10 پیامد سوء همدلی که هرگز فکرش را نمیکردید!

10 پیامد سوء همدلی که هرگز فکرش را نمیکردید!

همگی ما از حواس پنجگانه ی انسان یعنی بویایی، بینایی، شنوایی، چشایی و لامسه آگاه هستیم. با این حال، اکثر مردم از یکی از قوی ترین حواس خود کاملا آگاه نیستند و آن همدل بودن است. ما به دلایل بسیار مهمی در این جا هستیم. ما بسیار بیشتر از ساختن بناهای معماری پیچیده و یا مدیریت شرکت های چند میلیارد دلاری توانایی داریم. ما دارای یک حس شهودی هستیم، آگاهی که از همبستگی و اتحاد همه چیز به هم ناشی می شود. انسان ها دقیقاً مانند حواس جسمی خود، با حواس متافیزیکی مانند همدلی، متولد می شوند.


همدلی همان حساسیت بالا به انرژی ست. انسان های همدل همان انسان های حساس به انرژی هستند. بنابراین ابتدا پیشنهاد میکنیم برای آنکه این افراد را بشناسید، ابتدا مقالات زیر را مطالعه کنید. شاید شما هم یک انسان حساس به انرژی هستید و این مقاله برای شماست:

نشانه های تشخیص اینکه شما فردی حساس به انرژی هستید

انسان های حساس به انرژی و قدرت های ناشناخته آنها

۸ روش موثر برای ایجاد تعادل در افراد حساس به انرژی

حساس بودن یک هدیه ست، مزایای حساسیت بالا به انرژی

آیا شما میتوانید درد ها و احساسات دیگر انسان ها را احساس کنید؟


همدلی بسیار حائز اهمیت است و بدون آن دنیا پر از آشوب خواهد بود. به نظر می رسد در گذر زمان جامعه در حال از دست دادن احساس همدل بودن خود است و نمونه هایی از این را می توان در رسانه های اجتماعی و جامعه عمومی امروز مشاهده کرد. اگرچه به نظر می رسد این روزها بیشتر مردم در تلاشند دیگران را مورد توجه قرار دهند، اما کسانی از مردم هستد که همچنان از این کار دست نمی کشند.


هم اکنون بخوانید: “حس ششم چیست؟ چگونه آنرا تقویت کنیم؟


همدل ها با توانایی ویژه ای در درک احساسات و انرژی دیگران به دنیا می آیند. همدل ها در خواندن فکر و احساسات، درک و فهم دیدگاه های دیگران بسیار عالی هستند و می توانند یک شهروند کمک رسان و مفید زمینی می باشند. اما اگرچه احساس همدلی احتمالا یک حس خیلی خوب و یک استعداد ارزشمند باشد، اما مهم است بدانید که مشکلاتی نیز سر راه این افراد وجود دارد.

افراد همدل با موارد خاصی در مبارزه هستند که اکثر مردم از آن کار امتناع دارند. توانایی احساس و جذب احساسات و انرژی دیگران می تواند بسیار خسته کننده باشد. بعضی اوقات ما را متضرر می کند، و بعضی اوقات ما حتی به این آگاه نیستیم که این همدل بودن باعث عوارض جانبی دیگری می گردد.


 ده کاری که هرگز نفهمیدید و انجام داده اید! زیرا یک همدل هستید!

 • حساسیت بسیار بالایی دارید:

حساسیت بالای همدل ها ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی برای این افراد در طول زندگی شود. ما افرادی که همدلی بیشتری داریم به طور کلی نسبت به انرژی از جمله احساسات بسیار حساس هستیم. احساسات عادی را با شدت بسیار بیشتری نسبت به سایر افراد درک می کنیم. این از نظر احساسی می تواند استرس زا باشد زیرا در برابر احساسات بسیار آسیب پذیر خواهیم بود.


 • احساسات دیگران را جذب می کنید:

وقتی می گویم همدل ها احساسات دیگران را به خود جذب می کنند من کوچکترین دروغ و یا اغراقی نمی کنم. ما گرایش داریم انرژی سایر افراد را در مقادیر بالا جذب کنیم و این مهم است که مراقب باشید چه کسانی اطراف شما را احاطه کرده اند. مردم گرایش دارند از افراد اطراف خود تقلید کنند، اما همدلی  این کار را در سطح کاملاً متفاوتی انجام می دهد. یک تأثیر منفی نیرومند می تواند همه چیز را برای آن ها ویران کند.


 • می دانید که متعلق به این جا نیستید:

فرد همدل دارای شهود بسیار قدرتمندی است. توانایی های بصری و حسی آن ها امکان دسترسی به آگاهی را فراهم می کند که سایرین نمی توانند. همدل ها احساس دانستگی بسیار بالایی دارند و می دانند که به این جا با تمامی چیزهایی که در روحشان است تعلق ندارند. می دانند که قادر به کارهای بسیار بزرگی هستند، اما نمی دانند از کجا شروع کنند.


 • نیاز بیش از حد برای تغییر جهان حس می کنید:

افراد همدل و دلسوز به یک چیز علاقه دارند و آن شفابخشی است. آن ها ذاتا شفابخش هستند و همیشه به دنبال راه هایی برای تغییر جهان می گردند. ممکن است گاه به گاه ناامید شوند زیرا در مقایسه با 7 میلیارد نفر دیگر، احساس بسیار پایین تری می کنند. اما این هرگز مانع از تلاش برای تغییر جهان نیست. آن ها قادر به تحقق چیزهای شگفت انگیز هستند و شاید جهان بدون آنان چنین چیزی را تجربه نکند.


 • احساس شناخت دارید:

اشخاص همدل با این احساس متولد می شوند که می دانند قادر به توضیح و توصیف نیستند. این بسیار شبیه به احساسیست که هنگام تصمیم گیری صحیح در معده ی خود احساس می کنید. به این شهود گفته می شود و بسیار قوی تر از احساس عادی روده و معده است. آن ها ممکن است نتوانند آن را کاملا برای سایرین توضیح دهند اما این باعث نمی شود که کمتر بدانند.


 • روابط بر شما غلبه می کنند:

همدلیک فرد همدل و دلسوز دوست بسیار شگفت انگیزی است که می توانید در زندگی خود داشته باشید و آنان می توانند بهترین عاشقان صمیمی مطلق باشند. آن ها حقیقتا روح های دوست داشتنی و دلسوز هستند، اما روابط شاید به راحتی می توانند حس هراس یا احساسی از منکوب شدن در آن ها ایجاد کنند. همدل ها از آسیب پذیری و آسیب دیدن می ترسند و همین باعث می شود به افراد دیگر به سختی اجازه دهند تا به حوزه ی آنان وارد شوند. دلسوز ها به سختی اعتماد می کنند.


 • شما افراد منفی را جذب می کنید:

یکی از خصیصه های نامناسب اشخاص همدل این است که آهنرباهای واقعی برای افراد منفی محسوب می شوند. همدل ها به آسانی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا آن ها توانایی بالایی در درک این موضوع که سایرین از کجا می آیند دارند. این باعث می شود که افراد منفی اساساً به سمت آن ها گرایش پیدا کنند.


 •  شما عاشق طبیعت هستید:

همدل ها بیشتر مواقع در طبیعت با درختان با گیاهان و حیوانات هستند. این تقریباً به نظر می رسد که با طبیعت بودن توانایی های آنان را شارژ می کند و جان تازه می بخشد. در هر زمان ممکن است از زندگی روزمره به سمت طبیعت بگریزند.


 • شما یک قلب بزرگ دارید:

آری همدل ها قلب های بسیار بزرگی دارند. آن ها افراد بسیار دوست داشتنی هستند و همیشه به دنبال راه جدیدی برای کمک به جامعه به عنوان یک کل می گردند. آنان اغلب می خواهند زندگی افراد دیگر را در هر صورت ممکن بهبود بخشند. قلب بزرگ آن ها ممکن است هرازگاهی مورد استفاده واقع شود ولی آن ها هرگز این تجارت را کنار نمی گذارند. هیچ کس مانند این افراد قادر به احساس عشق نیست.


 • در جدا کردن احساسات خود از دیگران مشکل دارید:

 هدیه طبیعی متولد شده از یک همدل این است که قادر است انرژی دیگران را احساس کند و در میان احساسات انسانی با آن ها هماهنگ شود. این کاملاً ناخواسته روی می دهد و می تواند باعث شود تا فرد همدل در تمایز میان احساسات خود و افراد دیگر مشکل پیدا کند. آن ها بسیار مستعد ابتلا به متقاعد شدن هستند زیرا نسبت به هر موقعیتی ذهن بسیار باز دارند. با این حال، آنان در تلاشند تا با احساسات و هیجانات خود ارتباط برقرار نمایند. آن ها گرایش به کور شدن با انرژی سایر افراد اطراف خود دارند و این باعث سردرگمی در لمس احساسات حقیقی خود می شود.


منبع:

http://evome.co/10-things-you-never-realized-were-a-side-effect-of-being-an-empath/

نوشته‌های مشابه

10 دیدگاه

 1. درود و سپاس از شما
  خیلی جالب و مفید بود.
  من شخصا همیشه توی این فکر بودم که چرا این افراد منفی رو جذب میکنم و در قبال این همه کمک و مهربونی بهشون، میان توی زندگیم فقط صدمه صدمه میزنن و میرن باز یه سری ادم جدید با همون کیفیت
  این مقاله خیلی به من کمک کرد چقدر جز به جز دقیق لذت بردم از خوندنش
  موفق و پایدار باشید

 2. با سلام و سپاس
  هیچ بنا نداشتم که به مطلب گزیده شما پاسخی دهم چون باور و در واقع انتخاب شما برای اینگونه اندیشه ای است ولی از انجا که نشر یافته و شاید بتواند دلیلی بر اشتباهات نا موجه قبلی یا بعدی من باشد ان را کمی در مقدمه بازشناسی کنیم.
  انسان علاوه بر داشتن (یافتن) حواس فیزیکی پنجگانه دارای حواس متافیزیکی هم در بدو ورود می باشد. و این مورد مشکلاتی ایجاد می کند که من جهان را بدون در نظر داشتن حق انتخابی که شاخصه میان انسان و جانوران است ببینم. نفس من به من می گوید تو که ذاتا جزو افرادی هستی که با همه چیز و همه کس احساس همدلی می کنی (آدم عالی و بی نقصی هستی) و درد بچه های یتیم سوریه را درک می کنی یادت نیست دیدن یک عکس از کشته شدن انها چه با تو کرد؟ حتا یادم هست که اخم کردی و تا نزدیک چند ثانیه بعد که عکس یک بچه تپل و خندان ناشی از ژنتیک خوب, محیط آرام و تغذیه مناسب دیدی آن اخم همچنان با تو بود؟ انچه از اطراف بر تو می آید ناشی از سادگی و بلاهت و غرور بچگانه تو نیست از ذهن و نفس خودکامه و هوسباز تو نیست بلکه ریشه در همدلی تو دارد که در ذات توست, خوب فهمیدی چقدر بیگناهی… پس اینگونه ای دیگر, همه امواج منفی دنیا را جذب می کنی و در نهایت از یک سوراخ چند بار گزیده می شوی و چاره ای نیست؟ سرنوشت توست… اصلا خدا اینطور می خواهد.
  همه ما “مقدمه اولیه” بدون هیچ زحمتی دارای حس شهودی هستیم و… و همدلی و همنوایی من با جهان و کهکشان از ازل تا ابد, همراه با من به دنیا امده است و ربطی به کارمای من ندارد. حالا چرا عده ای فقط خوبند و عده ای دیگر دارای انرژی منفی و خواسته های پست که سعی دارند از وجود ما همدل های خوب انواع سواستفاده ها را بکنند معلوم نیست؟ بدتر از همه اینکه همین همدلی منحوس مسبب جذب انهاست , فهم و درک ان دیگر برایم مشکل است… و دانستم همه مشکل دارند جز من.
  الیته این را هم بگویم که تا قبل ار اینکه متحول شوم تصورم این بود که هرکسی انرژی همپای حالاتی که دارد که با انها همسو شده است یعنی شما با حال خوب انرژی مثبت (یدست اورده در همین دنیا و با اگاهی) با درجات متفاوتی از خوب تا عالی…, عموما کسانی را بخود جذب می کنی که انرژی ان لحظه انها متناسب با انرژی خروجی توست یعنی اگر مثبت باشی مثبت و بر عکس…
  و این البته قرار نیست اصل و قانون باشد ولی از عمومیت برخوردار است.
  خوب من بدلایلی که شاید نمی دانم در این خانواده, شهر, کشور, قاره… و مرد یا زن بدنیا امدم, خوب اگر کمی بالاتر یا پایین تر در عربستان یا سوئد بدنیا می امدم و در عربستان هم در خانواده ای معمولی یا خانواده سلطنتی متولد می شدم آیا شرایط و وضعیت من همین بود که در اینجا به دنیا امدم و متاسفانه از خانواده فرهیخته از مومنین نیودم هر چند مرحوم مادر گلم, سیده بود.
  می بینید راه رفتن به روی لبه تیز معنویات چه سخت است؟
  نقل قول “سالها پیش با افراد رنج کشیده ابراز همدردی می کردم اکنون فقط دلم برای انها می سوزد زیرا اسیر جهالت خویشند. کسانی که معنا و فایده اصلی درد را درک نمی کنند…” BW”
  می بینید این حرف ها صد سال پیش گفته شده است.شاید لازم باشد دو یا سه بار با دقت خوانده شود تا بعد “معناها نمایان شود…”

دیدگاهتان را بنویسید