سخنان جنجالی چارلی چاپلین: بیایید متحد شویم و جهانی نو بسازیم…

سخنان جنجالی چارلی چاپلین: بیایید متحد شویم و جهانی نو بسازیم…

چارلی چاپلین

این کلیپ، بریده ای درخشان از فیلم دیکتاتور بزرگ، اثر چارلی چاپلین است. چارلی چاپلین، هنرمند ارزمشند سینمای کلاسیک آمریکا و یکی از انسان های بسیار اثرگذار قرن است.

کلیپ حاضر، دربردارنده سخنان تاثیرگذار درباره مشکلاتی ست که انسانیت با آن درگیرد شده است و انسان را به سوی همدلی و اتحاد و ساخت جهانی نو رهنمون می شود. این سخنرانی الهام بخش مدتها پس از ساخت فیلم، به آن اضافه شد. چاپلین در این سخنرانی ۵ دقیقه‌ای انتهای فیلم، کمتر از ده بار پلک می‌زند. چاپلین در این سکانس تاریخی، خطابه‌ای در ستایش صلح و انسانیت ایراد میکند. این سخنرانی بی زمان است و همچنان قلب انسان را به سمت عشق و صلح هدایت می کند.

نکته جالب درباره این فیلم این است که  دیکتاتور بزرگ اولین فیلم ناطق و تماماً صداگذاری‌شدهٔ چاپلین پس از ۱۳ سال که از پایان دورهٔ سینمای صامت گذشته بود به‌حساب می‌آید. همچنین اولین بار، یکی از دوستان چارلی چاپلین به نام الکساندر کوردا به او گفت که شباهت‌های ظاهری با هیتلر دارد. بعداً چاپلین فهمید هفتهٔ تولدش هم با هیتلر یکی است و همین شباهت باعث شد تا ایدهٔ داستان فیلم به ذهنش برسد.

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️

تاریخچه Roni.Shiny

روناک سالها علوم معنوی مختلف را مطالعه و تجربه کرده و در زمینه گسترش آگاهی و مهارت های زندگی سالم به فعالیت و آموزش پرداخته است. او معتقد است که سعادت حقیقی انسان مدرن در بازگشت به طبیعت و ارزش های اصیل انسانی و نیز درون نگری و خودشناسی است. همچنین دارای مدرک انرژی درمانی است و با یوگا و سنت های طبیعتگرا آشناست. روناک متخصص تهیه فایل های صوتی خودهیپنوتیزم است و مشاور راستمرد در موارد گفته شده میباشد .

10 نظر در مورد “سخنان جنجالی چارلی چاپلین: بیایید متحد شویم و جهانی نو بسازیم…

  1. چارلی چاپلین متولدفروردینه مثل من منم این فکرهارودارم وسایل وماشین آلات هیچ ارزشی ندارتدفقط وسیلن عش ومحبت همه چیزه وارزشش زیاده.اگرفقیرباشم مهم نیست فوقش دزدی یاگدایی کنم ولی اگه ثروتی داشته باشم که محبت وعشق نباشه من میمیرم.

دیدگاهتان را بنویسید