سایکومتری یا روان نگری، توانایی استخراج اطلاعات پنهان در حافظه اجسام و خواندن نشانه های انرژیک آنها از راه لمس کردن

هر شیئی می تواند در طول زمان، انرژی محیط و صاحب قبلی خود را جذب و به صاحبان بعدی منتقل کند. اگر شما با انرژی های باقیمانده از مالکان قبلی اشیاء هم ارتعاش شوید، تصاویری که متعلق به تجربیات و حوادث زندگی آنهاست در ذهن شما شکل می گیرد، حقایقی را در مورد آنان متوجه شده و می توانید احساسات و افکار آنان را درک کنید. حتی این درک می تواند احوال شما را دگرگون کند.

این بستگی به شدت انرژی و بار عاطفی شیء دارد. در حقیقت سایکومتری درکی ست چند بعدی که ورای زمان و مکان حرکت می کند و شما می توانید از طریق اشیاء، نوعی ارتباط روحی با صاحبان و سازندگان آنها  برقرار  کنید و انرژی های آنان را جذب کنید.

Psychometry - سایکومتری یا روان نگری

این اجسام می توانند هر چیزی باشند. قلم، لیوان، میز، کتاب، جواهرات و حتی ماشین و خانه. همه اشیاء نیز مانند جانداران دارای انرژی هستند. هنگامی که شخصی شیئی را لمس میکند، انرژی و حالات روانی او در هاله شیء که قابلیت تاثیرپذیری دارد، ضبط میگردد. درست مانند ثبت صدا و یا تصویر بر روی نوارهای ویدئو، صفحه های قدیمی یا سی دی که در واقع ضبط امواج و ارتعاشات برروی یک جسم می باشند.

بدین منوال چنانچه ما به چیزی دست بزنیم، بلافاصله آن جسم شروع به جذب انرژی از ارتعاشات وجودی ما میکند و ما نیز شروع به کسب انرژی از ارتعاشات آن جسم می نماییم. این انرژی کسب شده از جسم، اطلاعاتی مرتبط با صاحب قبلیش دارد که برای مدت طولانی با آن به مبادله انرژی مشغول بوده است.


با چه اجسامی سایکومتری انجام دهیم؟

هرچه جسم متراکم تر و چگال تر باشد، انرژی را راحت تر در خود نگه می دارد. برای مثال، اجسامی با ساختار کریستالی بویژه کریستال آب در حال منجمد و فلز که رسانای خوبی نیز هستند، انرژی را بهتر و برای مدت طولانی تری در خود ضبط می کنند. در عوض اشیائی مانند پارچه و لباس که رسانای خوبی نیز نیستند، براحتی انرژی را در خود نگه نمی دارند و خواندن آنها سخت تر یا ناممکن است. بنابراین برای سایکومتری، اجسام فلزی و جواهرات بسیار مناسب اند.

برای مثال، اگر جواهرات یکی از درگذشتگان خود را در دست بگیرید، شاید بتوانید اولین میهمانی که او در آن این جواهر را بدست کرده یا سایر تجربیات او را ببینید و خاطرات خوب و بد او را احساس کنید. اگر تکه ای از مجسمه ای که برای مدتی در میدان شهری قرار داشته را لمس کنید، شاید بتوانید باقیمانده انرژی مردمی که از کنار آن عبور کرده اند و فضای آن محیط را درک کنید.

همین طور اگر به خانه ای نقل مکان کنید که افراد غمگین، بیمار یا پرخاشگری در آن زندگی می کرده اند، ممکن است انرژی های منفی باقیمانده از آنان در اجسام و حتی دیوارهای خانه را دریافت کنید و بر احوال و زندگی شما نیز تاثیر بگذارند. با اینکه این توانایی و استعداد در برخی افراد مانند مدیوم ها وضوح و قدرت بیشتری دارد، ولی مطمئنا شما نیز تا بحال تجربیاتی هرچند جزئی به این شکل داشته اید.


سایکومتری چطور احساس می شود؟

علاوه بر درک و احساسی درونی، ممکن است تصاویری در چشم سوم شما به سرعت ظاهر شوند. در این هنگام شما متوجه می شوید که این ادراکات و تصاویر متعلق به شما نیستند. ممکن است در ابتدا گیج کننده بنظر برسند و حجم زیادی از انرژی های مختلف به شما هجوم آورند ولی سعی کنید آرام بمانید و اجازه دهید جاری شوند.


تمرینی برای سنجش این توانایی

۱- از دوستی درخواست کنید تا شیئی که خواندن آن آسانتر است، مانند جواهری از شخصی دیگر را برایتان بیاورد.

۲- جسم را در دست بگیرید، چشمها را ببندید و برای مدتی روی آن متمرکز شده و مراقبه کنید.

۳- به محض اینکه ریلکس شدید (وارد سطح آلفا شدید)، ذهن خود را خالی کرده و اجازه دهید تصاویر و احساسات جاری شوند. تنها بروی شیء متمرکز باشید.

۴- برای ۵ دقیقه صبر کنید و از آنچه می آید آگاه باشید.

۵- زمانیکه کار شما تمام شد، دوستتان را از آنچه دریافت کردید باخبر کنید. ببینید تا چه اندازه درست بوده اند و برای او معنی دار است. حتی ممکن است حقایقی را درک کرده باشید که او از آنها بی اطلاع بوده است.


آنچه گفته شد برای آگاه کردن شما از پدیده سایکومتری است تا هنگام لمس اشیاء، چه کهنه و چه نو، از دریافت های خود آگاه باشید. حتی زمانی که فردی را لمس می کنید، به ادراکات خود از او آگاه باشید و به حواس درونی و شهود خود اعتماد کنید. این توانایی را به مرور تمرین و تقویت کنید تا در شناخت بیشتر و بهتر از آنچه پیرامونتان می گذرد تخصص یابید.


نوشته‌های مشابه

39 دیدگاه

 1. من شاید تصویری ندیدم اما هروقت تو مدرسه یا هرجایی خودکار کسی رو دست میگرفتم دست خطم تا مدتی شبیه اون میشد فک میکردم شاید خودم دارم عمدا اینکارو میکنم برام عجیب بود ولی دقیقا مثه صاحب خودکار مینوشتم

 2. سلام
  برای من اتفاق افتاده ، تسبیح عقیقی از پدر بزرگم به دستم رسیده بود هروقت روی اون تمرکز می کردم و چشمهام رو مبستم انگار تو زمان خاصی از جوانی اون رو می دیدم
  ولی فکر می کردم توهمه
  مرسی از ارسال زیباتون

 3. بسیارممنونم. موضوع سایکومتری, احساساتم را در مورد اشیای قدیمی که به شکلی از قدیم دست بدست گشته برایم روشن ساخت چون از بعضی از انها انرژی می گرفتم و از بعضی دوری می جستم همچنین دلیل برخی تصاویر اشفته در ذهنم را توهم و علاقه به اشیا قدیمی تصور می کردم. متصورم در این باره باید جدی تر باشم.

 4. اگر اشتباه نکرده باشم،این عملکردی مثل تله پاتی داره ولی در جهت عکس؛ در تله پاتی ما یک پیام و یا حس رو به شخص منتقل میکنیم ولی در اینجا سعی میکنیم که یک حس و یا پیام رو از شخص یا شیء دریافت کنیم… استنشاق آب سرد خصوصا صبح اول وقت به تقویت این مقوله کمک میکنه… دوستان اگر راهکار برای فعالسازی میدونید بگید که ماهم استفاده کنیم…مثلا ذکر خاص یا تمرین

 5. سلام واقعا متشکرم من واقعا چون آشنایی دارم با انرژی همه اجسام
  واقعا متشکرم با خواندن این مطالب انسان آگاه تر گام برمیداره. ومن اکنون بیشتر به انرژی همه اجسام دور برم حساس تر عمل می کنم
  سپاسگزارم ازشما استاد گرامی وسپاسگزارم از خدای خوب ومهربانم که
  روز به روز مرا آگاه تر وداناتر میکند و راه آشنایی با انسانها ی دانا وآگاه
  و توانا با علوم و دانش الهی. را برایم همواره می کند سپاسگزارم وممنونم
  استاد گرامی خدایا شکرت خدایا شکرت خدایا شکرت

  1. ممنونم مطلب برایم خیلی مفید و کاربردی است.
   سوالی دارم؟ مثلا وارد منزل جدیدی می شویم طبیعتا از افرادی که سابقا آنجا زندگی می کردند خبر نداریم، منزل جدید هم رنگ شده و کف آن تعویض گردید
   چگونه انرژی های منفی قبلی را از بین ببریم یا حداقل کمتر کنیم؟
   باز هم متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید