|

کندالینی یوگا چیست و فواید آن کدام است؟

kundalini_awakening_by_noisecraft-d5k94y9

هدف نهایی این یوگا بیدارکردن نیروی خفته و بالقوه ایست که در هر انسانی وجود دارد. این نیرو به ماری تشبیه شده که در چاکرای ریشه سه دور و نیم به دور خود چرخیده وچنبره زده است ؛ به آن مار کندالینی می گویند. همچنین کندالینی یوگا را یوگای آگاهی هم نامیده اند که از انواع تمرین های بدنی (آساناها)، تمرین های تنفسی (پرانایام)، مودراها و باندها (قفل ها و حالات بدنی) و تمرین های ذهنی برای بیدار کردن نیروی بالقوه درونی انسان استفاده می کند تا شخص قادر شود حقیقت را بیان دارد، ارزش های والای انسانی را حفظ کند و بر شفقت و خدمت به دیگران متمرکز شود. به کندالینی یوگا، لایا یوگا هم می گویند که به معنای محو شدن، یا جذب شدن می باشد و احتمالاً به معنای جذب شدن در نیروی الهی و محو نفس یا ایگوی شخصی است.

جذابیت کندالینی یوگا

the_choice_by_katiahonour-d7mq4rd

کندالینی یوگا ،که تا حد زیادی از تانترا و شاکتیسم تاثیر پذیرفته است، دین و فرقه نیست بلکه مجموعه تمریناتی عملی برای بیدار کردن قدرت های روحی فرد است با هر دین و مسلکی که شخص داشته باشد. در واقع تاکید کندالینی یوگا بر تجربه شخصی است و همین امرعملی و عینی بودن این سیستم را در خور توجه می کند.

قدرت های روحی (سیدهی ها)

kundalini_awakening_by_louisdyer-d8dm7zp

در صورتی که در علوم روحی بدنبال قدرت های روحی می گردید کندالینی یوگا شما را نا امید خواهد کرد. چرا که تاکید این یوگا ابتدا بر سلامتی و توازن  و سپس بر افزایش آگاهی چه در سطح جسمی و چه در سطح روحی است؛ پس قدرت جویی در این سیستم جایگاهی ندارد. اساتید و هنرجویان این سیستم هم کاملاً شبیه مردمان عادی هستند و فقط شاید قدری آگاه تر و متعادل ترباشند. البته اساتید وارسته قدرت انتقال انرژی کندالینی (شاکتی پات) را برای تحریک یا بیدار کردن کندالینی شاگرد دارا می باشند اما از شاکتی پات تنها در مواقع خاص استفاده می شود و شاگردانی هم هستند که بدون شاکتی پات به مرحله استادی نائل می شوند.

سیستم کاری کندالینی یوگا:

کندالینی یوگا سعی دارد با تحریک و اصلاح بدن فیزیکی بر بدن اثیری که جایگاه واقعی نیروی خفته یا همان مار کندالینی است اثر بگذارد. به همین خاطر، تمرینات با آساناها (یوگای بدنی) آغاز می شود تا بدن فرد نرمی خود را بدست آورد(از انجماد و گرفتگی های فیزیکی آزاد شود) و کانال های انرژی (نادی ها) رفته رفته باز شوند. سپس تمارین تنفسی (پرانایام) برای بالا بردن سلامت جسمی و همچنین جذب و کنترل نیروی حیاتی (پرانا) وارد می شوند و در نهایت راجایوگا یا تمارین ذهنی سفر یوگی را کامل می کنند. همچین کندالینی یوگا به ترتیب روی چاکراهای هفتگانه و سه کانال اصلی انرژی کار می کند تا آنها را توانمند و کاملاً تصفیه سازد و از این طریق راه را برای بیدار شدن و صعود بی دردسر کندالینی فراهم سازد.

پس از بیداری کندالینی آیا اتفاقات خارق العاده ای رخ میدهد؟

facing_eternity_by_louisdyer-d6ekk1l

این سوال دشواری است که به خاطر تبلیغات کانال های تلگرام و وب سایت هایی که هدفی جز جذب مخاطب ندارند، در بین جوانان پراکنده شده است. شاید جواب کوتاه این باشد: هم بله و هم نه! در وهله ی اول تجاربی که در بیداری کندالینی یوگا به دست می آیند واقعاً قابل توصیف نیستند و از سویی دیگر نمی توان گفت اگر کسی کندالینیش را به قصد قدرت های فرابشری بیدار کند به این قدرت ها نمی رسد. به احتمال زیاد فرد به قدرت هایی دست پیدا خواهد کرد. اما پیش از رسیدن به این هدف شخص باید به شعار اصلی کندالینی یوگا وفادار باشد یعنی از این نیرو باید در جهت بیان حقیقت، حفظ ارزش های والای انسانی، شفقت و کمک به دیگران بهره ببرد و اگر کسی این اهداف را مد نظر داشته باشد فرصت کمتری برای قدرت جویی و قدرت نمایی خواهد یافت. پس هر چند که چنین قدرت هایی از لحاظ تئوریک ممکن می باشند اما اکثر اساتید کندالینی یوگا نیروی خود را صرف نورافشانی و کمک به هم نوعان کرده اند.

پس با توصیفات بالا می توان کندالینی یوگا را به جویندگان واقعی و کسانی که به دنبال خودشناسی هستند توصیه کرد. همچنین کندالینی یوگا می تواند به توازن روحی و ذهنی، سلامت، جوانی، شادابی و انرژی هر چه بیشتر بیانجامد. همچنین هنرمندان، موسیقی دانان و در کل تمام کسانی که نیازمند خلاقیت و جوشش انرژی درونی هستند از بیداری کندالینی بسیار نفع خواهند برد. زیرا همان طور که گفتیم کندالینی مجموعه ای از تمرین هاست که  جسم و روح فرد را برای آگاهی های بالاتر آماده می کند. و صد البته این سیستم با هیچ دین و فرقه ای سر و کار ندارد و نیازی هم به باورهای خاصی ندارد بلکه همچون تانترا به شاگرد بدون توجه به باور و مذهب و نژادش یک سری تمرین می دهد و می گوید با چشم های خودت ببین و با دست های خودت لمس کن و بعد برای خودت تصمیم بگیر!

نوشته‌های مشابه

53 دیدگاه

  1. سلام دوست عزیز
   برای کار روی چاکراها، مراقبه های مخصوص فعالسازی چاکراها رو داریم

   ⭕️مراقبه های مخصوص پاکسازی و متعادل کردن هفت چاکرا :
   مراقبه ها شامل روش هیپنوتیزم با تلقینات پنهان(سابلیمینال)، sound healing (درمان با ارتعاشات صوت)، مانترا گویی و تجسم خلاق هستن.
   داخلش فایل صوتی سابلیمینال مخصوص تحریک هرچاکرا هست ، علاوه برموسیقی خانم روناک تمرینات ذهنی مربوط به هرچاکراوذکرمخصوصش رو هم داخل این محصول گفتن وشما همزمان باید ذکر مخصوص چاکرا رو بگین و تمریناتی که گفته میشه تجسم کنید.
   مقصود ازکندالینی نیروی خفته ی درون هست وقتی هر هفت چاکرا متعادل و هماهنگ باشه ، گفته میشه بیداری کندالینی اتفاق افتاده.

  1. سلام همراه گرامی
   درزمینه ی چاکراها، مراقبه های مخصوص چاکراها رو داریم:
   مراقبه های مخصوص باز کردن چاکراها بر اساس موثرترین روش ها برای فعال سازی، هماهنگ سازی و متعادل کردن چاکراها تهیه شده اند. در این مراقبه ها از روش هیپنوتیزم و تکنولوژی سابلیمینال (تلقینات پنهان)، sound healing یا همان درمان باکمک ارتعاشات صوت و مانترا گویی و تجسم خلاق استفاده شده که ترکیبی قدرتمند برای افزایش میزان نتیجه گیری شما را فراهم می آورد.

 1. من از تست قدرت ماورایی استفاده کردم جواب مال من قدرت کندالینی بود اما مال دوستم روشن بینی،ینی اونم میتونه بیداری کندالینی داشته باشه یا این مبحث فقط مخصوص کسانیه که توی تست قدرتشون کندالینی بوده؟ممنون از مطالب جذابتون

 2. با سپاس. تا کنون مطالب زیادی در مورد کندالینی یوگا, خوانده و تمرین کرده ام ولی مطلب فوق, بی شک از بهترین نمونه های ان است که صادقانه و در فرصت کم این مقاله توانسته است به تعریف کندالینی بپردازد و علاوه بر ان توصیفی بر اینکه, پاک سازی جسمی و روحی چگونه می تواند درهای اگاهی و نهایتا کنترل ذهن, را برای ما بگشاید.
  تمرینات و سلوک در ان با هیچ مذهب و نگاه و اندیشه ای به زندگی مداخله و منافاتی ندارد و مرا هم به درجاتی عالی از گریز از نفس نمی رساند ولی دریچه, که نه, دروازهای به جهانی دیگر می گشاید که رهایی از ذهن, نفس و خودخواهی و خودپسندی و رسیدن به اگاهی را متصور می کند.
  چارچوبی می دهد که مهم نیست از پشت کدام عینک, به جهان می نگرم ولی اگر هدف دنیایی بهتر و رسیدن به مرجع, حقیقت و عشق یگانه است تنها خدمت و کمک و مهربانی با جهان و موجودات, بخصوص سایر انسانهاست که عشق و صلح و… می آفریند و زندگی مرا در این دنیا بهبود بخشیده و فاصله ام را با خالق کم می نماید نه حرافی…
  برای پوشش خلا یا کمبود روحی ما که گمان می کنم بزرگترین مشکل من در این جهان و منشا همه خواستها و خودخواهی هاست تنها دانستن کافی نیست بلکه عمل با اگاهی است یعنی خدمت متواضعانه, انهم بدون هیچ چشمداشتی…
  متصورم بیدار کردن مار کندالینی یوگا و استفاده از انرژی حاصل, قابل دسترس است و در اختیار…

 3. با سلام و تشکر از سایت مفیدتان این فایل را مدتی است خریدم وچاکرای ریشه را امتهان کردم نتوانستم پیدا کنم فکر میکنم اشتباهی کار کردم در نتیجه دچار مشگل شدم. در بینهایت درد کشیدم در زیرشکم چند روز درد داشتم ودیگر انجام ندادم راهنمایم کنید لطفا و فایل روانکاوی یونگ را هم مقداری دانلود کردم و مقداری ویدئو وجزوهرا خواندم مییخواستم در اطاق گفتمان. بروم ولی نتوانستم. باز نشد ببخشید طولانی شد

دیدگاهتان را بنویسید