| |

۸ گام برای بالا بردن ارتعاشات و سطح انرژی

در این مقاله از افزایش سطح انرژی برای کمک به خود و سیاره مان زمین صحبت خواهیم کرد. همه ما زمانی که سطح ارتعاشات انرژی مان افت می کند یا افزایش می یابد، به نوعی آنرا احساس می کنیم. در سطوح ارتعاشی پایین معمولا احساس خستگی، بی حوصلگی، بی انگیزگی، ناامیدی، تنبلی و بیماری می کنیم ولی در سطوح بالای انرژی احساس سلامتی، لذت از زندگی، میل و انگیزه به تلاش و تغییر، و عشق و شادی و امید داریم.

548103_360885457318242_807168835_n

برخی روزها با انرژی و سرحال و سرزنده ایم ولی بعضی روزها با حسی از تاریکی و کمبود انرژی مواجه می شویم. گاهی علت این افت انرژی را می دانیم، مثلا ممکن است اتفاقی ناخوشایند برایمان رخ داده باشد که از آن پریشان حال باشیم ولی در بسیاری از موارد، علت بر ما پوشیده است. ممکن است فردی حساس به انرژی باشیم و از دیگران و محیط اطرافمان تاثیر پذیرفته باشیم، ممکن است نوعی پیش آگهی از اتفاقی ناخوشایند در آینده نزدیک باشد، و یا این احتمال وجود دارد که تحت تاثیر سیارات و هزاران چیز دیگر قرار گرفته باشیم. آنچه که مهم است علت نیست، زیرا که همیشه علتی وجود دارد، مهم این است که بدانیم در این گونه مواقع چگونه از زیر بار تاثیرات منفی آن بیرون آمده و انرژی های خود را بالا بکشیم.

نکته مهم دیگر این است که بدانیم انرژی، انرژی را جذب می کند. برای مثال، زمانی که انرژی شما پایین است روی تمامی زندگی شما تاثیر می گذارد و گاهی زنجیروار اتفاقات ناخوشایند بعدی را برایتان رقم می زند. ولی زمانی که از انرژی بالایی برخوردار هستید، افراد مثبت و اتفاقات خوب به سوی شما جذب می شوند.


همه ما نیاز داریم تا در سطوح انرژی بالاتری زندگی کنیم تا نه تنها خودمان از مزایای آن بهره مند شویم بلکه روی یکدیگر و محیط زیست مان نیز تاثیرات مثبت بگذاریم. موارد زیر به شما کمک می کنند تا به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید:

۱- همیشه به آنچه در حال فکر کردن به آن هستید، آگاه باشید.

هر آنچه به زبان می آورید یا به آن فکر می کنید، می تواند به واقعیت مبدل شود. همه افکار شما رویتان تاثیر گذارند، بنابراین سعی کنید افکار منفی را به افکار مثبت تبدیل کنید، با جریان زندگی همراه شوید و آغوش تان را بروی تغییرات باز نگهدارید. با منفی گرایی اولین کسی که آسیب می بیند خود شما هستید! (این به معنای افکار ساده انگارانه و دور از واقعیت نیست، احتیاط همیشه لازم است ولی منفی بافی نه!)

۲- چشم تان را بروی زیبایی ها باز کنید.

زیبایی در همه جا اطراف ما وجود دارد، ولی معمولا براحتی از کنارش رد می شویم و آنرا نمی بینیم. علت اصلی این است که همیشه در عجله ایم یا در افکار خود غرق هستیم و از لحظه حال و محیط اطرافمان نا آگاهیم. دوستی داشتم که هر زمان از دیدن زیبایی های طبیعت غرق لذت می شدم و توجه او را به آنها جلب می کردم، میگفت: ” من همیشه با کمک تو این زیبایی ها را می بینم، اگر خودم باشم نمی بینم”.

سرعت خود را کمتر کنید، برای دقایقی بایستید و به گل ها و درختان نگاه کنید، به آسمان، کوهها، حیوانات، به هر آنچه در طبیعت اطرافتان قرار دارد توجه کنید و خود را در درک زیبایی آنها رها کنید… حیرت کنید… خالق زیبایی ها را ستایش کنید…

 زیبایی این قدرت را دارد تا روح شما را نوازش دهد، قلبتان را از لذت سرشار کند و سطح ارتعاشات شما را به طور چشمگیری بالا ببرد.

