|

آیا شما یک کودک ایندیگو هستید؟ بگذارید بنیان گزار این ایده شما را راهنمایی کند!

indigo-child

حتما تا کنون در مورد این نام شنیده یا خوانده اید : کودکان ایندیگو Indigo Children

از زمانی که این ایده مطرح شد حواشی زیادی در پی آن بوجود آمد، رسانه ها و کمپانی های فیلم سازی استفاده تجاری بسیاری از آن برده اند و نوشته های فراوانی با فرضیه ها و نام های متفاوت الهام گرفته از این موضوع نوشته شده اند. نام هایی مانند کودکان ستاره ای، کودکان کریستالی، کودکان آهنی، کودکان مالاکیت و غیره. در این مقاله به داستان حقیقی پدید آمدن این ایده از سوی بنیانگزار آن پرداخته و به برخی خصوصیات این افراد اشاره می کنیم.


داستان کودکان ایندیگو از آنجا شروع شد که خانمی بنام Nancy Tappe که از نوعی اختلال مغزی رنج می برد متوجه شد که می تواند اشکال هندسی را بچشد و رنگ ها را ببوید و بشنود.Nancy-Ann-Tappe این اختلال به Synesthesia معروف است که در آن حواس فرد مبتلا با هم ادغام شده و از حالت طبیعی خارج می شود. نانسی شروع به دیدن رنگ هایی در اطراف بدن افراد نمود و متوجه شد که این رنگها تصادفی نیستند و به گونه ای با شخصیت و انرژی حیاتی هر فرد مرتبطند.

او تحقیقات خود را درباره ایندیگو ها آغاز کرد و سالها به مشاهده اش ادامه داد و رابطه بین هر رنگ با افکار، میزان آگاهی، رفتار و واکنش های هر فرد در زندگی روزمره اش را مورد بررسی قرار داد. او توانست ۱۱ رنگ را تشخیص دهد و شخصیت و ویژگی های هر فرد را با توجه به رنگ اطراف بدن وی دریابد.

او در دوره های آموزشی که بعدها برگزار کرد به افراد کمک می کرد تا از این طریق هرچه بیشتر و بهتر خصوصیات خود را بشناسند و راههای رسیدن به تعادل را بیابند. تا اینکه از اواخر دهه ۱۹۶۰میلادی شروع به دیدن رنگ جدیدی در اطراف بدن نوزادان کرد که تا قبل از آن مشاهده نکرده بود. حدس میزنید این رنگ چه بود؟ درست است، ایندیگو ، رنگی بین آبی و بنفش.

او برای اولین بار نام ایندیگو را به این کودکان نسبت داد و طی ۴۰ سال بعدی زندگی اش به تحقیقات خود در مورد خصوصیات این افراد ادامه داد. نانسی اذعان کرده است که نام ایندیگو هیچ ارتباطی با رنگ هاله و نیز توانایی های ذهنی برتر ندارد بلکه شامل نسل جدیدی از انسان هاست که با آمدن آنها تغییری اساسی در سطح آگاهی بشر رخ داده است.


او بر اساس مشاهدات خود این ایندیگو ها را به ۴ دسته تقسیم کرد:

انسان دوست ها،

هنرمندها،

ایده پردازها

و کاتالیست ها.


در ابتدا تعداد این افراد بسیار کم بود ولی هم اکنون میلیون ها انسان ایندیگو بروی زمین وجود دارند. آنچه مهم است درک این موضوع می باشد که انرژی ایندیگو ها در حال تغییر سیاره و روش زندگی انسانهاست و وظیفه مشترک آنها تقویت پیوند و ارتباط میان انسان ها فرای مرزهای سیاسی و عقیدتی و وحدت بین آنهاست.

Indigo-Children

حال به توضیح خصوصیات هر دسته از ایندیگو ها می پردازیم. شاید شما جزو یکی از آنها باشید.


انسان دوست ها

این ایندیگو ها برای این آمده اند که انسانیت را از طریق تکنولوژی و ارتباطات جهانی کنند. آنها از نقطه نظر جدیدی به انسانیت و روابط انسانی می نگرند. این دسته، معمول ترین دسته ایندیگو ها هستند و خصوصیات زیر به آنها نسبت داده شده است.

– بسیار اجتماعی هستند و براحتی می توانند با بقیه ارتباط بگیرند.

– از نظر جسمانی فعال و پرانرژی و پرشور هستند.

– در برخوردها و روابطشان غیر رسمی و راحت اند.

– صحبت کردن برای آنها زندگی ست.

– این ایندیگو ها خودشان را از دریچه نگاه دوستانشان می نگرند.

– اطلاعات را با سرعت زیاد پردازش می کنند.

– راه درمانی آنها صحبت و بودن با افرادی ست که دوست می دارند.

– خوش قلب و خوش مشرب اند.

– از صف های طولانی و انتظار طولانی مدت متنفرند، مگر اینکه همراه دوستانشان باشند.


هنرمندها

این ایندیگو ها نه فقط در زمینه هنرهای زیبا بلکه در همه حیطه ها هنر خود را وارد می کنند. آنها تمایل دارند تا خلاقیت خود را افزایش دهند. بنظر می رسد که این خلاقیت منبعی کیهانی و معنوی دارد زیرا که نیازی به آموزش دیدن ندارند و بطور شهودی آنرا دریافت می کنند. تنها به تمرین و انضباط برای کامل کردن هنر خود نیاز دارند. از بین ایندیگو ها تنها دسته ای می باشند که فتیش کفش، دست و پا دارند.

سایر مشخصات این افراد:

– مادامی که در مرکز توجه قرار گیرند، بشدت خلاق و سخت کوشند.

– عجیب-غریب و سخت گیرند و همین امر موجب کمالگرایی شان می شود.

– عاشق پوشیدن آخرین مد، لباس های مبدل و نقش بازی کردن هستند و بازیگران خوبی می شوند.

– این ایندیگو ها رویایی و ایده آل گرا هستند.

– گاهی بیش از حد اغراق گرا و دراماتیک می شوند.

– این ایندیگو ها تحت استرس از مردم دور می شوند.

– اگر کسی بخواهد به زور آنها را نظم دهد و تربیت کند مقاومت می کنند.


ایده پردازها

وظیفه این افراد این است که ایده هایی نو در زمینه تکنولوژی، طراحی و فرآیندهای مکانیکی به دنیا معرفی کنند. شغل مورد علاقه شان مهندسی، معماری، برنامه نویسی کامپیوتر و طراحی ست. آنها نوابغ تکنولوژی هستند. کمتر اجتماعی هستند و ترجیح می دهند که در پشت پرده مشغول بکار باشند. سایر مشخصات این افراد:

– عاشق سازمان های سیستماتیک مانند ارتش و اداره جات هستند.

– به فرآیندهای تثبیت شده و کارهایی با روال مشخص علاقه دارند.

– بسیار عملگرا هستند.

– این ایندیگو ها می توانند ساعت های طولانی بروی پروژه خود کار کنند اما برهم خوردن تمرکز یا اختلال در کارشان را تحمل نمی کنند.

– اسباب بازی مورد علاقه آنها در کودکی لِگو ست و می توانند به بازیهای کامپیوتری نیز معتاد شوند.


کاتالیست ها

این افراد یک سیستم اعتقادی جدید، یک فلسفه جدید یا نوع جدیدی از نگرش را به جامعه ارائه می دهند. آنها آینده را تجسم کرده و به گونه ای خستگی ناپذیر برای اهدافشان تلاش می کنند. کاتالیست ها کوچکترین دسته ایندیگو ها هستند (یک نفر در هزار نفر).

این ایندیگو ها گاهی می توانند خیلی از مردم فاصله گرفته و نوعی حس خود برتربینی را به دیگران منتقل کنند و موجب شود دیگران آنها را خود شیفته و خود محور بپندارند. در کل ما باید کاتالیست ها را بپذیریم زیرا افرادی ویژه هستند و کلید حل مشکلات آینده در دست آنهاست. سایر خصوصیات این افراد:

– معمولا بزرگ جثه هستند.

– این ایندیگو ها به نحوه عملکرد بدن بسیار علاقمندند.

– هرچند آسان گیر هستند اما می توانند بطور ناگهانی خشمگین شوند.

– معمولا افکاری انتزاعی دارند که در آینده های دور احتمال عملی شدن دارند.

– ممکن است در مدرسه بیشترین مشکل را داشته باشند زیرا جریان فکری آنها بسیار متفاوت از جامعه ست.

– این ایندیگو ها سکوت و تنهایی را ترجیح می دهند.

telegram
کانال تلگرامی راستمرد


منابع:

http://www.nancyanntappe.com

http://www.allaboutindigos.com

https://www.kryon.com/k_64.html

نوشته‌های مشابه

36 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید