نمادها و نشانه های حیوانات – بخش اول

نمادها و نشانه های حیوانات

111

هرگاه این  10 حیوان بر سر راهتان سبز شدند یا آنها را در خواب دیدید، نشانه و پیامی برای شما خواهند داشت. اما نمادها و نشانه های حیوانات چیستند؟

در زمانهای گذشته، حیوانات و گیاهان با ایزدان و الهه ها در ارتباط بودند. الهه آتنا، جغد را پرنده ای مقدس میدانست، خدای دریا پوزیدون اسبها را، و آرتمیس(الهه ی ماه و شکار) گوزنها را مقدس میشمرد.

هر خدایی با یک حیوان بیشتر همنشین و در ارتباط بود.

ما حیواناتی را که باور بر این است قویترین علامتها و نشانه ها را دارند، انتخاب کرده ایم، معنای آنها را در زیر می خوانید. 


1.جغد

این باور وجود دارد که جغدها، پیام آور سرنوشتی شوم و درعین حال، آورنده ی خرد و دانایی بی نظیر اند. شاید جغدها چیزهایی میدانند و ظاهر میشوند که به ما درباره آنچه میخواهد پیش آید هشدار دهند. گاهی اتفاقی بزرگ ، خوب و یا شر در پیش است.

جغدها با بسیاری خدایان و الهه ها در ارتباط بوده اند. یکی از قدرتمندترین آن ها آتنا (مینروا)، الهه خرد دریونان باستان است. وقتی جغد ظاهر میشود، باید بیشتر مراقب قدم های بعدی خود بود، چون جغد سعی دارد ما را برای آنچه پیش می آید، آماده کند. (که لزوما هم بد نیست ولی چیزی بسیار مهم و حتی شاید متحولگر در پیش است.)

جغدها پیام اور شانس بد یا سرنوشتی شوم نیستند.(ولی اگر دو جغد را در حال دعوا و سرو صدا کردن بر روی یک خانه ببینید، میتواند باشد!)

آنها پیام آور خبرهای بزرگی اند. جغدها را پرنده های رویال و سلطنتی دانسته اند، بنابراین دیدن آنها میتواند پیام آور موفقیت نیز باشد.

2. عنکبوت

عنکبوتها نیز با الهه آتنا، خدای خرد و حکمت در ارتباط بوده اند. آنها همچنین حیواناتی مقدس دانسته شده اند چون تار آنها نشانگر این است که ما همه باهم و با طبیعت، در ارتباط هستیم.

عنکبوتها سعی دارند تا ما را یاد آور و یا متوجه یک دوست کنند. در زمان باستان، عنکبوتها پیام آور یک دوست بودند(دوستی از گذشته و یا آینده نزدیک) که احتمالا این دوست را که قرار است اطلاعات دست اولی به ما بدهد بزودی ملاقات خواهیم کرد.

درکل عنکبوتها خوش یمن بوده  و پیام آور خوش شانسی میباشند.

3. گربه

درحالیکه دارید به زندگی روزمره تان فکر میکنید در خیابان قدم میزنید ممکن است بهر دلیلی گربه ای توجهتان را جلب کند. شاید باورتان نشود ولی این مهم است و گربه به دلایلی شما را دنبال کرده و تلاش زیادی میکند تا توجه شما را برگرداند.

گربه تجلی بصیرت و شهود است. وقتی که یک گربه ناگهان بدلایلی ظاهر میشود و شما نمیتوانید که به حرکات عجیب و بامزه شان توجه نکنید، این یک  نشانه است که باید به قلبتان گوش کنید.

گربه ها با الهه های خردمند و قوی مثل “باست، فریا(خدای عشق) و بریجید” در ارتباط بوده اند. گربه ی عجیب نماد جادوی مخفی درونتان و قدرتهای معنوی هست که حالا باید به آن توجه کنید.

 رنگهای گربه ها مهم است:

گربه های سفید: نماد پرباری و تغییر در مسائل عشقی

گربه های نارنجی: نماد سطح های مختلف هستی و سفرهای معنوی

گربه ی سیاه: نماد تغییر شانس(یا به خیر و یا شر) و نماد خرد

4. زاغ/ کلاغ سیاه

این موجودات به غلط پیام آور مرگ و جادوی سیاه دانسته شدند. هرچند با اینکه گاهی میتوانند خبرهای بد بیاورند ولی آنها مظهر حقیقت اند.

زاغ/کلاغ، پرنده ی مقدس “توت”(خدای بزرگ عقل و دانش مصری ها) بوده است. کلاغ همچنین برای آپولو(خدای خورشید)، هرا(ملکه ی خدایان)، و اسکلی پیوس(خداوند طب و دارو) میبوده است.

دیدن کلاغ یعنی اینکه حقیقت بزودی برایتان برملا خواهد شد. در زمان باستان باور داشته اند که “اگر برای درک  اطلاعات آماده نباشی، خرد نمیتواند بدست آورده شود.” دیدن یک کلاغ تائید الهی است براین معنا که شما حالا آماده اید! بزودی چیز مهمی را یاد خواهید گرفت.”

5. گوزن

این موجودات شاخدار مسحور کننده، برای خدای ماه آرتمیس( لونا یا دایانا در زبان لاتین) مقدس بوده اند. گفته شده که آرتمیس بسیار آنها را دوست میداشته تا انجا که یکی از آنها را بعنوان دوست نزدیک خود نگه داشته است. آرتمیس یک الهه تنها بوده که تنها بودن در جنگل ها، با حیوانات و درختان عزیزش را دوست میداشته.

دیدن گوزن، نماد آن است که در عوالم معنوی میدانند که چه به شما میگذرد و اینکه شما باید همچنان با بخشش، خلوص، و بزرگی با این مشکلات روبرو شوید.

گوزن ها حتی موقعی که شکار میشوند هم، سرشان را بالا میگیرند. مثل گوزنها باشید.

بلند شوید و با مشکلات بدون از دست دادن زیبایی درونیتان، روبرو شوید و یک مبارز زیبای زندگی باشید!


مقاله مرتبط: حیوانات اقتدار و حکمت شمنیزم + معنا و نمادپردازی توتِم ها


نوشته ی:

The Alchemist

ادامه ی مقاله : نمادها و نشانه های حیوانات – بخش دوم

در مورد انواع گیاهان مقدس و گیاهان اقتدار از اینجا بخوانید.

https://rastmard.com/14057

نوشته‌های مشابه

23 دیدگاه

 1. دليل اينكه جادوگر ها گربه سياه دارن چيه؟
  امروز داشتم توي طبيعت مراقبه ميكردم و تو راه خونه فكر كردم كه گربه هاي سياه رو دوست دارم. و شب وقتي برشتم خونه يك بچه گربه سياه نشسته بود توي ساختمون جلو در خونمون. احتمالا نگهش دارم.
  ولي چون جديدا يكم جادو رو شروع كردم ميخواستم ببينم دليل خاصي داره كه جادوگر ها گربه سياه دارن؟

  1. گربه کلا در خرافات ، حیوان شومی فرض میشده و رنگ سیاه هم شوم بوده. جادوگر ها هم همیشه انسان های خبیث و بدی بودن مثلا. این هم از اینجا ریشه میگیره که جادوگر ها همه ی چیز های بد و نحس رو دارن. بخاطر همین در کنار گربه ی سیاه حیواناتی مثل عنکبوت و کلاغ هم همیشه در کنار جادوگر ها نمایش داده میشن.

 2. چه جالب
  درکل خیلی هاش با شنیده های من ازدوران کودکی تا الان تاحدی مطابقت داره
  ولی در مورد عنکبوت یادمه همیشه میگقتن تو خونه ای که عنکبوت داره یا تارعنکبوت مشاهده میشه فقر به همراهش میاد

 3. سلام
  چه جالب بود نمیدونستم
  اتفاقا پریشب گربه زرد و سفید اومد کنار دروردی خونمون مث یه شیر نشست بود و همدیگرو نگاه میکردیم چش تو چشم بودم با گربه
  یعنی برای پیغامی داشته؟
  ممنون میشم جواب بدید

  سپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید