تنفس صحیح و اثر آن در جذب پرانا (آموزش صوتی و تصویری)

شما چه کاملاً مادی‌گرا باشید و چه معنوی نمی‌توانید اهمیت تنفس درست و اکسیژن و پرانایی که به همراه می‌آورد را کتمان کنید.

درواقع اگر شما نتوانید با تنفس درست پرانای کافی را جذب کنید همواره خموده و افسرده خواهید بود و به هیچ‌کدام از کارهای خود نخواهید رسید و همیشه در زندگی احساس شکست خواهید کرد.

همچنین برای بسیاری از اعمال اقتدار و تمرین‌های معنوی به انرژی چی یا همان پرانا نیاز است. اما علیرغم اهمیت این موضوع من می‌بینم که افراد اندکی از روش تنفس عمیق که باعث استفاده از ۱۰۰% حجم ریه‌ها می‌شود آگاه‌اند. به همین خاطر در این فایل کوتاه روش صحیح تنفس عمیق را آموزش داده‌ام و همین‌طور در مورد پرانا و تفاوت آن با اکسیژن صحبت کرده‌ام.
توضیحات کلی در مورد نحو تنفس صحیح:

در صورت تمایل می تونید کلیپ را از اینجا دانلود کنید.

همچنین آگه سرعت اینترنت شما بالا نیست می‌توانید با استفاده از فایل صوتی زیر به این کلیپ گوش کنید (البته فایل صوتی به‌تنهایی توصیه نمی‌شود چون مشاهده‌ی نحوه‌ی حرکت بدن نیز مهم است).

 

حالا علاوه بر توصیفات کلی در مورد تنفس عمیق و پرانا، به‌صورت ویژه ۳۰ تنفس عمیق هم انجام داده‌ام از یک‌سو باعث می‌شود بتوانید از بیشترین ظرفیت ریه‌هایتان برای جذب پرانا استفاده کنید و از سوی دیگر می‌تواند  مقدمه‌ای برای بیداری کندالینی باشد. البته برای اطلاعات  بیشتر در مورد نحوه‌ی بیداری کندالینی،  دوره کندالینی یوگا و مار کندالینی مطالبی در سایت موجود است که با جستجو آن‌ها را خواهید یافت بنابراین نیاز به تکرار دوباره در اینجا وجود ندارد
روش انجام تنفس کندالینی:

نکته‌ی آخر هم در مورد نحوه‌ی ذخیره‌ی انرژی در دان تین است که می‌توانید کلیپ و توضیحات آن را از لینک زیر ببینید:
https://rastmard.com/11022

نوشته‌های مشابه

31 دیدگاه

 1. سلام اول تشکر و خسته نباشید بخاطر زحماتتون
  بعد میخواستم بدونم تنفس باید شکمی باشه یا مثل شما از طریقه سینه؟
  چون همه جا گفته میشه که تنفس شکمی درسته یعنی سینه تکون نخوره و فقط شکم پر و خالی بشه ولی بنظرم شما از سینه تنفس می‌کردید کدام درسته؟

 2. سلام استاد عزیز

  ممنون به شخصه با این نحوه تنفس اصلا آشنایی نداشتم. یعنی فقط شنیده و خوانده بودم که تنفس باید از طریق بینی صورت بگیره ولی برای اولین بار از شما یاد گرفتم که ایرادی نداره اگر از دهان تنفس صورت بگیره. به نظر من اینطوری با سرعت بیشتری میتونیم تنفس عمیق داشته باشیم.

  سرشار از عشق و سلامتی باشین

 3. سلام استاد
  من وقتی نفس های عمیق می کشم حالت تهوع میگیرم از بچگی هم اصلا نمی تونستم بدوام چون مجبور میشم بیشتر و سریعتر نفس بکشم که باعث حالت تهوع ام میشد و در گلویم مزه خون رو احساس میکردم و کلا چون خودم اهل دو و دویدن نبودم پس مشکل خاصی برام پیش نیامده که بخواهم دنبال مسائل پزشکیش بروم ولی شاید ممکنه از گره ای در چاکراهها باشه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 4. با تشکر فراوان
  یه سوال داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدهید
  من حین این تمرین و بعد از اتمامش انگشتان دستم منقبض میشن و احساس فشار در دستم میکنم و انگشتانم خم میشن که باید تلاش کنم تا راستشون کنم و حس سوزن سوزن شدن در دستم دارم آیا این طبیعیست یا علتی دارد?

 5. ویدیو خوبی بود ولی چنتا موضوع بود خواستم بگم.یکی این که راه رفتنتون خیلی اذیت میکرد آدمو…یا این که مدام تصویر میچرخید.آدم احساس سرگیجه میکنه.بعد بخطر همین راه رفتن نور روی صورت و بدنتون مدام کم و زیاد میشد که کیفیت رو کم میکرد بعد این که زاویه دوربین بهتر بود مستقیم می بود.در کل ممنون از آموزشتون.

دیدگاهتان را بنویسید