشید که در حین برونفکنی آن را تجربه کنید. نام دیگر این احساسات، ارتعاشات الکتریکی است و حسی مانند مور مور شدن بدن دارد. اما در واقع، این احساسات نوعی از جنبش انرژی در بدن شما می باشند. اشتباه نکنید، این احساسات مانند برق گرفتگی نیستند و قابل روئیت نمی باشند، در حین وقوع این احساسات بدن شما دچار هیچ گونه لرزش فیزیکی نمی شود، اما در عین حال حسی از الکتریسیته در بدن شما به جریان می افتد. شدت این احساسات از ضعیف تا قوی متغیر گزارش شده است. این احساسات به دلیل به جریان افتادن انرژی در چاکراها و تولید جفت قابل برونفکنی ایجاد می شوند.


۳. سومین نشانه “شنیدن اصوات” است که ممکن است منبع مشخصی نداشته باشند.

درست مانند دو نشانه ی قبلی، این نشانه هم به درستی نمی تواند توضیح داده شود و زیر ذره بین برود. در انیجا خوب است به این نکته اشاره کنم که تجربه ی این نشانه معمولا همراه با ارتعاشات انرژیک (که در مورد قبل مطرح کردیم) رخ می دهد. هیچ تعریف خاصی برای این اصوات وجود ندارد. افراد بسیاری که تجربه ی خارج از کالبد داشته اند، گزارش کرده اند که صدایی هایی مانند وزوز، زمزمه یا پچ پچ را شنیده اند. شنیدن این اصوات از فردی به فرد دیگر متفاوت است و کمیت و کیفیت این صدا در هر شخصی تفاوت دارد. برای مثال افراد زیادی که اقدام به برونفکنی آگاهانه کرده بودند، درست در لحظه ی خروج روح، متوجه می شدند که فردی آن ها را صدا می زند، نه یک فرد غریبه، بلکه آن ها صدای یکی از اعضای خانواده را می شنیده اند، یا صدای در زدن، به همین خاطر فرد از ادامه دادن تجربه دست کشیده و در جستجوی علت صدا برمی آید اما ناگهان متوجه می شود که هیچ علت خارجی و واقعی برای صدایی که شنیده بوده، وجود ندارد. در کل می توانم بگویم که این تجربه، می تواند تنها یک توهم شنیداری باشد چرا که هیچ منبع واقعی برای آن وجود ندارد.


۴. چهارمین و آخرین نشانه ی برونفکنی “احساس فرو رفتن و یا شناور شدن” است.

یکی دیگر از نشانه هایی که ممکن است آن را تجربه کرده باشید، احساس فرو رفتن و غرق شدن در تختخواب در هنگام برونفکنی است. این تجربه می تواند آزار دهنده باشد به خصوص که احتمالا با بی حسی و کرختی اعضای بدن همراه میشود و ممکن است این فکر را به شما القا کند که هیچ کنترلی بر اوضاعی که در حال رخ دادن است ندارید و نمی دانید که چه اتفاقی در جریان است. حتی اگر در تختخوابتان هم دراز نکشیده باشید ممکن است احساس کنید که در حال جذب شدن به زمین هستید و دارید در آن فرو می روید، پس این نشانه ارتباطی با تختخوابتان ندارد. اما باید بگویم که این نشانه چهارم برونفکنی، طیف گسترده ای از حالات را در بر می گیرد. در برخی از حالات نه تنها احساس نمی کنید که در حال فرو رفتن در زمین هستید بلکه ممکن است احساس کنید که بر فراز تختخوابتان شناور شده اید و در هوا معلق هستید. در حالت دیگری از تجربه ی این نشانه ممکن است حس کنید که ستون فقراتتان در حال خنک شدن است و نوعی احساس سقوط در درونتان ایجاد شود. 


در نهایت باید بگویم که، هر چه بیشتر به شناخت این جنبه ی وجودیتان بپردازید، هر چه بیشتر به معنویات و درون توجه کنید، احساس سبک تری در تجربه ی خارج از کالبد پیدا خواهید کرد.” در برونفکنی، به احتمال زیاد ممکن است قادر باشید که بدن فیزیکی تان را از خارج از کالبدتان مشاهده کنید. این تجربه درست مانند فیلم های معنوی می ماند، لحظه ای که روح در فیلم از بدنش خارج شده و از فاصله ی دورتری کالبدش را مشاهده می کند؛ اما باید بدانید که تجربه ی خارج از کالبد یک واقعیت عملی است و عده بسیاری آن را آگاهانه تجربه کرده و در آن ماهر شده اند. شما مثل یک روح قادر خواهید بود که از اجسام سخت مثل مبلمان خانه تان عبور کنید! و در نهایت در عرض چندین ثانیه می توانید فاصله ی زیادی را در عالم اثیری بپیمایید. انجام چنین کارهایی ممکن است برای افراد آماتور بسیار سخت و یا حتی غیرممکن باشد، اما هر کاری با تلاش و تمرکز کافی، قابل انجام شدن است. باید بگویم که هر کسی با هر توانایی قادر خواهد بود که این کار را انجام دهد. اما اگر توانستید این کار را انجام دهید فقط ریلکس باشید و از تجربه تان لذت ببرید.

منبع: spiritualunite.com

 

نوشته‌های مشابه

23 دیدگاه

  1. تو بچگی احساس می کردم که کنترل خوابم دستمه و چند بار حتی تو خواب خودمو دیدم ولی جالب اینجاست که خوابامو یادم نمیاد.
    حالا از این که بگذریم یه بار هم فلج تو خواب تجربه کردم به این حالت که از خواب بیدار شدم چشام باز بود و ترسیده بودم که چرا نمیتونم دست و پام و حرکت بدم.

  2. من تجربه برون فکنی داشتم. آگاهانه انجامش ندادم ولی یه شب که بین خواب و بیداری بودم، بیدار شدم، اما در واقع حس کردم که چشمای خودم بستس و از یه جای دیگه دارم نگاه میکنم. بعد در عرض چند ثانیه رو هوا شناور شدم و حتی بدن خودمم دیدم و بعد یهو به بدن خودم برگشتم و بیدار شدم. با اینکه اولین بارم بود اصلا نترسیدم حتی وقتی فهمیدم همچین چیزی بوده هیجان زده شدم! در کل تجربه جالبی بود.

دیدگاهتان را بنویسید