اسرار اعجاب انگیز فنگ شویی

feng-shui (1)
واژه فنگ feng در چینی به معنای باد و کلمه shui شویی به مفهوم آب می باشد. فنگ شویی را می توان هنر ایجاد هماهنگی و تعادل انرژی از طریق طراحی و نظم  موزون نامید که طی بیش از ۳۰۰۰ سال در چین پرورش یافته است.

چین باستان علاوه بر ستاره شناسی، جغرافیا و دیگر علوم، هنر فنگ شویی را نیز پدید آورد و به تعیین محل مناسب برای ایجاد شهرها، مکان مناسب برای استقرار بناها، نحوه قرارگیری فضاهای داخلی و حتی شکل چیدن اشیاء درون خانه پرداخت.


به عقیده چینی های باستان، موقعیت و جهت پدیده ها در فضا از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و نحوه قرارگیری محل سکونت و کار، اشیاء و سایر مایملک انسان که او را از هر سو احاطه کرده اند بر سلامتی، رفتار و روان او تأثیر گذارند. بر اساس فنگ شویی ، اشکال هندسی، خطوط و استقرار صحیح اشیاء در محیط های مناسب موجب هم سویی نیروهای آسمانی با انسان و اشیاءشده، سلامتی و موفقیت را به ارمغان می آورند.

بکارگیری فنون فنگ شویی و دکوراسیون منحصر بفرد آن در فضای داخلی خانه ها تاثیر عمیقی بر بهبود و اعتلای کیفیت زندگی تک تک اعضای خانواده می گذارد. با تکیه بر دانش و تجربه باستانی می توان اظهار داشت که فنگ شویی راه و روش معنوی زندگی است و انسانها را قادر می سازد تا انرژی های مثبت طبیعت را به درون خویش روانه سازند. کلیه اصول فنگ شویی از نظر علمی به اثبات رسیده و دارای پشتوانه و استدلالهای مستحکم عقلانی هستند.

**همچنین کریستال ها نقش اساسی در جذب انرژی ها در فنگ شویی دارند.  این کریستال ها را هم اینک میتوانید از فروشگاه سنگچین تهیه کنید:

 


مقاله مرتبط: “۸ تکنیک فوق العاده از فنگ شویی برای جذب ثروت و فراوانی


ممکن است تا کنون تجربه کرده باشید که در قسمتی از خانه خود یا دیگران احساس خوبی ندارید، گویی تجمع انرژی در آنجا خوب نیست و فضا تاریک و سنگین است. ممکن است احساس کنید چیدمان قسمتی از خانه رضایت شما را به خود جلب نمی کند و باید یکسری تغییرات اساسی در آن ایجاد کنید. اگر مبنای کار را بر اساس اصول ابتدایی فنگ شویی استوار کنید به راحتی قادر به پیدا کردن نقطه دقیق شروع کار می شوید. فنگ شویی راههای زیادی را پیش روی شما قرار می دهد.

البته ایجاد تغییرات خانگی بر اساس تکنیک فوق، فقط شامل موارد فیزیکی نمی شود و مظاهر معنوی را نیز در بر می گیرد. در حقیقت شما با استفاده از تکنیک های فنگ شویی معنی خاصی را به هر یک از اسباب و اثاثیه منزل خود می دهید و از این طریق می توانید انرژی مثبت را در خانه تان به جریان بیاندازید. این انرژی مثبت در فنگ شویی با نام “چی” یا پرانا شناخته می شود.


مقاله مرتبط: “نکات اسرارآمیزی در مورد “پرانا” که نمی دانستید!


در خانه ای که وسایل بر اساس اصول فنگ شویی چیده و طراحی شده باشند، اشیاء در هارمونی کامل با یکدیگر و همچنین با محیط هستند. نباید فراموش کرد که فنگ شویی توانایی ایجاد تعادل میان اشیاء بی جان و جانداران را دارد و در واقع به نوعی روح افراد را با کائنات پیوند می زند. انسان زمانیکه به انرژی لایزال کائنات متصل می شود، انرژی مثبت بی شائبه ای پیدا کرده و آنرا در تمام جنبه های زندگی خود منعکس می کند.

اگر بخواهید یک شبه تمام ناموزونی های خانه خود را با اتکا به قوانین فنگ شویی از میان بردارید، این امکان وجود دارد که کمی گیج و آشفته شوید. شما برای درک ارزش و تفاوت های موجود در هر یک از قوانین فنگ شویی نیازمند زمان هستید. در مرحله اول همین که تشخیص دهید هر یک از وسایل خانه می توانند چه تاثیری را بر روی زندگی شما بگذارند، کافیست.


همچنین نگاه کنید به: “جذب عشق با فنگ شویی – ۱۱ ترفند کاربردی


فراموش نکنید که فنگ شویی علم ارتباطات و انتقال جریان انرژی میان جانداران و جامدات است. فرآیند انس گرفتن به فنون فنگ شویی را با روند آرامی آغاز کنید تا به خوبی متوجه این مطلب بشوید که هر تغییر کوچک چگونه بر روی “چی” فضا تاثیر می گذارد. پس از یک مطالعه دقیق و جامع می توانید برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود اقدام کنید.

فنگ شویی به ما آموزش می دهد که کلیه مظاهر زندگی اعم از: سلامت، خانواده، سفر، ثروت، شغل و … همه و همه در ارتباط تنگاتنگی با کلیه وسایلی هستند که در محیط پیرامون ما واقع شده اند.

پیش از آشنایی با فنگ شویی چشمان شما با موانع ذهنی – دیداری مواجه است که توانایی دیدن صحیح را از شما می گیرند؛ ولی هنگامیکه از پس لنزهای فنگ شویی به منزل خود نگاه کنید، آنگاه به وضوح در می یابید که ناهنجاری های موجود در محیط، فشار عصبی عظیمی را بر روح و جسمتان تحمیل می کرده اند و به آسانی نقاط مشکل زا را پیدا می کنید.


five elementsدر فنگ شویی ۵ عنصر اصلی وجود دارند که به واسطه آنها می توان به هارمونی و تعادل دست پیدا کرد. نام، ویژگی، جهت، و رنگ های مرتبط با هر یک به شرح زیر میباشند:FENG_SHUI_04

۱- آتش- نماد اشتیاق و انرژی بالا

۲- زمین- نماد پروردگی، ثبات و پایداری

۳- فلز- نماد روشنی، قطعیت، صراحت، دقت، لیاقت و کفایت

۴- آب- نماد آسایش، تازگی، آرامش و فراوانی

۵- چوب- نماد شادابی، زندگی، شفا، رشد و ثروت


اقدامات اولیه برای دعوت فنگ شویی به داخل منازل :

۱- انباشتگی ها را از بین ببرید

کلیه اشیائی را که دوست ندارید و استفاده چندانی برایتان ندارند را از محیط اطرافتان خارج کنید. این مرحله اجباری است و شبیه نوعی پروسه روان درمانی است چراکه اولین مرحله ایجاد هارمونی و به جریان انداختن انرژی “چی” در خانه است.


۲- جریان هوا و میزان نور را تنظیم کنید

این دو عنصر برای “چی” خیلی مهم هستند. سعی کنید درب ها و پنجره ها را به طور مکرر باز کنید. برای پاکسازی هوا از دستگاه تهویه و یا گیاهان فنگ شویی استفاده کنید. تا آنجایی که می توایند نور طبیعی خورشید را به داخل خانه راه دهید و کلیه طیف های رنگی را به اتاق وارد کنید.


مقاله مفیدی در این زمینه: “هشت راه آسان برای استفاده از انرژی خورشید جهت افزایش شادی و تندرستی در زندگی


۳- طرح “با-گوا” خانه خود را بکشید

طرح با-گوا و یا نقشه انرژی فنگ شویی در هر مکانی متفاوت بوده و مخصوص به همانجا می باشد. سعی کنید نمونه “با-گوا” ی خانه یا اتاق خودتان را طرح ریزی کرده و به تصویر بکشید. به این طریق به راحتی می توانید ارتباط مناطق مختلف منزل یا اتاق خود با زندگی تان را در یابید. به عنوان مثال منطقه جنوب شرقی ارتباط مستقیم با انرژی پول و ثروت دارد. برای این مرحله و مرحله بعد می توانید از شکل زیر کمک بگیرید: (جهت ها را بر اساس در ورودی باید سنجید بطوریکه روبروی در، جهت شمال را نشان می دهد)

feng shui


۴- در مورد ۵ عنصر اصلی فنگ شویی تحقیق و جهات مرتبط با آنها را در منزل خود پیدا کنید

باید تشخیص دهید که جایگاه هر عنصر کجاست. به عنوان مثال اگر می خواهید ثروت و دارایی های خود را در زندگی افزایش دهید باید از عنصر چوب در قسمت جنوب شرقی خانه  یا اتاق خود بیشتر بهره بگیرید و تا حد امکان هر آنچه مرتبط با این عنصر می باشد (هر چیزمستطیلی شکل که رنگ سبز یا قهوه ای دارد، مجسمه اژدها، وسایل چوبی و یا هر چیزی که نماد ثروت می باشد) را  با کمک جدول عناصردر این قسمت اضافه کنید.


۵- عدد شانس و عنصر تولد فنگ شویی خود را پیدا کنید

و با استفاده از آن خانه ای بسازید که از این عنصر حمایت کند. به عنوان مثال اگر عنصر فنگ شویی شما آتش است، باید نماد آتش را در خانه به منسه ظهور بگذارید. به این منظور می توانید از رنگ هایی نظیر قرمز، نارنجی، ارغوانی، زرشکی، و زرد پررنگ در اشکال سه گوش و مثلثی استفاده کنید. شما همچنین نیاز مبرمی به استفاده از عناصر قوی چوبی در زندگی خود دارید چراکه چوب آتش را تغذیه می کند.

 برای محاسبه این عدد از روش زیر استفاده کنید :

۱. سال تولد میلادی تان را محاسبه کنید :

افرادی که از اول فروردین تا دهم دی ماه متولد شده اند باید تاریخ تولدشان را با عدد ۶۲۱ جمع کنند. افرادی که از تاریخ دهم دی ماه تا آخر اسفند متولد شده اند باید تاریخ تولدشان را با عدد ۶۲۲ جمع کنند.

۲. دو رقم آخر سال تولد میلادی تان را با هم جمع کنید و حاصل را تا جایی با هم جمع نمائید که به یک عدد تک رقمی برسید.

۳. اگر زن هستید عدد بدست آمده را با عدد ۵ جمع کنید ( اگر عدد تک رقمی نبود باهم جمع کنید تا تک رقمی شود ) و اگر مرد می باشید عدد بدست آمده را از عدد ۱۰ کم کنید . مثال:

 عدد شانس ۳   : زن ، متولد ۱۲ تیر ۱۳۵۸

۳ = ۲ + ۱  « ۱۲ = ۵ + ۷ «  ۷ = ۶ + ۱ « ۱۶ = ۹ + ۷  « ۱۹۷۹=۶۲۱ + ۱۳۵۸

مرد ، متولد ۱۶ بهمن ۱۳۵۲ :عدد شانس ۸  

۸ = ۲ – ۱۰  «  ۲ = ۱ + ۱ « ۱۱ = ۴ + ۷  « ۱۹۷۴=۶۲۲ + ۱۳۵۲

۴. پس از بدست آوردن عدد شانس تان با توجه به جدول زیر عنصر و جهت های موافق با خودتان را مشاهده کنید.

عدد شانس عنصر جهت های شانس
۱ آب شرق . غرب . شمال . شمال غربی . جنوب شرقی
۲ خاک غرب . جنوب . جنوب غربی . شمال غربی . جنوب شرقی
۳ چوب شرق . شمال . جنوب . جنوب شرقی
۴ چوب شرق . شمال . جنوب . جنوب شرقی
۵ مردان

۵ زنان

خاک

خاک

غرب . جنوب . جنوب غربی . شمال غربی . جنوب شرقی

غرب . شمال غربی . جنوب غربی . شمال شرقی

۶ فلز غرب . شمال غربی . جنوب غربی . شمال . شمال شرقی
۷ فلز غرب . شمال غربی . جنوب غربی . شمال . شمال شرقی
۸ خاک غرب . جنوب . جنوب غربی . شمال غربی . جنوب شرقی
۹ آتش شرق . جنوب . جنوب شرقی . جنوب غربی . شمال شرقی 

بطور کل فنگ شویی به ما یاد می دهد:

– به اعماق وجود خود نگاه کنیم، چراکه تغییرات اصلی از این مکان نشئت می گیرند.
– با خودمان صادق باشیم. همه ما ارزش آگاهی و رویارویی با حقیقت را داریم.
– در پی ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود باشیم.
– اراده کنیم، تصمیم بگیریم و برای هر تغییر و جابجایی دلیل منطقی در ذهن داشته باشیم.
– این جمله را با خود تکرار کنیم: “من آغوش به روی تمام انرژی های مثبت می گشایم و در پی تغییرات مثبت در زندگی ام هستم”.

با اتکا به این شیوه به راحتی می توانید انرژی های منفی را از خانه بیرون کرده و جریان های سیال و مثبت “چی” را وارد خانه کنید تا زندگی پربارتر و شادتری داشته باشید.

تاریخچه Roni.Shiny

روناک سالها علوم معنوی مختلف را مطالعه و تجربه کرده و در زمینه گسترش آگاهی و مهارت های زندگی سالم به فعالیت و آموزش پرداخته است. او معتقد است که سعادت حقیقی انسان مدرن در بازگشت به طبیعت و ارزش های اصیل انسانی و نیز درون نگری و خودشناسی است. همچنین دارای مدرک انرژی درمانی است و با یوگا و سنت های طبیعتگرا آشناست. روناک متخصص تهیه فایل های صوتی خودهیپنوتیزم است و مشاور راستمرد در موارد گفته شده میباشد .

35 نظر در مورد “اسرار اعجاب انگیز فنگ شویی

 1. Pingback: راهنمای جامع انتخاب کریستال های فنگشویی _ کدام کریستال برای من مناسب تر است؟ - راستمرد

 2. سلام و درود بر استاد کاظم پور و گروه راست مرد
  در مورد فنگ شویی خیلی جالب بود، ولی یه مقدار بعضی مطالب برای من گیج کننده و ثقیل است
  مثلا در مورد جهت یابی، با وجود کروکی بسیار زیبا، بعضی از علامتها نامفهوم بود، و همچنین در مورد جهت که آیا بر اساس جهت جغرافیایی است؟؟ یا براساس درب ورودی؟؟ آیا درب ورودی به ساختمان وحیاط خونه، یا درب ورودی به واحد آپارتمان؟؟
  این که جهت ها را بر اساس درب ورودی باید سنجید، بطوری که روبروی درب جهت شمال را نشان میدهد، یعنی چه؟؟
  مچکر از پاسخ شما، هر چند همیشه ممنون پاسخ های شما هستم

  • سلام.
   بنده کاربر سایت هستم.
   نظرم رو میگم.
   .
   اون علامت ها که در لوگو (تصویر) اومده نماد شهرت مثلاً اون شکلی هست. و چیز مهمی هم نیست. برای آگاهی جزئی هست.
   .
   اگر شما میخواید ظرف آب در شمال باشه. بله در جهت جغرافی به کمک مثلا قطب نما ……
   و برای درب هم . باید جهت شمال در اتاق شما :. درب ورودی و خروجی اونجا نصب باشه.
   البته برای خروج و ورود به ساختمان هست نه برای اتاق شخصی……
   امیدوارم درست گفته باشم.

 3. درود بر شما
  واقعا عجب مطالب عالی قبلا در مورد فنگ شویی مختصری مطالعه داشتم خیلی عالیه و خیلی درسته و واقعا تاثیر خوبی داره روی کیفیت زندگی و روح و جسم داره، اما در مورد عدد شانس نمیدونستم خیلی جالبه حتما انجامش میدم ☺
  سپاس فراوان از همه آگاهی و اشتراک های زیبا

 4. خونه های ما قبلا ساخته شده و فک کنم نیاز به متخصص داره که کجا باید اینه نصب بشه، کجا وسایل چوبی گذاشته بشه و …
  با یه مطلب خوندن تو اینترنت، نمیشه فضای خونه رو تغییر داد. فنگ شویی تو خونه هایی مثل خونه های ما واقعا سخته و نیازمند متخصصه
  مثلا اشپزخونه؛ قبلا جای گاز رومیزی و لوله کشی سینک و ماشین لباس شویی و جای پریز یخچال تعیین شده و براحتی نمیشه تغییرات ایجاد کرد

 5. یکی از محبوب ترین ابزار در فنگ شویی بادزنگ ها هستند. معمولا آن ها را باید در حیاط، بالکن نصب کرد تا با حرکت باد به صدا درآیند، ولی استفاده از آنهادر داخل خانه نیز متداول است.
  انواع فلزی آن که دارای شش یا هشت لوله یا زنگ هستند برای استفاده د ر قسمت شمال غربی خانه مناسب اند .
  بادزنگ های فلزی را می توان در غرب، شمال غربی و شمال آویزان کرد. انواع چوبی و بادزنگ های ساخته شده از نی های بامبو را باید در شرق و جنوب شرقی بیاویزید. بادزنگ های سفالی و چینی که نشانگر عنصر خاک هسنتد در قسمت جنوب غربی، شمال شرقی، شرق و جنوب شرقی قابل استفاده اند.
  تشکر

 6. یکی از محبوب ترین ابزار در فنگ شویی بادزنگ ها هستند. معمولا آن ها را باید در حیاط، بالکن نصب کرد تا با حرکت باد به صدا درآیند، ولی استفاده از آنهادر داخل خانه نیز متداول است.
  انواع فلزی آن که دارای شش یا هشت لوله یا زنگ هستند برای استفاده د ر قسمت شمال غربی خانه مناسب اند .
  بادزنگ های فلزی را می توان در غرب، شمال غربی و شمال آویزان کرد. انواع چوبی و بادزنگ های ساخته شده از نی های بامبو را باید در شرق و جنوب شرقی بیاویزید. بادزنگ های سفالی و چینی که نشانگر عنصر خاک هسنتد در قسمت جنوب غربی، شمال شرقی، شرق و جنوب شرقی قابل استفاده اند.

 7. عرض سلام و تشکر برای این همه مطلب جالب.
  یه سوال دارم ،تو اینترنت یه جدول فنگشویی دیگه ام وجود داره که یه سری خونه ها توش متفاوت از جدولی هستن که شما گذاشتید،مثلا خونه عشق و رابطه تو شمال شرقیه ولی تو جدول شما جنوب غربیه. یه جا خوندم که هر دو این جدولا درست هستن. آیا همینطوره؟
  ممنون میشم نظر خودتون رو بفرمایید

 8. #Nidra:
  فنگ شویی و خانه تکانی ذهنی

  سنت پسندیده به پیشباز رفتن سال نو با برنامه های گوناگون مانند خانه تکانی سبز کردن سبزه، برنامه های شب عید و تحویل سال نو که همگی همراه با نظافت و بهداشت، ترمیم و تازگی است ریشه در اعتقادات نیاکان باستانی ما دارد و چون این سنت ها و آداب و رسوم در دیگر اقوام نیز به گونه ای وجود دارد، به نظر می رسد از طریق ضمیر ناخود آگاه جمعی به همه اقوام به ارث رسیده باشد.
  ‌●خانه تکانی
  در آخرین ماه سال، همه ایرانی ها و اقوام و ملیت های دیگری که در همسایگی و یا منطقه ماهستند با نظافت خانه و دور ریختن لوازم اسقاطی و ترمیم و تعمیر خانه و لوازمی که می توان از آنها استفاده کرد، زندگی را نو می کنند تا سبکبال و آسوده خاطر به پیشباز عید نوروز بروند. اما عده ای خود را وابسته به اشیا و وسایلی کرده اند که سالهاست جای آنها را تنگ کرده بودند آنکه مورد استفاده قرار گرفته باشد. شاید همین امر باعث فشار فکری و ذهنی آنها شده باشد. وقتی در خانه ای کوچک با فضای محدود، وسایلی را که نمی دانیم برای چه نگه داشته ایم و فقط به صرف اینکه شاید روزی به دردمان بخورد آنها را هرجابایگانی می کنیم تا آنجا که وقتی به سراغ لوازم ضروری روز مره می رویم، با آنها برخورد پیدا می کنیم.
  اینها تصاویری از انباشتگی، بلاتکلیفی و فشار در ذهن ما به وجود میآورند.
  بوسکالیا» در این زمینه می گوید: «ما بخشی از اجتماعی هستیم که کهنگی را دوست دارد. هیچ چیز را تا آخر مصرف نمی کنیم. فقط آنها را در جایی انبار می کنیم و می گوییم هنوز خوب است. شاید روزی به درد بخورد و شاید روزی هم عتیقه بشود. مانند، چمدان های شکسته، فندک و پیپ های مستعمل، تکه قالیچه های کهن، میزهای اتوی خرد شده، قاب عکس های از مد افتاده.
  «بودا» گفته بود: «هرچه بیشتر داشته باشیم، نگرانی بیشتری خواهیم داشت . زمان می گذردو مابرده وسایلمان می شویم.»وفکرش را بکنید! اگر لازم باشد که فقط با خود چمدانی را بردارید و در آن لوازم مورد علاقه و ضروری را قرار دهید، چه خواهید کرد؟
  این خود می تواند امتحانی برای آمادگی ما برای رهایی از دلبستگی و وابستگی به لوازمی باشد که جز زحمت، فایده دیگری ندارند. این لوازم اگر خیلی قیمتی باشند، پیوسته برای ما ایجاد نگرانی می کنند و برای اینکه از آنها خوب نگهداری کنیم باید مرتب به آنها برسیم و آنها را تمیز نگاه داریم و مواظب باشیم تا آسیبی به آنها نرسد.بیایید از خانه خویش به درآییم و به خانه ذهن وارد شویم!!
  ●بدن ذهنی
  بدن انسان دارای سه جنبه بعد یا بدن است؛ بدن جسمانی، بدن روانی- عاطفی و بدن ذهنی. بدن جسمانی جایگاه ارگان های مختلف مانند: قلب، مغز، کلیه، ریه و… است.جایگاه بدن روانی- عاطفی در واقع قلب انسان است که جایگاه عاطفی و عشق و خدای ناخواسته و نفرت است.
  بدن ذهنی که مکان آن در مغز است، جایگاه افکار، اندیشه ها و آرزوهاست.
  این سه جنبه از بدن در تعامل با یکدیگر هستند و اختلال و بیماری در هر یک،روی دیگری اثر می گذارد.بحث ما در باره بدن ذهنی است که افکار و اندیشه ها از آن بر می خیزد و خاطرات خوب و بد و همه آنچه را که از طریق حس و تجربه آموخته است، در خود بایگانی می کند. و گاهی این انباشتگی خاطرات و آموخته ها اگر نامطلوب باشند، هر از گاهی سر برآورده و آرامش ما را بهم می زنند.
  ●خاطرات تلخ گذشته!!
  یکی از مراجعانم که دچار افسردگی، وسواس فکری، اضطراب و بدبینی شده بود، باگریه می گفت:
  «خاطرات تلخ زندگی گذشته ام، دست از سرم بر نمی دارند، مرور این خاطرات، بخشی از برنامه روز مره زندگی من شده است. گاهی چنان دراین خاطرات غرق می شوم که همه چیزرا فراموش می کنم.
  اغلب با خود حرف می زنم و از خود می پرسم. چرا؟ چرا؟ راستی چرا؟
  من به این خاطرات عادت کرده ام و پیوسته به آنها فکر می کنم. اگرچه در حال حاضر زندگی خوبی دارم، اما خاطرات تلخ گذشته، زندگی فعلی مرا هم تلخ کرده است، زیرا نمی توانم خودم و دیگران را ببخشم و خود را رها کنم!!
  این خانم، ذهنی شلوغ و پر از ایده های سیاه و نا امید کننده داشت. او گفت که معاشرت و رفت و آمدهای فامیلی و دوستانه را ترک کرده است. از سکوت و تنهایی خوشش می آید. سر و صدا، نور و شلوغی باعث آزار او می شود. به رفتار اطرافیان حساس است و موسیقی غم انگیز را دوست دارد!!؟؟
  ملاک و معیار زندگی این خانم، گذشته و تجربیات تلخ گذشته بود. حال را فدای گذشته کرده و از زنگی لذت نمی برد.
  ضمیر ناخودآگاه همه ما پر از خاطرات تلخ و شیرین گذشته است. ذهن ما همانند اتاقی خالی است که افکار و اندیشها درآن رفت و آمد می کنند.
  گاهی در آن می مانند و گاه آن را ترک می کنند. کسانی که وابسته به خاطرات گذشته هستند، افکار و اندیشه هایشان این خاطرات را مرور می کند، آنها را ارزیابی کرده و آنچه را که دلبستگی بیشتری به آن دارد، نگاه می دارد و هر از گاهی به آنها فکر می کند. کم کم به آنها خو می گیرد و آنها را ملاک و معیار

  انتخاب رفتار خویش قرار دهد و اینها در قالب احساسات و اندیشه های آنها، خود را نشان می دهد. مهرورزی، محبت، ستایش، خوبی ها، امید، بخشیدن خود و دیگران… نشانه های سلامت روان و برخورد منطقی و زندگی در اینجا و اکنون است.اما نا امیدی، کینه و نفرت، بدبینی و… که ویروس های روان هستند و از قدرت تخریب بالایی برخوردارند، نشانه ذهن ملامتگر و بدبین است.
  راستی، در خانه ذهن شما چه می گذرد
  آیا ذهن شلوغی دارید؟
  آیا ذهن شما انباشته از سؤال است؟
  آیا ذهن شما پر از خاطرات تلخ است؟
  آیا در ذهن خاطرات خوب هم دارید؟
  راستی، چرا خود را از دست این خاطرات رها نمی کنید؟ نکند شما هم مانند آن خانم به این خاطرات خو گرفته باشید؟ آیا هیچ فکر کرده اید که مرور این خاطرات چه فایده ای برای شما دارد؟
  آیا به ضرر و آسیب های ذهنی، جسمی و روانی این خاطرات هم فکر کرده اید؟
  پس، منتظر چه هستید؟ چرا خود را از شر آنها رها نمی کنید؟
  می پرسید چگونه؟ با خانه تکانی ذهنی!!
  ●خانه تکانی ذهنی
  نوزایش، رمز سلامت و آرامش روانی است!
  بسیاری از روانشناسان معتقدند که بهترین روش رهایی از دست احساسات ناخوشایند و مشکلاتی که از این رهگذر می آید، «خانه تکانی ذهنی» است.
  به طبیعت بنگرید که چگونه در پاییز و زمستان برگ و بار کهنه خویش را به دور انداخته و پس ازچندی دوباره نو میشود.
  به آب نگاه کنید! اگر آب، این مایه حیات مثل همه موجودات به همین شکل و بدون تغییر و تحول در کره زمین به حیات خود ادامه می داد، بدون شک پس از مدتی می گندید و همه اقیانوس ها و دریاها به مرداب بزرگی تبدیل می شدند!
  هیچ فکر کرده اید که از بدو پیدایش زمین تاکنون، چند بار؟ چند هزار بار؟ چند میلیون و میلیارد بار و چند… بار، آبهای جهان تبدیل به بخار و ابر شده و سپس به صورت برف و باران به روی زمین بازگشته اند؟
  آیا هرگز اندیشیده اید که پوست بدن و بسیاری از سلول های بدن انسان در طول زندگی خود چند بار «نو» شده اند؟
  اگر این نوزایشها نبود، انسان و بقیه موجودات نیز همانند اسباب و اثاثیه زندگی، کهنه و مستعمل شده و دیگر کارایی خود را از دست می دادند و بیمارگونه به حیات خود ادامه داده و از زندگی خویش لذت نمی بردند.
  حال که چنین ویژگی و توانایی برای نوزایش در وجود آدمی نهفته است، پس چرا عده ای خود را از این موهبت محروم می کنند و به احساسات ناخوشایند اندیشه های کهنه و خاطرات تلخ می چسبند و آن را رها نمی کنند؟
  ▪راستی اشکال کار در کجا است؟
  باز هم می پرسید چگونه و چطور خود را از دست این خاطرات بد رها کنید؟ خیلی راحت است!! با بخشیدن خود و دیگران و فراموش کردن آنچه که اتفاق افتاده و به فراموشی سپردن خاطرات بد و جایگزین کردن خاطرات خوش و نگاه منصفانه و واقع بینانه به همه ابعاد زندگی!
