تاثیر رسانه بر آگاهی جمعی

AAEAAQAAAAAAAAQuAAAAJDMyMTllNzdkLTgxMGEtNGQyOC05NTM4LWM1ZDhiZDAzY2VmOA

آیا تا به حال به تاثیر صنعت پر سود رسانه بر روح و ناخودآگاه خود فکر کرده اید ؟ آیا میدانید رسانه ها چه تاثیری بر آگاهی جمعی انسانها میگذارند ؟

تصور کنید که شما احساس آرامش  و شادی میکنید و در یک وضعیت مثبت هستید . سپس تلویزیون را روشن میکنید ، برنامه های خبری موبایلتان را باز میکنید ، نگاهی به روزنامه ها و مجلات می اندازید و … ، در همین حین شما با انبوهی از اخبار و تصاویر افسانه ای زندگی لوکس یا به بیان امروزی لاکچری ، جنگ ، مرگ و میر ، خشونت ، بیماری ها ، سقوط اقتصادی ، مشکلات اجتماعی ، ماتریالیسم و یا ۵۰ روش نوین مُردن بمباران میشوید .

این نوع از اخبار بد فقط برای ایجاد ترس در انسانها انتخاب شده اند ، وگرنه رسانه ها میتوانستند با تمرکز بر روی اخباری که حقیقتا برای نسل بشر بد هستند مانند آب شدن یخ های قطبی ، گرسنگان آفریقایی ، نابودی جنگل ها و یا انباشت زباله در اقیانوس ، به توجه بیشتر انسانها به این خطرات حقیقی کمک کنند .

اخبار بد ، به هر ترتیب خبر محسوب میشوند . اما در این بین اخبار روشن و امید بخش چه سهمی دارند ؟ هنر چه سهمی دارد ؟

افزایش سطح انرژی

تبلیغات همیشه دارای فرکانس های خوب و شاداب کننده هستند ، برای مثال در اشعارشان ، در موسیقیشان و یا در تصاویرشان . دلیل این فرکانسهای خوب بسیار ساده است ، آنها پول شما را میخواهند .


تکنولوژی و طبیعت انسان” را بخوانید.


خب سلبریتی ها در این فضا چگونه هستند ؟ انسان ها معمولا به صورت ناخودآگاه خودشان را با آنها مقایسه میکنند . خواه آنها سلبریتی های حقیقی مانند بازیگران و هنرمندان باشند ، خواه سلبریتی های پوشالی مجازی . وقتی خودتان را با سلبریتی ها مقایسه میکنید احساسات منفی پیدا خواهید کرد .

چطور است برای فرار از همه این موضوعات ، به صفحات و برنامه های ورزشی پناه ببریم ؟ مطالب ورزشی مانند یک حواس پرتی خوب هستند که ما خودمان را درآنها غرق کنیم . تا اینجا همه چیز خوب است اما متاسفانه رسانه ها حتی پیام های ورزشی را هم با دقت برای شما انتخاب میکنند .

تمام این جوانب رسانه ها جلوی خودِ حقیقیِ معنوی شما را میگیرند .


“دنیای اینترنت با مغز ما چه می کند” را بخوانید.


آیا به خاطر دارید که انسان ها تا پیش از این رسانه ها و تبلیغات چگونه بوده اند ؟ حالا با وجود سلطه ی رسانه های قدرتمند در دنیا و جریان های گلوبالیست ، شما چه احساسی دارید ؟ انسان های این عصر چگونه هستند ؟

تمام خروجی های رسانه های گوناگون حاصل کار نویسندگان و ویرایشگران است . افراد زیادی پشت پرده آنچه شما میبینید و میشنوید و از آن آگاه میشوید هستند که این افراد معمولا دکتری های حرفه ای ، بزرگان ، معلمان ، عقلا ، اندیشمندان و افرادی با نیت های خیر خواهانه نیستند . آنها یا به دنبال کنترل افکار و ناخودآگاه شما هستند و یا سودجویان همیشه گرسنه ای اند که به خالی کردن جیب های شما فکر میکنند .

شاید بسیاری از شما از این مسائل آگاه باشید ، اما مسئله اینجاست که همیشه باید این حقایق را به خاطر داشته باشید و اجازه ندهید رسانه ها ، آنچه که هستید را به خواست خودشان مهندسی کنند . تسلیم شدن و تن دادن به حقایقی که رسانه های کوچک و بزرگ روزانه به خورد ما میدهند بسیار آسان تر از ایستادگی در مقابل آن است چرا که حقایق آنها قابل باور و قابل قبول به نظر میرسند .


“راهنمای تشخیص شایعات دروغین” را از اینجا بخوانید.


ما ، نه به عنوان انسان های فیزیکی و زیستی ، بلکه به عنوان “آگاهی روحی” ، همگی با هم از طریق “آگاهی جمعی” متصل هستیم .

رسانه های بزرگ جمعی برای افزایش تطبیق ما با دنیایی که میخواهند ما به آن خو بگیریم ، برایمان توهم و خیال ایجاد میکنند . هرچه ما انسانها بیشتر به این موضوع تن میدهیم اتصال ما به آگاهی جمعی که ذات حقیقی ماست کمتر میشود . در این حین ما فرکانس های ضعیف و سطح پایینی برای آگاهی جمعی ارسال میکنیم . بالاترین فرکانس هایی که میشود برای آگاهی جمعی ارسال کرد عشق ، صلح و نور است که این موضوع با پاک کردن ذهنتان از پارازیت های منفی برای مثال با مراقبه کردن یا دوری از رسانه های تبلیغاتی مانند تلویزیون ممکن میشود ، به علاوه که میتوانید استرس و ناراحتی های خود را با این کار کم کنید و از عشق و نور لذت ببرید .

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️
در صورتی که نویسنده هستید و مایلید از این مقاله راستمرد با ذکر منبع و لینک دهی به سایت اصلی در وبلاگ یا وبسایت خود استفاده کنید. لطفا از طریق تماس با ما، اسم و لینک مقاله را به ما اطلاع دهید تا متن مقاله با فرمت ورد برای شما ارسال شود.

تاریخچه Holy Spirit

آرمین اقلیخانی به تحقیق و مطالعه در زمینه فلسفه علاقمند است و مقالات و نقد های اجتماعی خود را در مجلات دانشجویی گوناگون به چاپ رسانده است . او پس از آشنایی با جناب کاظم پور (مدیر راستمرد) در سال 1392 با خودشناسی آشنا شده و مطالعات خود را در این زمینه ادامه داده است و به مکاتب طبیعتگرا و فلسفه های شرقی علاقه مند است . او معتقد است انسان در زندگی باید در جستجوی عشق ، صلح ، صداقت و حقیقت باشد .

13 نظر در مورد “تاثیر رسانه بر آگاهی جمعی

  1. ممنون به خاطر این مقاله. امروزه رسانه نسبت به گذشته خیلی برنامه های زیاد و متنوعی داره. همیشه با خودم فکر میکردم با وجود این همه برنامه چرا اغلب آدما کسل و نا امیدن. بعد از دو سال دوری از رسانه و کلا این جعبه سیاه در تنهایی خودم و کتاب ها حقیقت رو بیشتر فهمیدم. و اینکه هر خبری رو میشنوم سعی میکنم ذهنم رو منحرف کنم و بهش فکر نکنم.

  2. با سپاس. زمانی دکتر مک لوهان, کارشناس پر اوازه رسانه ها و ارتباطات از کانادا در اواسط قرن بیستم پیش بینی کرده بود که توسعه ارتیاطات با ایفای نقش بدون رقیب خود, جهان را از فلاکت جهل, فقر, گرسنگی و بیسوادی, حکومتهای سلطه جو, دیکتاتور و جنگ طلب نجات خواهد داد و جهان به دهکده کوچکی تبدیل می شود که همه از دیگری باخبرند دیگر از جنگ و جهالت خبری نخواهد بود و عشق پیام اور صلح و دوستی میان همه ملل خواهد گردید. متاسفانه یا خوشبختانه او انقدر عمر نکرد تا عملکرد رسانه های در اختیار طمع قدرتمندان مغرور و زورمدار را شاهد باشد. وسایل ارتباط جمعی با تخصص هایی در تمام زمینه های لازم, بشدت در حال شستشوی مغزی ما هستند انها برای ما ذهنیتی جنگ طلب, بیرحم و متجاوز می سازند جنگ و در صورت لزوم اعتبار ویژه جهت جنگ طلبان بوجود می اورند سلیقه, مد و شیوه و مدل زندگی را در ذهن ما کنترل می کنند و همه این شکل رسانه ها در خدمت منافع قدرتمندان هستند تا بیشتر و بیشتر ما را از روح انسانی تهی کرده و مانند عروسک های خیمه شب بازی, از ما ابزاری فرمانبردار بسازند. من وارد یک سوپر مارکت می شوم و چیزهایی خرید می کنم که به عنوان نیازهای من, معرفی شده است. تبلیغات به شکل عجیبی به صورت تخصصی, زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده و از مسیر الهی دور می نماید…

  3. دقیقا توی خیلی از تبلیغات از موسیقی های حاوی پیام های پنهان یا همون سابلیمینال استفاده می کنن که بدون اینکه بدونیم پیام هاشون وارد ناخوداگاه میشه،بنابراین خیلی باید مواظب بود…
    همینطور که استاد رایت گفتن،بهترین کار و بهترین جایگزین مطالعه ست و ارتباط با درون.

  4. سلام ماهواره وتبلیغات میخواهن ناخودآگاه روکنترل کنن وگرنه چیزی برای ارایه کردن ندارن من اگرچیزی رابتوانم درخصوص اطلاعاتی که نیازدارم کسب کنم ازمنابع استفاده میکنم که درضمن ماهواره که پیام های پنهان هم داره.
    برای خودتون زندگی کنیدنه برای دیگران اگرلباس یاغذایی که استفاده میکنیدبه خاطردل خودتونه موردی نداره به نظرمن

دیدگاهتان را بنویسید