رفلکسولوژی _ ماساژ کدام نواحی پاها برای سلامت مفید است؟

photo_2018-02-24_01-21-32

در دنیای امروزی قرصها دیگر به درد بیماران نمیخورند. آنها تنها یک کمک اورژانسی به از بین بردن علایم بیماری میکنند.برای درمان و جلوگیری از بیماری، افراد بدنبال دیگر روشها و درمان های جایگزین هستند که گاهاً موثر ترند.

رفلکسولوژی چیست و چه فایده ای دارد؟

همه افراد یک ماساژ پای خوب را دوست دارند. ولی آیا میدانستید که این ماساژ پا به زمانهای باستان مصر و چین برمیگردد؟ بله! حدود ۵۰۰۰سال پیش، نیاکان ما پاهای همدیگر را ماساژ میدادند. در اواخر دهه ۱۸۰۰، اروپایی ها رفلکسولوژی را اختراع کردند: یعنی فشار آوردن به نقطه یا نقاط خاصی از پا یا دست فرد بیمار برای تاثیر بر یک اندام و ایجاد تغییر فیزیکی در بدن. نقطه فشار بر اساس سیستم نواحی بازتابی یا واکنشی ست که به دیگر قسمت های بدن مربوط میشود.

این ترکیب از هنر شفا و علم براساس این فرضیه است که یک کانال انرژی که شامل ۱۲ ارگان حیاتی میشود؛ از پاهای ما تا بالای سر ما وجود دارد. متخصص رفکسولوژی با فشار دست خود، آن کانالها را باز میکند تا سلامت مناسب و عملکرد خوبی از ارگانها را بازگرداند.

ماساژ کدام نواحی پاها برای سلامت مفید است؟

تحریک و ماساژ شش نقطه حساس در کف پا ، تأثیرات مثبت و موثری بر روی کیفیت گردش خون ، فشارخون و میزان ترشح هورمون ها میگذارد که برای کاهش میزان استرس و رهایی از بی خوابی نیز مفید است و البته در رفع دردهای بدن ، دفع سنگ کلیه ، درمان دیابت و رفع التهاب استخوان ها و مفاصل هم موثر است. این شش نقطه حساس عبارتند از :

?✨ شست پا : آیا دوست دارید متناسب شوید و اندامی کشیده و باریک داشته باشید؟ کافی است هر بار که هوس خوردن مواد غذایی چاق کننده را می کنید ، شست پای خود را ماساژ دهید!

?✨ بندهای انگشت شست پا : با ماساژ دادن انتهایی ترین قسمت شست پا (نزدیک به کف پا) میتوان فشار و استرس وارد شده به بدن را کاهش داد. اینکار همچنین باعث سلامت غده تیروئید نیز میشود. اگر فرد به صورت مداوم در معرض استرس قرار گیرد ، عملکرد غده تیروئید نیز دچار مشکل خواهد شد که با ماساژ این نقطه به رفع مشکل میپردازید.

?✨ قسمت وسط کف پا : در این قسمت پایانه های عصبی متعددی وجود دارد که با ماساژ دادن این قسمت میتوان استرس ها را از بین برد و به بهتر شدن تنفس نیز کمک کرد. ماساژ دادن این قسمت ، تأثیر مثبتی بر روی پرده دیافراگم میگذارد. پرده دیافراگم نوعی عضله گنبدی شکل است که هنگام نفس کشیدن به ریه ها کمک میکند تا روند پر و خالی شدن آن بهتر انجام گردد.

?✨ قسمت مرکزی شست پا : ماساژ دادن این قسمت از پا ، تأثیر مثبتی بر روی غده هیپوفیز میگذارد. این ساختار در مغز ، عملکرد غدد دیگر بدن را نیز کنترل میکند. راهی ساده برای تنظیم میزان هورمون در بدن ، فشار دادن یا ماساژ دادن قسمت وسط شست پا است.

?✨ قسمت کنار پاشنه پا : متخصصان عنوان کرده اند که ماساژ دادن این قسمت از پا ، در دفع سمومی که در بدن تراکم uپیدا کرده اند موثر است. با ماساژ دادن این قسمت ، سیستم دفع بدن فعالتر میشود و اگر شما این ماساژ را بطور منظم انجام دهید و میوه ها و سبزیجات فراوان نیز مصرف کنید از بدن خود سمزدایی خواهید کرد.

?✨ لبه داخلی کف پا : آیا همیشه احساس خستگی و بی حالی میکنید؟ شاید لازم است که غدد آدرنال خود را تحریک کنید. برای اینکه بدن شما انرژی بگیرد ، قسمت لبه های داخلی کف پا را ماساژ دهید زیرا اعصاب موجود در این قسمت با غدد آدرنال ارتباط دارد.

هدف رفلکسولوژی رهایی استرس در سیستم عصبی و متعادل ساختن انرژی در یک فرد میباشد. رفلکسولوژی درمان دارویی نیست و بدن هر کس بطور متفاوتی به رفلکسولوژی پاسخ میدهد. پس شاید شما در اولین تلاشتان هیچ جوابی نگیرید.

منبع

www.beyondtalk.net

 

نوشته‌های مشابه

24 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید