۳ راه برای رو در رویی شجاعانه با ترس ها

۳ راه برای رو در رویی شجاعانه با ترس ها

آیا شما هستید که زندگی خودتان را می گردانید یا این ترس هایتان هستند که این کار را انجام می دهند؟

در ادامه تکنیک هایی را برای بازسازی شجاعت و مقابله با ترس ها به شما معرفی خواهم کرد:

۱_ تمامی احتمالات بعید را از ذهن تان خارج کنید.

در مورد چیزهایی که هیچ کنترلی بر رویشان ندارید، نگران نباشید. تمام وقت تان را برای تفکر در مورد اتفاقات بدی که ممکن است برایتان رخ دهند، هدر ندهید. در عوض می توانید وقت تان را در ارتباط با کارهایی نظیر طرح برداری و برنامه ریزی صرف کنید تا مطمئن شوید که چنین چیزهایی هرگز اتفاق نخواهند افتاد.


بهتر است اینجا را هم بخوانید: “روبرویی با ترس و اضطراب – ۹۰ درصد ترس های ما، اصلا وجود ندارند!


انسان های شجاع نگران چیزهایی که خارج از کنترل شان است و یا اموری که ظهورشان بعید به نظر می رسد، نیستند. آن ها تمرکز خود را بر روی آنچه که تحت کنترل شان است حفظ می کنند.


هم اکنون از راستمرد دریافت کنید: “بسته جامع رفع استرس و اضطراب


۲_ قبل از این که کاری را آغاز کنید با ترس هایتان رو در رو شوید.

قبل از پیدایش وضعیت های دشوار، به تصور آن ها بپردازید. یک لیست از بدترین چیزهایی که ممکن است اتفاق بیفتد را تهیه کنید و احتمالا هم خواهید دید که وضعیت آن قدرها هم که فکر می کنید بد نیست.

سال ها پیش، یکی از دوستان من همه چیزش را از دست داد، خانه، ماشین، اموال، عتیقه جات، هنر، جواهرات و حتی کارت های اعتباری اش، او همه را از دست داد. وقتی که دوباره داشت به حالت اولش برمی گشت و زمانی که با یک تصمیم سخت مواجه می شد از خودش می پرسید: بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیفتد چیست؟ همانطور که حدس می زنید، او قبل از این، بدترین چیزها را پشت سر گذاشته و جان سالم به در برده بود. این دیگه برای او مسئله ای نیست.


مقاله مرتبط: “تنها شجاعان زندگی را به مبارزه می طلبند


لازم نیست برای رهایی از این ترس، همه چیزتان را از دست دهید و بدترین ها را تجربه کنید بلکه وقتی با ترس تان مواجه شدید می توانید از آن عبور کنید. هنگامی که بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیفتد را کشف کردید، خواهید دید که اگر بدترین سناریو هم رخ دهد از توانایی درونی برای مقابله با آن برخوردار هستید و بهترین قسمتش این است: اگر پیش از این به امکانات احتمالی نگاهی بیندازید، احتمالا هرگز با چنین وضعیتی مواجه نخواهید شد. چرا؟ به خاطر این که قبلا در آن قرار گرفتید. با در نظر گرفتن آنچه که ممکن است اتفاق بیفتد، به گونه ای برنامه ریزی کردید که چنین چیزی به وقوع نپیوندد.


مقاله مرتبط: چگونه بر ترس و اضطراب خود غلبه کنیم؟


۳_ جایگزین ها را تصور کنید.

نتیجه ی فضا دادن به ترس ها را برای خودتان تصور کنید. واقعا، بهای در هم پیچیده شدن توسط ترس ها را احساس کنید و سپس به حس مزایای شجاعتی که به دنبال جاه طلبی خودش را نشان می دهد مشغول شوید. با دقت این دو را با هم بسنجید و تفاوت هایشان را در نظر بگیرید.

اگر از شما دعوت شده است که به انجمن فروش ملی مراجعه کنید و به خاطر سخنرانی عمومی که باید توسط شما انجام گیرد دچار ترس شده اید، به نظرتان باید چه کاری انجام دهید؟ شما می توانید دعوت نامه را رد کنید، شما به خوبی می دانید که ترس هایتان موجب عقب ماندگی تان می شوند. یا اینکه می توانید در چند کلاس شرکت کنید، کمی کتاب بخوانید و با یک دوست تمرین کنید. تصور کنید که به یک انجمن کاملا جدید قدم می گذارید. شما این فرصت را برای کسب شناخت بیشتر در زمینه کاری خود خواهید پذیرفت و اینگونه، فرصت هایتان را برای موفقیت های آینده افزایش خواهید داد.


یک بار دیگر می گویم، این انتخاب خودتان است، می توانید توسط ترس هایتان مغلوب شوید و یا با آن ها مقابله کنید. همه چیز به این بستگی دارد که چقدر خواهانش هستید. همه چیز به این بستگی دارد که چه انتخابی را در مورد نحوه ی زندگی تان مرتکب می شوید، آیا خواست تان این است که همیشه از برداشتن قدم بعدی ترس داشته باشید، یا اینکه می خواهید شجاعت به خرج دهید و درهای موفقیت را به روی خودتان باز کنید؟ من که می دانم جوابم چیست شما چطور؟

منبع: www.success.com

نوشته‌های مشابه

7 دیدگاه

  1. با عرض سلام و خسته نباشید
    من خیلی استرسی هستم و می ترسم. استرسم جوریه که به امتحانات و مثلا مسابقات هیچ استرسی ندارم ولی در رو خوانی سر کلاس یاپرسش کلاسی که به صورت شفاهی انجام میشه و حتی شاید صحبت کردن با یه نفر درمورد چیز مهم و وقتی میخوام حرف بزنم به پته پته می افتم و نمیتونم درست حرف بزنم
    من یه ترس دیگه ای دارم که از روح و جن میترسم چون یه بار یکی از ان ها را دیدم و یا صدایی از طرف اونا میشنوم برای همین خیلی کم پیش میاد که شب ها تو اتاقم بخوابم چون می ترسم ان ها بیاند سراغم و …
    لطفا اگه می تونید مشکلمو رفع کنید چون نمیتونم با دوستام ارتباط خوبی داشته باشم و افسردگی گرفتم
    باتشکر بسیار

دیدگاهتان را بنویسید