برای مشاهده دوره مربوطه روی عکس دوره کلیک کنید.
برای مشاهده دوره مربوطه روی عکس دوره کلیک کنید.

۳- از یک الگوی غذایی خوب پیروی کنید.

برخی غذاها سطح انرژی شما را بالا می برند و برخی پایین می آورند. هر چقدر مواد غذایی از انرژی حیاتی بیشتری برخوردار باشند، با انتقال پرانای موجود در خود به شما انرژی بیشتری می دهند. در اینجا منظور کالری نیست، انرژی حیاتی موجود در مواد غذایی ست که در میوه ها و سبزیجات بخصوص اگر ارگانیک (غیرهورمونی و بدون کود و سموم شیمیایی) باشند، بیشتر از هر چیزی ست. به این دلیل ساده که تازه چیده شده اند و فرآوری و پختی روی آنها صورت نگرفته تا طی آن انرژی موجود در خود را از دست بدهند. اغلب گیاهخواران ادعا می کنند پس از تغییر الگوی غذایی خود، بطور چشمگیری سطح انرژی بدنشان بالاتر رفته و احساس سبکی بیشتری می کنند.

توصیه می کنم به غذاهایی که می خورید توجه کنید، بررسی کنید که با خوردن کدام مواد غذایی احساس بهتر و انرژی بالاتری دارید، آنها را در برنامه غذایی خود بیشتر کنید و کم کم الگوی غذایی خود را تغییر دهید.

۴- آب زیاد بنوشید.

گفته شده میزان آب مورد نیاز بدن ۸ لیوان در روز است. مطمئن شوید بدنتان آب مورد نیازش را دریافت می کند. آب، سموم و مواد زائد را از بدن دور می کند. ازدیاد سموم در بدن می تواند موجب افت انرژی حیاتی شود.

۵- مراقبه کنید.

زمانی را برای ریلکس کردن، آرامش ذهن و بدن خود اختصاص دهید. در طول روز از شتاب و فشارهای زندگی و نگرانی ها، استرس و اضطراب زیادی به ما وارد می شود که همگی بر سطح انرژی ما تاثیر منفی دارند. حداقل ۱۵ دقیقه از زمان خود را به مراقبه و رهایی از این فشارها بگذرانید.

۶- شکرگزاری و قدردانی کنید.

این کار به شکل موثری بر افزایش ارتعاشات شما تاثیرگذار است. توجه خود را به آنچه دارا هستید معطوف کنید و مواردی که از داشتن آنها احساس رضایت و شادی می کنید را بروی کاغذ نوشته و برای آنها قدردان و شکرگزار باشید.

۷- مهربانی و کمک پیشه کنید.

مهربان بودن با دیگران باید منش زندگی شما باشد. کمک کردن و بخشیدن هر آنچه در توان دارید، بدون توقع و انتظار بازگشت، آینه دل شما را صیقل می دهد و شما را برای دریافت بیشتر از کائنات آماده می کند. تاثیری که کار خیر و کمک کردن بروی آدمی دارد انکار ناپذیر است. محبت و شفقت، از ارتعاشات بالایی از انرژی برخوردارند و انرژی های بالا را نیز طبق قانون یاد شده، بخود جذب می کنند. برعکس، غیبت، حسادت، خشم و نفرت آدمی را در ارتعاشات پایین نگه میدارند.

۸- حرکت و تلاش کنید.

با اینکه حرکت، خود به انرژی نیاز دارد ولی زمانی که به نیروهای بازدارنده و منفی غلبه کرده و برمی خیزیم، انرژی ای درونمان شکل می گیرد که ما را پیش می برد. رقص، ورزش و هرآنچه لذت و شادی را در شما بیدار می کند، در برنامه خود بگنجانید. کاری نو شروع کنید، به هنر و خلاقیت روی آورید و استارت اولیه را بزنید تا انرژی به جریان درآید.

نوشته‌های مشابه

35 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید