پاندول

پاندول کریستالی و روش استفاده از آن

پاندول Pendulum  شیء سحرآمیز مخروطی شکل از جنس سنگ های درمانی یا فلز است که در قسمت انتهایی آن نخ یا زنجیری آویزان است و در انرژی درمانی، شفاگری، آینده بینی و رشد درونی استفاده دارد.


استفاده از پاندول در ارتباط با درون یا نیروهای برتر

پاندول یا آونگ یا شاقول ابزاری است که می تواند ما را به سوی ناخودآگاه و بخش الهام گر وجودمان راهنمایی کند و در بسیاری تصمیم گیری ها به ما کمک کند. برخی افراد معتقدند که روشهای پیشگویی و آینده بینی مانند ستاره بینی، تاروت، ای چینگ و… مراسم و تشریفاتی هستند که به انسان ها کمک می کنند تا فرد بتواند به سوی قدرت های درونی و روحی خویش هدایت شود و بر آنها تمرکز نماید.

در عین حال بسیاری از پیشگویانی که از این وسیله کمک میگیرند بر این باورند که با این ابزار میتوانند با نیروهای برتر ارتباط گرفته و از انرژی و راهنمایی آنها برای آینده نگری استفاده کنند.

کارل گوستاو یونگ، بنیانگذار روانکاوی تحلیلی که دستاوردهای بسیاری در ارتباط با ذهن ناخودآگاه و حواس درونی انسان دارد، از پاندول برای تقویت ارتباط با ناخودآگاه و حقیقت درون و کمک به رشد درونی بهره می برده است.


تمرین ارتباط با ناخودآگاه 

این تمرین بسیار ساده و درعین حال بسیار کاربردی است که با آن می توانید از ناخودآگاهتان پاسخ های بله و خیر بگیرید. این تمرین را انجام دهید و نتایج را با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید:

پاندولی تهیه کنید و با دو انگشت شست و اشاره، نخ را طوری بالا بگیرید که پاندول آزادانه بتواند حرکت کند. اول کمی آرام شوید سپس از ناخودآگاهتان بخواهید نشانه ای برای کلمه بله به شما بدهد. پاندول پس از اندکی شروع به حرکت می کند (حرکت به چپ و راست یا حرکات چرخشی). این نشانه بله است. سپس آنرا با دست دیگر متوقف کنید و دوباره بخواهید که به شما حرکتی بعنوان نشانه خیر بدهد. ببینید این بار پاندول به چه شکلی حرکت می کند. اگر می خواهید آزمایش را قدری پیچیده تر کنید، از ناخودآگاه تان بخوانید نشانه ای نیز برای نمی دانم یا نمی خواهم بگویم به شما بدهد مثلا پاندول در جهت عقربه ساعت می چرخد. این نشانه ها را به خاطر داشته باشید.

حالا پاندول را ثابت کنید و در مورد هر چیزی دوست دارید از ناخودآگاه تان سوال کنید. بهتر است ابتدا از سوالهایی شروع کنید که جواب های آنها را می دانید تا مطمئن شوید ناخودآگاه با شما همکاری می کند. رمز موفقیت در این تمرین این است که به خود فشار نیاورید و اجازه دهید همه چیز خودش رخ دهد.


استفاده در درمانگری

ابن سینا یکی از دانشمندان بزرگی بوده که در زمینه استفاده از پاندول (شاقول) مهارت بالایی داشته و از آن در زمینه های مختلفی از جمله تشخیص و درمان بیماری ها و حتی پیشگیری از آنها استفاده کرده و کتابی هم از او به نام شاقول ابو علی سینا منتشر شده است.

پاندول میتواند با تاثیر بر هاله انرژی و چاکراها، بین جسم و ذهن و روح تعادل ایجاد کند و سلامت را به فرد بازگرداند. هنگامیکه پاندول روی چاکراهای بدن فرد قرار میگیرد، انسدادهای انرژی را شناسایی کرده و بطور خودکار شروع به حرکت میکند. این حرکت ممکن است بصورت عقب و جلو یا دایره وار باشد که در جهت ساعتگرد یا پادساعتگرد میچرخد.


تمرین درمانگری و تنظیم چاکراها

ابتدا باید فردی که میخواهید او را شفا دهید را به پشت بخوابانید. یک پاندول را بصورت عمودی در فاصله 10-5 سانتی متری بدن او، بدون حرکت دست، بالا بگیرید (اگر خانم هستید با دست چپ و اگر آقا هستید با دست راست آنرا نگهدارید). از چاکرای اول شروع کنید. پاندول بلافاصله یا پس از مدت کوتاهی شروع به حرکت میکند. تا زمانیکه پاندول حرکت میکند باید آنرا نگهدارید تا خودش متوقف شود. آنگاه میتوانید به سراغ چاکرای بعدی بروید و به ترتیب تمامی چاکراها را کامل کنید.

برای تهیه انواع  پاندول های کریستالی اصل به فروشگاه سنگچین سری بزنید.

نوشته‌های مشابه

9 دیدگاه

  1. سلام ,من نمیدونم چرا وقتی به چیزی در ذهنم پاسخ مثبت یا خیر میدم پاندول یا هر شی دیگه ای که گرفتم به اون سمت میره ,سرعت حرکتش هم به میزانی که اراده میکنم بستگی داره.اینطوری من نمیتونم خقیقت بفهمم.چرا؟

دیدگاهتان را بنویسید