  همه شما مثال معروف لیوان پر و خالی را می دانید. حتی اگر قطره ای آب در لیوان باشد، چه بهتر است که آنرا این گونه توصیف کنید: من در لیوان خود مقداری آب دارم! (کمیت آن اهمیت چندانی ندارد. بلکه وجود آب در لیوان مهم است.)
  و این شامل سلامتی، شادی، ثروت، موفقیت و همه چیزهایی می شود که می توان به داشتن آنها افتخار کرد و سپاسگزار خداوند بود!
  ●فنگ شویی چیست؟
  «فنگ شویی دانش کهن چینی است که علوم بسیاری را در دل خود جای داده و امروزه با استفاده های کاربردی، ارزش و اعتبار شایان توجهی یافته و با اقبال عمومی روبرو شده است.»
  فنگ شویی در فرهنگ چینی حکم جادو را دارد. فنگ شویی دانشی است برای قرار دادن هر چیزی در جای صحیح خود چه در منزل و چه در محیط کار و چه در مسائل شخصی مانند لباس و غذا و…
  بر اساس به کارگیری قوانین فنگ شویی، می توان با تغییراتی جریان انرژی را در قسمت های مورد نیاز تقویت کرد. همچنین این دانش می گوید در هر خانه ای نقاط خاصی برای سلامتی، خط مشی زندگی، فرزندان، دانایی و… وجود دارد که باید با توجه به عناصر مربوط به هر یک از این ها، لوازم و وسایل خاصی را در آنها قرار بدهیم و یا قرار ندهیم. فنگ شویی تأکید زیادی به دور ریختن لوازم به دردنخور و اضافی دارد و معتقد است که بسیاری از لوازم و وسایل زندگی، خاطرات و گذشته های بد و ناخوشایندی را با خود دارند که باید دور ریخته شود.
  اگر خانه شما هم مانند سمساری است و همه نوع وسایل نو و کهنه را گرد هم آورده اید، چه خوب است که به توصیه این دانش باستانی عمل و خود را از شر آنها رها کنید! مانند:
  – لباس های زیادی که از مد افتاده و امیدوار هستید روزی دوباره مد شود و یا لباس هایی را که به شما کادو داده اند،
  ولی آن ها را دوست ندارید و حاضر نیستید از آنها استفاده کنید!
  – آشغال هایی که خاطرات و گذشته های بد و ناخوشایندی را با خود دارند.
  اگر می خواهید در زندگی خود پیشرفت و ترقی کنید، تمام این آشغال ها را دور بریزید. هر یک از این آشغال ها همانند مگا بایت یک رایانه، جایی را در ذهن شما اشغال کرده اند و مانند یک بند نامرئی دست و پای شما را

  بسته اند.
  فضای ذهن و محیط اطراف ما محدود است و نباید آن را با زباله پر کنیم!!
  پس از دور ریختن این ها ببینید چقدر احساس سبکی و خوشحالی می کنید.
  فنگ شویی می گوید: بعد از اینکه آشغال ها را از محیط زندگی دور ریختید، برای چند روز در آن محیط، عود بسوزانید و یا زنگ به صدا درآورید! تا فضا از انرژی های منفی پاک شود. (زنگ یکی از وسایلی است که در فنگ شویی برای ایجاد صداهای خوب و پاک کردن فضا از آن استفاده می شود.) «از کتاب فنگ شویی ترجمه رضا صادقی»
  و چقدر خوب است که این روش را در مورد موضوعات و خاطرات بدی هم که ذهن ما را اشغال کرده وآرامش ما را به صورت وسواس های فکری به هم می ریزند، به کار گیریم و بهترین زمان آن همین حالاست.

دیدگاهتان را بنویسید