سخنان جنجالی چارلی چاپلین: بیایید متحد شویم و جهانی نو بسازیم…

سخنان جنجالی چارلی چاپلین: بیایید متحد شویم و جهانی نو بسازیم…

چارلی چاپلین

این کلیپ، بریده ای درخشان از فیلم دیکتاتور بزرگ، اثر چارلی چاپلین است. چارلی چاپلین، هنرمند ارزمشند سینمای کلاسیک آمریکا و یکی از انسان های بسیار اثرگذار قرن است.

کلیپ حاضر، دربردارنده سخنان تاثیرگذار درباره مشکلاتی ست که انسانیت با آن درگیرد شده است و انسان را به سوی همدلی و اتحاد و ساخت جهانی نو رهنمون می شود. این سخنرانی الهام بخش مدتها پس از ساخت فیلم، به آن اضافه شد. چاپلین در این سخنرانی ۵ دقیقه‌ای انتهای فیلم، کمتر از ده بار پلک می‌زند. چاپلین در این سکانس تاریخی، خطابه‌ای در ستایش صلح و انسانیت ایراد میکند. این سخنرانی بی زمان است و همچنان قلب انسان را به سمت عشق و صلح هدایت می کند.

نکته جالب درباره این فیلم این است که  دیکتاتور بزرگ اولین فیلم ناطق و تماماً صداگذاری‌شدهٔ چاپلین پس از ۱۳ سال که از پایان دورهٔ سینمای صامت گذشته بود به‌حساب می‌آید. همچنین اولین بار، یکی از دوستان چارلی چاپلین به نام الکساندر کوردا به او گفت که شباهت‌های ظاهری با هیتلر دارد. بعداً چاپلین فهمید هفتهٔ تولدش هم با هیتلر یکی است و همین شباهت باعث شد تا ایدهٔ داستان فیلم به ذهنش برسد.

نوشته‌های مشابه

10 دیدگاه

  1. چارلی چاپلین متولدفروردینه مثل من منم این فکرهارودارم وسایل وماشین آلات هیچ ارزشی ندارتدفقط وسیلن عش ومحبت همه چیزه وارزشش زیاده.اگرفقیرباشم مهم نیست فوقش دزدی یاگدایی کنم ولی اگه ثروتی داشته باشم که محبت وعشق نباشه من میمیرم.

دیدگاهتان را بنویسید