حساس بودن یک هدیه ست، مزایای حساسیت بالا به انرژی

empath (2)

آیا برای شما مشکل است که تصور کنید حساس بودن زیاد به انرژی می تواند فوایدی نیز داشته باشد؟ آیا فکر می کنید این خصوصیت مشکلی ست که باید از شر آن خلاص شوید؟ اغلب افراد این طور فکر می کنند که این ویژگی مشکل آفرین است و سعی در از بین بردن آن دارند. به احتمال زیاد برای بیشتر شما موقعیت هایی در زندگی رخ داده که تحمل این خصوصیت بسیار سخت بوده و احساس کرده اید که هیچ کس نمی تواند به درستی شما را درک کند و همدردی ای که نیاز دارید را ابراز نماید. اما مهم است بدانید که این ویژگی چقدر باارزش است و به واسطه آن از چه برتری هایی نسبت به سایرین برخوردارید.

هنگامی که درک بهتری از طبیعت وجودی خود بدست آورده و متوجه می شوید تنها شما نیستید که این حساسیت را دارا هستید، شروع می کنید به پذیرفتن این ویژگی درون خود و یافتن راههایی برای مدیریت آن و استفاده از مزایایی که دربر دارد. آن گاه می فهمید که از چه قابلیت هایی برای تغییر و تاثیر روی زندگی خود و دیگران برخوردارید.

taehathqt5e-800x450

در اینجا به مواردی اشاره می کنیم که نشان می دهند حساسیت بالا به انرژی یک هدیه است:

۱- شما بذات شفاگر هستید و می توانید انرژی شفابخش را از طریق دستان و صدای خود یا حتی نواختن یک آلت موسیقی به دیگران منتقل کنید. بسیاری از افراد حساس به انرژی، شفاگری را پیشه می کنند زیرا که ندایی درونی آنان را به شفای خود و دیگران فرا می خواند.

shafa-ad۲- حساسیت بالا به بوها به شما کمک می کند تا از غذاها، نوشیدنی ها، گل ها و اسانس ها با عمق بیشتری لذت ببرید. اگر روی تقویت حس بویایی خود کار کنید حتی می توانید بوی مرگ و بیماری را در انسان ها و حیوانات تشخیص دهید و درصورت امکان جان آنها را نجات بخشید. همچنین حساس بودن سایر حواس در شما توانایی هایی منحصر بفرد را برای انجام برخی از مشاغل و تخصص ها بوجود می آورد.

برخی از مشاغلی که می توانید در آنها به موفقیت چشمگیری دست یابید:

هنر، معماری، خوانندگی، نوازندگی، آشپزی، عطرسازی، پزشکی، پرستاری، شفاگری و سایر مشاغل در زمینه معنویات

۳- از آنجایی که حس ششم شما قوی ست، بسیاری از اتفاقات را پیش از روی دادن احساس می کنید و نیز خطر را زودتر از سایرین تشخیص می دهید، در نتیجه می توانید اقدامات لازم را قبل از موعد انجام دهید.

۴- به دلیل اینکه همه چیز را قویاَ احساس می کنید، اشتیاق بیشتری برای تجربه زندگی و لذت بردن از آن دارید و این ویژگی از شما افرادی با درک بالا، بسیار مهربان، دلسوز و کمک رسان می سازد.

empath

۵- در حالیکه بسیاری از افراد غیر حساس معمولا از اینکه با خود تنها باشند احساس ناراحتی می کنند، شما از تنهایی لذت می برید و این اصلاَ میل بدی نیست زیرا برای احیای انرژی، کسب تعادل و رفع استرس های شما لازم است و کمک می کند تا از خودتان آگاهتر شوید.

۶- شما به شکلی غیر معمول خلاق هستید و این ویژگی نه تنها در هنر بلکه در تجربیات، موقعیت ها و فرصت ها نیز همراه شماست. شما متفاوت فکر می کنید و قادر به دیدن چیزهایی می باشید که دیگران نمی توانند براحتی درک کنند. البته گاهی ممکن است این خلاقیت در تفکر و عملکرد نتیجه مطلوبی نداشته باشد ولی در هر صورت قابلیت باارزشی ست.

۷- شما افرادی احساساتی هستید و نشانه های احساسی را در دیگران به خوبی تشخیص می دهید. بنابراین می توانید تصور کنید که درون طرف مقابل تان چه می گذرد و اینکه اگر نیازهایش برآورده نشوند چه احساسی خواهد داشت. این ویژگی به تقویت و تحکیم ارتباطات شما کمک شایانی می کند. همچنین می توانید در صورت عدم تطابق با وی، قبل از بروز مشکل و ناراحتی در رابطه از او فاصله بگیرید.


مقاله مرتبط:”انسان های حساس به انرژی و قدرت های ناشناخته آنها


۸- شما در درک انواع ارتباطات غیر زبانی و خواندن نشانه های نیازهای جسمی، عاطفی و روحی-روانی توانا هستید. با کمک این استعداد می توانید به صورت شهودی با موجوداتی که قادر به صحبت نیستند مانند حیوانات، گیاهان، نوزادان، موجودات ماورایی و حتی بدن فیزیکی خود و دیگران ارتباط بگیرید.

communication with animals

۹- شما توانایی تشخیص دروغ و دورنگی را در دیگران دارا هستید و با کمک نشانه های حسی و زبان بدن طرف مقابل می توانید به آنچه در فکر او می گذرد پی ببرید. شما می توانید متوجه شوید وقتی کسی به شما می گوید خوبم ولی در درونش آشوب است. بواسطه این آگاهی، شما آنچه پشت نقاب اطرافیان تان می گذرد را درک می کنید.

حساسیت بالای شما یک هدیه ست نه یک نفرین. توجه داشته باشید که افکار شما می توانند به عینیت برسند. از این پس هرگاه خصلتی را درون خود نفرین کردید، به یاد بیاورید که می تواند چه مزایایی را با خود به همراه بیاورد. پس بهتر است تمرکز خود را بروی قابلیت های تان گذاشته و از آنها بیشترین بهره ممکن را بگیرید.


نشانه های تشخیص افراد حساس به انرژی

هشت روش برای ایجاد تعادل در افراد حساس به انرژی

نوشته‌های مشابه

39 دیدگاه

  1. من از بچگی بیش از اندازه احساساتی بودم و هستم الان دو سال که تمرینات مدیتیشن انجام میدم تقریبا اکثر مواقع تحت بدترین شرایط هم میتونم کنترل احساساتم رو در دست داشته باشم و از روی عقل تصمیم بگیرم طوری که به ندای درونم هم در دلم گوش میدم .
    چون همیشه ذهن منطقی با ندای دلم در تضاده ولی یاد گرفتم که چجوری به حرف دلم که از جانب خداوند گوش کنم طوری که تصمیماتم از روی بی عقلی نباشه جوری که به خودم ضرر بزنم و یا با تصمیمم آسیبی به کسی وارد بشه. چون تا حالا شهود من هیچوقت اشتباه نکرده و حس ششم قوی که دارم در طول عمرم به خودم و کسایی که بهم نزدیکن ثابت شده

  2. من در دوران دبستان هاله معلم هامو و ادم هارو میدیدم و در از همون دوران به طور باورنکردنی احساسات اطرافیانم رو میفهمیدم دوران راهنمایی تونستم هاله هارو رنگی ببینم و یک بار ذهن دوستم رو به طور اتفاقی خوندم و همیشه با همسن سال هام فرق داشتم بسیار شاد بودم ولی کسی افکار منو درک نمی کرد . میتونستم خیلی راحت خودمو جای دیگری بذارم و احساسشو کامل درک کنم و قبل از اتفاقات بد توی دلم احساس عجیبی پیدا می کردم و البته با ذکر و دعا و ایت الکرسی از شدت اون اتفاق کم میشد و البته همیشه با گل های تو خونه حرف میزدم و بهشون ابراز محبت می کردم توی چهارم دبستان ۱۰صفحه انشا در هر موردی که بگین می نوشتم جوری که خونوادم رو خواسته بودن که این انشای خودم نیست و کسی برام نوشته . متفاوت بودن خیلی سخت بود چون هیچ کس نمیتونست درک کنه و به خاطر خلاقیتم مورد حسادت هم قرار می گرفتم . اینقدر تخیلم قویه که در بیداری و در لحظه میتونم هرچیزی رو جلوی چشم باز تصور کنم با ریز جزئیات.

دیدگاهتان را بنویسید