زن امروزی چه زنی است؟

زن امروزی چه زنی است؟

طبیعت اصیل زن چیست؟

چه زمان یک زن در اوج قدرت و توانایی خود است؟

Happy family of three embracing each other and smiling at camera

ما چیزهایی غیرممکن را از زن امروزی می‌خواهیم: هم زمان زیبا، لطیف، پذیرا، معشوقه، همسر و مادر باشد و در عین حال با مرد رقابت کند!

مشکل امروز ما این است که می‌خواهیم یک زن با تمام زنانگی‌اش، ویژگی‌های مردانه داشته باشد. رهایی و آزادی زنان در ده‌های اخیر قدمی بسیار مهم اما ناکافی بوده است. زن رشد می‌کند و متأسفانه به‌سوی مرد شدن پیش می‌رود: لباس مردانه می‌پوشد، همانند مردان سیگار می‌کشد، بلندپروازی‌های مردانه دارد، همیشه در شتاب و استرس به سر می‌برد و درنهایت زیبایی زنانه‌اش را از دست خواهد داد و در نقطه‌ی مقابل آنچه واقعاً باید باشد، خواهد ایستاد.

طبیعت اصیل زن چیست؟

زن پذیراست. میل و انگیزش عمیق او قبل از هر امر دیگری دوست داشتن نیست بلکه دوست داشته شدن و پذیرفته شدن کامل (جسم و روح) است.

برای رسیدن به این مرحله زن باید خود را بیابد، به ندای درونش گوش کند و شاید بشنود که زن درونش پذیرا، همراه و آرام است. درک اینکه ظرافت و شکنندگی زن که متأسفانه امروزه به عنوان نقطه ‌ضعف او از آن استفاده می‌شود هیچ ربطی به ضعیف بودن و بردگی او ندارد. زیبایی زن در رقابت با مردان یا داشتن بدنی همچون مدل‌ها و ستاره‌ها نیست بلکه در اعتماد او به خودش و توجه بی‌دریغی ست که به خود می‌کند.

بنابراین آیا نمی‌توان گفت اصالت طبیعی زن به او این فرصت را می‌دهد تا در اوج قدرت و زنانگی خود باشد؟

زن بودن به تمام معنا یعنی پذیرفتن و سپس هدیه دادن بخشی از قلب و وجود خود و آن را با دیگری تقسیم کردن. جایی که یک زن واقعی زندگی می‌کند محیطی گرم‌تر، زنده‌تر و صمیمی‌تر از محیطی مردانه است. مکانی که متعلق به یک نفر نیست، انحصاری و رقابتی نیست.

و به این ترتیب زن می‌تواند نقش‌های اصلی خود را بر عهده بگیرد. حس‌های زنانه او بیدار می ‌شوند، شهود و الهامات فرا می‌ رسند، پیش‌آگهی‌ها رخ می دهند  و او تبدیل به یکی از زیباترین راز و رمزهای دنیا می‌شود.


در راستمرد تماشا کنید: “۳ دسته از زن ها که هر مردی باید قبل از ازدواج بشناسد!(دوبله از راستمرد)


او می‌تواند نقش مادر را بر عهده بگیرد آن زمان که فرزندی را در خود پرورش می‌دهد، تغذیه می‌کند و به او حیات می‌دهد. او می‌تواند یک مادر به تمام معنا شود و در عین حال نقش زن و معشوق را نیز را بر عهده گیرد و در رابطه با مرد، الهام‌دهنده و آموزش‌دهنده باشد زیرا که درهای قلبش را گشوده است.


ترجمه : Narcissus، همکار راستمرد

برگرفته از:

Être une femme, in https://www.meditationfrance.com/tantra/femme.htm

نوشته‌های مشابه

22 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید