کتابچه کهن الگوهای زنان – 50 امتیاز

کهن الگوها یکی از بنیادی ترین مفاهیمی هستند که توسط کارل گوستاو یونگ، پایه گذار مکتب روان تحلیل گری مطرح شدند. به تعبیر ساده منظور از کهن الگو، ساختارها یا الگوهایی درون ناخودآگاه جمعی هستند که به رفتار، افکار و شخصیت افراد شکل می دهند. کهن الگوها را معادل خدایان در اساطیر باستانی قلمداد کرده اند. فردی که به شناخت نیروهای موثر در خود نائل می آید، به سلاح قدرتمند آگاهی از خود (خودشناسی) نیز دست یافته است.

خدایان و خدابانوان نیروهایی مقتدر هستند که روی عواطف، غرایز و شخصیت افراد تاثیر می گذارند. شناسایی کهن الگوها به ما می گوید که چه استعدادها و توانایی ها یا ضعف هایی در درون ما وجود دارند، علت رفتار یا طرز فکر هر شخص به چه علت با دیگری متفاوت است و  این افکار و گرایش ها از کجا نشأت می گیرند. همچنین این شناخت به ما کمک می کند تا خود و دیگران را بهتر بپذیریم و از قضاوت نسبت به دیگران بپرهیزیم زیرا که متوجه می شویم شخصیت هر فرد تحت تاثیر عوامل بسیاری مانند کهن الگوها شکل می گیرد.

دانلود با امتیاز: 

محتوای ویژه

برای خرید با امتیاز در سایت لاگین کنید یا اگر عضو نیستید ثبت نام کنید

خرید مستقیم :

۲۵.۰۰۰ تومانافزودن به سبد خرید

نوشته‌های مشابه

17 دیدگاه

  1. سلام من خیلی ناراحتم من دنبال اطلاعات راجب الهه آناهیتام و امیدوار بودمبتونم توی این کتابچه اطلاعاتی ازش گیر بیارم ۵۰ تمتیاز هم دادم ولی الهه آناهیتا توشون نبود😑💔
    میشه لطفا راهنماییم کنین کجا میتونم راجب الهه آناهیتا اطلاعات پیدا کنم؟؟؟؟

    1. سلام ممکنه یا فایل رو کامل دانلود نکرده باشید یا اینکه از نرم افزار مناسبی برای باز کردن فایل استفاده نکردین. اول مطمئن شید که بدرستی و کامل فایل دانلود شده بعد هم بهتره از اخرین نسخه نرم افزار adobe reader استفاده کنید.

  2. با سپاس فراوان از دوست عزیز نگارنده, پاراگراف اول که در مورد کهن الگوها, شکل گیری انها در خرد جمعی و بازتاب ان درناخوداگاه که به تفسیر از جناب یونگ نقل فرمودید و جای تشکر دارد اما در پاراگراف دوم تعریفاتی امد که سوالاتی برای من ایجاد کرد. اگر ما تصور کنیم شخصی در ایران واز خانواده ای اصیل ایرانی متولد می شود ولی بعد از زایمان بلافاصله به مثلا انگلستان منتقل شذه و در یک خانواده انگلیسی ساکن بریستول بزرگ می شود ایا خدایان در شکل گیری عواطف و احساسات او همان نقشی را ایفا می کنند که اگر او در ایران یا… بزرگ شده باشد تغییرات فرهنگی متفاوت در شکل گیری خوداگاه و … نقشی دارند یا نه؟ ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید