|

راهنمای دریافت انرژی از درختان +روش اساتید تائو (راهنمای تصویری)

درختان به عنوان شفاگران و دوستان شما

درختان بزرگترین و از لحاظ باطنی، پیشرفته ترین گیاهان کره زمین هستند. آنها به طور مداوم در وضعیت مراقبه به سر می برند و انرژی ظریف، زبان طبیعی آنهاست. همان طور که شما رفته رفته این زبان درختان را یاد میگیرید، شروع می کنید به برقراری ارتباط با آنها. آنها به شما کمک می کنند که کانال های انرژی تان را باز کنید و در خودتان حس آرامش، حضور و سرزندگی ایجاد کنید. شما در مقابل می توانید به آنها در رفع موانع انرژی و قسمت های مرده شان کمک کنید. در واقع این یک ارتباط دو سویه است که برای هر دوی شما سودمند است.

درخت و انرژی چی 1


دید تائو به درختان

اساتید تائو مشاهده کردند که درختان، گیاهان بسیار قدرمندی هستند. آنها نه تنها می توانند دی اکسید کربن را جذب و به جای آن به محیط اکسیژن پس دهند بلکه به همین شیوه می توانند انرژی های منفی را جذب و آن را به انرژی های مثبت تبدیل کنند. ریشه های یک درخت عمیقا در زمین نفوذ دارد به همین خاطر می تواند انرژی چی زمینی را جذب کند. همچنین درختان با کمک برگ هایشان که در آسمان و مقابل نور خورشید است می توانند انرژی چی آسمانی را نیز جذب کنند و هر دوی این انرژِی ها را در خود ذخیره کنند. به خاطر همین قدرت جذب انرژی و تعادل و هماهنگی است که درختان عمرهای بسیار طولانی دارند.

درخت و انرژی چی 2

 

 انتخاب یک درخت برای تمرین

در طول تاریخ انسان ها از همه اجزای درختان برای شفابخشی و کارهای طبابت استفاده کرده اند. بهترین درختان برای شفابخشی، درخت های خیلی بزرگ هستند خصوصا درخت کاج. درخت های کاج از خود انرژی چی منتشر می کنند، که در بدن انسان ها باعث خونسازی، تقویت سیستم اعصاب و طول عمر می شود. آنها همچنین روح و روان انسان ها را تغذیه می کنند. کاج ها درخت “فناناپذیری” می باشند.

نوشته های سده های آغازین چینی پر از ستایش این درخت می باشد. هر چند درخت کاج بهترین انتخاب است اما سایر درختان هم می توانند گزینه های خوبی باشند. هر چه درخت بزرگتر باشد قدرت های شفابخشی و انرژی بیشتری را داراست. همچنین قدرتمندترین درختان آنهایی هستند که در کنار آبهای روان می رویند.


مقاله مرتبط برای شما: “چگونگی برقراری اتصال به زمین و بازگشت به طبیعت + مراقبه طبیعت


درخت و انرژی چی 3

برای ارتباط با درختان نیازی نیست که به جای خیلی دور مثلا اعماق جنگل ها سفر کنید. بلکه می توانید یک درخت در نزدیکی محل کار یا زندگی تان را انتخاب کنید. درختها عاشق این هستند که ارتباطهای نزدیکی با انسان ها برقرار کنند. برای انتخاب درخت مناسب بهتر است به حس مکانی که در درخت در آن قرار دارد و همچنین حسی که از خود درخت می گیرید توجه کنید.

درخت و انرژی چی 4


برقراری ارتباط با یک درخت

راه ها و روش های زیادی برای برقراری ارتباط با درختان وجود دارد. ساده ترین راه این است که در سکوت در کنار یک درخت بنشینید و تصور کنید که این درخت یک موجود زنده دارای عواطف و احساسات است و سپس اجازه دهید احساسات درونی، شما را در برقراری ارتباط راهنمایی کند. درخت ها هم مثل انسان ها دارای شخصیت و خلق و خوهای ویژه خودشان هستند. بعضی درخت ها آسانتر با شما ارتباط می گیرند و برخی به زمان بیشتری نیاز دارند. تکرار ملاقات با یک درخت باعث می شود که در طول زمان رابطه شما عمیق و عمیق تر شود و ارتباط انرژی بهتری بینتان برقرار گردد.

درخت و انرژی چی 5

درختان و انرژی چی 6

* فرصت را از دست ندهید. همین حالا “بسته جامع آموزش تصویری تای چی” را از راستمرد تهیه کنید.


منابع:

 

نوشته‌های مشابه

33 دیدگاه

 1. خیلی این مقاله رو دوست داشتم. برام جالب بود چون سالهای قبل بدون هیچ اطلاعی از این موضوع با درخت نخل بزرگی که توی حیاط داریم حرف میزدم و دعا میکردم. ولی الان این کار رو نمیکنم . با خوندن این مقاله انگیزه بیشتری پیدا کردم که ادامه بدم… سپاس فراوان

 2. سلام.يك درختي در يكي از جنگل هاي ايران وجود داره كه من يك دفعه تنها ديدمش اما حس فوق العاده عجيبي به اين درخت داشتم و دارم و حتي دلتنگش ميشم.
  از فاصله زياد ميشد ديدش چون تمام جنگل رو مه گرفته بود جز اطراف اين درخت و همه جا تاريك بود و فقط رو اين درخت نور ميتابيد و جنس تنته درخت هم با تمامشون فرق داشت.با زحمت زيادي ميشد بهش رسيد و تنه فوق العاده صاف و مسطحي داشت.متاسفانه زياد وقت نداشتم اما واقعا دلم نميخواست ازش جدا شم.مكان واقعا جادويي بود.
  اميدوارم بتونم دوباره اونجا برم و پيداش كنم

 3. با سلام و تشکر از مطلب بسیار زیباتون
  بله من تجربه با درختها زیاد داشتم اما همیشه فکر می کردم چون قدر تخیل زیادی دارم همه توهم هستند و بسیار جالبتر اینکه من هاله درختانی که باهاش ارتباط داشتم را هم میدیدم و بخاطر اینکه بهم نگویند توهمی با کسی مطرح نکردم واقعا خدا را سپاس از وجود شما و آشنایی من با شما?????????

 4. با تشکر. از درختان و جنگل انرژی خوبی دریافت می کنم ولی در ارتیاط با گیاهان اپارتمانی تجربه خاصی دارم. هر صبح که بیدار می شوم بعد از حدود ده دقیقه که صرف دعا و… می کنم همراه با اماده کردن صبحانه, دقایقی را برای رسیدن به این گیاهان وقت می گذارم در تکثیر تعدادی از انها خیلی موفق عمل کرده و به دوستان هدیه کرده ام ولی هیچکدام به شادابی انها که با من زندگی می کنند نیستند. در اوقاتی که منزل هستم با انها صحبت و بخاطر اکسیژنی که تولید می کنند تشکر می کنم و متصورم همه خوشحالیم.

 5. خیلی جالب بود و اموزنده
  تا به حال در مورد تبادل انرژی با درختان چیزی نشنیده بودم ولی با توجه به اینکه به گیاهان علاقه زیادی دارم و همیشه در خانه چندین گیاه در حال پرورش دارم و از ان ها حس بسیار خوبی دریافت می کنم مطمئنا این روش رو امتحان خواهم کرد
  با تشکر

 6. بسیار عالی…مطلب جالب و آموزنده ای بودش…ممنون
  تجربه ای که در این زمینه داشتم در مورد یک درخت گیلاس بود…متاسفانه بعد از مدت کوتاهی خشک شد….ولی درخت انجیر پیری تو حیاط خانه داریم که سالیان طولانیه که بهمون انرژی میده…واقعا زندگی بدون درختان و گیاهان غیر ممکنه…درود و برکت بر مادر زمین…

 7. اکثر افسونگران طبیعت درختان رو مورد احترام زیاد و آگاهی بالا و انرژی بسیار قوی میدونن….حتی درختانی هستن که میتونن تو رویابینی به انسان کمک کنن…بغل کردن درختان هم یکی از راه هاییه که میتونه به متعادلسازی چاکراها و هاله کمک زیادی کنه…
  ممنون از مقاله ی عالیتون

 8. خوب و عالی بود
  درختان وگیاهان سابقه بیشتری از بشر در زمین دارند قابل احترام و مفید در همه احوال هستند انها فرزندان اصلی زمین وتنها غذاسازان کره ی خاکی محسوب مبشوند بدون گیاه سبز حیات بی معنی است واین درست است که انرژی انها بسیار قوی است برای همین است که وقتی در جنگل یا باغ و…..قرار میگیریم ارامش بیشتری داریم وبهتر تفکر میکنیم.

 9. سپاس از مقاله ی خیلی جالب و کاربردی.

  یک تجربه در این زمینه داشتم و اتفاقی افتاد که هنوز دلیلش رو نمیدونم.
  البته ارتباط بسیار خوبی بود و حس عالی داشتم.
  بعد از فکر می کنم حدود ربع ساعت که ارتباط خیلی خوب و محسوسی که با یک هفت چنار خیلی کهنسال ایجاد شد،
  از داخل ریشه های این درخت که مقداری از ریشه ها روی خاک قرار داشت، چند بچه گربه ازداخل درخت اومدن بیرون به ترتیب:)
  و همونحا نشستن .ممکنه بفرمایید دلیل این اتفاق چی میتونست باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید