شرح سفر قهرمانی فیلم در جستجوی جو
|

شرح سفر قهرمانی در فیلم جستجوی جو

فیلم در جستجوی جو، الهام گرفته از نظریات جوزف کمپل اسطوره شناس نامی آمریکایی است که سالها در کالج سارا لورس در مورد اسطوره شناسی تطبیقی دارای کرسی سخنرانی بود. کمپل معتقد بود که جوهره همه اسطوره ها بدون توجه به فرهنگ و خاستگاه آنها، حاوی حقیقتی جهانی است که می تواند زندگی یکایک ما را معنا ببخشد. او با مطالعه بسیار وسیع اسطوره ها و نمادشناسی قبایل بدوی، داستان های قدیمی اروپایی، خاورمیانه، آفریقایی، اسکاندیناوی و… به این نتیجه رسید که می تواند عصاره و ذات همه این داستان ها را در یک داستان مشخص با مراحل معین بیان کند. او این داستان جهانی را “سفر قهرمانی” نام نهاد که بسیار مورد توجه اساتید خودشناسی، روانشناسان، نویسندگان و فیلم سازان قرار گرفت. برای مثال کارل گوستاو یونگ در مکتب روانکاوی تحلیلی خود بسیار از سفر قهرمانی بهره برده است و بسیاری از فیلم سازان و نویسندگانی مثل تالکین نویسنده سه گانه معروف ارباب حلقه ها یا جورج لوکاس سازنده سری معروف جنگ ستارگان، همگی با الهام از سفر قهرمانی دست به خلق آثار خود زده اند.

شما نیز پس از مشاهده این مستند قادر خواهید شد عناصر مشترک سفر قهرمانی را در هر فیلمی که می بینید یا داستانی که می شنوید تشخیص دهید و مهمتر از همه، آنها را در زندگی خود باز شناخته و به دنبال سفر قهرمانی خود باشید. با دیدن این فیلم متوجه میشوید که بسیاری از موانع و مشکلات، تجربیات و رویدادها به چه علت در زندگی شما رخ میدهند و با آگاهی و شکیبایی با آنها برخورد کرده و مسیر رشد و شکوفایی خود را با انگیزه در پیش میگیرید.

جمله معروف “سعادتت را دنبال کن” یکی از شعارهای کمپل برای زندگی است که اشاره به یافتن افسانه شخصی یا همان رسالت الهی فرد دارد و مفهوم آن در این فیلم به زیبایی نمایش داده می شود.

شرح سفر قهرمانی فیلم در جستجوی جودر واقع پاتریک تاکایا سولومون، نویسنده و کارگردان مستند “در جستجوی جو” با گرد هم آوردن اساتید معنوی، موسیقی دان ها، نویسندگان، بازیگران و در کل بسیاری از انسانهای موفق و عمیق مانند دیپاک چوپرا، رابین شارما، رشیدا جونز، آلن کوهن و شماری دیگر، توانسته تکه های مختلف سفر قهرمانی از جمله سه بخش اصلی جدا شدن، تشرف و بازگشت را به زیبایی و به گونه ای ملموس و باور پذیر برای مخاطبانش بازگو کند. با دیدن این فیلم شما هم به مدت یک ساعت و نیم به یک سفر قهرمانی می روید و در آخر فیلم در حالی که جادو شده اید برای یافتن سفر قهرمانی و ندای درونی خود بسیار با انگیزه و مصمم خواهید شد.

این فیلم یکی از بهترین نمونه فیلم های خودشناسی است که همه افرادی که علاقمند کار کردن بروی خود، یادگیری مباحث عمیق روانشناسی یا حتی به سادگی، علاقمند به داشتن زندگی شاد و سرشار هستند حتما باید این فیلم را ببینند. در صورتیکه از این فیلم الهام گرفتید و تمایل داشتید با مفاهیم سفر قهرمانی بیشتر آشنا شوید می توانید کتاب “قهرمان هزار چهره” از آقای کمپل که به فارسی برگردان شده را تهیه و مطالعه کنید. همچنین آقای کاظم پور مدیر راستمرد در دوره روانکاوی یونگ موجود در آموزشگاه، یک فصل از این دوره را به سفر قهرمانی اختصاص داده و به صورت صوتی و تصویری به طور مفصل با اشاره به فیلم های معروفی مثل ارباب حلقه ها، ماتریکس و حتی رویاهای شبانه ای که می بینید، داستان سفر قهرمانی را برای شما بازگو می کند.

با امید به اینکه این فیلم که تماما توسط تیم راستمرد ترجمه، زیرنویس و تنظیم شده و به رایگان در اختیار مخاطبین راستمرد قرار گرفته مورد توجه شما واقع شود. ما را از نظریات و حمایت های گرم خود بی نصیب نگذارید.

قسمت اول: شرح کلی سفر قهرمانی و مراحل آن

دانلود قسمت اول (حجم ۱۰۰ مگا بایت) با اینترنت نیم بها فیلم را تماشا و دانلود کنید.

قسمت دوم: شناخت خود واقعی

دانلود قسمت دوم (حجم ۵۰ مگا بایت) با اینترنت نیم بها فیلم را تماشا و دانلود کنید.

قسمت سوم: زندان توهمی ماتریکس

دانلود قسمت سوم (حجم ۴۰ مگا بایت) با اینترنت نیم بها فیلم را تماشا و دانلود کنید.

قسمت چهارم: دعوت به ماجراجویی

– اهمیت مردن و تولد دوباره

– جستجوی راه منحصر بفرد خویش

دانلود قسمت چهارم (حجم ۹۵ مگا بایت) با اینترنت نیم بها فیلم را تماشا و دانلود کنید.

قسمت پنجم: دنبال کردن سعادت خود

دانلود قسمت پنجم (حجم ۱۳۰ مگا بایت) با اینترنت نیم بها فیلم را تماشا و دانلود کنید.

قسمت ششم: مواجهه با موانع

دانلود قسمت ششم (حجم ۱۱۵ مگا بایت) با اینترنت نیم بها فیلم را تماشا و دانلود کنید.

قسمت هفتم: موفقیت و بازگشت

دانلود قسمت هفتم (آخر) (حجم ۴۸ مگا بایت) با اینترنت نیم بها فیلم را تماشا و دانلود کنید.

نوشته‌های مشابه

11 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید