چاکرای یک

راهنمای چاکراها- چاکرای اول

در اینجا می خواهم در مورد چاکرا ها، چاکرای اول و طرز پاکسازیشون نکاتی رو به شما آموزش بدم.

من سعی میکنم اموزش هایی رو که میگویم به صورت گفت و شنود مطرح کنم چون خواندنش جذاب تر است.

من وقتی در مورد چاکرا تحقیق کردم فهمیدم که مطلب بسیار مهمی است و این که خیلی ها به اشتباه بعضی از مطالب چاکرا ها رو یاد گرفتن. بنابراین من این مطلب رو درست کردم که این خلا های اموزشی پر بشن. البته این رو بگم که این مطلب رو از سایت ویکی هاو ترجمه کردم واستاد ادوارد هم یک بار تصحیحش کردن. پس با خیال راحت بخونینش چون مطلب کاملا درسته.


مقاله راهنمای تقویت و شفابخشی چاکرای ریشه را از دست ندهید!


خب مطلب رو شروع کنیم به سبک گفتگو:

من، استادم و ویکی هاو

من: سلام استاد می خواستم در مورد چاکرا ها بیشتر بدونم اصلا چی هستند؟

استاد: چاکرا گرداب هایی از انرژی است که در بدن ما (اغلب) موازی با سطح زمین گردش میکنند و وظیفه آن ها انتقال انرژی است

من:خب چند تا هستند؟

استاد: ۲نوع هستند ۷تا چاکرای اصلی و تعداد چاکرای فرعی هم زیاده که ما با ۷ چاکرای اصلی بیشتر سر کار داریم

من:این چاکرا ها خودشون فعال هستند یا باید فعالشون کنیم ؟

استاد: معلومه که فعال هستند اگه فعال نباشند که ما میمیریم

من:پس این چیه که میگن چاکرام فعال شد؟ این حرف اشتباهه نه؟

استاد:بله کلمه ی فعال بودن اشتباهه در واقع ما با پاکسازی چاکراهامون عملکرد آن هارو بهبود میبخشیم

من: اینکه میگن یکی از چاکرا ها زیادی بازه یا زیادی بسته اس چیه؟

استاد: اینها هم بیماری های  چاکرا ها هستن چاکرا مثل گل نیلوفر آبی میمونه نه باید زیادی باز باشه و نه زیادی بسته .

من:یعنی ما هم باید چاکراهامون رو پاکسازی کنیم و هم با تمرینات خاصی نیمه باز نگهشون داریم

استاد: بلی

من: چگونه؟

استاد: راه های زیادی داره تو اینترنت هست میتونید تحقیق کنید

من: مرسی استاد

پس از چندین ساعت تلاش توضیحات و تمرینات مربوط به چاکراها رو توی ویکی هاو پیدا کردم

من: خب می خواستم چاکرا هام رو پاکسازی کنم و نیمه باز نگه شون دارم؟

ویکی هاو: باید اول چاکرا های اصلی رو بشناسی اینجا رو نگاه کن

1

اینها محل ۷ چاکرا ی اصلی است.

حالا بریم سر اولین چاکرای اصلی که معروف به چاکرای ریشه

محل این چاکرا این جاست:

2

من: بله دارم یاداشت میکنم بفرمایید

ویکی هاو:این چاکرا از لحاظ احساسی با میل به زندگی وشادابی و از لحاظ فیزیکی با سیستم امنیتی در ارتباط است این چاکرا تنظیم کننده ی اعمالی است بدن و جسم رو زنده نگه میداره

اگراین چاکرا متعادل باشه شما احساس تعادل و ثبات و امن بودن در بدن خود میکنید و مزاحم دیگران نمی شین و شما اگاه هستید به آنچه که در حال حاضر اتفاق می افتد و بدن خود رو کاملا احساس میکنین

اگر این چاکرا زیادی بسته باشه شما احساس نا امیدی می کنیند بسیار ترسو هستین و در شرایط سخت یا حتی شرایط معمولی سریع دست و پای خودتون رو گم میکنین

اگر این چاکرا یش از اندازه باز باشه شما بسیار وسواسی هستین سریع عصبانی میشوید وحتی اگر مشکلی هم نداشته باشین بازم عصبی هستین وبسیار خسیس می شوید. فکر میکنین که دیگران باعث و بانی تمام مشکلات شما هستن و دوباره احساس نا امیدی میکنین
aid245696-728px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-2Bullet9

من: یعنی احساس ناامیدی در هر دو حالت عدم تعادل اتفاق میوفته

ویکی هاو: بله ولی ببین هر کسی دچار نا امیدی میشه من دارم در مورد کسایی حرف میزنم که این حالات رو بسیار زیاد تجربه می کنن.

من: بله متوجه ام

ویکی هاو: فرق این ناامیدی ها اینه که اولی چون حس ترسویی داره به در و دیوار بد وبیراه میگه ولی دومی که احساس عصبانیت میکنه می خواد یک کلاشینکف برداره و همه رو بکشه!!

من: خب من فهمیدم که چاکرام تو چه حالتی (منظور باز یا بسته بودن چاکراست) قرار داره حالا چی کار کنم؟

ویکی هاو: باید تمرینات زیر رو انجام بدی
3

انجام یوگا که خیلی مهمه . پیاده روی و سعی کن دور و اطرافت بسیار تمیز باشه کلا ادم تمیزی باش

و بریم سراغ یه تمرین مهم

اسمش هست : خودت رو بکار(کاشتن)

این تمرین بهت کمک میکنه که زمین رو بیشتر احساس کنی و یه جوری زمین کمکت میکنه

برای انجام این تمرین مثل حالت دفاع رونالدو وایسین شانه ها و پاهایتان رو باز کنین (پاهایتان را به عرض شانه هایتان باز کنین)

کمی زانوهایتان رو خم کنین جوری که تعادل داشته باشین و طوری وزن خود را بر روی پاهای خود توزیع کنید که وزن به طور مساوی بر هر کف پا برسد بعد به این حالت برای چند دقیقه بایستید هر چی بیشتر بهتر و حداقل ۵دقیقه احساس ارامش کنید

در این حالت زمین با انتی ویروس خود بدن شما رو اسکن می کند نگاه کن اینجوری

4

بعد از این تمرین به حالت لوتوس بنشینید اما اگر نتوانستید نیمه لوتوس بنشینید

5

اینم مودرای مربوط به تمرین دوم

&6

روی این نقطه تمرکز کنین

7

در واقع این نقطه میشه بین مقعد و دستگاه تناسلی (نشیمنگاه)

سپس باید تصور کنی که هم گل نیلوفر آبی داره به تعادل میرسه و هم یک چیزی مثل کثافت داره بالا میاره اگه مراقبه کننده ی ماهری باشی خودت احساس میکنی که چاکرا داره به ارامش میرسه اصلا خودت هم احساس ارامش میکنی

در ضمن مانتراش هم میشه :

LLLLLAAAAAAAAAAMMMMM

من: پس بعد از تمرین خودت رو بکار من لوتوس بشینم دستم رو اونطوری بگیرم تمرکز کنم رو منطقه ی چاکرا وتصور کنم که گل نیلوفره داره به تعادل میرسه و هم یه چیزی مثل کثافت داره بالا میاره تنفسم چجور باشه؟؟

ویکی هاو:

هنگام دم : تصور میکنی که انتی ویروس زمین داره درون چاکرا رو تمیز میکنه

هنگام باز دم : حالا وقتی داری هوا رو بیرون میدی مانترای مخصوص این چاکرا رو میگی و در این حالت تصور میکنی کثافت ها از گل چاکرا بیرون میان

این هم شکل گل چاکرای ریشه

8


* برای اطلاع از فعال یا غیرفعال بودن چاکراهای خود تست چاکراها را انجام دهید.

 ویدئوی معرفی چاکرای ریشه و کارکرد آن را حتما مشاهده کنید.

مقاله راهنمای تقویت و شفابخشی چاکرای ریشه را از دست ندهید!

 مقاله راهنمای چاکرای دوم (چاکرای جنسی) را هم مطالعه کنید.


مراقبه مخصوص چاکرای ریشه با کمک بسیاری از این روش ها و تکنیک های موثر دیگر برای پاکسازی، تنظیم و فعالسازی چاکرا را از اینجا تهیه کنید.

 

سنگ های تقویت چاکراها و عود خوشبوی پاکسازی و تنظیم چاکراها را از گالری سنگچین تهیه کنید.

نوشته‌های مشابه

60 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید
  من برای بار اول فایل مربوط به چاکرا ریشه رو گوش کردم
  احساس مور مور شدن، گرما ، و نبض در ناحیه چاکرا اول رو داشتم و تصویر گل قرمز رو به صورت هاله قرمز تقریبا میدیدم
  برای بار اول عادیه؟ الان باید ادامه بدم ؟

 2. سلام خسته نباشین
  من الان حدود دوروزه که تمرین خود هیپنوتیزمی رو برای چاکراه اول انجام میدم و هیچ هاله قرمز یا گل قرمزی رو نمیبینم
  این مشکل داره؟من ناامید شدم خیلی و احساس میکنم نمیتونم چاکرام رو متعادل کنم☹☹☹

 3. بسیار عالی توضیع داده اید و بسیار خوب با تصاویرتفهیم کردره اید متشکرم.
  اما یک سوال زمانی که تصور میکنی که این چاکرا در حال متعادل شدن است یک سنگینی در محل چاکرا حس میشود آِا همان متعادل شدن است؟و در برخی موارد نیز ضربان حی میکنم این نشانه چیست؟

 4. سلام خسته نباشید من الان ۳ روزه شروع کردم به باز کردن چاکرای اول شب اول وسطای تمرین بودم حس کردم دارم به سمت راست میچرخم ینی اینکه چهار زانو نشسته بودم ولی از درون داشتم به سمت راست میچرخیدم البته این اولین بار نبود چندبار هم که داشتم روی چاکرای دست کار میکردم این اتفاق افتاد حالا این خوبه یا بده؟ بعد اینکه روز دوم ۱ دقیقه اول تمرینم احساس گز گز شدید تو کف پاهام شدم شدتش خیلی زیاد بود بعد حس گرمای شدید داشتم بقدری بود که همینجوری عرق میریختم امروز که ۳مین روز تمرین بود حس گز گز تو پام نسبت به روز قبل خیلی کم تر و گرمای بدنم پایین تر بود بعد اینکه من یکم حس گمراهی دارم اینکه نمیدونم چقد باید روی هر چاکرا کار کنم از کجا بفهمم که چاکرام باز شده یانه ممنون میشم راهنماییم کنید ❤

  1. سلام همراه گرامی
   یک الی دوماه روی چاکرای یک کارکنید.
   اگراین چاکرا متعادل باشه شما احساس تعادل و ثبات و امن بودن در بدن خود میکنید و مزاحم دیگران نمی شین و شما اگاه هستید به آنچه که در حال حاضر اتفاق می افتد و بدن خود رو کاملا احساس میکنین.
   درسایت قسمت نوار سرچ، بنویسید راهنمای چاکرای اول ودراین مورد بیشترمطالعه کنید.

 5. با سلام من چند ماهی هست که با موصوع چاکرا ها آشنا شدم تو هر سایتی هم که تست چاکراها رو انجام دادم چاکرا ۱ و ۶ بسته یا نیمه بسته بوده .البته فکر نمی کردم که ۱ ماه باید روی چاکرا کار کرد تا فعال تر بشن .۱ سوال داشتم
  من هر وقت که تمرین انجام می دم برای چاکرا اول متوجه یسری اتفاقات تو ناحیه چاکرا۱ میشم مثلا یه شب بعد تمرین ناگهان متوجه شدم که در محدوده چاکرا انگار یه تیله کوچیک مثل فشفشه داره از خودش انرژی تولید میکنه وقتی دست کشیدم رو اون منطقه کاملا احساسش کردم .
  یه بار دیگه ام متوجه شدم که تو محدوده چاکرا ۱ یه چیزی داره از درونم ضربه میزنه فک می کنم ۳ بار اون صربه رو تجربه کردم و بعد دیگه اتفاق نیوفتاد .این تجربیات نشانه چیه؟
  البته روزانه و مستمر نبوده تمریناتم اما تقریبا هر روز مانترا های چاکراه ۱ رو گوش می کنم و تکرار می کنم بعضی وقتا تو طول شبانه روز محدوده چاکرا۱ دونبالیچه ام برای چند دقیقه درد می گیره .چرا؟؟؟

  1. سلام suroshعزیز
   اینها می تونه نشانه ی این باشه که تمریناتی که شما انجام می دید تاثیرگذاربوده، وچاکرای یک شما تحریک شده و دربرابر تمرینات شما واکنش نشون داده. درنهایت برای اینکه ببینید تمریناتتون باعث بهبود وضعیت چاکراتون میشه یانه، باید ببینید اون نشانه های تعادل این چاکرا درخلق ورفتارتون ظاهرشده یانه.
   درنهایت یه علت سرراست و دقیق برای این حالات نمیشه آورد، چون من دقیقا نمیدونم شما چه تمرینی رو چنددقیقه و چندبار در روز انجام می دید.

 6. با سلام، من هفته قبل خود هیپنوتیزمی را شروع کردم و ۳-۴ مرتبه آنرا انجام دادم. بعد با چاکراها آشنا شدم و تمرینات چاکرا اول را از همین صفحه سایت شما به مدت دو هفته تمرین کردم و بصورت تدریجی خوب پیش می رفت تا وقتی که یک فایل موزیک را با نرم افزار بصورت امتحانی تغییر دادم و حدود ۲ دقیقه به آن گوش کردم و داشت خوابم می برد که قطعش کردم.بعد از آن، همان موقع سرگیجه و دو شب سردرد در ناحیه پیشانی داشتم که الان کمتر شده ولی الان در طول روز، ۲ یا ۳ مرتبه دستهام شروع به لرزیدن میکنه و مجبورم دراز بکشم و خودبخود به حالت هیپنوتیزم میرم و لرزش قطع میشه و خوابم میبره. دو بار هم لرزش دستم ایجاد شد و بیدار بودم-در حین شام خوردن- بعدش ۳۰ ثانیه گریه کردم و فوراً به حالت هیپنوتیزم رفتم و لرزش قطع شد. یعنی خود بخود به حالت هیپنوتیزم میرم و غیر ارادی شده. وقتی لرزش دستهام شروع میشه متوجه می شم که تا چند دقیقه دیگه به حالت هیپنوتیزم میرم و راه قطع شدن اینه که اجازه بدم در حالت هیپنوتیزم قرار بگیرم. قبل از خوابم هم لرزش دستها شروع میشه( شبیه بیماران پارکینسون) و بعد این حالت، لرزش قطع میشه و سپس خوابم می بره. علت و راه حل کنترلش چیه؟ کجای کارم اشتباه بوده؟ از این حالت غیر ارادی و ناخواسته می ترسم که مشکل درست کنه. خیلی ممنون از سایت خوب و جالب شما و قبلاً از پاسخ شما تشکر فراوان دارم.

  1. سلام
   تمرینات ونکات ذکرشده دراین مقاله نمی تونن برای فرد مشکل ساز باشند البته باید دقت بشه که فقط تمرین کردن روی یک چاکرا درنهایت ناهماهنگی بوجود میاره.متوجه نشدم شما چه فایل صوتی رو خودتون تغییر دادین و استفاده کردین ولی دونکته درمورد فایل های صوتی تحریک کننده هاهست یکی اینکه این فایلهارو ازجاهای معتبر تهیه کنید و دومین نکته این هست که خودتون نباید ساختارشو تغییر بدین و گوش بدین.

دیدگاهتان را بنویسید