فواید داشتن عشق در زندگی

فواید داشتن عشق در زندگی

عشق در زندگی لازمه داشتن یک زندگى شاد و رضایت بخش است، در همه جا حضور دارد، حتى در تك تك نفس هاى ما.  وقتى ما به عشق آگاه مى شويم و زندگيمان را از عشق پر مى كنيم، بيشتر و بيشتر احساس سرزندگى و آرامش مى كنيم.

123

ابتدا موثرترین و کاربردی ترین روش های جذب عشق را بخوانید.


ممكن است ما بسيارى چيزهاى دنيوى و مادى داشته باشيم كه زندگى را براى ما آسان تر و راحت تر مى كنند، مهم نيست چه اندازه آن ها را روى هم انباشته ايم تا احساس امنيت كنيم، اگر عشق نباشد گويى چيزى را گم كرده ايم، عشق آن است كه به ما احساس زنده بودن و حس هدفمند بودن مى دهد.

در اين سفر زندگى، ميان همه ما انسان ها يك چيز مشترك است، ما همگى به دنبال عشق مى گرديم. همه ما در اعماق وجودمان آرزوى وصل و خواهان پيوستن به يكديگر هستيم. بشر امروز، با خودكامگى بسيار ، به پنهان كردن حقيقت وجودى خويش از خويش وجودى اش گرويده، اين  حقيقت وجودى ما دادن عشق  و دريافت كردن عشق  مى باشد.

 ما انسان ها به گمراه كردن خود از حقيقت وجودمان گرايش داريم. آن حقيقت وجودى، عشق دادن و عشق گرفتن است. مروزه، ما عشق حقيقى را از خود جدا کرده ايم و خودمان را درون ديوار هايى بلند و بسيار سخت ساخته  ذهنمان نه تنها در بند كشيده ايم بلكه به ديگران هم اجازه پيوستن و ورود نمى دهيم. در راستاى كمك به فرونشاندن ديوار ذهن و اجازه به ديگران براى عشق دادن به ما، اين 7 فایده عمده از داشتن عشق در زندگی را ذکر میکنیم:

1- عشق ، نابودى و فنا شدن “ايگو” (نفس يا منِ ذهنى)، و باز زايش روح ماست. با عشق با زبان زور نمى توان سخن گفت، عشق، تنها به عنوان موهبت به ما داده مى شود.

2- عشق بى قيد و شرط است.

3- در عشق ورزى انتظار وجود ندارد. وقتى به كسى عشق مى دهيد، انتظار بر گشت آن عشق را از سوى آن شخص نداشته باشيد زيرا آن عشق ، عشق حقيقى نمى باشد.

4- تنها عشق است كه مى تواند انسان ها را با يكديگر پيوند ژرف دهد، تنفر اين پيوندها را از هم مى گستراند.

5- عشق ، عشق است حتا اگر بیان نشود. مى توان به عشق حقيقى حتی با درخشش چشمى پى برد.

6- عشق زندگى را آسان و دلپسند مى كند. وقتى كه عشق مى ورزيد، زندگى ناب و شادى بخش مى شود، ديگر مهم نيست چه اتفاقى در زندگى شخصى شما رخ داده است.

7- شما مى توانيد هيچ چيز نداشته باشيد، ولى عشق در زندگی تان داشته باشيد، و همچنان احساس كنيد داراى  گرانبها ترين گنج جهان هستيد. مى توانيد داراى تمام ثروت هاى جهان باشيد، اما اگر عشق نداشته باشيد احساس پوچى مى كنيد.


مقاله مرتبط : 9 نشانه از اینکه در رابطه عاطفی درست هستیم

Avazak_ir-Love1

با هدايت كردن هوشيارانه عشق به هر گونه موقعيت نا موزون و بدون هارمونى، مى توانيد آن موقعيت را تغيير دهيد. قدرت ارتعاش عشق در زندگی مى تواند هر ارتعاش منفی و شرایط سخت را در خود حل كند و تحت تاثیر درآورد و شما شاهد يك معجزه پيش روى خود خواهید بود. با پرورش دادن عشق درون خويش، خود را از بندها و ناهماهنگی ها بالا مى كشيد. با پرورش دادن عشق، اگر هر قسمت از بدن شما نياز به درمان و شفا داشته باشد ، شما مى توانيد شاهد شفاى خود بخود و معجزه آسا نيز بشويد. با پروراندن عشق درون خود روح و بدن شما همیشه شاداب و جوان مى ماند.

هر آنچه كه براى زندگانى انجام مى دهيد ، تمرين كنيد كه آنرا با نيت عشق و براى خاطر عشق انجام مى دهيد. هر آن كس كه سر راه شما قرار گرفت، تمرين كنيد او را فراسوى جسم و سيماى فانى اش ببینید و آگاه باشيد كه عشق در همه چيز و همه كس حضور دارد.  آگاه باشيد به عشق حقيقى در وجود ديگرى، حتا اگر آن كس از عشق حقيقى وجود خود آگاه  نباشد.

اگر شما  اين تمرین را با كسى كه با او مشکل دارید انجام دهید، مى توانيد شاهد دگرديسى معجزه آسايى پيش چشم خود شويد، زيرا عشق منبع همه معجزات است. عشق يك نيروى قدرتمند و پابرجاست. اگر شما عشق را سر منشا زندگى خود قرار دهيد ، همه لحظات زندگى خود را با معجزه و اتفاق هاى سرزده و شگفت انگيز سرشار خواهيد كرد.

ترجمه: روبی، همکار راستمرد

شما می توانید هم اکنون کامل ترین بسته جذب عشق موجود در اینترنت را از راستمرد تهییه نمایید:

نوشته‌های مشابه

17 دیدگاه

  1. سلام عشق همه چیزاین دنیاست اگرکمی دقت کنید جایی بدون عشق باشه چه قدرانرژی منفی زیادهستش یه مثال کودکان طلاق هستش ولی بعضی ازکودکان کاراینطورنیستند چون یه وقتایی ازمشتریاشون عشق دریافت میکنند.

  2. … و اما از عشق, صحبت از عشق فراوان است شاید در ادبیات جهان هیچ کلمه مانند “عشق” ستوده و مورد تقدیر واقع نشده باشد همه از عشق به گونه ای صحبت کرده و انسان را نیازمند گرفتن و دادن ان میدانند اما “عشق” چیست؟ مهربانی, معاشقه, صمیمیت, یا… انسان ان کاری را انجام می دهد که برایش اموزش یافته باشد من کاری را که درک نمیکنم واموزش کافی برایش ندیده ام. چگونه می توانم انجام دهم غیر اینست که در عالیترین شکل ان را رابطه ای میان دو جنس مخالف یا موافق می بینم که بعد از کامیابی, تازه ذهن من شروع به افسانه سازی می کند که عشق همین بود…؟ پس مروری دوباره باید بر این احساس زیبا داشت. یکی از مهمترین تعاریف عشق, ایثار است و فداکاری, از خود رها شدن است و یخشش بدون توقع بازگشت, دوست داشتن بی ریای همه انسانها فاقد از نژاد و جنس, رنگ و سن, و… احترام به عقاید همنوعی دیگر حتا اگر مخالف عقاید ما باشد, مرزهای جغرافیایی همه توهم قدرتمداران و بی ارزش است, پذیرش همه در هر مقام و مرتبه و جهان با هر تلاطمی واعتقاد عملی به اینکه هیچ بد یا خوبی, زشت و زیبایی, گناه یا ثوابی وجود ندارد. مگر همه چیز در کادر و چارچوب خدایی نیست پس وجود هیچ چیزی بی علت نیست و نمی تواند بد باشد گو اینکه ما به درک ان نائل نشویم. عشق بیش از انکه یک احساس باشد بی شک “عمل کردن” به خواست و اراده خداوندیست که در هر اتمی جریان دارد و لایتناهی را می سازد. به عشق عمل کنیم و شعار ندهیم تا ارامش و پذیرش را بیابیم. با تشکر.

  3. مطلب بسیار اموزنده ای بود سرشار از انرژی و عشق. کیف کردم و همزمان نکاتی به نظرم رسید. همه انسانهای روی زمین هر نوع فعالیتی را که از روی اجبار نباشد, انجام دهند را عشق “عشقی” می نامند ولی ایا درست است؟ ایا حداقل با هشت مورد بالا همسویی دارد؟ اپیکور فیلسوفی بود که در حدود سه قرن پیش از میلاد در یونان می زیست او می گوید :”نهایت غایی انسان از فعالیت هایش رسیدن به لذت است”. ایا لدت همان عشق است؟ دوباره می گویم همه ادمها هر کاری (بزور یا ازادانه) و فعالیتی انجام می دهند یا نمی دهند برای رسیدن به شادی و در ادامه بدست اوردن “خوشبختی” است ولی ایا عشق درست تعریف شده است؟ اگر یادگیری هرچیزی بر منوال تمرین (نه یک سناریوی از پیش نوشته شده) و انتخاب باشد چرا این همه درد و رنج؟ چرا همه از بحران و افسردگی, از فلان سال تا … می گویند؟ چرا همه احساس بدبختی و بیچارگی می کنند؟ چرا اینقدر نق می زنند؟ چرا اعتیاد و فحشا و… بیداد می کند؟ ایا اگر این یا ان در این دنیا نبودند وضعیت بهتر بود؟ گمان نمی کنم ولی مطلب طولانی شد باشد وقتی دیگر……

  4. قدرت شفاگر عشق.
    چیزی که این مطلب به خاطرم آود این بود، جایی خوندم که قبل ار زدن هر حرف یا انجام هر عملی بلید از خود پرسید آیا این گفته وکردار من در جهت حلال دادن عشق الهی هست یا نه، و اگر پاسخ منفی بود باید به کلی از اون تصمیم چشم پوشی کرد. فکر میکنم این راهنمایی خوبیه.

دیدگاهتان را بنویسید