وقتی در مقابل افکار مزاحم مقاومت می کنی، چه اتفاقی می افتد؟

وقتی در مقابل افکار مزاحم مقاومت می کنی، چه اتفاقی می افتد؟

مقاومت در برابر افکار 

 مشاهده گر بودن یعنی در برابر افکار مزاحم مقاومت نشان ندهی. تبدیل شدن به ناظر، یک مهارت مهم به منظور ایجاد تغییرات شخصی است. این فرآیند می تواند طی تمارین خودسازی اتفاق افتد. چه در حال مراقبه باشید، چه تمارین خود آگاهی، انرژی درمانی و یا هر کار بهبود‌ شخصی دیگری.

وقتی تبدیل به یک مشاهده گر میشوید، میفهمید که تمامی افکارتان تنها با کمک خودشان تولید می‌شوند. شما متوجه این مسئله می‌شوید که ذهنتان فقط با کمک خودش فکر می‌کند و شما می‌توانید بجای مقاومت ، بعنوان یک ذات مجزا، بنشینید و به راحتی به آن گوش دهید و تصاویری را که تولید می‌کند را تماشا کنید‌.

این کلیپ تکنیک مراقبه صحیح

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️

تاریخچه بهنام کاظم پور

بهنام کاظم پور بخش اعظم عمر خود را صرف مطالعه، تحقیق و تمرین مباحث خودشناسی کرده و حتی در این راه سفرهای مختلفی داشته است. او مهمترین هدف انسان بروی زمین را خودشناسی می داند و بیش از یک دهه است که می کوشد دانش خود را طریق وبلاگها، وبسایت ها یا جلسات حضوری با مخاطبان پارسی زبان به اشتراک گذارد. او همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی عمومی است و پایان نامه خود را در زمینه روانکاوی عمقی یونگ به پایان رسانده و معتقد است نظریات کارل گوستاو یونگ خصوصا ناخودآگاه جمعی و کهن الگوها به او در شناخت خود و کمک به مراجعانش بسیار راهگشا بوده اند.

18 نظر در مورد “وقتی در مقابل افکار مزاحم مقاومت می کنی، چه اتفاقی می افتد؟

  1. با سپاس. کلیپ فوق العاده ای که نمایشگر قدرت ذهن و لزوم مراقبه, برای ارامش ما و تصمیم گیریهای مهم است. ذهن جزئی نگر است چیزهای بیهوده و بی اهمیت را چنان برای ما پر اهمیت جلوه می دهد که گویی اگر دوست دختر(پسر) نداشته باشم و فلان شرایط برایم بوجود نیاید از رنج خواهم مرد… ولی در عمل هرگز ابن اتفاق یا نمی افتد (البته مثال زدم و در مثل مناقشه نیست) ولی مطمئن, نخواهم مرد… بزرگی یا کوچکی یک مسئله به اهمیتی که من برایش قائل شوم بستگی دارد در این حالت انتخاب های من به کسان و چیزهای بی اهمیتی وابسته و منجر می شود که تا اخر عمر تاوان انها را باید من بدهم…

دیدگاهتان را بنویسید