tabligh-shoma
amuzeshgah

راه هایی ساده برای رهایی از استرس، اندوه، افسردگی و هر گونه ناخوشی روحی- روانی

آرامش

به کودکان نگاه کنید، آنها چیزی جز خنده و بازی نمی شناسند. جهان برای آنان سرشار از شگفتی، کشف و زیبایی ست. هیچ چیز نمی تواند واقعا آنها را ناخوش کند. استرس، افسردگی و غم برای آنها معنایی ندارد. این ها همه محصولات به انحراف کشیده شدن ذهن و افکار بشر می باشند. در واقع چیزی با این عناوین وجود ندارد. آنچه ما را غمگین یا عصبی می کند، ممکن است برای دیگری اصلا مهم نباشد و بعکس. واکنش افراد به مسائل مختلف، متفاوت است و حتی اگر مسائلی در برانگیختن ناراحتی و احساسات ناخوشایند در اغلب انسان ها نقطه اشتراک داشته باشند، در میزان تاثیر گذاری متفاوتند. در حقیقت، این نوع نگرش هر فرد به موضوعات مختلف زندگی ست که خوشی یا ناخوشی او را در بیشتر اوقات رقم می زند و خوشبختانه نگرش، قابل تغییر است. چرا که زاده ذهن شماست و اگر بخواهید می توانید آنرا تغییر دهید. در واقع شما قادر به انجام بسیاری تغییرات کوچک و بزرگ در زندگی خود هستید، اگر فقط بخواهید!

در اینجا چند راه حل ساده پیشنهاد می شود که می تواند به سرعت احوال شما را دگرگون کند، به طوریکه باورتان نشود ساعتی قبل در چه حالی بودید. تنها باید بر سستی ناشی از حال بد خود غلبه کنید و آنها را انجام دهید.

Beautiful Young Woman with Headphones Outdoors. Enjoy Music; Shutterstock ID 105906686; PO: The Huffington Post; Job: The Huffington Post; Client: The Huffington Post; Other: The Huffington Post۱- به موسیقی مورد علاقه تان گوش دهید و افکار و ناراحتی های خود را فراموش کنید، درعوض با نوای موسیقی هماهنگ شوید. بدین ترتیب که موسیقی را مانند رودی بزرگ در نظر بگیرید و خود را روی آن شناور کنید. تمام توجه و تمرکزتان بر گوش ها و حس شنوایی تان متمرکز شود. سعی کنید صدای هر آلت موسیقی را تفکیک کنید و برای مدتی با آن همراه شوید. به افکار مزاحم توجهی نکنید و بگذارید خودشان بیایند و بروند. تنها به موسیقی توجه کنید و خود را به دستان آن بسپارید. بگذارید شما را در خود حل کند و به دوردست ها ببرد. (برای این کار بهتر است از موسیقی های مخصوص مراقبه و ریلکسیشن که طولانی هستند استفاده کنید.) در اینجا می توانید تعدادی از این آهنگ ها را دانلود کنید.

بیداری کندالینی

۲- همراه با خواننده موسیقی مورد علاقه تان با صدای بلند آواز بخوانید. صدای موسیقی را کمی بلند کنید و با آن همراه شوید. بگذارید تمامی انرژی های منفی از چاکرای گلو به شکل صوت خارج شوند و مسیرهای بسته انرژی باز شوند.

۳- در حالت راحتی رو به سقف دراز بکشید و ۲۰ تنفس عمیق انجام دهید. هر بار سعی کنید دَم عمیق تر و آرام تر و به همان ترتیب بازدَم آرام تری داشته باشید. در این حین تنها به تنفس تان آگاه باشید و افکارتان را رها کنید.

آرامش در طبیعت۴- به طبیعت بروید. اگر داخل شهرهای بزرگ زندگی می کنید، با پارکی بروید و در گوشه خلوتی بنشینید. با چند نفس عمیق، اکسیژن شفا بخش را به درون ریه ها بکشید و کف پاهایتان را روی زمین بگذارید. سعی کنید به کشف زیبایی های اطرافتان بپردازید. ذهن خود را به طبیعت بسپارید و نیروهای شفابخش زمین، درختان، گلها و آسمان را به همراه دَم به درون بکشید.

آرامش

۵- به استحمام بپردازید. زیر دوش آب چشمانتان را ببندید و از نیروی پاک کننده آب بخواهید تا ناراحتی ها و گرفتگی ها را از تمامی کالبدهای شما بشورد و دور کند. همچنین می توانید مقدار کمی نمک در ظرف بزرگی از آب حل کنید و دوش آب نمک بگیرید که بسیار آرامش بخش است و انرژی های منفی را به یکباره دور می کند.

۶- چراغ را خاموش کنید، شمعی روشن کنید و به یکی از فایل های صوتی مراقبه از اینجا گوش فرادهید.

شما می توانید راه های بیشتری با توجه به علایق تان و آنچه شما را آرام می کند، برای خود خلق کنید. فقط آگاه باشید، اگر پس از انجام هر یک از این توصیه ها احساس بهتری داشتید، مطمئن باشید که احساسات قبلی تنها بازیچه ذهن شما برای به اسارت کشیدنتان بوده اند. پس، رها کنید تا رها شوید.

Related Post

تصویر پروفایل Roni.Shiny

تاریخچه Roni.Shiny

روناک سالها علوم معنوی مختلف را مطالعه و تجربه کرده و در زمینه گسترش آگاهی و مهارت های زندگی سالم به فعالیت و آموزش پرداخته است. او معتقد است که سعادت حقیقی انسان مدرن در بازگشت به طبیعت و ارزش های اصیل انسانی و نیز درون نگری و خودشناسی است. روناک همچنین دارای مدرک انرژی درمانی است و با یوگا و سنت های طبیعتگرا آشناست.

10 نظر در مورد “راه هایی ساده برای رهایی از استرس، اندوه، افسردگی و هر گونه ناخوشی روحی- روانی

  1. سلام عالی است.
    آب سرد ريختن روي مچ دست: سراغ آب خنک برويد. وقتي استرس و اضطراب سراغتان آمد، مقداري آب خنک روي مچ دستتان بريزيد و کمي هم به پشت لاله گوشتان بزنيد. اين کار کمک مي‌کند در تمام بدنتان احساس آرامش کنيد.
    بسیا متشکرم عالی

  2. انسان وقتی میل انزوا داره و حوصلش کم شده در این وضعیت نقطه توازن احساسی زیر سطح نرمال و باید برنامه ریزی بشه
    و نقطه توازن تعادلی هر انسانی با دیگران تفاوت داره و باید حساب و کتاب غمها و شادیها خود را داشته باشیم یعنی مواظب روحیه متعادل خود باشیم و هر وقت مشکلی در روند عادیش پیش اومد بی تفاوت باقی نمانیم
    با تشکر

پاسخ دهید