پاکسازی انرژی های منفی با مراقبه چهار عنصر

آشنایی با عناصر و حاکمان آنها برای انجام مراقبه چهار عنصر

four-elements

طبیعت یک کل منسجم و بهم پیوسته است. تمامی ما انسان ها بخشی از همین طبیعت هستیم و بهره بردن صحیح و مناسب از عناصر موجود در طبیعت، به ما کمک می کند تا به ریشه و ذات خود برگردیم. برخلاف باور عموم، برای یکی شدن با طبیعت و ارتباط گرفتن با درونتان، نیازی نیست تا به قله ی کوهی بروید یا الزاما در طبیعت بکر باشید. حتی در زندگی شهری امروزی نیز، می توان تمرینات منظمی همچون مراقبه چهار عنصر را برای پیوند با طبیعت و ارتباط با درون انجام داد.

در بسیاری از مکاتب اسطوره شناسی کهن، عناصر اصلی موجود در طبیعت به چهار مورد آب، خاک (زمین)، هوا و آتش محدود میشوند. در بعضی از آموزه های شرقی نظیر طب آیورودا، اتر (انرژی موجود در عالم اثیری) به عنوان عنصر پنجم معرفی می شود. برخی نیز فلز را در فنگ شویی به عنوان عنصر پنجم به کار می برند. مکاتب ماورایی و رازورزانه عنصر روح را بعنوان عنصر پنجم بکار برده و آنرا عامل پیوند چهار عنصر پیشین می دانند. اسطوره شناسی های مربوط به اجداد کهن ایرانی ما، اسامی متنوعی را برای چهار عنصر اصلی و اربابان حاکم برآنها بیان کرده اند اما معمول ترین این نام ها شامل چهار اسطوره زیر میباشد:

  • سیلف یا روح هوا (Sylph)- نام حاکم هوا: وایو  VAYO

  • سمندر آتش (Salamander)- نام حاکم آتش: آگتی  AGTI

  • پری آب ها یا آندین (Undine)- نام حاکم آبها: آناهیتا  ANAHITA

  • جن (کوتوله) زمینی یا گنوم (Gnome)- نام حاکم زمین: زام  ZAAM

elemental-symbols

استفاده از نام اربابان عناصر و صدا زدن آنها در حین مراقبه چهار عنصر  به  قدرت و اثربخشی بیشتر در پاکسازی انرژی های منفی کمک می کند. همچنین در پایان مراقبه، به یاد داشته باشید که قدردان عناصر و خالق آنها باشید. برای یکی شدن با عناصر طبیعت و فراخوانی آنها، مراسم ویژه ای وجود دارد که از طریق ادای آن می توان نیروی خارق العاده این عناصر را در زندگی جاری ساخت.

افزایش سطح انرژی

اکنون ساده ترین نوع این مراسم را شامل چهار مراقبه بر روی چهار عنصر ارائه می دهیم که با انجام آنها می توانید انرژی های منفی را از زمینه انرژی خود رها سازید. این مراقبه چهار عنصر هماهنگ شده با روح عناصر طبیعت، بر روی چاکراها در کالبد اثیری اثر گذاشته و انسدادهای چاکراهای شما را می گشاید. هر یک از مراقبه ها را به مدت حداقل سه هفته انجام دهید تا بر روی چاکرای نظیر آن اثر بهبودبخش احساس نمایید.

برای ارتباط گیری بهتر با عناصر، بهتر است نحوه مراقبه و بازگشت به زمین و راه های اتصال به طبیعت را نیز بدانید. همچنین می توانید از شیوه های ساده ی مطرح شده در این مقاله، برای پاکسازی اشیاء و وسایل جدیدی که می خرید هم استفاده کنید. در نظر داشته باشید که بهتر است هر لباس، جواهر و یا شیء تزئینی که با بدنتان در تماس است را پاکسازی و تطهیر کنید.


آشنایی با مراقبه و مزایای علمی و عملی آن را بخوانید.

احضار چهار باد (درمانگری شمن های پرو) را از اینجا بخوانید.


زمین: چاکرای ریشه (مولادهارا)

روی زمین با پای برهنه بایستید. چه بهتر که خاک یا چمن زیر پایتان باشد. در حالیکه ذهنتان را آرام کرده اید تصور کنید که از کف هر دو پایتان ریشه هایی استوار در حال رشد در دل زمین هستند. از زمین بخواهید تا انرژی های منفی را از وجود شما بگیرد و به اعماق خود بفرستند. زاااام را با ارتعاش بلند صدا بزنید و درخت شوید. انرژی های مادر زمین را به خود جذب کنید. شما از طبیعت جدا نیستید. اکنون به بخشی از آن تبدیل شوید؛ چرا که این خاصیت درونتان هست.

درختان و گیاهان، بخش هایی از طبیعت هستند که در دل زمین ریشه دارند و روح آنها متصل به خاک است. یک درخت را در آغوش بگیرید و یا در مقابلش بنشینید و به درخت اجازه دهید تا به عنوان گذرگاهی برایتان عمل کرده، انرژی های منفی را از وجود شما بگیرد و به اعماق زمین بسپارد. درختان بهترین کانال های اتصال به گنوم هستند.


راهنمای دریافت انرژی از درختان را بخوانید.


آب: چاکرای جنسی (سوادهیستانا)

چترهایتان را ببندید! با آب یکی شوید. با پای برهنه در باران قدم بزنید. ذهنتان را از افکار و تشویش ها آرام کنید و در آب فرو روید. ترجیحا در آبی روان در طبیعت شناور شوید تا جریان آب، انرژی های منفی را از شما بگیرد و با خود ببرد. می توانید زمانی که در وان غوطه ور می شوید یا دوش می گیرید این مراقبه را انجام دهید. بانو آناهیتا را صدا بزنید. کافیست جریان آب روی بدنتان را عمیقا حس کنید و از او بخواهید تا وجودتان را از نیروهای منفی بشورد و پاک کند. در حالی که آب تمام جسمتان را پوشانده، آندین قدرتمند را فرا بخوانید و خود را به جریان حضورش بسپارید.


آتش: چاکرای شبکه خورشیدی (مانی پورا)

نور آفتاب را از بدنتان دریغ نکنید. با آتش یکی شوید. در زیر خورشید تابان مراقبه انجام دهید. مراقبه ی آتش را در طلوع و غروب انجام دهید. آتشی روشن کنید و به گرما اجازه دهید تا بر بدنتان بتابد. در یک فاصله مناسب از یک شعله شمع به مراقبه بنشینید. آگنی را صدا بزنید و از او بخواهید تا تمام انرژی های منفی وجودتان را در خود بسوزاند و شما را پاک کند. مراقبه های آتش و شمع از مراقبه های قدرتمندی هستند که نسل هاست کیمیاگران و رازورزان از آن بهره می برند.


“هشت راه آسان استفاده از انرژی خورشید” را هم بخوانید.


هوا: چاکرای قلب (آناهاتا)

با باد یکی شوید. در یک روز بادخیز از خانه بیرون بروید. فصل پاییز بهترین زمان برای این کار است. به باد اجازه دهید تا بر شما بوزد، وایو را صدا بزنید و از او بخواهید تا انرژی های منفی را از جانتان بگیرد و همراه برگ های پاییزی به دوردست ها بیفکند. مراقبه های تنفسی و آگاهی بر تنفس، تمام توجه شما را به عنصر هوا معطوف خواهد کرد چراکه تمرینی بر آگاهی بر هواست. در سکوت و آرامش، به نفسی که با دم به درونتان می فرستید آگاه شوید. به حبس هوا در ریه هایتان توجه کنید. با هر باز دم انرژی های منفی را متصور شوید که از جانتان خارج می شوند.


مقاله مرتبط: چگونه در فصل پاییز سلامت روح و روان و جسم خود را تضمین کنیم.


“عناصر طبیعت تجلی قدرت بی انتهای خالق آنها هستند. شما هم بخشی از همین طبیعتید. با بازگشت به طبیعت می توانید به این سرچشمه مقدس متصل شوید و تمام انرژی های منفی که آزارتان می دهند را رها سازید.”

“ممکن ها پایان ناپذیرند.”

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️
در صورتی که نویسنده هستید و مایلید از این مقاله راستمرد با ذکر منبع و لینک دهی به سایت اصلی در وبلاگ یا وبسایت خود استفاده کنید. لطفا از طریق تماس با ما، اسم و لینک مقاله را به ما اطلاع دهید تا متن مقاله با فرمت ورد برای شما ارسال شود.

تاریخچه El

از نگاه الناز، زندگی یک رویا و وهم عمیق است و راه بیداری و هوشیاری، مسیر درون است. او باور دارد انسان از طبیعت جدا نیست و تمام پاسخ ها در طبیعت و درون انسان است. الناز در گستره علوم معنوی و عرفانی، مردم شناسی، گیاه شناسی، زبانشناسی و مدیریت، مطالعه و تحقیق میکند و در ترجمه و برنامه ریزی مهارت دارد.

15 نظر در مورد “پاکسازی انرژی های منفی با مراقبه چهار عنصر

  1. دروود بر شما بسیار عالی بود خیلی گویا بود من دارم باهاش کار میکنم ….. و دائم بهش مراجعه میکنم ….. همیشه از قاطی شدن با طبیعت راضی هستم و وقتی با آگاهی جلو میرم انگار شناخت بهتری پیدا میکنم. سپاس از مقالات خوبتون

  2. Pingback: دوشاها در آیورودا _ معرفی سه نیروی حاکم بر طبیعت - راستمرد

دیدگاهتان را بنویسید