۹ نشانه از اینکه در رابطه عاطفی درست هستیم

رابطه درست عاطفی

امروزه دغدغه اصلی بسیاری از مردم روی زمین، داشتن رابطه عاطفی سالم و ماندگار است. نیاز عاطفی یکی از نیازهای مهم و اصیل انسان است، به طوری که چشم پوشی کردن از آن حقیقتاَ سخت یا غیرممکن است. در دنیای امروز به دلیل پیچیدگی ها و سختی های بسیاری که زندگی مدرن برای بشر فراهم آورده، بسیاری از افراد تصمیم به سرکوب برخی از نیازهای غریزی خود مانند بچه دار شدن کرده اند ولی عشق و ارتباط عاطفی چیزی نیست که قابل سرکوب باشد. بشر در هر صورت، هر اتفاقی هم که بیفتد، هر چقدر هم که سبک زندگی تغییر کند، به آن نیاز داشته و خواهد داشت. یک ارتباط درست علاوه بر ایجاد امنیت عاطفی، سلامت روحی- روانی افراد را نیز تضمین می کند، به آنها انگیزه، قدرت تغییر و حرکت بیشتر در زندگی داده و آرامش لازم را برای آنها تامین می نماید.


مقاله “عشق بلاشرط چیست و چگونه میتوان به آن دست یافت؟” را از اینجا بخوانید.


اما راههای تشخیص اینکه در رابطه درست و سالم هستیم کدامند؟ چگونه مطمئن باشیم که با فرد مناسب خود بسر می بریم؟

بیداری کندالینی

عشق

باید آگاه باشیم که هر رابطه ای فراز و نشیب های خودش را دارد و بطور طبیعی هیچ رابطه ای خالی از مشکل نیست. زیرا که هر فرد جدا از تفاوت های ژنتیکی، در خانواده و محیطی متفاوت پرورش یافته و ایدئولوژی و دنیای ذهنی افراد، حتی فرزندان یک خانواده بسیار از هم متفاوتند. در نتیجه اختلاف نظر امری حتمی ست. اما نشانه هایی وجود دارند که با کمک آنها می توانید رابطه خود را بصورت کلی و از پایه ارزیابی کنید. اگر همه یا بیشتر این موارد در رابطه شما وجود دارد، مطمئن باشید که پایه های آن محکم است و مشکلات و ناراحتی هایی که پیش می آیند زودگذر و سطحی اند.


هم اکنون تماشا کنید: “عشق حقیقی و عشق های امروزی -داستان عشق به ماهی”


قابل ذکر است که وجود این موارد در هر رابطه نسبی ست و میزان آن برای هر شخص می تواند با دیگری متفاوت باشد.

۱- عشق.  عشق و محبت پایه اصلی هر رابطه ست و بدون آن رابطه هیچ معنایی ندارد. در یک رابطه مناسب، عشق کلید مشکل گشای غالب مشکلات است. همچنین تضمین کننده تداوم  رابطه و رضایت از آن است.

۲- آرامش.  آرامش یکی از اساسی ترین نیازهای هر فرد می باشد که در یک رابطه درست حاصل می شود. در این رابطه آرامشی که احساس می کنید بیشتر از آن چیزی ست که قبل از آن حس می کردید.

۳- شادی.  شادی لازمه تداوم هر رابطه ای ست و یکی از مهمترین دلایل شکل گیری هر رابطه می باشد. آیا از بودن در این رابطه شاد هستید؟ آیا از انجام فعالیت های مشترک باهم لذت می برید؟ آیا اکنون شادتر هستید یا قبل از رابطه؟

۴- آزادی.  یکی دیگر از مهمترین عوامل رضایت از یک رابطه میزان آزادی ایست که هر فرد در آن احساس می کند و می تواند خودش باشد. این کلمه به معنای بی تعهدی نیست بلکه حفظ حریم واقعاَ شخصی یکدیگر است. در واقع این آزادی نتیجه اعتماد راستینی ست که دو نفر بهم دارند و احترام به حق طبیعی ای ست که هر انسان در زندگی خویش دارد.

“آزادی بی تعهدی نیست، آزادی توانایی انتخاب و تعهد به آن انتخاب است.”  پائولو کوئلیو

رابطه عاطفی


همین حالا بخوانید: “شوک روحی یا شکست عشقی چیست؟ معضل روابط عاطفی”


۵- اعتماد.  رابطه ای که بر پایه اعتماد نباشد هیچ گاه به سرانجام نمی رسد. نگرانی ها و قضاوت های ذهنی ناشی از بی اعتمادی در یک رابطه درست به حداقل می رسند و در نتیجه رضایت و آرامش بیشتری حاصل می شود.

۶- احساس رشد و بهتر شدن. از قدیم گفته اند یک رابطه همان طور که می تواند دو نفر را به اوج برساند، می تواند آنها را به حضیض بکشاند. در یک رابطه خوب، هر دونفر انگیزه تلاش کردن می یابند و با تشویق و کمک یکدیگر مراتب رشد را در کنار هم می پیمایند. این رشد می تواند کاری و اجتماعی باشد یا درونی و شخصیتی.

۷- دریافت کمک و همراهی.  در یک رابطه مناسب، هنگام مواجهه با مشکلات و تصمیم گیری ها، فرد احساس تنهایی نمی کند و می تواند روی کمک و همراهی خالصانه شریک عاطفی اش حساب کند.  


مقاله “جفت روحی و یکپارچگی” را همین حالا مطالعه نمایید.


مقاله مرتبط: “از کجا بفهمیم که واقعا جفت روحی خود را پیدا کرده ایم؟”


۸- صبوری و از خود گذشتگی.  شاید این مفاهیم به دلیل رواج خودخواهی  در عصر امروز، کمی فانتزی و دور از ذهن بنظر برسند. اما در یک رابطه درست، این صفات حقیقتاَ درون انسان تقویت می شود بطوری که بدون آنها تداوم رابطه به خطر می افتد.

۹- رضایت و احساس خوب داشتن.  این در واقع نتیجه قطعی یک رابطه درست و سالم برای هر فرد می باشد و آشکارترین نشانه تشخیص آن است.


شما می توانید هم اکنون کامل ترین بسته جذب عشق موجود در اینترنت را از راستمرد تهیه نمایید:

https://rastmard.com/28740

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️
در صورتی که نویسنده هستید و مایلید از این مقاله راستمرد با ذکر منبع و لینک دهی به سایت اصلی در وبلاگ یا وبسایت خود استفاده کنید. لطفا از طریق تماس با ما، اسم و لینک مقاله را به ما اطلاع دهید تا متن مقاله با فرمت ورد برای شما ارسال شود.

Related Post

تاریخچه Roni.Shiny

روناک سالها علوم معنوی مختلف را مطالعه و تجربه کرده و در زمینه گسترش آگاهی و مهارت های زندگی سالم به فعالیت و آموزش پرداخته است. او معتقد است که سعادت حقیقی انسان مدرن در بازگشت به طبیعت و ارزش های اصیل انسانی و نیز درون نگری و خودشناسی است. همچنین دارای مدرک انرژی درمانی است و با یوگا و سنت های طبیعتگرا آشناست. روناک متخصص تهیه فایل های صوتی خودهیپنوتیزم است و مشاور راستمرد در موارد گفته شده میباشد .

11 نظر در مورد “۹ نشانه از اینکه در رابطه عاطفی درست هستیم

  1. بادرود و خداقوت
    خیلی عالی بود ولی یه سوال پیش میآید وآن این است که مسایل مادی را باید فاکتور بگیریم یا نه مثلا من از داشتن بچه های سالم خدارو شاکرم واز همسرم بخاطر این توانایی سپاسگزارم اما وقتی او برای بچه هادرزمینه احتیاجات اولیه شان کم کاری میکند باعث عصبانیت من میشود آیا تین حس از من ذهنی نشات میگیرد لطفا اگر میشود پاسخ مرا بدهید
    بهترینها ازآن شماست

    • با سلام. متصورم هیچکس در دنبا قادرنیست پاسخ شما را بدهد این بیشتر دست طرفین بک ریطه و انتخاب انهاست. من اگر در چنین موقعیتی قرار گیرم اولین پرسش از خودم اینست که من چرا باید با… ارتباط داشته باشم. متعادل ترین جواب اینست که در کنار او احساس لذت, خوشی, ارامش,,,, و خوشبختی می کنم ولی چناچه در متن اشاره شد هیچ دو نفری همانند نیستند و نباید باشند. گرد امدن دو نفر در کنار هم نباز به سازندگی, سازش و زایش بک زندگی نوین دارد که هر شخص باید نهایت تلاش خود را برای خوشبختی دیگری بکار برد و هر کدام کوتاهی کند رابطه یکسویه نافرجام می شود. زندگی انگاه شیرین و ادامه دار می شود که هردو در این زمینه اگاهی داشته باشد. اولین هدف از یک رابطه, خوشحالی و شادی طرفین در لحظه است و هریک سهمی از هزینه های احتمالی بر دوش دارد…

دیدگاهتان را بنویسید