۴ نشانه ی رایج تجربه ی خارج از کالبد (برون فکنی)

photo_2018-01-25_18-32-49

چهار مورد از احساسات رایج تجربه ی خارج از کالبد که ممکن است با آن ها آشنایی داشته باشید

” تجربه ی خارج از کالبد ” یا “Out Of Body Experience” همان برون فکنی روح ست که می تواند به شکل یک رویای شفاف، خفیف و کوتاه باشد و یا اینکه به سفری هدفمند در عالم اثیری بدل شود. حتی می تواند تبدیل به  تجربه ای سهمگین مانند “تجربه نزدیک به مرگ” گردد. برای کسانی که آشنایی زیادی با مبحث برونفکنی ندارند، ممکن است تجربه ی خارج از کالبد ، اتفاقی ترسناک بنظر آید. ترس، یک فاکتور اساسی برای کسانی که تجربه ی چندانی در زمینه برون فکنی یا حتی رویای شفاف ندارند تلقی می شود. به همین دلیل بهتر است با علائم و نشانه های این تجربه آشنا شویم. پیش از آن، برای درک هر چه بهتر این بحث، توصیه می کنیم فیلم  کوتاه “معرفی رویای آگاهانه (برون فکنی روح) برای تازه کاران” را تماشا کرده و همچنین “راهنمای عملی برون فکنی (سفر روح)” را دریافت نمایید.

فایل صوتی سابلیمینال- رویابینی شفاف – ۲۱۰ امتیاز

افزایش سطح انرژی


۱. اولین نشانه تجربه ی خارج از کالبد ، که ممکن است مردم زیادی آن را تجربه کرده باشند “فلج خواب” نام دارد.

فلج خواب یکی از رایج ترین نشانه های تجربه ی خارج از کالبد است، در فلج خواب ذهنتان بیدار است اما بدن شما در خواب به سر می برد. در زندگی روزمره ما، فیزیک و روانمان در یک کالبد جمع می شوند و به کمک ما خواهند آمد. در حین تجربه فلج خواب، مغز به مرتبه ای از خواب (REM) می رسد که در آن، بدن شما را ز کار می اندازد و رسما فلج می شوید. این امر ضروری است چرا که باعث می شود آنچه در رویا می بینید را عملی نکنید! در این حین اگر بیدار شوید، بلافاصله ممکن است بخواهید حرکت کنید اما متوجه می شوید که قادر نخواهید بود هیچ قسمتی از بدن خودتان را حرکت دهید. این تجربه درست مانند این است که یک نفر، پتوی فوق العاده سنگینی را بر روی بدنتان پهن کرده باشد. کلید گذشتن از این تجربه این است که آرام بمانید و از ذهنتان برای حرکت کردن استفاده کنید نه پاهایتان. توصیه می کنم در هنگام قرار گیری در چنین وضعیتی وحشت زده نشوید زیرا این حالت هیچ آسیبی به شما وارد نمی کند و فرآیندی است که امکان دارد در طول خواب های شبانه هم اتفاق بیفتد، برای رهایی می توانید به آرامی بر روی انگشت شصت پایتان تمرکز کنید و سعی کنید آن را حرکت دهید، پس از چند دقیقه قادر خواهید بود قسمت های دیگری از بدنتان را هم حرکت دهید.


۲. دومین نشانه ی تجربه ی خارج از کالبد ، “ارتعاشات انرژیک” است.

ارتعاشات انرژیک؛ یکی از رایج ترین نشانه های تجربه ی خارج از کالبد یا برون فکنی است و ممکن است شانس زیادی داشته باشید که در حین برونفکنی آن را تجربه کنید. نام دیگر این احساسات، ارتعاشات الکتریکی است و حسی مانند مور مور شدن بدن دارد. اما در واقع، این احساسات نوعی از جنبش انرژی در بدن شما می باشند. اشتباه نکنید، این احساسات مانند برق گرفتگی نیستند و قابل روئیت نمی باشند، در حین وقوع این احساسات بدن شما دچار هیچ گونه لرزش فیزیکی نمی شود، اما در عین حال حسی از الکتریسیته در بدن شما به جریان می افتد. شدت این احساسات از ضعیف تا قوی متغیر گزارش شده است. این احساسات به دلیل به جریان افتادن انرژی در چاکراها و تولید جفت قابل برونفکنی ایجاد می شوند.


۳. سومین نشانه “شنیدن اصوات” است که ممکن است منبع مشخصی نداشته باشند.

درست مانند دو نشانه ی قبلی، این نشانه هم به درستی نمی تواند توضیح داده شود و زیر ذره بین برود. در انیجا خوب است به این نکته اشاره کنم که تجربه ی این نشانه معمولا همراه با ارتعاشات انرژیک (که در مورد قبل مطرح کردیم) رخ می دهد. هیچ تعریف خاصی برای این اصوات وجود ندارد. افراد بسیاری که تجربه ی خارج از کالبد داشته اند، گزارش کرده اند که صدایی هایی مانند وزوز، زمزمه یا پچ پچ را شنیده اند. شنیدن این اصوات از فردی به فرد دیگر متفاوت است و کمیت و کیفیت این صدا در هر شخصی تفاوت دارد. برای مثال افراد زیادی که اقدام به برونفکنی آگاهانه کرده بودند، درست در لحظه ی خروج روح، متوجه می شدند که فردی آن ها را صدا می زند، نه یک فرد غریبه، بلکه آن ها صدای یکی از اعضای خانواده را می شنیده اند، یا صدای در زدن، به همین خاطر فرد از ادامه دادن تجربه دست کشیده و در جستجوی علت صدا برمی آید اما ناگهان متوجه می شود که هیچ علت خارجی و واقعی برای صدایی که شنیده بوده، وجود ندارد. در کل می توانم بگویم که این تجربه، می تواند تنها یک توهم شنیداری باشد چرا که هیچ منبع واقعی برای آن وجود ندارد.


۴. چهارمین و آخرین نشانه ی برونفکنی “احساس فرو رفتن و یا شناور شدن” است.

یکی دیگر از نشانه هایی که ممکن است آن را تجربه کرده باشید، احساس فرو رفتن و غرق شدن در تختخواب در هنگام برونفکنی است. این تجربه می تواند آزار دهنده باشد به خصوص که احتمالا با بی حسی و کرختی اعضای بدن همراه میشود و ممکن است این فکر را به شما القا کند که هیچ کنترلی بر اوضاعی که در حال رخ دادن است ندارید و نمی دانید که چه اتفاقی در جریان است. حتی اگر در تختخوابتان هم دراز نکشیده باشید ممکن است احساس کنید که در حال جذب شدن به زمین هستید و دارید در آن فرو می روید، پس این نشانه ارتباطی با تختخوابتان ندارد. اما باید بگویم که این نشانه چهارم برونفکنی، طیف گسترده ای از حالات را در بر می گیرد. در برخی از حالات نه تنها احساس نمی کنید که در حال فرو رفتن در زمین هستید بلکه ممکن است احساس کنید که بر فراز تختخوابتان شناور شده اید و در هوا معلق هستید. در حالت دیگری از تجربه ی این نشانه ممکن است حس کنید که ستون فقراتتان در حال خنک شدن است و نوعی احساس سقوط در درونتان ایجاد شود. 


در نهایت باید بگویم که، هر چه بیشتر به شناخت این جنبه ی وجودیتان بپردازید، هر چه بیشتر به معنویات و درون توجه کنید، احساس سبک تری در تجربه ی خارج از کالبد پیدا خواهید کرد.” در برونفکنی، به احتمال زیاد ممکن است قادر باشید که بدن فیزیکی تان را از خارج از کالبدتان مشاهده کنید. این تجربه درست مانند فیلم های معنوی می ماند، لحظه ای که روح در فیلم از بدنش خارج شده و از فاصله ی دورتری کالبدش را مشاهده می کند؛ اما باید بدانید که تجربه ی خارج از کالبد یک واقعیت عملی است و عده بسیاری آن را آگاهانه تجربه کرده و در آن ماهر شده اند. شما مثل یک روح قادر خواهید بود که از اجسام سخت مثل مبلمان خانه تان عبور کنید! و در نهایت در عرض چندین ثانیه می توانید فاصله ی زیادی را در عالم اثیری بپیمایید. انجام چنین کارهایی ممکن است برای افراد آماتور بسیار سخت و یا حتی غیرممکن باشد، اما هر کاری با تلاش و تمرکز کافی، قابل انجام شدن است. باید بگویم که هر کسی با هر توانایی قادر خواهد بود که این کار را انجام دهد. اما اگر توانستید این کار را انجام دهید فقط ریلکس باشید و از تجربه تان لذت ببرید.

منبع: spiritualunite.com

 

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️

تاریخچه jafar-khayam

جعفر، محقق و مترجم در زمینه ی علوم فراروانشناسی بوده و علاقه دارد تا تجربیات و دستاوردهایش را در اختیار هم نوعان دیگر خود قرار دهد. او در زمینه ترجمه کتاب و مقالات تبحر زیادی دارد.

21 نظر در مورد “۴ نشانه ی رایج تجربه ی خارج از کالبد (برون فکنی)

 1. من تجربه برون فکنی داشتم. آگاهانه انجامش ندادم ولی یه شب که بین خواب و بیداری بودم، بیدار شدم، اما در واقع حس کردم که چشمای خودم بستس و از یه جای دیگه دارم نگاه میکنم. بعد در عرض چند ثانیه رو هوا شناور شدم و حتی بدن خودمم دیدم و بعد یهو به بدن خودم برگشتم و بیدار شدم. با اینکه اولین بارم بود اصلا نترسیدم حتی وقتی فهمیدم همچین چیزی بوده هیجان زده شدم! در کل تجربه جالبی بود.

 2. من چند وقتیه وقتی بین خواب و بیداری هستم و چشمهام رو میبندم که دوباره به خواب برم یه نور کوچکی رو پشت پلکام میبینم و وقتی به نور خیره میشم نور نزدیک تر میاد و بزرگتر میشه و تبدیل به یه تونلی میشه که منو داخلش میکشه همراه با صدای بوق تقریبا ازاردهنده و احساس ارتعاش و وقتی از تونل نور عبور میکنم صدا قطع میشه و انگار به جایی دیگه پرتاب میشم و داخل جایی که میرم که ساختار همه چی شبیه بازیهای کامپیوتریه و من آگاهم که الان خواب میبینم و اگر در حینش بیدار شم دوباره این مراحل تکرار میشه.چیزی که برام سواله اینه که چرا من تونل نور میبینم در حالی که در برونفکنی به این اشاره نشده و این تونل نور عظیم چیه؟و اینکه چرا من رو به داخل خواب پرتاب میکنه و با وجود اینکه صدا و ارتعاش رو حس میکنم کالبد خودمو نمیتونم ببینم.انگار برونفکنی نصفه نیمه ست

 3. من یه بار برون فکنی رو داشتم تجربه میکردم یعنی پاهام از بدنم جدا شدن و شناور بودن و به سمت بالا کشیده میشدن منم ترسیدم که بقیه ی روحمو خارج کنم و حس میکردم یه نفر کناره گوشم داره نفس میکشه..

 4. سلام

  ممنون از مطلبتون
  من یه بار شب بود رفتم در اتاقمو باز کنم، یهو احساس کردم یطوریه صحنه بعد یادم اومد من واقعا خوابیدم و تو خواب رفتم درو باز کنم و ترسیدم برگردم ببینم خوابم رو تخت. جالب اینجاست که کاملا اراده خواب دسم بود ولی یکمی ترسیده بودم چون اولین بار بود و بعد بزور خودمو از خواب بلند کردم. کلا خیلی بامزه بود. شاید به فکرم بیفته یه بار با تلاش، واقعی تجربش کنم.

 5. سلام
  برام روشن شد که چی به چی هس
  من برا اون حالتی که قفل میشی، یا بختک، در طول روز زیاد بسم‌الله میگفتم و وقتی این مورد پیش میومد تو ذهنم بسم الله رو میگفتم سریع از اون حالت قفل شدگی درمیام
  البته الان دیگه برام پیش نمیاد
  درکل ممنون از اطلاع رسانی که می کنید و باز می کنین اونچه اتفاق میفته برامون
  ?

 6. سلام و خسته نباشید. این حالت ها برای من اتفاق میفته خیلی وقت ها و معمولا وقتی پیش میاد که از وقت خوابم گذشته باشه و به زور خواسته باشم خودم رو بیدار نگه دارم هم صدای وزوز در گوشم میاد و هم تمام عضلاتم انگار به جریان برق وصل میشه و یک حالت تونوس عضلانی رو در تمام عضلاتم حص میکنم که مجموعه اینها نمیزارن بخوابم و اکثر اوقات بعد از خوردن آسپیرین خوابم میبره ! آیا این حالت جزو همین برون فکنی هست ؟ در تست چاکراها چاکرای چشم سوم من بسته بود آیا ارتباطی به این وضعیت داره ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.
  سپاس از سایت بی نظیرتون

 7. سلام
  من چندین بار پیش اومده که به این نحو از خواب بیدار شدم:
  بدون اینکه ببینم خودمو حس می کردم که به سرعت خیییییییلییییی زیاااااااد از بالا (جایی فراتر از کالبد فیزیکیم) میام و وارد کالبد فیزیکی خودم میشم. انچنان ورودم سریع و به یکباره هست که قلبم و تمام تنم شوک میشه و به همون صورت و همزمان با ورودم به کالبد فیزیکیم چشمانم باز میشه و بیدار میشم.
  دقیقا مشابه این حالت رو تو فیلمها دیدم.
  و من بارها تجربه کردم. بدون اینکه دانش لازم رو داشته باشم احساسم بهم میگفت این روحم بود که به جسممم برگشت

 8. با سلام و احترام
  وای خیلی عالی و درسته این مطالب، سپاس فراوان
  من چندین سال متوالی حدود ۱۵ سال همیشه همه این حالتها رو بطور مستمر هر روزه هم در خواب شب و هم خواب نیمروزی داشتم و بعد از خوابم اکثر اوقات دستام درد میکرد و به شدت اذیت میشدم و بعضی اوقات گریه میکردم بعد این موضوع چون دلم میخواست بخوابم اما با این وضیعت بیدار میشدم و میترسیدم دوباره بخوابم و دچار این حالت شم، مشاوره رفتم از داروی آرامبخش استفاده کردم اما همچنان ادامه داشت و همه به من میگفتن دچار جن زدگی میشم نباید تنها بخوابم وبسم الله بگم موقع خواب و قران بخونم همه اینکارهارو میکردم اما بازم این حالتها ادامه شد، حتی پیشه دعاگر رفتم که کاری کنند من خوب شم اما نشدم، و بعد با چاکرا درمانی آشنا شدم و دوره هاشو طی کردم که خیلی برام موثر بود و الان یک سالی میشه دیگه اون حالتها رو ندارم، اما تنها حالت جریان الکتریسیته یهویی همینطور که نشستم انگاری یه برقی یا جریانی با حالت مورمور شدید وارد بدنم میشه که باعث میشه کله بدنم تکون میخوره و بعضی اوقات ناخودآگاه جیغ میکشم، این حالت رو هم از قبل داشتم که هر چند وقت یکبار پیش میاد برام توی حالت بیداری، اما الان خیلی کمتر شده.
  واقعا چقدر شما با حوصله این همه مطالب آموزنده در اختیار ما میزارید بینهایت از شما ممنون و سپاسگزارم، من امروز به مشکل چندین ساله ام پی بردم، ببخشید خیلی طولانی شد نوشته هام.

 9. سلام ببخشید من خوابهایی میبینم که گاهی کارهای عجیبی انجام میدم که در حالت عادی نمیتونم انجام بدم مثل پرواز یا رو در رو شدن با حیوانات وحشی یا حتی یه بار یه سگ رو تو خواب تهدید کردم که دیگه به من کار نداشته باشه. اما متوجه نمیشم که خوابم.
  فایل رویابینی رو هم برای آگاهی در خواب دارم گوش میدم ، میخواستم بدونم با این فایل میشه تو خواب آگاه شد و با راهنماهای درونی ارتباط گرفت چون نیتی که قبل از خواب دارم رو تا حدودی توی خواب بهش میرسم اما متوجه نمیشم که خواب هستم.

دیدگاهتان را بنویسید