خطرات برون فکنی و غلبه بر ترس از پرواز روح

چگونه می توان بر ترس ناشی شده از تجربه ی خارج از کالبد یا برون فکنی غلبه کرد؟

آیا شما هم از طرفداران تجربه خارج از کالبد هستید؟ اسم های دیگر این تجربه (یا تجربه های مشابه) خواب شفاف و برون فکنی هستند. آیا شما هم می خواهید برون فکنی را تجربه کنید اما نسبت به آن ترس دارید؟ اگر هنوز هم موفق به تجربه خارج از کالبد نشده اید، این مقاله برای شماست.

ترس مربوط به برون فکنی یک واکنش درونی طبیعی است که از سوی احساسات، رویدادها و موقعیت های نامعمول و اغلب بیگانه ایجاد می شود. این ترس باعث می شود کسانی که میل به برون فکنی دارند، در مرحله ی خروج، از برون فکنی منصرف شوند. معمولا درست در آغاز نخستین تجربه برون فکنی و خروج هوشیار از بدن، که بسیار مشتاق آن بودند، این اتفاق می افتد.


هم اکنون تماشا کنید: “ویدئوی معرفی رویای آگاهانه (برون فکنی روح) برای تازه کاران!


در هر صورت ، بسیاری از ترس های مربوط به برون فکنی زاییده ی ناآگاهی می باشند. آگاهی و دانش، ترس را از طریق تبدیل ناشناخته و غیر منتظره به شناخته شده و قابل انتظار، از بین می برد.

اگر به درستی آماده نباشیم، مسائلی که از سوی احساسات رخ داده و هنگام برون فکنی ایجاد می شود، می توانند باعث وحشت و اضطراب بی مورد گردند.

ترس از ناشناخته ها همیشه گریبان گیر انسان بوده و او را آزار می داده است. اما نکته این جاست که بسیاری از ترس ها پایه و اساس منطقی نداشته و موجب می گردند تا فرد در حالتی از انجماد و سکون باقی بماند و خود را از اکتشاف ناشناخته ها محروم کند.


مقاله مرتبط: “۴ نشانه ی رایج تجربه ی خارج از کالبد (برون فکنی)


عوامل ترس از برون فکنی

باید توجه داشت که ترس ناشی شده از برون فکنی ، ریشه در نوشته های نویسندگانی دارد که سعی دارند مخاطبین خود را غربال کرده و میزان شجاعت آن ها را جویا شوند. نویسندگانی مانند سیلوان مالدون و هروارد کرینگتون که جزو افراد شناخته شده در این زمینه محسوب می شوند.

ترس ناشی شده از این که کالبد فیزیکی ما هنگام برون فکنی تنها گذاشته می شود یکی از مهم ترین و جالب توجه ترین عواملی است که دیگران را از اقدام به برون فکنی و یا حتی فکر کردن در این مورد باز می دارد.

به دلیل این که این مباحث برای مدت مدیدی مبهم باقی مانده اند، بسیاری از افراد و کسانی که به این کار تمایل دارند در مورد آنچه که ممکن است به هنگام برون فکنی برایشان رخ دهد، نگرانی زیادی دارند. مثلا این که نتوانند راه برگشت به کالبدشان را بیابند! یا این که در صورت قطع رشته ی نقره ای (رشته ی اتصال روح به بدن) چه اتفاقی برای مغزشان می افتد! یا اگر نتوانند به کالبدشان بازگردند یا به هر نحوی تصادفا جایی گیر کنند! آنها نگران هستند که بعد از برون فکنی برگردند و ببینند بدنشان توسط روح متجاوز، یک موجود یا اهریمن و یا حتی توسط برونفکن دیگری تصرف شده باشد!


هم اکنون از راستمرد دریافت کنید: “راستمرد چطور؟- راهنمای جامع رویابینی شفاف- فیلم و جزوه – ۸۰ امتیاز


در طی سده های پیشین و قبل تر از آن، فرضیه ای وجود داشت به نام کالبد خالی هنگام برون فکنی. اگر به دنبال مطالعه این قبیل مطالب بروید مشاهده می کنید که اعتقادات، افسانه ها و آیین های زیادی از این دست وجود داشته اند. از طرفی باورهای دیگر مانند نیروهای مراقب، نگهبانان اثیری، محافظان اثیری  و امثال آنها، آیین ها و تشریفات فراوانی را ایجاد کرده است. این تشریفات ممکن است بعضی ها را سردرگم و گمراه کند.

برای مثال، در این زمینه به شخصی برخورد کردم که با آب و تاب بسیار بیان می کرد که همه ی کسانی که به تجربه ی خارج از کالبد دست می زنند بایست ابتدا خود را در آب نمک مقدس بشویند و خود را با زنجیر های آهنی ببندند تا کالبد خالی بی حفاظ خود را در طی برون فکنی از خطر تملک و آسیب روحی و نیروهای شر محافظت کنند.

اعتقاد به کالبد خالی به این جهت مطرح شده بود که پژوهشگران این عرصه نمی توانستند حضور هشیاری در دو کالبد را درک کنند. اگر ذهن و روح در طی برون فکنی کالبد مادی را ترک می کردند منطقی بود که احتمال خطرات مختلفی را در نظر بگیریم.


از راستمرد دریافت کنید:

راهنمای عملی برون فکنی(سفر روح)- فیلم و جزوه


اما اکنون باید چه چیزی را باور کرد؟

آیا چنین اظهارنظرهایی در مورد برون فکنی صحیح هستند یا بر پایه ی اعتقادات غلط و خرافات بنیان گذاری شده اند؟

تجربیات پژوهشگران عرصه ی تجربیات خارج از کالبد در دهه های اخیر نشان می دهد که چنین عقایدی از اساس واقعی برخوردار نیستند. چرا که تنها در زمان مرگ است که کالبد فیزیکی تهی شده و کنار گذاشته می شود.

یکی از جالب ترین نظریات در این مورد دوپارگی ذهن است.

نظریه ی دوپارگی ذهن توضیح می دهد که یک بک آپ و رونوشت کامل از ذهن، حافظه ی هشیار و نیمه هشیار،  خاطرات و تجربیات و اصطلاحا هویت فرد، همواره درون کالبد فیزیکی وجود دارد. این نسخه در حالت بیدار، خوابیده، و در حال خیالبافی یا برون فکنی، همیشه همانجاست. این نسخه ی اصلی یا اولیه هرگز در حالی که کالبد فیزیکی زنده است آن را ترک نمی کند.

“زمانی که کالبد فیزیکی به خواب فرو می رود و ذهن فرد وارد رویای شفاف، یا وارد حالت خلسه می شود، یعنی زمانی که ذهن بیدار است و بدن خوابیده است، هوشیاری فرد به صورت خودکار داخل کالبد اثیری او بازتاب می یابد و جسم رها می شود. در این حالت یک انعکاس و بازتاب از هوشیاری بوجود می آید. این بازتاب هوشیاری با هوشیاری که جسم فیزیکی می تواند تجربه کند اندکی متفاوت است. در واقع این هوشیاری در وضعیتی با آگاهی متفاوت و کمی بیشتر از حالتی که کالبد فیزیکی اجازه می دهد (اصطلاحا سطح انرژی یا ارتعاش برتر) وجود دارد. کالبد اثیری اینک داخل خود یک بازتاب کامل یعنی یک رونوشت کامل از همه ی خاطرات هشیار و نیمه هشیار فرد را در بر دارد.”

پس می توان نتیجه گرفت که کالبد فیزیکی هیچ گاه به حال خودش رها نمی شود و همواره به سازوکار خودش ادامه می دهد.

 یکی از ترس های رایج دیگر در ارتباط با قطع شدن کابل نقره ای است.

کابل یا رشته ی نقره ای، اصطلاح جدیدی است که به ارتباط میان کالبد فیزیکی و کالبد اثیری اطلاق می شود. عده ای ادعا می کنند آنرا بطور واضح می بینند. برخی نیز تنها آنرا احساس می کنند. اما بسیاری از افراد بر این باورند که در هنگام برون فکنی این امکان وجود دارد که بر اثر پیش آمدهای مختلفی کابل نقره ای پاره شود و فرد نتواند به کالبد فیزیکی خودش بازگردد.

در پاسخ به این باور باید جواب داد که کابل نقره ای غیرقابل آسیب پذیری بوده و قابل تخریب و یا قطع شدن نیست. در واقع چنین کابل یا رشته ای بطور فیزیکی و ملموس وجود ندارد. اگر شما خودتان تجربه برون فکنی داشته باشید حتی اگر چنین چیزی را مشاهده کنید، می توانید درک و احساس کنید که ارتباط عمیق و ناگسستنی میان جسم شما و روحتان (جایی که از آنجا می توانید جسم خوابیده تان را مشاهده کنید) وجود دارد.

همیشه به یاد داشته باشید که بهتر است در هنگام برخورد با مسائل معنوی، خرافات را کنار گذاشته و مبنا را تجربیات شخصی خودمان قرار دهیم. صرفا مطالعه و مشاهده تجربیات دیگران اصلا نمی تواند در معنویت به پیشرفت شخصی شما کمکی بکند. کما اینکه قادر است شما را به گمراهی بکشاند. خودتان تجربه کنید. اینگونه ترس و اضطرابی که سعی در ریشه دواندن در میان دل های ما دارد، از بین خواهد رفت و می توانیم آزادنه از توانایی هایی که در اختیارمان قرار داده شده است بهره ببریم.

منبع: www.bibliotecapleyades.net


تجربه نزدیک به مرگ چیست؟
در تجربه نزدیک به مرگ چه اتفاقی می افتد و چه چیزی می بینیم؟
آیا تجربه مرگ برای همه یکسان است؟
پس از مرگ چه چیزی در انتظار ماست و آیا نظریات دنیوی ما درباره پس از مرگ معتبر هستند؟
چه چیزی واقعا در زندگی اهمیت دارد؟
از راستمرد بخوانید:

تجربه نزدیک به مرگ یا NDE چیست؟ سفری به عالم اثیری به همراه یک تجربه کننده

 

نوشته‌های مشابه

22 دیدگاه

 1. ممکنه کسی در برون فکنی به طور نامحدود فرصت داشته باشه و یعنی از محدودیت زمانی فیزیکی آزاد و از نا محدودی زمانی روحی استفاده کنه تا به امور زندگی خودش رسیدگی کنه ؟
  مثل مطالعه ،رفتن به مکان‌های مختلف، کتابخانه ، کشورهای مختلف در مدت زمان دلخواه؟؟

 2. سلام
  متاسفانه از روی کنجکاوی و از روی اشتباه وقتی کلمه برونفکنی رو سرچ کردم و وارد یه لینکی شدم (اصلا قصد نداشتم این عمل رو انجام بدم فقط می خواستم از این موضوع سر در بیارم)

  لینک : (متاسفانه اینجا نمیشه لینک رو قرار داد سایت تبیان بود فکر کنم مشکل از سایت شما باشه الان به سختی دارم تایپ می کنم)
  اگر میشه لطف کنید از طریق ایمیل پیام بدید تا لینک رو بفرستم
  یه لحظه وقتی به اون قسمت رسید که نوشته بود در حالت خلسه یه طنابی رو تجسم کنیدو بقیه ماجرا. .
  من این کار رو در حد ۳ یا ۴ ثانیه انجام دادم اول که به سختی نفس می کشیدم انگار نیمی از توان نفس کشیدن ازم گرفته شده بعد پاهام لرزش داشت و بدنم تعرق شدید داشت اصلا انگار بدنم رو احساس نمی کردم به مرور زمان هر چی تمرکز می کردم بهتر می شدم اما هنوز هم از گردن به پایین رو احساس نمی کنم و خیلی کم توان شدم (یه حالت فراموشی هم داشتم که بهتر شد یعنی نمی تونستم تمرکز کنم) دست و پاهام هم مدام درد میگیره
  می خواستم ببینم آیا راهکاری هست که من به حالت طبیعی گذشته برگردم در تفکر مشکلی ندارم فقط انگار کنترل کامل جسمم رو از دست دادم خواهشا کمک کنید.

 3. یک روش هستش ایا این روش صحیح هستش؟؟؟
  تکنیک برونفکنی
  روش کمک شدن بو سیله نفر دیگر در این روش در بستر خود طاق باز)رو به سقف (دراز می کش ید تا بخواب ید و ساعد یک دست خود را بلند م ی کنید و در ھوا نگه می دار ید و منتظر می مان ید تا خوابتان ببرد.به محض اینکه خوابتان برد دستتان شل شده و ً روی بسترتان پا یین می آید .در ا ین موقع کسی که در کنار شما نشسته در گوش شما با صدایی که کاملا قابل شنیدن باشد می گو ید )بیرون بیا، بیرون بیا. ( این روش بر ا ین اساس است که در اول ین لحظه خواب ،انسان در عم یق ترین حالت خلسه قرار دارد و تلق ین در ا ین لحظه به شدت موثر است. در این روش نه ن یاز به تمرکز ھست و نه ن یاز به شل کردن تمام بدن،فقط به یک نفر دیگر به عنوان کمک کننده ن یاز است که صبور باشد و از لحظه دراز کشیدن تا به خواب رفتن منتظر بماند. این روش برای کسانی که قلبشان ضعیف است نبا ید انجام شود ز یرا ممکن است یک دفعه از خواب بپرند یا بترسند و برای قلبشان ضرر داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید