۱۰ مکان پرانرژی و مقدس روی زمین که حتما باید دید!

طبیعت همواره از انرژی بالاتری نسبت به شهرها برخوردار است و به همین دلیل همه انسان ها آگاهانه و ناآگاهانه تمایل دارند برای استراحت و تجدید قوا به آن پناه ببرند. در طبیعت آرام کردن ذهن و سفر به درون به راحتی و سرعت بیشتری صورت می گیرد و انرژی های حیاتی (پرانا یا چی) موجود در آن کمک می کنند تا تجربیات معنوی و درونی قویتری داشته باشیم و به اصل خود نزدیکتر شویم. هرچه طبیعت بکرتر و دست نخورده تر باشد میزان این انرژی بیشتر است ولی نقاطی نیز روی زمین وجود دارند که به دلایلی نامعلوم، محل تجمع این انرژی ها می باشند و به مکان های پرانرژی معروف هستند.

بسیاری از افرادی که مشتاق گردشگری هستند بویژه جویندگان معنوی و رازورزانی که در طبیعت به دنبال تجربیات معنوی می باشند، خواهان سفر به این نقاط مقدس و پرانرژی هستند. در طول هزاران سال از تاریخ بشر، این نقاط معنوی با ارتعاشات انرژی فوق العاده بالایی که دارا هستند، جوابگوی سوالات و روشنگر راه بسیاری از جویندگان بوده اند و گاهاَ موجب شفای بیماری های آنان شده و تحولاتی نیز در سطح انرژی و آگاهی شخص بوجود آورده اند.

 


در این مقاله به ۱۰ مکان پر انرژی برتر شناخته شده روی زمین که برای همگان ارزش دیدن را دارند اشاره می کنیم:

۱- ماچو پیچو، پرو   Machu Picchu, Peru

گفته شده که شهر مقدس اینکاها (سرخپوستان قوم اینکا یکی از اسرار آمیزترین اقوامی بودند که بطور ناگهانی و بدون هیچ اثری ناپدید شدند و برای آنها قدرت های خاصی قائل شده اند) جادویی ست، و حقیقتا درست گفته اند. این شهر بر ارتفاعات کوههای آند بنا شده و یکی از “عجایب هفت گانه دنیا” نیز می باشد. این مکان دارای چشم اندازی فوق العاده از صخره های یک تکه مونولیت می باشد که شما را در حیرت و کیفیات انرژیک خود غرق می کند. بنظر می آید که این شهر همانند دروازه ای از انرژی عمل کرده و شما را وارد تجربیاتی می کند که از جنس این دنیا نیست.

 


۲- دریاچه کِراتر، اورِگان در آمریکا  Crater Lake, Oregon

ادعا می شود که این دریاچه که بیش از ۸۰۰۰ سال پیش شکل گرفته حاوی خاکی شفا دهنده است. بعلاوه   vortex ورتکس هایی (شکل مارپیچ در هر چیز مانند صخره ها، درخت ها، گرداب که نشاندهنده وجود انرژی حیاتی ست زیرا باور بر این است که انرژی حیاتی بصورت مارپیچ حرکت می کند) قدرتمند اطراف آن وجود دارند. قبیله سرخپوستان کلامات که در این ناحیه از زمین زندگی می کردند باور داشتند که این دریاچه مکانی مقدس و معنوی ست و از آن برای دریافت الهامات، شهود و رویاهای خود درخواست می کرده اند. این منطقه هنوز دارای ارتعاشات بالایی از انرژی ست و دیدن آن به شدت توصیه می شود.


 ۳- جزیره شرقی، چیلی   Easter Island, Chili

این جزیره یکی از دورافتاده ترین نقاط زمین است که برای عموم ناشناخته باقی مانده است. با این حال، مکانی برای استقرار چندین مجسمه غول پیکر است که تا بحال خالقی برای آنها متصور نشده اند. دانشمندان هیچ گونه ایده ای ندارند که در واقع این مجسمه ها از کجا آمده اند! خصوصیات اسرارآمیز جزیره به اینجا ختم نمی شوند، در اینجا ۵۳ خانه سنگی وجود دارند که دهکده ای خالی از سکنه را تشکیل داده اند و عجیب اینکه این خانه ها هیچ در یا پنجره ای ندارند! راز بزرگ این است که این جزیره “ناف دنیا” ست و یک جزیره سنگی مدور است که به اعتقاد بسیاری، با جمع کردن بیشتر خطوط انرژی زمین درون خود، اسراری از کائنات را در خود حفظ می کند.


 ۴- کوه کایلاش، تبت   Mount Kailash, Tibet

این کوه واقع در رشته کوههای هیمالیا در تبت، محلی مقدس برای چهار مکتب شرقی بزرگ؛ بودیسم تبتی، هندوئیسم، جینیسم و مکتب باستانی تبتیان قبل از بودا می باشد. افراد بسیاری به این نقطه از دنیا سفر کرده اند و باور همگی این است که کوه کیلاش یکی از مراکز بزرگ انرژی زمین است. همچنین یک باور رایج وجود دارد که محل ورود به شهر ممنوعه “شامبالا” (یا شانگری لا، آرمان شهر) در این کوهستان قرار دارد. زیارت این کوهستان و شناکردن در دریاچه ماناسارووار واقع در این مکان، بعنوان تجربه ای معنوی شناخته شده که موجب پاک شدن از گناهان و رسیدن به رستگاری در این زندگی می گردد.

4


 ۵- ریلا، بلغارستان    Rila, Bulgaria

افسانه ها و داستان های زیادی راجع به این مکان گفته شده، مردم از کوه ریلا بعنوان دماغ زمین اسم می برند، زیرا که بسیار مرتفع است و به عقیده آنها نزدیک بهشت قرار دارد. همچنین محل قرار گرفتن یکی از تاثیرگذارترین مناطق معنوی زمین، هفت دریاچه مسحور کننده و هرم های اطراف آنهاست. هرساله عده زیادی به منظور پاکسازی و رهایش معنوی و شفابخشی به این ناحیه می روند.


۶- سِدونا، آریزونا در آمریکا    Sedona, Arizona

این منطقه نه تنها بسیار آرام و زیباست، از گذشته دور بعنوان یکی از مراکز قدرتمند معنوی محسوب می شده است. قدرت و انرژی ای که از ورتکس های این ناحیه متصاعد می شود بی همتاست. یکی دیگر از دلایل وجود این انرژی بالا، اجتماع های عصر جدید New Age Community زیادی ست که اخیرا در منطقه رشد کرده اند. این اجتماع ها که تلاش هایی برای ساختن آرمان شهرها بروی زمین می باشند، باورهای معنوی و انسان دوستانه دارند و به زمینی نو معتقدند که در آن همگی در کنار یکدیگر با دوستی، برابری، اشتراک امکانات، حفاظت از منابع زمین و بسیاری ایده آل های دیگر زندگی می کنند.

هر فردی که بتواند انرژی را احساس کند، از آنچه در ورتکس های این منطقه تجربه خواهد کرد، عمیقا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. مردم برای چنین تجربه هایی به سدونا می آیند.


 ۷- مجمع الجزایر سوکوترا  Socotra Archipelago

سوکوترا محلی متجمع از چهار جزیره است که در شاخ آفریقا در اقیانوس هند قرار دارد. بزرگترین جزیره حدود ۹۵% از کل منطقه را تشکیل می دهد. بسیاری از گونه های زیستی که در این ناحیه قرار دارند، فقط متعلق به این منطقه هستند. منظره اعجاب انگیز این مکان شبیه فیلم های علمی- تخیلی می باشد. ظاهر و حسی که این جزایر دارند مانند این است که به بعد دیگری از جهان سفر کرده اید و کانال انرژی ای که در این مکان وجود دارد شما را قادر می سازد تا مستقیما به انرژی کائنات متصل شوید.


 ۸- استون هِنج، انگلستان   Stonehenge, UK

استون هنج مشرف به دشت سالیسبوری در انگلستان قرار دارد. در قرن های گذشته همانند امروزه تئوری های زیادی برای توجیه شکل قرار گیری این تخته سنگ ها و معبدی که ساخته اند آمده ولی هم چنان علت آن بصورت راز باقی مانده است. این مکان بیشتر بخاطر تراز خورشیدی دیدنی و جذابی که می توان آنرا در انقلاب تابستانی (۲۱ ژوئن) و در عکس زیر مشاهده کرد در دنیا معروف است. عده زیادی هرساله در این زمان در استون هنج برای تجربه این منظره جادویی جمع می شوند. پیش بینی می شود 

این مجسمه ها نماد خدایان یا موجودات مقدسی باشند که برای پیشینیان در این ناحیه نفشی تاثیرگذار در زندگی شان داشته، آنها این منقطه پر انرژی را کشف کرده بودند و ساختن این مجسمه ها و معبد به آنها کمک می کرده تا ارتباط قویتری با منبع این انرژی برقرا کنند.


 ۹- هرم های بوسنی، بوسنی  Bosnian Pyramids, Bosnia

تحقیقات انجام شده روی عنصر کربن این هرم ها نشاندهنده آن است که این اجسام متعلق به پیش از عصر نوسنگی یعنی حدود ۱۲هزار سال پیش یا قبل از آن، قدیمی تر از اهرام مصر هستند! دریاچه ای که زیر آنها قرار دارد حاوی آبی بسیار پاک و شفاف است که به باور مردم این ناحیه آب حیات بخش و تطهیرکننده بدن  می باشد. اتاق هایی نیز درون آنها زیر زمین قرار دارد که به اتاق های شفادهنده معروف اند. گفته شده که این اتاق ها خاصیت احیا کننده و شفای سریع بدن را دارا هستند.


۱۰- فلات اولورو، استرالیا   The Plateau Uluru, Australia

این مکان درست در مرکز استرالیا و مرکز معنوی این قاره است. مردم بومی و حتی توریست ها می گویند که انرژی بالای این منطقه را به محض ورود به آن می توان تشخیص داد. این منطقه به داشتن رویاها و الهامات معنوی در زمان اقامت در آن معروف است.

10spiritual


*قطعا در کشور خودمان ایران نیز از این گونه مناطق وجود دارند که شاید کمتر شناخته شده اند. ما معرفی این مکان ها را به شما دوستان راستمرد محول می کنیم. در بخش دیدگاه ها اطلاعات و تجربیات خود را در این زمینه با ما و دوستانتان در میان بگذارید.


 منبع:http://www.spiritualunite.com

نوشته‌های مشابه

49 دیدگاه

 1. خواب توی خارج نمیتونید برید کسایی که توانایی برون فکنی دارن به اونجا با تواناییشون برن مثل خود من
  من استون هنج انگلستان رو انتخواب کردم و البته با اینکه اولین برون فکنی من بود موفق شدم و به اونجا رفتم در اونجا باید بنشینید و مراقبه کنید انرژی اونجا به روحتون جذب میشه

 2. کلا هر مکانی که یکی از مشخصه های زیر رو داشته باشه میتونه از مکان های انرژتیک باشه :
  ۱- وجود هرم
  ۲-وجود شکل مارپیچی
  ۳-وجود طبیعت در اون مکان بویژه کوه
  ۴-اتفاق های عجیب در اون مکان
  ۵-حس کردن انرژی به وضوح در اون مکان
  یک سوال داشتم.
  ایا مراقبه ای مخصوص فهمیدن میزان انرژتیک بودن یک مکان وجود داره؟

 3. مثل همیشه خیلی مفید بود من خودم همچین جاهایی رو سراغ ندارم ونمیشناسم ولی خیلی از دوستان لطف کردن وجاهایی رو در داخل ایران معرفی کردن امیدوارم که قسمت بشه بتونم از نزدیک بعضی از این مکان ها رو ببینم

 4. مطلب که عالی بود تشکر
  ولی در نطنز (شهری در نزدیکی اصفهان) یک کوه خیلی عجیب وجود داره. از این کوه یک رود جریان میگیره. نکته جالب اینجاست که این رود برعکس حرکت میکنه!!!!! یعنی بجای اینکه از کوه پایین بیاد از کوه بالا میره. و حتی در جاده ی نزدیکی این کوه ، حرکت ادم ها و ماشین ها برعکس بنظر میاد. خیلی واقعا جای عجیب و جالبیه و قطعا انرژتیک. حتی توی اینترنت هم تحقیق کنید میاره. بعلاوه شهر نطنز کلا باغ شهر هست و همه جاش طبیعته. شب هایی که من به نطنز سفر میکنم و اونجا میخوابم ، واقعا انرژی بسیار بسیار زیاد و رازمانندی رو احساس میکنم. قطعا نطنز میتونه یکی از مکان های انرژتیک ایران باشه. پیشنهاد میکنم حتما به نطنز برید و این انرژی معنوی و جادویی را تجربه کنید.

 5. یزد هم اماکن زیادی مثل این داره هر چند مورد بی حرمتی بازدیدکنندگان قرار می گیرند ولی ارتعاشات بالایی داردند ؛ به محض ورود می تونین حسش کنین(لیستش نمی کنم که آزادانه جاهایی که به نظرتون بهتره رو انتخاب کنید و جاهایی مثل ارامگاه گوهر بانو رو هم فراموش نکنید)- راستی توی اصفهان یه جایی به اسم کوه اتشگاه هست که واقعا هرکسی باید یه بار بره

دیدگاهتان را بنویسید