تحریک و بازگشایی چشم درون تنها با استفاده از یک مراقبه ی ساده و کاربردی

 

یک مراقبه ساده ی روشن بینی برای باز شدن چشم سوم

اگر خواهان بازگشایی چشم سوم خود هستید، این مراقبه کلید شما خواهد بود. من همیشه از یاد دادن این تکنیک به دیگران خوشحال می شوم زیرا بسیار ساده است. اگر همین الان، ۱۰ دقیقه وقت آزاد دارید، توصیه می کنم به انجام این مراقبه مشغول شوید.


هم اکنون بخوانید: “چشم بصیرت چیست؟ چگونه باز میشود؟ چه مراحلی را باید طی کرد؟


فاکتور اصلی در این مراقبه، قدرت تصویرسازی ذهنی است.

اگر قوه ی تخیل شما قوی است، این تمرین معنوی کمک بسیاری در زمینه ی رشد قوه ی تخیل به شما خواهد کرد.

بیداری کندالینی

هم اکنون بخوانید: “آشنایی با چاکرای چشم سوم یا ششم (آجنا) و کارکرد آن


۱_ ریلکس شوید.

ابتدا خودتان را راحت و آرام کنید. در مکانی ساکت قرار گرفته و برای چند دقیقه خود را ریلکس کنید. می توانید به صورت عمود بنشینید و یا خیلی آرام دراز بکشید. بدنتان را به وضعیتی قرار دهید که کاملا آرامش داشته باشید و نیازی به تکان خوردن یا خاراندن خود حس نکنید.


مقاله مرتبط: “۱۴ نشانه ی باز شدن چشم درونی


۲_ نفس بکشید.

در همان حالتی که قرار گرفته اید، چشمانتان را ببندید. برای چند دقیقه شروع به نفس کشیدن کنید. عمل دم را از بینی انجام داده. از دهان بازدم کنید.

بسیاری از مردم هنگام انجام تنفس دچار اشتباه می شوند. توصیه می کنم برای انجام صحیح تنفس، یک دست را  بر روی شکم خود قرار دهید. در این صورت هنگامی که عمل دم را انجام می دهید، شکم تان باید منبسط شوند. تنفس سطحی از سینه عملی اشتباه است که باید از آن صرف نظر گردد.


مقاله مرتبط: ۴ نشانه ی تحریک بیش از حد چشم درون


۳_ مراقبه را آغاز کنید.

اکنون قسمت خوب کار آغاز می شود. در ذهن تان درحالی که چشمانتان بسته است، عدد یک را تجسم کنید. سایز و رنگ عدد مهم نیست. آنچه از اهمیت برخوردار است، مشاهده ی عدد یک در ذهنتان می باشد.

ممکن است در قسمت پیشانی خود احساسی شبیه به مورمور شدن به وجود آید. درست در میان ابروهایتان. این همان جایی است که چاکرای چشم سوم قرار گرفته. این احساسات کاملا عادی هستند. در واقع چنین احساسی یک نشانه ی کاملا خوب از بیداری معنوی است.

اگر هیچ چیزی احساس نمی کنید، نباید نگران شوید. مشکلی وجود ندارد. پس از انجام این مراقبه برای چند بار دیگر این احساسات شروع به آشکار شدن خواهند کرد.

بعضی از افراد هنگامی که برای اولین بار این مراقبه را انجام می دهند به تقلا با ذهن خودشان می پردازند. زیرا ذهن سعی دارد شیطنت به خرج دهد و منحرف شود.

به شما قول می دهم که با تمرین، همه ی مشکلات مربوط به مراقبه محو خواهند شد. اگر حین انجام مراقبه احساس کردید که این کار دشواری است، تنها یک نفس عمیق دیگر بکشید و به کاری که در حال انجامش بودید برگردید.

اگر برایتان دشوار است در دفعه ی اول تنها چند دقیقه این مراقبه را انجام دهید و در جلسات بعدی، زمان انجام آن را گسترش دهید.


۴_ قدم بعدی!

حالا می توانید عدد یک را در ذهنتان ببینید؟ عالیست! حالا سعی کنید این تصویر را برای چند دقیقه در ذهن نگه دارید.

وقتی با این روند احساس راحتی کردید، به سمت اعداد دو و سه و غیره تا عدد ده پیش بروید.

وقتی توانستید با چشمان بسته و به راحتی عدد یک تا ده را در یک دنباله مشاهده کنید، توانسته اید از این مرحله هم با موفقیت بگذرید. تبریک می گویم!

اگر برای باز کردن چشم سوم خود در حال تقلا هستید راهکار زیر را امتحان کنید:

عدد یک را بر روی یک تکه از کاغذ بنویسید. می توانید برای نوشتن آن از یک مداد شمعی یا یک ماژیک رنگی استفاده کنید.

حالا برای ۱۰ تا ۳۰ ثانیه به تصویر خیره شوید. حالا چشمانتان را ببندید و ببینید که می توانید تصویری که در حال مشاهده اش بودید را تجسم کنید؟ به من اعتماد کنید. این ترفند حتما کمکتان می کند.


۵_ مراقبه را بسط دهید.

وقتی از اعداد خسته شدید، به سمت رنگ ها، گل ها و یا هر چیز دیگری که از تصور آن لذت می برید پیش بروید.

یادتان باشد که انجام این مراقبه تنها چند دقیقه وقت بیشتر نمی برد. من دوستی دارم که هر روز هنگام ناهار خوردن این مراقبه را انجام می دهد. پس به من اعتماد داشته باشید و همین الان دست به کار شوید.

انجام این مراقبه با این که در ظاهر کار ساده و پیش پا افتاده ای است، تاثیر زیادی بر روی تحریک چشم سوم داشته و با مداومت باعث بازگشایی آن می شود.


منبع: https://www.psychic-readings-guide.com/clairvoyance-meditation/

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️
در صورتی که نویسنده هستید و مایلید از این مقاله راستمرد با ذکر منبع و لینک دهی به سایت اصلی در وبلاگ یا وبسایت خود استفاده کنید. لطفا از طریق تماس با ما، اسم و لینک مقاله را به ما اطلاع دهید تا متن مقاله با فرمت ورد برای شما ارسال شود.

تاریخچه jafar-khayam

جعفر، محقق و مترجم در زمینه ی علوم فراروانشناسی بوده و علاقه دارد تا تجربیات و دستاوردهایش را در اختیار هم نوعان دیگر خود قرار دهد. او در زمینه ترجمه کتاب و مقالات تبحر زیادی دارد.

7 نظر در مورد “تحریک و بازگشایی چشم درون تنها با استفاده از یک مراقبه ی ساده و کاربردی

    • سلام
      روز و شب خوش
      منظور از دیدن، مشاهده توسط چشم ذهن تان است. مشاهده با چشم ذهن را می توان با تصور و تخیل هم مشابه دانست. مانند هنگامی که چشمان خود را می بندید و یک سناریو را با چشمان بسته و در تخیل خود ایجاد و یا بازسازی می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید