ندای روح خود را دریابید، روح شما را فرا می خواند

ندای روح خود را دریابید، روح شما را فرا می خواند

ما موجوداتی معنوی هستیم که تجربه ای انسانی داریم. آن بخش از وجود ما که تجربه انسانی ما را از نگاه گسترده تری درک میکند، روح ماست. روح، درخشش الهی درون ماست. روح منبع الهام ما در زندگیست. پیام آور عشق، شادی و آزادی ست. اگر روح به خواب برود، زندگی سراسر مادی و بی ارزش خواهد بود. اگر روح بیدار شود، تجربه زندگی به تجربه ای عمیق و ارزشمند تبدیل خواهد شد. گوش دادن به ندای روح، آرامش و حقیقت را به ما هدیه می دهد. آنچه که روح ما می طلبد، بهترین چیزی ست که ما شایسته آن هستیم.


هم اکنون از راستمرد بخوانید: “راه های رسیدن به “بیداری روحی” چیست و نشانه های آن کدام است؟


ندای روح شما را فرا می خواند

“مردم می گویند وقتی ببینمش باورش میکنم؛ من میگویم وقتی باورش کنی، میبینیش”.

وین دایر

حقیقتی در عالم هستی وجود دارد که بسیاری از انسان ها از آن غافل هستند و آن اینست که حواس پنجگانه ما قادر به درک تمام حقایق نیست. چیزهایی هستند که ما نمی توانیم با چشم های فیزیکی ببینیم، با گوش های فیزیکی بشنویم و با دست های زمینی لمس کنیم؛ اما آنها همچنان وجود دارند. درکی فراتر نیاز است. اما امروزه بیشتر انسان ها چنان سطحی شده اند که نمی توانند فراتر از قدم های جلوی پای خویش را درک کنند. این معضل تغییری در حقیقت ایجاد نمی کند. حقیقت آنجاست. روح آنجاست. زمانی که آنرا باور کنی، با آن ملاقات خواهی کرد. صدایش را خواهی شنید. و معجزه، تو را در بر خواهد گرفت.


مقاله مرتبط: “خود برترتان آماده پیوند با شماست


وضعیت متناقض طبیعت بشر

ندای روحانسان موجودی روحانی و معنوی ست اما از عالم اثیری کنده شده و در دنیای مادی، با خواسته ها و امیال و نیازهای مادی و دنیوی اسیر شده است. این وضعیت متناقض بخشی از ماهیت انسانی ما است، بنابراین نسبت به آن احساس بدی نداشته باشید. قرار بر همین است. آنچه که اهمیت دارد اینست که شما قدرت کافی برای شنیدن ندای روح تان را در خود تقویت کنید و تماس با عالم معنا را از دست ندهید. اما این ندا کجاست؟

تصور کنید در یک رابطه عاطفی با شریکی هستید که از مناسب بودن او اطمینان کافی ندارید. در اوایل رابطه به خودتان فرصت بیشتری می دهید تا بلکه شرایط تغییر کرده و سازگاری بیشتری پیدا کنید. اما همچنان احساسی درونی، رضایت کامل شما از رابطه را نقض میکند. بهر دلیلی به این احساس گوش نمی کنید. ممکن است از تنهایی بترسید یا حس کنید شاید دیگر هرگز شریک بهتری پیدا نکنید. بهرحال حس درونی خود را نادیده میگیرید و سالها می گذرد. بعد از گذشت زمان طولانی، ممکن است ازدواج هم کرده باشید اما در می یابید که قلبتان آن رضایتی که باید را از این رابطه ندارد. اکنون باید چه کرد؟

در روابط و تصمیمات خود بازنگری کنید. زندگی تان را از دور تماشا کنید. آیا این همان زندگی ست که برای این بشر میخواستید؟ ندای روح همان احساس درونی ست که نادیده اش گرفتید.


این مقاله را از دست ندهید: “۵ راهکار عملی برای داشتن یک رابطه عاطفی آرمانی


آزادی اکسیژن روح شماست

روح برای زنده ماندن به آزادی نیاز دارد. باورها ذهن را به زندان می افکنند و آزادی روح را سلب میکنند. روح شما می داند که می توانید یک رابطه سالم داشته باشد و این امکان پذیر است. اما باورهای محدودکننده، طبیعت انسانی شما را در مکانی که نمی خواهید در آن باشید گیر می اندازد. آن باورها شما را از اعتقاد به خود و توانایی تان در ایجاد تغییرات مثبت باز می دارند.

موشه دایان گفت: “آزادی، اکسیژن روح است“.

اگر به باورهای محدودکننده پاسخ مثبت بدهید، بتدریج احساس می کنید که در تلاشید شخص دیگری باشید و در موقعیتی قرار بگیرید که مورد تایید دیگران باشید. چیزی باشید که دیگران از شما میخواهند. چیزی را بگویید که دیگران دوست دارند بشنوند.

متأسفانه به بسیاری از ما آموزش داده شده و شرطی شده ایم كه متفاوت بیندیشیم. یعنی نیاز داریم تا به راه و روش مسلم و موردپذیرش جامعه عمل کنیم تا دیگران ما را بپذیرند.


زندگی خارج از افسانه شخصی

“افسانه شخصی” زندگی ما، داستانی ست که روح ما در آن شکوفا میشود. برخی از ما راه و مسیر خود را پیدا میکنیم و افسانه شخصی مان را زندگی میکنیم، اما بسیاری گمراه می شویم. داستان های غلط زندگی ما از اولین آموزش های جامعه به ما شروع می شود.

ما یاد می گیریم که برای به دست آوردن پذیرش دیگران نقش شخصیت های معین را بازی کنیم و گاهی اوقات با بازی در نقش های غیرصحیح و غیر معتبر به امید دستیابی به عشق و تحسین، مسافت های زیادی را طی می کنیم. بعد از گذشت زمان زیادی از انجام این کار شما “آرکیتایپ خود” را از دست می دهید. روح شما همچنان خواستار بازگشت شما به خود واقعیتان است. “خود”، بدون اینکه نیازی به خوشحال کردن دیگران داشته باشد، احساس آزادی می کند.


مقاله مرتبط: خود واقعی یا فیک؟ چطور در جامعه ای که فیک بودن را میپرستد، خود واقعی مان باشیم؟


سقوط به تاریکی

روح شما صلاح شما را می داند. ندای روح چیزی جز صلاح شما را فریاد نمی زند. روح شما مخصوص خود شماست و هست تا کمک کند شما بهترین زندگی خود را زندگی کنید. بنابراین به جای این که انتخاب های خود را به عنوان نبرد، گریز یا منجمد شدن ببینید به ندای روح خود گوش دهید و از فرصت زندگی، با اشتیاق برای رشد استفاده کنید. اشتیاق داشته باشید تا یاد بگیرید.

اینکه یک انسان (بخصوص در دنیای سرد امروز)، هرگز گمراه نشود بعید است. همه ما تاریکی را تجربه می کنیم. جز با دیدن تاریکی، نمی توانیم نور را بشناسیم. اشتباهات شما و رنج هایی که روح تان متحمل می شود، دریچه هایی هستند به دنیای درون. اگر تاریکی ها را تجربه کنید و از میان آنها عبور کنید، قادرید ندای روح تان را با وضوح بیشتری بشنوید. صدایی که از رنج فریاد می کشد.


مقاله مرتبط: “شب تاریک روح چیست؟ چگونه از آن عبور کنیم؟


نحوه گوش دادن به ندای روح

در مورد احساسات خود صادق باشید. وقتی چیزی درست پیش نمی رود یا وقتی به چیزی نیاز دارید صحبت کنید. خود را بدون قید و شرط دوست داشته باشید، به گونه ای که مهم نیست چه اتفاقی بیفتد، و چه کسی چه کاری را انجام می دهد زمانی که در پوست خود احساس امنیت می کنید. به خودتان دروغ نگویید. ازخودگذشتگی را با بخشندگی اشتباه نگیرید. اسیر داستان های اشتباه نشوید. به استعدادها و علایق تان احترام بگذارید. داستان شخصی تان را فدای هیچ جریانی نکنید. و این گونه روح شما شکوفا می شود!

روح شما آگاهی و شعور برتر الهی است که هر اتم وجود شما را تشکیل می دهد. این همان قدرتی است که سیارات را در فضا نگه می دارد. این همان شعوریست که قلب شما را به تپش وا می دارد، تنفس شما را باعث می شود، غذای شما را هضم می کند… همه بدون هیچ گونه جهت دهی و هدایت از طرف شما کار می کند.

بدون شک روح شما صلاح شما را می داند. فرصت بی بدیل زندگی را به داستانی اشتباه نبازید. نقش خود را جستجو و زندگی کنید.


منبع: https://www.healthypathtolove.com/soul-feel-relationship/


نوشته‌های مشابه

12 دیدگاه

    1. روح برای هدایت همه افراد اماده است اما همه افراد بهش باور ندارند یا انقدر درگیر ماتریکس شدن که متوجه راهنمایی های درونی نمیشن چه برسه به اینکه به ندای درون شون گوش بدند و باتوجه به اون تصمیم بگیرن.

دیدگاهتان را بنویسید