دنبال کردن رویاها آنقدرها هم احمقانه نیست!

دنبال کردن رویاها احمقانه نیست!

گاهی اوقات رویاپردازی های بلندپروازانه می شوند. گاهی آرزوهای ما برای داشتن یک زندگی عالی و برخورداری از امکانات فراوان، ممکن است خیلی بعید به نظر برسد. با این حال مهم نیست در کدام قسمت از مسیر قرار دارید، هرگز اجازه ندهید افکارتان شما را به بیهوده بودن رویاها متقاعد کند.


 وقتی دیگران می گویند جاه طلبی های شما غیرممکن هستند، باید به آن ها گوش ندهید و به راه خودتان ادامه دهید. اگر رویای خیلی بزرگی دارید، این نشان از این است که شما ارزش خود را بخوبی میدانید و به کمتر از آن قانع نمیشوید. پس برای رسیدن به رویاها هر چند خیلی سخت اما تلاش کنید. هنگامی که رویاهایتان درست از آب در نمی آیند، به یاد داشته باشید که از طریق تقلا، تلاش و خواستن، پیشرفت حاصل می شود.


بسیاری می گویند دنبال کردن رویاها احمقانه است و دنیای امروز آنقدر پیچیدگی دارد که از پس یک زندگی عادی برآمدن هم هنر تلقی می شود. اما بدانید که دنبال کردن رویاها احمقانه نیست. آنچه احمقانه است اعتقاد نداشتن به رویاهاست. کار احمقانه، دنبال کردن مسیر این و آن به جای مسیر افسانه شخصی خودتان است. با به کارگیری عادت های جدید، می توانید انسان جدیدی شوید. حقیقت اینست که با تلاش و پیگیری به کسی که می خواهید تبدیل خواهید شد. اقدامات و انتخاب هایی که در زندگی تان انجام می دهید در واقع مانند آجرهای ساختمان هستند که خانه بهتری برایتان می سازند.


رویاهایت را دنبال کن (کلیپ انگیزشی قدرتمند)


اغلب اوقات تا زمانی که به سمت رویاها قدم برنداشته اید، حتی فکرش را هم نمی کنید که چنین چیزی عملی باشد، تنها با حرکت است که این مسیر آشکار شده و هدف شفاف تر می شود.

 نشانه ها بعد از حرکت برای شما ارسال می شوند. بینش و شهود برای ادامه مسیر؛ هم چنان که در حال حرکت به سمت رویاها هستید، برایتان اتفاق می افتد.

 مهم نیست اولین اقدام شما برای شروع چقدر دور باشد. شما اول راه هستید.، آنچه که مهم است اقدام به شروع چیزی ست که ارزش شروع کردن داشته باشد.

هرگز اجازه ندهید شرایط و موقعیت کنونی زندگی تان، رویاها ی شما را محدود کند. 

هرگز اجازه ندهید مهارت فعلی تان، شما را در اعتقاد به آنچه که برایتان امکان پذیر است یا آنچه که قادر به انجامش هستید، محدود کند. هرکجا که امروز باشید، روز دیگر می توانید جایی دیگر باشید. همیشه قادرید عادت های جدیدی را برای رسیدن به رویاها در خود ایجاد کنید.

مهم نیست نظر دیگران درمورد رویاها ی شما چیست. شما رویاها را تعقیب کنید. به خودتان اعتقاد داشته باشید. یادتان باشد که؛ مهم نیست شروع تان چقدر کوچک باشد. بلکه مهم این است که از اهمیت برخوردار باشد.

منبع: www.awakeningpeople.com

نوشته‌های مشابه

17 دیدگاه

 1. با سلام و سپاس. شاید معنای رویا خوب و کامل تعریف نشده است. رویا ساختاری از زندگی است که شما (بیشتر در سختی) برای زندگی اتی خود می سازید تعریفی است از هویتی که می خواهید در اینده داشته باشید و هم اکنون فاقد ان هستید.
  در یکی از برنامه های رادیویی سوالی از مخاطب پرسیده می شد “وقتی شما در بدترین شرایط زندگی و در شیب سقوط واقع هستید چه چیزی شما را مجدد سرپا می کند و میل به زندگی را در شما بیدار می گرداند” (نقل به مضمون) جوابها متفاوت بود ولی بسیاری به “امید” اشاره می کردند.
  امید چیست؟ آیا ترسیم یک زندگی متفاوت تر از اکنون, در اینده نیست؟ ایا برنامه ریزی ذهن برای یک اینده خوب و موفق نیست؟ ایا شکل گیری امید با چیزی غیر از تعریف یک فرایند زیبا به نام رویا که بر اساس گذشته و حال, برای اینده مطرح می شود امکان پذیر است؟
  رویا ویژگی شخصی هر انسان است و می تواند با رویای هر انسان دیگری متفاوت باشد هیچکس قادر نیست به زور انرا از شما بگیرد یا بدزدد یا حتا گم شود. مهر شخصی شما بر انست و همیشه خواهد ماند.
  رویا انگیزه و آدرس اینده ماست اگر من از منزل خارج شوم و ندانم که به کجا باید بروم بی تردید به جایی هم نخواهم رسید…

 2. من که گاهی وقتا بشدت نا امید میشم که نتونم بهشون برسم حتی به خودکشی هم فکر میکنم ولی میدونم خودکشی کردن بیهودست درست نیست جز رسیدن به رویاهام فکر دیگه ای ندارم هر روز تلاش میکنم گاهی واوقات سخت گاهی وقتهام به دلیل فشار روحیو اطراف کمتر ولی دست نمیکشم زندگی بدون رویاها هرچند بلند پروازانه هم باشه واقعن برای من پوچه مرسی از مقاله زیباتون

 3. در بین خانواده و دوستان تنها کسی بودم که رویا هامو نگه داشتم. هر چند که خیلیا میگفتن بهتره دست بکشی و تقدیرتو قبول کنی. اما من هنوز ادامه میدم و نشونه ها رو میبینم… ممنون به خاطر مطالبی که امید رو در دلمون زنده میکنه…

دیدگاهتان را بنویسید