بهانه ممنوع!
|

روش” بهانه ممنوع! ” برای خروج از رکود در زندگی و تحقق اهداف

بهانه ممنوع!

روش” بهانه ممنوع! “روشی کاملاً مؤثر برای ترک عادات است که تحت تأثیر تعالیم لائو تسه ،استاد برجسته فلسفه تائو، تهیه شده است. زنان و مردان بسیاری با به کار بردن اصول روش بهانه ممنوع بر عادات دراز مدت خود از قبیل اعتیاد به انواع مواد مخدر، مشروبات الکلی، اضافه وزن و … غلبه کرده اند. اگر شما هم واقعاً مصمم هستید که هر نوع عادات فکری و روش های قدیمی بهانه ساز خود را که شما را در وضعیت راکد همیشگی تان نگاه می دارد و مانع پیشرفت و تحقق اهدافتان میشود تغییر دهید، اصولی را که در این مقاله ارائه شده را مطالعه کنید.

شما خواهید دید که با بررسی عوامل ایجاد کننده و حمایت کنندهﻯ بهانهﻫﺎ که ریشهﻯ اغلب آنها در دوران کودکی است و نیز ارزیابی عادات و افکار ریشهﺩار خود در هفت مرحله، بهانهﻫﺎ شروع به محو شدن خواهند کرد. به تدریج این نوع تفکر در ذهن شما جا خواهد گرفت که «بله من ﻣﻰتوانم هرگونه روش اشتباهی را، صرف نظر از این که تا چه اندازه ریشهﺩار و با نفوذ بوده است، تغییردهم».

فهرست بهانه ها

پاسخ برای بهانه

پاسخ الهی به بهانه

1 کار سختی است من توانایی آن را دارم که هرکاری را که می خواهم ذهنم را متوجه آن کنم خیلی راحت و آسان انجام دهم.

با کمک خدا همه چیز امکانپذیر است.

2 انجام این کار خطر دارد اگر خودم باشم هیچ خطری ندارد. کاملا به این امر یقین دارم و هیچ گونه نگرانی هم ندارم. وقتی به خدای حکیمی که مرا خلق کرده است اعتماد میکنم شکست نخواهم خورد.
3 خیلی طول می کشد وقتی هنگام تحقق سرنوشت و تقدیرم باشد حوصله زیادی دارم. فقط زمان حال است که وجود دارد با تمام وجود در لحظه حال زندگی می کنم.
4 خانواده ام مخالف هستند من ترجیح می دهم به خاطر آنچه هستم از من نفرت داشته باشند تا آنکه با خاطر آن مرا دوست داشته باشند. آرمان های قلبی من ندای روح الهی من است باید چیزی را که اینقدر عمیق احساس میکنم پی بگیرم.
5 صلاحیت لازم را ندارم من پدیده ای الهی و ذره ای از وجود خدا هستم بنابراین بی ارزش و بی مقدار نیستم. همه صلاحیت رحمت خدا را دارند.
6 ذات من همین است ماهیت اصلی من کامل و فاقد هرگونه عیب و نقصی است. بازگشت من نیز به همانجاست. ذات من این است که برای همه ی حیات احترام قائل باشم و نسبت به همه صادق و مهربان و حامی باشم.
7 امکانات مالی ندارم من به منشأ نعمت بی کران الهی متصل هستم. اگر خدا را درک کنم هرآنچه را که نیاز دارم فراهم خواهد شد.
8 کسی به من کمک نمی کند شرایط مناسب و انسانهای مناسب هم اکنون در این دنیا حضور دارند و به موقع سر راهم حاضر خواهند شد. من چگونه می توانم به دیگران خدمت کنم به نحوی که آنها بتوانند آنچه را که آرزوی من است داشته باشند .
9 قبلا چنین اتفاقی نیافتاده است  از هم اکنون و همین لحظه مشتاق هستم تا تمام آنچه را که میخواهم جذب کنم. از هرچیزی که در زندگی من پیش آمده است راضی هستم.
10 به اندازه کافی قدرت و توان ندارم من به یاری قدرت نامحدودی دسترسی دارم قدرت من ناشی از اتصال من با خالق هستی است. یقین دارم که هرگز تنها نیستم من در کنار کسانی هستم که مثل من قدرت و توان ندارند.
11 هوش واستعداد کافی ندارم من مخلوق ذهن خداوند هستم همه چیز کامل است و من به سهم خود یک نابغه هستم. من به خداوند وآن نیرویی که همه جا حاضر و ناظر است و من همواره به او وصل هستم اعتماد دارم.
12 از سن و سال من گذشته است من موجودی نامحدود و کامل هستم. سن من تأثیری برآنچه انجام می دهم یا اینکه چه کسی هستم ندارد. در کائناتی که بی کران و بی انتهاست سن و سال توهم است فقط لحظه ی حال است که وجود دارد.
13 مقررات اجازه کار به من نمی دهد من براساس قوانین الهی زندگی می کنم. من بر اساس چهار فضیلت اصلی زندگی میکنم(احترام به همه هستی-صداقت طبیعی-مهربانی – خدمت به دیگران)
14 کار خیلی بزرگی است من فقط به آنچیزی فکر میکنم که هم اکنون میتوانم انجام دهم من کم کم فکر می کنم اما کارهای بزرگ انجام می دهم. اگر بتوانم درک کنم شوق و تواناییهای لازم برای خلق آن به من داده خواهد شد.
15 حوصله ندارم من نسبت به زندگی خود شور و هیجان دارم و این شور و هیجان وجود مرا پر از هیجان و انرژی می کند. در کائنات بیش از نیاز من انرژی وجود دارد و این انرژی همیشه موجود و آماده است.
16 سابقه ی خانوادگی ما اینطور است من اکنون و در این لحظه زندگی می کنم و سپاسگزار تمام تجربیات دوران کودکی ام هستم. هر چیزی که تاکنون برای من پیش آمده عالی بوده است و من میتوانم از آنها درس بگیرم و رشد کنم.
17 خیلی گرفتارم وقتی زواید زندگی ام را دور میریزم خودم را رها می کنم تا به خواسته های روح الهی خودم پاسخ گویم. با صبر بی پایان نتایج سریع می گیرم.
18 خیلی نگرانم(می ترسم) هر کاری را که ذهن خودم را روی آن متمرکز کنم می توانم انجام دهم زیرا یقین دارم که هرگز تنها نیستم . هیچ جای نگرانی نیست من پدیده ای الهی و نامحدود هستم.

در همین زمینه هنگامی که با هر بهانه ای روبرو می شویم به منظور خروج از سیستم بهانه ها و اتخاذ روش فکری صحیح، می توانیم این هفت سوال را از خود بپرسیم و برای آن پاسخ منطقی پیدا کنیم. در این صورت می توانیم بهانه ها را از زندگی خود حذف کنیم.

سوالات

پاسخ

1

آیا حقیقت دارد؟

 

خیر، شاید هیچ گاه این بهانه ها حقیقت نداشته باشند
2

بهانه ها چگونه به وجود می آیند؟

 

توسط خودتان : مسئولیت کامل زندگی و تصمیمات خود را بر عهده بگیرید
3 چه نتیجه ای دارد؟

از خطر پذیری و تجربیات جدید پرهیز میکنید و همانطور که هستید درجا میزنید-نتایج بهانه ها مواردی مثل تنبلی –فرار از زمان حال –  سرزنش و غیره هستند

 

4 اگر نتوانم از این بهانه ها استفاده کنم زندگی من چگونه خواهد بود؟

خود را آنگونه که دوست داری باشی تصور کن در صورتی که از بهانه ها استفاده کنید نمی توانید خود واقعی تان باشید

 

5 آیا می توانم برای تغییر دلیل منطقی بیاورم؟

خیلی راحت! فقط تغییرات برای نادیده گرفتن بهانه ها باید چند ویژگی داشته باشد-باید اهمیت داشته باشد – باید عملی باشد-باید باعث شود شما احساس رضایت خاطر کنید –با آرمان و رسالت الهی شما هماهنگ باشد

 

6 آیا برای ترک عادتهای قدیمی کائنات به من کمک خواهد کرد؟

بله کافیست رفتاری الهی و زندگی توأم با فضیلت داشته باشید و این موارد را در زندگی خود داشته باشید

احترام به همه هستی – صداقت طبیعی- مهربانی –خدمت به دیگران

 

7 چطور این شیوه جدید را تقویت کنم؟

باید گوش به زنگ باشید! در هر لحظه خداگونه عمل کنید- با ذهن بسته خود گفتگو کنید – زندگی خود را آرام کنید- به محیط خود انرژی بدهید – به طبیعت برگردید – یوگا تمرین کنید – یک رابطه ی محکم با رفیق اعلای خود(خداوند) برقرار کنید- همواره این الگو را به کار بندید

 

گردآوری : نسیم

منبع : کتاب بهانه ممنوع دکتر وین دایر

 

نوشته‌های مشابه