نمادها و نشانه های حیوانات – بخش دوم

بخش اول : نمادها و نشانه های حیوانات

در بخش اول از مقاله، با ۵ حیوان و نمادها و نشانه هایی که با دیدنشان به ما میدهند آشنا شدیم. در ادامه با نشانه های ۵ حیوان دیگر آشنا خواهیم شد.

tumblr_neop68UO8f1u01oxko1_1280

۶. خرگوش

این موجودات بازیگوش، نماد بهار اند. چون همیشه بعد از زمستان با دسته های زیادی دیده میشوند.

خرگوشها راحت و سریع تولیدمثل میکنند و به همین دلیل است که دیدن خرگوش، پیام آور باروری و وفور نعمت است. آنها بازی در علفها و نیز کندن و جستجو برای غذای محبوبشان را دوست دارند. همچنین باور بر این است که خرگوشها بسیار خوش یمن هستند.

وقتی یک خرگوش در مسیرتان سبز میشود، یک تغییر و تحولی در اقبال(معمولا خوش)، رخ خواهد داد و پیام آور این است که شما باید به عوالم معنوی اعتماد کنید.

۷. مارمولک

محتاط ولی قوی، ساکت ولی خشمگین; مارمولکها نماد عالم رویا هستند. اگر اتفاقی مارمولکی توجهتان را جلب کرد، نشانه ی این است که باید توجه بیشتری به رویاهایتان کنید. چون رویاها میتوانند چیزهای مهمی را درباره شما آشکار کنند. سعی کنید که در یک دفتر مخصوص، رویاهایتان را یادداشت کنید. حقیقت بزرگی بزودی برایتان آشکار میشود.

________________________________________________

راهنمای مرتبط: راهنمای جامع رویابینی شفاف

________________________________________________

برخی رازورزان معتقدند که مارمولکها موجودات بسیار خوش یمنی هستند و دیدنشان به آنها همچون تضمینی بوده که کارشان در مسیر درست قرار دارد! بنابراین اگر مارمولک بر راهتان قرار گرفت، پس احتمالا کارتان با قدرتهای الهی برکت داده میشود.

۸. مار

مارها نیز آوازه ی بدی به مرتبط بودن با شیطان و خدمتگزارانش دارند. هرچند مارهای محدودی میتوانند پیام آور جادوی شیطان باشند. ولی اساساً مارها نماد مادر ما زمین و طبیعت اند.

دیدن یک مار یادآور آن است که ما انسانها نیروهای خیلی قوی را درون خود پنهان میکنیم، همانطوریکه مادر ما زمین، تمام این پدیده های طبیعی قدرتمند را درآغوش میگیرد.

هرچند ما باید که بر هوای نفسمان مسلط باشیم و تمام این انرژیهای غریزی را به چیزی واقعا خلاقانه ، هدایت کنیم. مارها نمادی از خرد و قدرت اند.

Untitled-1۹. سنجاقک

موجوداتی با رنگی روشن، با بالهایی شگفت انگیز، که معمولا جایی در نزدیکی آب  میباشند.

سنجاقک ها معمولا یادآور آنند که روحهای طبیعت دارند کار ما را مشاهده میکنند. سنجاقک ها همچنین میتواندد روحهای نیاکان ما باشند که اینجا هستند تا به ما، با دادن قدرت و خردی که برای ادامه زندگی به آن نیاز داریم، کمک کنند.

سنجاقک ها پیام آور برکتهای طبیعت اند و نیز پیام آور اینکه زندگی در اینجا خاتمه نمیابد.

ما جاویدانیم و هرگز نباید دست از تلاش بکشیم!

۱۰. کفشدوزک

این موجود بینظیر، نماد خوش شانسی است. هرگاه که ظاهر میشوند چیز خوبی قرار است که اتفاق بیفتد. چون آنها نماد چیره گشتن زندگی بر مرگ اند.

هرگاه کفشدوزک ظاهر میشود، سعی دارد تا ما را خوشحال کند و به ما کمک کند تا بفهمیم که مهم نیست چقدر رنجیده ایم، این باید نقطه ای برای برگشت و تغییر مسیر زندگیمان باشد.

کفشدوزک پیام آور خوشی است.ببینید که کودکان(که خیلی بیشتر به نیروهای معنوی حساسند) چگونه موقع دیدن کفشدوزک واکنش نشان میدهند. آنها با خوشحالی فریاد میزنند که من یک کفشدوزک پیدا کردم! بله این اتفاقی نیست.

کفشدوزکها نیروهای معنوی از خبرهای خوش و نیز خوش شانسی اند! 


مقاله مرتبط: حیوانات اقتدار و حکمت شمنیزم + معنا و نمادپردازی توتِم ها


نوشته ی

The Alchemist

https://rastmard.com/17406

 

نوشته‌های مشابه

24 دیدگاه

 1. سلام
  وقتتون بخیر!ممنون از مطالب خوبتون.
  یه سوال داشتم.من باآقایی جهت ازدواج آشنا شدم ویه شب که در کنارزاینده رود نشسته بودیم و داشتیم باهم صحبت میکردیم یه مرتبه یه روباه خاکستری کنار قسمتای خشک رود ظاهر شد وبعدش به سمت پارک رفت.این موضوع خیلی فکرمو مشغول کرد چون هم میتونه خوش یمن باشه هم میتونه نشانه ای از دورویی و فریب باشه.درصورت امکان راهنمایی بفرمایید.ممنون

 2. چند روزه حالم خیلی بده،نمیدونم چمه ، هم عصبی هستم هم پرخاشگر هم غمگین و پر از بغض،امروز وقت نماز مغرب در حال خواندن نماز دیدم یه کفش دوزک اومده روی سجاده و نیم ساعتی برای خودش بازی میکرد،حس خوبی بهش داشتم چون قبلش کلی با خدا حرف زده بودم که شکایت دارم..،وقتی دیدمش گفتم یه نشونه‌س، و الان ک این مطلب رو خوندم مطمئن تر شدم که قراره اتفاقای خوبی بیافته انشاالله.اومد که بگه خدا حرفاتو شنید منو فرستاد بهت بگم آروم باشی حال خوش نزدیکه🐞

 3. مقاله خوبی بود کاش اطلاعات جامع تری در مورد حیوانها داشتیم
  با وجودیکه در مورد دیدن کلاغ را در جامعه خوب نمیدونند اما باور بفرمایید روزی که من کلاغ ببینم اون روز روز خوب و پر برکتی برای من است ممنون از شما

 4. با تشکر. بسیار ترجمه روان و خوبی یود. سوای اینکه چقدر این مطلب, مستند بوده و واقعیت دارد موضوع مهم, حتا خرافات و توهمات حیوان ستیزی در فرهنگ بعضی اقوام متعصب نیست بلکه اهمیت و ارزش انها برای محیط زیست و انسانهاست. اگر وقوع هر حادثه ای اتفاقی نبست و حامل پیام است دیدن دیگر مخلوقات جانوری و گیاهی و نمود رفتارانها در طبیعت, هوشیاری می خواهد. نابودی هر نوع انها و حتا تعویض جغرافیای محل زندگی اشان, تخریبات زیست محیطی ببار می اورد اصولا هر نوع دستبرد در ذات انها و تعویض ژنتیکی در ساختمان اشان, برای بهترشدن و ازدیاد انواع حیوانات و محصولات گیاهی برای انسان, موجب کم شدن گرسنگی و سوتغذیه, نشده و فقط چاق ها را چاقتر کرده است ( با علم ژنتیک و تحقیق در این موارد مخالف که نیستم بسیار هم موافقم). دوستانی هستند که در خارج ایران, در فروشگاه ها متوجه محصولات ارگانیک وغیر ان شده اند نمامی موارد را نمیدانم ولی با تغییرات و جهش های زیادی در ژنتیک انسانی, به بهانه های زیبایی, سلامت و طول عمر انسان روبرو هستیم که نتایج ان, نمیتواند تحقیق شده باشد و عواقب…؟

 5. سلامممم
  خداقوت
  ممنونم خیلی جالبه چندروز پیش شب خونه ی یکی از اقوام موقع خوردن میوه اتفاقی کفش دوزک دیدم که رو پام داره راه میره خیلی ذوق کردم که همه مسخرم کردن ولی الان که اومدم تو سایت و دیدم نماد حیوانات قسمت دومش کفش دوزک نشانه ی خوبی هست خیلی خوشحال شدم
  وجالب این که جدیدا جواب سوال ها ناخوداگاه برام پیدا میشن حس خیلی قشنگیه
  ممنون از مطلب زیباتون

 6. ممنونم از مطلب خوبتون.
  من تمام حیواناتو خیلی دوست دارم، اما متاسفانه در مورد کلاغ ها دچار پیشداوری منفی بودم که با یک تجربه ی خوبی که داشتم این مخلوقات نازنین برام پیامی رو یادآوری کردن و بعد از اون فهمیدم قضاوت در مورد مخلوقات خداوند به دور از عشق و حقه و آدم فقط بدون قضاوت میتونه روح خالق رو در تمام مخلوقاتش ببینه.

 7. خیلی خیلی مقاله جالب وخوندنیی بود…قطعا تمام حیوانات برای ما پیامی دارند و باید که دوستشون داشته باشیم..حتی هر از گاهی سر راه ما قرار می گیرن که ما از طریق کمک کردن و دادن عشق به اونها بتونیم که به هستی کمک کنیم و عشق بدیم..

 8. با سلام و تشکر
  خیلی مطاب این پست و شماره یک اش جالب بود چون تفاوت عمده ای با نمادهایی که در خواب می بینیم داشت مثلا مار نماد دشمن خانگی هست (در خواب) ولی در واقعیت نماد خرد و قدرت هست و این بسیار قابل توجه بود
  واقعا ممنون و سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید