tabligh-shoma
amuzeshgah

گفتگوهایی با دوستان*قسمت دوم: حرکت روی محور بدبختی- خوشبختی!!

خوشبختی بدبختی

در عجبم که چقدر حال و افکار آدم میتونه متفاوت باشه!! زمانی که از چیزی ناراحت یا عصبانی میشیم انگار انرژی مون افت میکنه و وقتی سطح انرژی حیاتی مون میاد پایین، سرزندگی، شادی، امیدواری، حس شکرگزاری، لذت و کلا همه احساسات مثبت مون تاثیر میگیرن و به جهت عکس نمودار حرکت می کنن، براحتی! براحتی یه آدم دیگه میشیم که دیگه اثری از احوالات خوش (یا حتی معمولی) و سرزندگی درونمون نیست. برعکس میخوایم سر به تن این دنیا و زندگی نباشه، از همه کس و همه چیز خسته و منزجر میشیم، حس میکنیم دیگه بدبخت تر از ما روی زمین نیست و حتی فکر مردن به سرمون میزنه! در نتیجه سپرهای حفاظتی هاله مون ضعیف و آسیب پذیر میشه و در معرض انواع اتفاقات ناخوشایند بعدی و بیماریها قرار میگیریم، بخصوص سرماخوردگی و مشکلات عفونی که ناشی از ضعف سیستم ایمنی بدنه چون چه باور کنید چه نکنید، سیستم ایمنی و اعصاب بدن ما ارتباط مستقیمی با وضعیت روحی- روانی مون دارن. در این زمان ها انگار ابر سیاه بدبختی، زنجیروار به سرمون می باره و تمومی هم نداره. مشکل وقتی جدی تر میشه که با هر اتفاق بدی که میفته، ضعیف تر میشیم و بیشتر به سمت قطب منفی حرکت میکنیم و هربار برگشتمون به قطب مثبت سخت تر بنظر میاد!

مطمئنا همه ما این داستان رو تجربه کردیم، تنها راه متوقف کردن جریان بدبختی و مشکلات بنظرم اینه که به این جریان آگاه بشیم و یه جا جلوشو بگیریم. میدونم در این زمان هر حرکت و تغییری سخته و انرژی زیادی می طلبه ولی فقط کافیه این بازی رو تشخیص بدیم تا بتونیم زمام اختیار رو در دست بگیریم. در این مواقع بهترین کار اینه که دیگه به اون مشکلات فکر نکنیم و ذهن مون رو خاموش کنیم. ذهن شروع میکنه به کلنجار رفتن و مقاومت کردن، سعی میکنه ما رو متقاعد کنه که باید برای حل این مسائل فکری کرد، ولی فریبش رو نخورید! میتونید بهش بگید بعدا فکر میکنم، الان به هیچ چیز نمی خوام فکر کنم. بعد شروع کنید به انجام کاری که دوست دارید و ازش لذت می برید. هر کاری، مثلا گوش دادن به یه موزیک شاد یا آرامش بخش (نه غمگین! تاکید میکنم در زمانی که ابر سیاه روی زندگی تون رو پوشونده، بدترین کار اینه که موزیک غم دار گوش بدین و به حال خودتون افسوس بخورین و خاطرات بد رو مرور کنین! این کار مثل سم میمونه و فقط اوضاع رو بدتر میکنه) و رقصیدن یا نگاه کردن به هر چیز زیبا در اطرافتون، دیدن یک فیلم کمدی و خندیدن، برای بعضی ها که کودک درونشون بیدارتره تماشای کارتون، قدم زدن در پارک یا طبیعت، حمام کردن و هر کار دیگه ای که بهتون انرژی میده. (مقالات “راه هایی ساده برای رهایی از استرس، اندوه، افسردگی و هر گونه ناخوشی روحی- روانی” و ” راهنمای پاکسازی و دفع انرژی های منفی” میتونه بهتون کمک کنه) همه این کارها به شما کمک میکنن تا دوباره به قطب مثبت نمودار حرکت کنید و همین که اونجا مستقر شدید می بینید که ابر سیاه رفته، خورشید دوباره می تابه و اثری از خیلی از مشکلات و ناراحتی ها نیست!! اونها خود بخود برطرف میشن یا بهبود پیدا میکنن، خبرهای خوش می شنوید و زندگی دوباره بهتون لبخند میزنه! حتما شنیدید که بعضی از بیماران حتی افرادی که سرطان یا بیماری مهلک دیگه ای داشتن، با روحیه خوب و شاد و حفظ سرزندگی شون تونستن به مشکلشون فائق بیان. مکانیسم عمل یکیه! باور ندارید؟ این بار که ابر سیاه و تاریک بهتون نزدیک شد این مقاله رو بخونید و امتحان کنید…

بالا و پایین زندگی

بیداری کندالینی

زندگی همیشه همین بوده و هست. بعد از هر سربالایی سراشیبی و بعد از هر گریه لبخندی هست. به این سیر آگاه و آگاه تر بشید تا سربالایی ها وسختی های زندگی رو با امید سراشیبی و آسایش بعدش راحت تر سپری کنید.

 

 

Related Post

تصویر پروفایل Roni.Shiny

تاریخچه Roni.Shiny

روناک سالها علوم معنوی مختلف را مطالعه و تجربه کرده و در زمینه گسترش آگاهی و مهارت های زندگی سالم به فعالیت و آموزش پرداخته است. او معتقد است که سعادت حقیقی انسان مدرن در بازگشت به طبیعت و ارزش های اصیل انسانی و نیز درون نگری و خودشناسی است. روناک همچنین دارای مدرک انرژی درمانی است و با یوگا و سنت های طبیعتگرا آشناست.

15 نظر در مورد “گفتگوهایی با دوستان*قسمت دوم: حرکت روی محور بدبختی- خوشبختی!!

 1. با سلام. خیلی جالبه!!
  من دقیقا این موضوع رو میدونستم اما به یک صورت دیگه.
  من برای این موضوع که هر وقت میفتی توی مسیر بدبختی و انرژی منفی و هی بیشتر و بیشتر توش فرو میری دلیلی دارم.
  دلیل من قانون جذبه و طبق این قانون هر چقدر که سطح انرژیت منفی تر باشه و انرژی منفی تر ارسال کنی ، همون انرژی به سمتت برمیگرده. و بالعکس. نظر شما چیه؟؟
  و همین طور دلیل اینکه با کار های لذت بخش مثل گوش دادن به آهنگ ( که خودم بار ها ازش استفاده کردم ) دوباره به مسیر خوشبختی (من ترجیح میدم اسمشو شادی و موفقیت بذارم چون برای خوشبختی تعریف دیگه ای دارم ) برمیگردی رو تبدیل انرژی منفی و غم به انرژی مثبت و شادی میدونم.
  خیلی دوست دارم نظر شما رو بدونم و البته اگه به جز قانون جذب دلیل دیگه ای برای این موضوع دارید ، ممنون میشم بگید.
  خیلی ممنون من که خیلی خوب باهاش ارتباط برقرار کردم.

پاسخ دهید