مزایای خود هیپنوتیزم چیست

حتما شما نیز با بخش فایل های صوتی خود هیپنوتیزم راستمرد آشنا هستید که یکی از محبوب ترین بخش های سایت است. در این مقاله سعی می کنم ابتدا به اختصار هیپنوتیزم را شرح دهم و سپس کاربردها و مزایای خود هیپنوتیزم را برشمارم:


** پیش از مطالعه این مقاله پیشنهاد میکنیم ابتدا نگاهی بیندازید به:
جامع ترین مقاله اینترنت درباره هیپنوتیزم به زبان فارسی: “هیپنوتیزم چیست – جامع ترین راهنمای هیپنوتیزم در اینترنت


منظور از هیپنوتیزم وضعیتی از آگاهی است که سه ویژگی داشته باشد:

۱. تمرکز بروی یک موضوع یا صدای خاص

۲. ناآگاه شدن از صدای محیط اطراف

۳. بالا رفتن تلقین‌پذیری به میزان زیاد.

hypno2از دیرباز هیپنوتیزم و دسترسی به گنجینه بی‌منتهای ناخودآگاه موردعلاقه‌ی قشر وسیعی از مردم و پزشکان و درمانگران گرفته تا شعبده‌بازان و روانشناسان بوده است.

راستمرد در راستای هدف خود که کمک به رشد، بالندگی و خودشناسی افراد است اقدام به تهیه‌ی فایل‌های صوتی خود هیپنوتیزم بر مبنای علم روانشناسی و همچنین علوم باطنی کرده است. این فایل‌ها زیر نظر مستقیم کارشناس ارشد روانشناسی، آقای کاظم پور که سال‌هاست در زمینه روان‌درمان گری فعالیت دارند تهیه می‌شوند.

مکانیسم فایل‌های خود هیپنوتیزم بدین‌صورت است که شما را با کمک تکنیک های مختلف وارد خلسه می‌کنند، سپس با دسترسی به ناخودآگاه، تلقینات مثبتی در جهت رفع مشکلات موجود به ناخودآگاه شما وارد می‌کنند. این تلقینات همچون بذرهایی هستند که ذره‌ذره در ناخودآگاه شما رشد می‌کنند و تغییرات شگرفی چه از لحاظ درونی و چه بیرونی در شما پدید می‌آورند.

هرچند که نمی‌توان گفت هیپنوتیزم تمام مشکلات فرد را به طور کامل برطرف می‌کند، زیرا که عوامل گوناگونی دست‌به‌دست هم می‌دهند تا مشکلی درمان شود، اما تجربه آن کاملاً بی‌ضرر است و باتوجه به مزایای خود هیپنوتیزم ، امروزه توسط روانشناسان مطرح دنیا در بسیاری موارد توصیه می‌شود.


مقاله مرتبط: ضمیر ناخودآگاه چیست و چطور کار میکند؟


دامنه‌ی تأثیرات هیپنوتیزم بسیار گسترده ست. ازجمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

مشکلاتی که با خود هیپنوتیزم می توان آنها را بر طرف نمود:

– طیف مشکلات مربوط به استرس، اضطراب و افسردگی

– عادات ناخوشایند و اعتیاد ها

– مشکلات مربوط به وضعیت های روحی مانند احساس دلبستگی، دلتنگی، ازبین بردن تاثیر خاطرات ناخوشایند گذشته 

– مشکلات و ضعف های شخصیتی از جمله عدم اقتدار و اعتماد بنفس، عدم خودباوری، عدم توانایی برقراری روابط دائمی و موفق، ترس از حضور و صحبت در جمع و…

– بر طرف کردن اختلالات خواب و یا کابوس ها

– کمک به درمان چاقی و لاغری و مشکلات هورمونی

– برطرف کردن بیماری های جسمی که ریشه در روح و روان دارند (مثل زخم معده، ناراحتی های گوارشی و قلبی، سردردها، پرخوری عصبی و…)

– کنترل و کاهش انواع دردهای حاد و مزمن

– کنترل بیماری های خودایمنی، کنترل سرطان و عوارض شیمی درمانی

– برطرف نمودن انواع ترس و فوبیا

– بی حسی در اعمال جراحی، دندانپزشکی و تسهیل زایمان

– درمان اختلالات چند شخصیتی، میل به خودکشی و سایر بیماریهای روانی

– کمک به درمان اختلالات جنسی

– رفع مشکلاتی مثل بی‌پولی، بی‌کاری و نداشتن رابطه عاطفی مناسب را هم می‌توان با هیپنوتیزم رفع کرد چرا که بسیاری از مشکلات بیرونی اشخاص، بازتاب  باورهای محدودکننده و موانع ذهنی آنهاست و چه راهی بهتر از هیپنوتیزم برای تغییر ذهن!


مزایای خود هیپنوتیزم و توانایی های مثبتی که با هیپنوتیزم می توان به آنها دست یافت:

– سفر به ناخودآگاه و کسب بینش در مورد ریشه مشکلات

– سفر به گذشته های فراموش شده (و حتی در مواردی سفر به زندگی های گذشته)

– سرعت بخشیدن به یادگیری مهارت های جدید مثل رانندگی، زبان و نواختن آلات موسیقی

– افزایش قوای درونی (چه ذهنی و چه روحی) و پذیرفتن کامل خود

– تاثیر گذاشتن روی خواب ها و تجربه رویای شفاف

– مشورت با راهنمای درون و ناخودآگاه برای گرفتن تصمیم های حیاتی زندگی

– ایجاد حس بی وزنی و در مواردی تجربه پرواز روح

– افزایش هوشیاری، انرژی و آگاهی

– بهبود روابط، قدرت بیان وبسیاری چیزهای دیگر که از اینجا میتوانید لیست کامل آنها را ببینید.


معرفی فایل های خود هیپنوتیزم تجسم خلاق و سابلیمینال راستمرد

راز ساخت فایل های خود هیپنوتیزم راستمرد آشکار شد!


باور های غلط رایج در مورد هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم :

بعضی‌ها معتقدند که فرد اراده خود را در هیپنوتیزم از دست می‌دهد و ممکن است تحت تأثیر القائات منفی یا شیطانی هیپنوتیزور قرار گیرد یا حرف‌هایی بزند یا کارهای بکند که بعداً موجب پشیمانی‌اش شود. همه‌ی این باورها نادرست هستند. بخشی به نام ناظر پنهان همیشه  و حتا در اوج خلسه‌ی هیپنوتیزمی بیدار است و از سلامت روان فرد حفاظت می‌کند. همچنین فرد تحت هیپنوتیزم کاری برخلاف باورهای خود انجام نمی‌دهد. این مورد بارها آزمایش شده است.

باور غلط مهم بعدی این است که افراد فکر می‌کنند کسی که وارد خلسه‌ی هیپنوتیزمی می‌شود اگر توسط هیپنوتیزور از خواب بیدار نشود در آن وضعیت گیر می‌کند یا به کما می‌رود. همان‌طور که گفتیم هیپنوتیزم عبارت است از وضعیتی که در آن تمرکز فرد بسیار بالا می‌رود. این حالت به‌طور طبیعی ممکن است برای فرد در حین تماشای تلویزیون یا مطالعه کتابی جذاب هم رخ دهد اما بعدازآن فرد به‌طور طبیعی از آن وضعیت خارج می‌شود. در هیپنوتیزم هم با چنینی حالتی روبه‌رو هستیم. فرد می‌تواند هر وقت که بخواهد از این وضعیت خارج شود و حتا اگر از وضعیت خوشایند هیپنوتیزم خوشش بیاید و دلش نخواهد از آن بیرون بیاید بعد از مدتی به  خواب خواهد رفت و مثل هر انسانی دیگری پس از چند ساعت از خواب بیدار خواهد شد. 

در زیر این پست می‌توانید سؤال‌های خود را در مورد خود هیپنوتیزم یا فایل‌های صوتی راستمرد مطرح کنید. 


** برای مطالعه بیشتر نگاه کنید به:
چند مقاله تحقیقاتی در دانشگاه های معتبر دنیا که بروی تاثیر پیام های پنهان 
(سابلیمینال) بویژه در فایل های صوتی تحقیق کرده اند (به زبان انگلیسی):

http://www.silentideas.com/silentideas/scientific.shtml

***
https://eujournal.org/index.php/esj/article/view/9524

*** https://www.researchgate.net/publication/19439062_The_Effects_of_an_Auditory_Subliminal_Message_upon_the_Production_of_Images_and_Dreams

***
https://academic.oup.com/nc/article/2016/1/niw013/2757133


تاریخچه بهنام کاظم پور

بهنام کاظم پور بخش اعظم عمر خود را صرف مطالعه، تحقیق و تمرین مباحث خودشناسی کرده و حتی در این راه سفرهای مختلفی داشته است. او مهمترین هدف انسان بروی زمین را خودشناسی می داند و بیش از یک دهه است که می کوشد دانش خود را طریق وبلاگها، وبسایت ها یا جلسات حضوری با مخاطبان پارسی زبان به اشتراک گذارد. او همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی عمومی است و پایان نامه خود را در زمینه روانکاوی عمقی یونگ به پایان رسانده و معتقد است نظریات کارل گوستاو یونگ خصوصا ناخودآگاه جمعی و کهن الگوها به او در شناخت خود و کمک به مراجعانش بسیار راهگشا بوده اند.

29 نظر در مورد “مزایای خود هیپنوتیزم چیست

 1. سلام. زمانی با این سایت آشنا شدم که دقیقا به همچین چیزی نیاز داشتم. اما اونقدر درگیر اتفاقات منفی تو ایران هستیم که نمی دونم واقعا چقدر این آموزش ها کمک کننده هست. تو کامنت ها خوندم که ایران نیستید. واقعا اگر اینجا بودید هم اعتقاد داشتید که این آموزش ها کمک کننده است؟ ممنونم ازتون. و چه پاسخ بدید و چه نه قطعا من از فایل هاتون استفاده می‌کنم. موفق و شاد باشید

 2. سلام
  خیلی جالب است که به یکی از سوالاتی که بسیار باعث ترس من شده بود در این متن جواب داده شد و جالبتر اینکه خودم نیز چنین تصوری داشتم اما باز می ترسیدم.خوبست که ناظر پنهان شخص همیشه هوشیار است.

 3. من تازه وارد سایت شما شده ام برای شروع باید خودشناسی رو شروع کنم علاقه زیادی دارم و خیلی دلم می خواهد هرچه زودتر به قسمت های بالاتر یعنی هیبنوتیزم خودم و زندگی گذشته و یا تاروت و اینها وارد بشم فکر می کنید چند وقت زمان لازم داره من قبلا چیزهای که می خواست توی زندگیم پیش بیاد رو می تونستم قبلا حس کنم ولی الان نه اگه امکان این وجود داشت که تماس تلفنی هم انجام بشه و یه شماره تماسی جهت برقراری داشته باشم خیلی بهتر بود امکانش هست

 4. با سلام خدمت استاد عزیز و ارجمند میخواستم فایل صوتی سابلیمینالی لطف کنید بسازید مبنی بر اینکه به کمک اون بتونم خودم خودم را هیپنوتیزم کنم و شرطی بشم به طوریکه هروقت نیازم شد بتوانم خودم را بلافاصله هیپنوتیزم کنم.(مثلاٌ درمواقعی که دندانپزشکی هستم و بخواهم درد را کاهش دهم یا بی حسی موصعی انجام بدم) آیا این امر امکان دارد.؟ هزینه آنرا هم بفرمایید تا با کمال میل تقدیم کنم.
  با کمال احترام شمس

 5. بدون تردید کارخبرشما در زمینه اگاهی بخشی به خیل عظیم ذهن های بیمار, پسندیده و حتا شگفت انگیز است. میدانم اعمال شما با پشتیبانی فقیرانه و کمی روبرو میگردد که حاصل رویکرد فرهنگ مسلط است. افراد زیادی در جامعه هستند که تمامی الام جسمی و حتا نابهنجاریهای پیرامون خویش را ریشه درعواملی می دانند که هرچند موثرند ولی علت اصلی نیستند. هرچند همه در یک جامعه با شرایط یکسان زندگی می کنیم ولی عده کمی را می بینیم که بدون داشتن رفاه سرشارو… و… در ارامش و صلح, با تمامی موارد تنش زای زندگی کنارمی ایند و انها رامی پذیرند. این افراد دریافته اند که گاهی ناخوداگاه ما از چنان قدرتی سرشار است که حتا “اراده شخصی” را تحت تاثیر قرار می دهد و ما به شکل و شیوه ای زندگی می کنیم که قبل ترها در ناخوداگاه ما برنامه ریزی گردیده است. اثرات جهل, در ناخوداگاه عمومی را, بوضوح می توان به شکلی عینی در جامعه مشاهده نمود. شما قدرت ایمان و ذهن, در زندگی شخصی و اجتماعی, را به ما یاداور شده و ان را اموزش می دهید. سپاسگزارم و ممنون تر میشوم اگربی سوادی مرا (در این خصوص) مهم در نظر گرفته و در اموزش شکیباتر باشید. خدا قوت.

  • اینهایی که گفتین نرم افزارهای تصویری هستن که جملات مثبت و تاکیدی رو به صورت فلش روی صفحه مانیتور نمایش میدن.
   کار ما فایل های صوتی هست که پیام های subliminal در اونها با هر نرم افزار ویرایش صدایی قابل ایجاد هست.
   هر چند که چند نرم افزار مخصوص هم برای این کار ساخته ولی ما از هیچ کدوم استفاده نمیکنیم

دیدگاهتان را بنویسید