9 رویای نمادین رایج که باید به آنها توجه کنید + تعبیر خواب های رایج

151104_DRIFT_Friendly-Melatonin.jpg.CROP.promo-xlarge2

“9 رویای نمادین بسیار رایج که شما باید توجه خاصی نسبت به آن ها معطوف دارید”

خواب دیدن عملی است که همه ی ما انسان ها، هر شب انجام می دهیم. از نظر علمی، خواب از نود دقیقه تا دو ساعت را مرحله ی REM می گویند. حالا چه رویاهایمان را به یاد بیاورم و چه به یاد نیاوریم، همه ی ما بدون استثنا، خواب می بینیم. فروید، کسی بود که از علم تعبیر و تفسیر خواب استفاده می کرد و آن را پنجره ای به سوی ناخودآگاه انسان می دانست. در حالی که تفاسیر رویای فروید ممکن است از نظر روانشناسی مدرن به عنوان دکترین پذیرفته نشود، گیرایی و مجذوب شدگی با مضامین مشترک رویا ها و معانی آن ها، هنوز هم ادامه دارد. نمود اعمال و موارد خاص به طور معمول در رویا های طیف گسترده ای از انسان ها وجود دارد. هر فردی که رویا های خودش را به یاد می آورد، نیاز دارد تا آن رویا ها را در زیر لنز عدسی زندگی آگاهانه خودش مورد بررسی قرار دهد، اما علامات زیر به عنوان یک راهنما می توانند در زمینه بررسی حالات و رفتار شما در زمینه خاصی که خودتان به آن ها توجه دارید مورد استفاده قرار گیرند.

برای آگاهی از چیستی وچگونگی تحقق رویای شفاف، راهنمای جامع رویابینی شفاف را دریافت نمایید. همچنین بدین منظر می توانید از فایل صوتی سابلیمینال رویابینی شفاف کمک بگیرید:

https://rastmard.com/24529


هفت دلیل برای توجه کردن به رویاها را بخوانید.


9 نماد زیر را در تعبیر رویاهایتان نادیده نگیرید:

1- تعبیر خواب افتادن دندان ها

اگر تا به حال این رویا را دیده اید، تنها نیستید. در رویا مشاهده می کنید که دندان هایتان شل شده و به کف دستتان می افتند، شما ممکن است در این حین احساس وحشت کنید زیرا نمی خواهید که دندان هایتان از بین بروند و می خواهید آن ها را در دهانتان حفظ کنید. خب حالا بهتره به تعبیر این رویا بپردازیم، افتادن دندان که یک رویای رایج است، به معنای از دست دادن اعتماد به نفس و یا به معنی از دست دادن کنترل و اختیار در قسمتی از زندگی شماست. این رویا می تواند با توجه به روابط کاری و یا زندگی شخصی خودتون دیده شده باشه. این رویا اضطراب شما را برای رشد در آن بخش از زندگی تان نشان می دهد و شما نیاز دارید تا در حالت بیداری تان به دنبال راه حلی برای آن باشید.

https://rastmard.com/15291

2- تعبیر خواب سقوط کردن

این نشانه هم مجددا به این معناست فرد کنترلش را بر روی زندگی خودش از دست داده است، این شرایط می تواند نشان دهنده ی ترس از دست دادن چیزی باشد. باید در زندگی به جستجو بپردازید که از دست دادن چه چیزی یا چه شخصی باعث شده چنین رویایی ببینید.

3- تعبیر خواب برهنه بودن در میان مردم

دیدن این رویا به معنای عدم اعتماد به نفس و یا ترس از قرار گرفتن در معرض زندگی شخص دیگری است. باید از شما بپرسم که آیا در فعل و انفعالاتتان یا افراد دیگر، خود واقعی تان هستید؟ یا برای رضایت مردم این کار ها را انجام می دهید؟ آیا می ترسید که روزی حقیقت برملا شده و دروغ هایتان افشا شود؟ “شما فقط با خودتان صادق هستید” هنگامی که از چنین خوابی بیدار شدید، باید آمادگی داشته باشید که جنبه ای از حقیقت پنهان زندگی تان برای دیگران آشکار شود.


خطرات پنهانی که “همیشه خیلی خوب بودن” خواهد داشت را بخوانید.


4- تعبیر خواب پرواز کردن

پرواز کردن در رویا می تواند یک تجربه ی واقعا هیجان انگیز باشد، اگر در خواب دیده اید که در حال اوج گرفتن هستید ممکن است بیانگر احساس آزادی باشد، شاید شما احساس می کنید که از امری که آزارتان می دهد رها خواهید شد. اگر در خواب دیده اید که در حال فرود آمدن و یا پایین آمدن به سمت زمین هستید، و از موانعی مانند ماشین ها، سیم های برق و یا دیگر آدم ها رد می شوید، ممکن است نشان دهنده ی امری مشکل آفرین باشد. در نهایت شما باید به این سوال پاسخ دهید که آیا اتفاقاتی که در زندگی شما رخ می دهد ناراحت کننده و ناامید کننده است، و می خواهید در جهت رفع آن ها برآیید؟

5- تعبیر خواب مرگ

در حالی که رویای مرگ می تواند ناراحت کننده باشد، به طرز عجیبی هم ممکن است نمادی از پایان های مثبت در زندگی بیداری شما باشد. شاید بیانگر این است که شما از یک وضعیت یا حتی شخصی که دارای تاثیرات منفی است دوری می کنید. خواب مرگ، به طور کلی نمادی از “تغییر” است. “تغییر” در بخشی از زندگی در حال جریانتان. اما یادتان باشد که توانایی و استعداد همه برای تغییر کردن یکسان نیست.

6- تعبیر خواب خانه ها

این نشانه معمولا در رویای افراد بسیاری ظاهر می شود و به طور کلی نمادی از “خویشتن” است. آیا خانه ای را که در خواب دیده اید مربوط به گذشته بوده یا خانه ی کنونی تان است ؟ آیا آن خانه سالم است یا قسمتی از آن در سیل یا آتش سوزی از بین رفته؟ آیا حیواناتی در آن خانه وجود دارند که موجب می شوند شما احساس خطر کنید؟ آن چه به طور کلی در رویای یک خانه اتفاق می افتد، نشان دهنده ی این است که چقدر شما احساس امنیت می کنید و یا چقدر از ناامنی رنج می بردید.

7- تعبیر خواب تعقیب شدن

یکی از رویاهای معمول دیگر این است که شما در حال تعقیب شدن هستید و در عین حال هم نمی توانید، به طور سریع حرکت کنید، یا حتی با اینکه تمایل به فرار کردن دارید، قادر به حرکت نیستید، این یک رویای مضطرب کننده ی عادی است. بررسی کنید که شما از چه چیزی در زندگی تان در حال فرار هستید و یا می ترسید که با آن رو در رو شوید. این کار کمکتان می کند تا اضطراب شما کاهش یابد.

8- تعبیر خواب حاضر نشدن در سر جلسه امتحان

این رویای مشوش، نشان دهنده ی ترس از عدم آمادگی می باشد. شاید شما دارید در مورد یکسری چیز های خاصی در زندگی طفره می روید. این رویا ممکن است به این معنا باشد که پشت گوش انداختن یکسری از موارد در زندگی شخصی تان باعث استرس شما می شود. پس باید به فکر راه حل این مشکل باشید.

9- تعبیر خواب آبlucid-dreaming-psychedelic-art

مهم تر از همه این ها با وجود اینکه به عنوان آخرین نشانه ذکر می شود، نشانه ی رایج آب است. مهم ترین چیزی که در تجزیه و تحلیل این رویا به کمکتان خواهد آمد، شکل و ظاهر آب است. آب بیان نهایی ذهن ناخودآگاه است که احساسات واقعی شما را بیان می کند. آیا آب به شکل موجی غول پیکر ظاهر می شود و شما را آزار می دهد؟ آیا آب به شکل یک استخر و یا دریاچه آرامش بخش در رویایتان ظاهر می شود؟ یک آبشار است که به آرامی بدن شما را تمیز می کند؟ یا یک جریان عظیمی از آب است که شما احساس می کنید در حال غرق شدن در آن هستید؟ بررسی کنید که آب چگونه خودش را در رویای شما نشان می دهد. آب یک شاخص کلی برای تعیین میزان سهولت و یا ناراحتی در زندگی شماست.

می توانید فایل صوتی سابلیمینال رفع بی خوابی را از اینجا دریافت نمایید:

https://rastmard.com/19799

نوشته‌های مشابه

17 دیدگاه

  1. سلام مطلب جالبی بود
    اتفاقا من چند تا از این خوابها را قبلا زیاد می دیدم و تعبیرات اشتباه بقیه همیشه سر گردونم می کرد
    در مورد افتادن دندان تعبیر عامه از این خواب از دست دادن یکی از خانواده است
    ممنون از این تفسیر عاای و دقیق

    1. ممنون-نظر لطف تان است. تعبیر خواب افتادن دندان در میان معبرین سنتی و غیرسنتی متفاوت است و بنابر اینکه کدام دندان باشد و یا در چه وضعیتی قرار داشته باشد، به تعابیر مختلفی منجر می شود. البته باید بگویم که روانشناسی مدرن غربی، امروزه توجه چندانی به علم تعبیر خواب ندارد. شما برای مطالعه ی بیشتر می توانید به نظرات معبرین قدیمی و جدید نظیر؛ حضرت دانیال نبی، منوچهر مطیعی تهرانی، آنلی بیتون و غیره مراجعه کنید و هم چنین می توانید به کتاب های(بانک جامع تعبیر خواب) و (فرهنگ تفسیر رویا) سری بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید