tabligh-shoma
amuzeshgah

۹ نشانه تشخیص اینکه شما فردی حساس به انرژی هستید

بسته جامع خودهیپنوتیزم بسته های جامع رفع اضطراب، افسردگی؛ دفع انرژی منفی، آموزش کامل تای چی، هوروسکوپ و...

empath

هر روزه افراد بیشتری متوجه می شوند که در گروه انسان های با حساسیت بالا قرار گرفته اند، حساس به انرژی و احساسات ساتع شده از محیط پیرامون خود. این خصلت را در انگلیسی empathy می نامند که در فارسی به کلمه “همدل” ترجمه شده است ولی معنای دقیق آن فردی ست که با حساسیت بالا قادر به درک وضعیت ذهنی و احساسی اطرافیان خود بوده و از هوش اجتماعی بالایی برخوردار است و معمولا در کمک کردن به دیگران پیشرو می باشد.

دانستن اینکه شما از این گونه افراد می باشید یا خیر، مهم است زیرا که ما معمولا فکر می کنیم همه آنچه که درک و احساس می کنیم از درون خود ما نشأت می گیرد. چه اتفاقی می افتد اگر متوجه شویم برخی از افکار و احساسات ما  متعلق به افراد دیگری هستند که در اطراف ما قرار دارند یا با ما ارتباط نزدیک دارند، مثلا  افرادی که با هم در یک اتاق نشسته ایم یا خانواده و دوستان نزدیک؟! 

 

برای شناخت و آگاهی بیشتر شما به ۹ خصوصیت این افراد اشاره می کنیم:

بیداری کندالینی

۱- شما احساسات دیگران را درک و دریافت می کنید، حتی اگر در نزدیکی شما نباشند

اگر شما از این دسته افراد حساس باشید، می توانید حوزه انرژی دیگران را حتی وقتی به شما نزدیک نیستند دریابید. آنها ممکن است در شهر یا کشوری دیگر باشند ولی مسافت اهمیتی ندارد. البته این افراد بایستی به گونه ای با شما پیوند انرژیک برقرار کرده باشند. مثلا زمانی در کنار هم بوده باشید و یا عواطفی میان شما رد و بدل شده باشد. اگر شما از این گروه افراد می باشید مهم است این عادت را برای خود برگزینید و از خود بپرسید: “آیا این احساسات متعلق به من هستند؟” شما به این طریق می توانید خود را از بسیاری احساسات ناخوشایند که مربوط به شما نمی باشند برهانید.

۲- در فضاهای شلوغ و پر جمعیت احساس خفگی و سنگینی می کنید

شما ترجیح می دهید در اجتماعات کوچک و یا تنها باشید زیرا که در میان جمعیت زیاد، احتمال دریافت انرژی های منفی و احساسات ناخوشایند از دیگران افزایش می یابد و نوعی احساس سنگینی و فشار بر خود احساس می کنید.

۳- شما به نور، صداها، بوها و لمس بسیار حساس هستید

شما نور زیاد و اغلب مصنوعی را دوست ندارید زیرا که موجب آزارتان می شود. به طعم ها بسیار حساس هستید و براحتی آنها را تشخیص می دهید. بوها، دود و آلودگی هوا را با حساسیت بیشتری از دیگران دریافت می کنید، گوش هایی تیز دارید و نیز حس لامسه شما بسیار قوی ست. حتی تشعشعات الکترومغناطیسی اجسام  و وسایل برقی مانند تلویزیون را به خوبی دریافت می کنید. همه این ها به این دلیل است که ذهن و بدن شما قویاَ بهم مرتبطند و بصورت طبیعی موجب می شود شما به کلیه انرژی ها حساس تر باشید.

۴- شما چیزهایی را می دانید که مدرکی برای اثبات آنها ندارید

شما فقط می دانید، نمی دانید چطور و نمی توانید آنرا به شکلی منطقی اثبات کنید. به بیان دیگر شهود شما بسیار قوی ست و قادر می باشید آنچه را درونی دریافت می کنید تفسیر کنید. اگر از این دسته افراد هستید اغلب می توانید تنها با نگاه کردن به یک فرد، خوب یا بد بودن (درستکار یا حقه باز بودن) وی را تشخیص داده و یا حداقل متوجه شوید آیا بایستی از او دوری کرد یا خیر!

۵- مردم به شما می گویند که خیلی حساس هستید

شاید تابحال این جمله را بسیار از دیگران شنیده باشید که “تو دیگه خیلی حساسی!” شما بیشتر از دیگران احساس می کنید، بیشتر فکر می کنید و تجربیات حسی عمیق تری دارید.

empath

۶- وقتی کسی به شما دروغ می گوید می فهمید

شما زبان بدن را به خوبی می شناسید، همچنین می توانید تصویری ذهنی از احساسات و وضعیت روانی دیگران داشته باشید. وقتی کسی به شما دروغ می گوید می توانید تغییری را در حوزه انرژی اطرافش و تن صدایش حس کنید. حساسیت بالای شما قوه تشخیص قدرتمندی برایتان فراهم می آورد.  

۷- مشاهده خشونت برای شما سخت و آزاردهنده ست

دیدن خشونت چه در فیلم ها و تلویزیون و چه در خیابان و جلوی چشمان شما، روحتان را خدشه دارد می سازد. به این دلیل که شما براحتی می توانید با افراد همذات پنداری کرده و خود را در موقعیت احساسی و روانی آنها قرار دهید.

۸- احساس همدردی و میل به کمک رسانی در شما بالاست

همانطور که در مورد قبل گفته شد به دلیل توانایی همذات پنداری و درک احساسات دیگران، تمایل به کمک به مردم در شما قوی ست و گاهی اوقات به قدری با مشکلات و ناراحتی های آنها درگیر می شوید که گویی متعلق به خود شماست. در این گونه موارد دلسوزی شما به حدی ست که ممکن است بیشتر از خود فرد احساس ناراحتی کنید.

help

۹- شما بطور غریزی از انرژی خوارها دوری می کنید

شما از تمامی افرادی که در رابطه با شما حکم انرژی خوار را دارند پرهیز می کنید. از آنجا که در گذشته آنها را تجربه کرده اید، می دانید چطور این افراد را تشخیص دهید. حوزه انرژی شما در حال گسترش است و بطور غریزی از ملاقات با چنین افرادی جلوگیری می کند. اگر چه تعدادی از این افراد معمولا از نزدیکان هر شخص می باشند و چاره ای جز مدارا کردن و مدیریت انرژی در برخورد با آنها نیست!

به طور کل، زندگی چنین افرادی آسان نیست بخصوص اگر کلید قلب شما در دستان دیگران باشد و در کار و زندگی خود با افراد زیادی سرو کار داشته باشید. با این حال شما از قدرت، اراده و توانایی انتخاب برخوردارید و می توانید راهکارهایی برای مدیریت حساسیت و انرژی خود بیابید. از استفاده از قدرت های خود نهراسید و کنترل امور را بدست گیرید.

در مقاله بعدی به مزایای بودن در این دسته و توانایی های این افراد خواهیم پرداخت.

حساس بودن یک هدیه ست، مزایای حساسیت بالا به انرژی

۸ روش موثر برای ایجاد تعادل در افراد حساس به انرژی

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک بالای مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️

Related Post

تصویر پروفایل Roni.Shiny

تاریخچه Roni.Shiny

روناک سالها علوم معنوی مختلف را مطالعه و تجربه کرده و در زمینه گسترش آگاهی و مهارت های زندگی سالم به فعالیت و آموزش پرداخته است. او معتقد است که سعادت حقیقی انسان مدرن در بازگشت به طبیعت و ارزش های اصیل انسانی و نیز درون نگری و خودشناسی است. همچنین دارای مدرک انرژی درمانی است و با یوگا و سنت های طبیعتگرا آشناست. روناک متخصص تهیه فایل های صوتی خودهیپنوتیزم است و مشاور راستمرد در موارد گفته شده میباشد .

42 نظر در مورد “۹ نشانه تشخیص اینکه شما فردی حساس به انرژی هستید

 1. من به طور ناخوداگاه وقتی با فرد جدیدی اشنا میشدم، گاهی احساسات منفی در من متبلور میشد که باعث میشد از صمیمیت با اون ادم دوری کنم و بعد وقتی متوجه میشدم که درست بوده کارم. گاها این رفتار منو بقیه بد برداشت میکنن درصورتی که اگر احساس خوبی بگیرم سریعا ارتباط قوی پیدا میکنم با طرف مقابل. من بعد از ضربه خوردن از نادیده گرفتن انرژیم و ارتباط با اونها یادگرفتم که خیلییی نسبت به انرژیم حساس باشم.

 2. سلام و تشکر ازسایت خوبه و پر بارتان.من هر ۹ تا
  خصلت را دارم و اینم بگم ادم گاهی زیاد زجر میکشه مخصوصا از درد و رنج دیگران .ولی در کل خوشحالم که این انرژی ها را دارم .هرچتد گاهی هم جادوگر خطاب میشوم

 3. یا تشکر. مطلب را مطالعه کردم ودر خواندن نظرها دقت خاصی کردم. دیدم چه دعوایی است بین حساس بودن و دلسوزی کردن… . این مردم چه باید بکند تا از سوتعبیرات, خلاص شود. ما همه رئیس هستیم و با ملاحطه و فروتن, اشکال در انرژی خوارن و منفی گرایان است. ما همه خوب و عالی هستیم کور شود هر که نمی تواند ببیند.

 4. سلام
  عالی بود
  من تقریبا تمام نشانه ها رو دارم
  وقتی کسی رو از کاری یا کسی منع میکنم هیچ دلیلی ندارم ولی بعدا مشخص میشه که حدسم درست بوده. بارها این اتفاقات برام افتاده
  من چیزایی رو حس میکنم که توضیحش برای بقیه خیلی سخته
  خوشحالم که این مطالب رو خوندم
  من میخوام خودمو کنترل کنم

 5. سلام ممنون از مطالب جالبتون من به نور بسیار حساسم ودر جمع شلوغ مثل عروسی ها یا غیره بسیار احساس سنگینی میکنم گوشم فوق العاده تیزه ویه حس دیگه هم دارم اینکه قبل از سخن گفتن دیگران میفهمم موضوع بحث چیه یا چندثانیه قبل از اتفاق میفهمم چه اتفاقی میفته قبل از اشنایی با سایت خوب شما فکر میکردم دیونه شدم ممنون از شما اساتید عزیز که منو با این محبت الهی اشنا کردین ….

 6. سلام و تشکر برای مطالب آگاهی دهنده
  متاسفانه بطوری هست که تمام خصوصیات مثبت برای اینگونه افراد بیشتر مواقع جز مرارت و رنج نیست و تبدیل به نقاط ضعفی می شود که برای خنثی کردنشون صرفه انرژی دارند!
  مثال اینکه: کسی واقعیتی که به عینه برای شما مشهود است را بدون تاییدیه و یا تایید دیگران و اکثریت را نمی پذیرد!
  و یا مثل اینکه: با یک اتومبیل مدرن در جاده ای سنگلاخ رانندگی کردن!
  و بالعکس، اگر در محیط ایده ال و بدور از انرژی های منفی دیگران قرار بگیرد؛ مطمئنا” برای خود و اطرافیان دور و نزدیک خود می تواند از بهترین و مثمرثمرترین نوع و در حد کمال باشد، و نافع باشند!
  اما عموما” مردم دوست ندارند از چیزهایی که براشون ناشناخته است سردر بیآورند؛ به احتمال اینکه براشون ریسک پذیری داره! و اینکه انها ریسک پذیری خودشون رو قبلا” صرف انگیزه های درجه بالاتری از جمله اقتصاد معطوف کردند! و با این گمان نوعی از ترس در وجودشون مشهوده و مشاهده میشه که در این قبیل هیچگونه کنجکاوی ای نشون نمیدهند و یکی از جاهایی که به افراد حساس لطمه میخوره در همین تقابل هاست!
  دور بودن از این افراد برای کاهش اثرات منفیشون خوبه! اما بناچار با چنین کسانی در ارتباط بودن بناچار ضربه خوردن از ایشان است

  همچنین حواس اکتسابی هستتد و در همه افراد بصورت کمتر یا بیشتر وجود دارند!
  عده ای نیز بی خبر هستند که با آگاهی های اینچنینی حتما” پی خواهند برد
  تشکر

 7. با سلام و سپاس
  و ممنون از مطالب خوبتان مي خواستم بگم منم نسبت به مسايل اطراف و پيرامونم خيلي حساس هستم و نمي دونستم ممكنه اين حساسيت ناشي از انرژيهاي بر گرفته از محيط اطراف و يا اشخاص باشه و بيشتر مواقع در زمان همدردي با سايرين دقيقا همان وقايع به فاصله زماني اندك برايم اتفاق مي افتد
  بنابر اين چه بايد كرد ؟
  مگر مي شود نسبت به مسايل عاطفي خانواده بي تفاوت بود ؟

  • نمیشه و قرار نیست بی تفاوت موند دوست عزیز، فقط باید سعی کرد خیلی درگیر احساسی با موضوع نشد و بیشتر بطور منطقی با اون برخورد کرد. بزودی مقاله ای برای کنترل و متعادل کردن این احساسات در سایت میزاریم

 8. سلام
  وقتتون بخیر
  من قبلا با بعضی از دوستانم رفت و آمد داشتم و دوست داشتم که اونها هم مثل من خوشحال و پر انرژی باشن ولی به مرور متوجه شدم که چرا من دارم ضعیف و ناراحت میشم و دوستانم قوی و خوشحال بعدها متوجه شدم که این افراد انژی خوار هستن و وقتی که ارتباطم رو کم کردم سطح انرژی من خیلی خوب و عالی شد

 9. با تشکر فراوان از مطلب خوبتون
  منم بیشتر این خصوصیات رو دارم، که دراکثر اوقات دلسوزی بیش از حد و گرفتن انرژی های مفنی افراد باعث اثر سوء در من میشده. ولی الان خدا رو شاکرم که میتونم خیلی خوب این موهبت الهی رو در راه درست کنترل کنم و وارد بخش منفی آن نشوم، فقط در موارد مثبت برای خودم و اطرافیانم استفاده کنم…

 10. به نظر من این حساسیت یک مزیت است چون باعث درک بالاتری از زندگی می گردد. گر چه گاهی به شدت آدم میل به خلوت (فرار) پیدا می کنه. شاید با کارایی بشه اثرات منفي رو کم کرد مثل کم کردن دلسوزی به حال خود ، ادامه ندادن برخوردها ی احساسی یا اتفاقات بد در ذهن (کاهش گفتگوی درونی منفی).

 11. سلام من هم تمامی این گزینه ها رو تک تک با حساسیت بالا در خودم دارم و تازگیها خیلی خیلی حساس شدم و این مسئله آزارم میده . چون قبلا اگه انرژی خورای بود ازش دوری نمیکزدم و تاوانش رو میدادم اما الان به خاطر این نگرشم اصلا وارد خیلی جریان ها نمیشم . و یا افراد . برای همین بعد ازون فکر میکنم نکنه اشتباه کردم ؟؟؟

 12. سلام. ممنون از مطلب جالبتون
  من تمام نشانه های ذکر شده رو در خودم میبینم. حالا بعضی کمرنگ تر بعضی بیشتر! حالا سوالم این هست که آیا در مجموع این حساسیت به انرژی خوب هست یا خیر؟ چه منفعت وچه ضررهایی برای شخص ممکنه داشته باشه ؟ چگونه میشه ازش بهره گرفت؟
  ممنون میشم اگر توضیح بیشتری بدید در این مورد.

پاسخ دهید