۱۰ نشانه اثبات اینکه در مسیر تحقق افسانه شخصی و هدف برتر خود قرار دارید!

pathwalk

 “مسیر درست برای رسیدن به هدف برتر”

تمامی ما انسان ها راهی یک مسیر مشخص هستیم و دوست داریم تا اینگونه فکر کنیم که هر یک مقصدی معین داریم. دنیای مدرن امروزی به قدری شلوغ و سرگرم کننده شده است که بسیاری از ما فراموش کرده ایم که لحظه ای درنگ کنیم و ببینیم که آیا در مسیر درستی هستیم یا نه. در هر مسیری که قرار گرفته ایم، کاملا غرق و مبهوت آن شده ایم.

علت اصلی این امر هم این است که کاملا فراموش کرده ایم که “هدف برتری” در این زندگی داریم.

بله، همه ما هدف برتری در زندگیمان داریم. این هدف والا، همان افسانه شخصی ، طرح و رسالت الهی یا دارمای زندگی ماست که گاهی ممکن است با مسیر اعمال کنونی ما هم راستا باشد؛ گاهی نیز ممکن است با آنچه که امروز در زندگی انجام می دهیم و دنیایی که برای خودمان ساخته ایم کاملا متفاوت باشد.

مسئله اینجاست که در واقع همین هدف است که باید به زندگی ما جهت ببخشد. هر شخص بایستی این هدف را در زندگی اش پیدا کند و در راه رسیدن به آن عمل کند؛ زیرا ما تنها برای برآوردن این هدف است که به این دنیا آمده ایم.


اکنون ۱۰ نشانه را بیان میکنیم که نشان می دهند آیا در مسیر تحقق افسانه شخصی خود حرکت می کنید یا خیر:

۱. احساس خوشایندی دارید. 

گاهی قلبمان به ما می گوید که در مکان درستی هستیم. در واقع هر وقت کسی می خواهد کار بد یا عمل نادرستی مرتکب شود، هشدار و ندایی از درونش او را از انجام آن کار باز میدارد. عده ی زیادی این هشدار ها را نادیده می گیرند و در هر حال کار بد را انجام می دهند.

حالا مسئله این است که اگر شما واقعا در مسیر درست هدف برترتان باشید، قلبتان این مسئله را به شما خواهد گفت. شهود و آگاهی تان هم تاییدی بر این امر هستند.
اما اگر از هدف برتر منحرف شده باشید، قلبتان چیز دیگری به شما خواهد گفت. پس چنانچه با دقت به ندای درونتان گوش دهید، خواهید دانست که کجا هستید.

۲. دائما در حال ذخیره اطلاعاتید. 

سفر به سمت هدف برتر در زندگی سفری دشوار است. در این سفر چیزهایی را می آموزید و یاد میگیرید که هرگز حتی فکرش را هم نمی کردید.

در این مسیر دانش بسیاری ذخیره خواهید کرد و هر روز برایتان مانند گشودن درب جعبه ای جادویی، سرشار از چیزها و ایده های جدید خواهد بود. ایده ها و خلاقیت هایی که قبلا به هیچ وجه فکرش را نمیکردید.
پس اگر در مسیر درستی باشید هدایایی از دانش و یادگیری های جدید به شما عطا خواهد شد.

۳. بلدید که چگونه اوضاع را کنترل کنید.

در مسیر هدف برتر، ممکن است به موانع بسیاری بر بخورید.
این موانع در راهتان قرار گرفته اند تنها برای اینکه شما را قوی تر کنند. در این مسیر، هر زمان که در میان مشکلات و موانع قرار بگیرید، به نحوی یاد میگیرید که چطور اوضاع را کنترل کنید.
پس اگر در راه صحیح باشید، این راه ممکن است آکنده از مشکلات باشد اما میدانید چگونه با آنها کنار بیایید.

۴. قدرت هایتان را میشناسید.

در مسیر هدف برتر، نسبت به توانایی هایی که دارید به آگاهی میرسید؛ زیرا در این سفر، مشکلات و موانع را به سادگی مهار خواهید کرد به نحوی که حتی ممکن است خودتان هم از توانایی ها و قدرت هایتان حیرت زده و متعجب شوید و بفهمید چه قدرت های درونی داشته اید و نمیدانستید. این قدرت ها در سفر به سمت هدف برتر است که برای کمک به شما هویدا می شوند.


مقاله مرتبط: ۷ روش برای تقویت قدرت های درونی


۵. متواضع هستید.

سفر به سمت هدف برتر در زندگی، به شما تواضع را خواهد آموخت و اینکه بیشتر از قبل فروتن و افتاده باشید.
تمام چالش ها و مشکلات مسیر، برای آموختن درسی تازه به ما پدیدار می شوند. یکی از مهمترین این درس ها فروتنی و مهربانی است.


مقاله مرتبط: درس هایی که در هر سفر می آموزید


۶. می دانید حقیقتا چه کسی هستید.

اگر در مسیر درست باشید، خودتان را خواهید شناخت.
رهاورد تمام سفر ها نهایتا خودشناسی است. ما مدام فکر می کنیم که سفر برای یافتن چیزی خارج از خودمان است اما این درست نیست.
در این مسیر بایستی متوجه شوید که حقیقتا چه کسی هستید و اینکه چگونه باید خودتان را تعریف کنید.

۷. احساس گناه یا شرمندگی ندارید.

اگر در مسیر هدف برتر باشید احساس گناه و یا شرمساری نخواهید کرد. اینها برایتان احساسات پوچی هستند و جایی در زندگی تان ندارند.
اکنون در مسیری حرکت می کنید که با خودتان تکمیل هستید و هیچ کس و هیچ چیز نمی تواند باعث شود بابت انتخاب هایتان، حس گناه یا شرمندگی بکنید. شما آن انتخاب ها را کاملا آگاهانه برگزیدید و می دانستید که آنها برای حفظتان در مسیر امروز ضروری بودند.

۸. کوتاه نمی آیید.

گاهی اوقات موقعیتی مانند دو راهی پیش می آید که انتخاب برایتان سخت می شود. راهی شما را از هدفتان دور می کند و راهی دیگر برعکس.
اگر در مسیر هدف برتر در حرکت باشید، در چنین شرایطی که مجبورید از میان رشد خودتان و دیگران یکی را انتخاب کنید، همیشه خودتان را انتخاب خواهید کرد؛ چرا که باور دارید که هدف والایی دارید و این فراتر از تسلیم شدن در برابر خواسته های دیگران است.
بنابراین از خواسته تان کوتاه نمی آیید و هرگز به هیچ وجه برای کنار گذاشتن خواسته هایتان، با خودتان توافق نمی کنید.

۹. باور دارید جزئی از یک کل هستید.

این یعنی احساس کنید نیرویی بسیار برتر و بزرگتر از شما وجود دارد. اگر فکر می کنید در مسیر هدف برتر هستید، خواهید فهمید که قدرتی به مراتب نیرومندتر از شما بر شما تواناست و نمودی از این قدرت بزرگ همین هدفی است که شما قرار است در این دنیا آن را برآورده کنید.
وقتی حس کنید که اراده ای برتر شما را اداره می کند، هیچ چیز دیگری بیشتر از هدفتان برای شما ارزش نخواهد داشت.

۱۰. جفت روحی تان را ملاقات می کنید.

جفت های روحی دو نیمه یک روح هستند که اگر در زمان مناسب و با هشیاری کافی، با هم ملاقات کنند، رابطه فوق العاده ای شکل خواهد گرفت. چنانچه در زمان صحیح، جفت روحی و اصطلاحا همزادتان را ملاقات کنید، رابطه ی عمیقی شکل میگیرد و این اثباتی ست بر اینکه یقینا در مسیر درست زندگیتان هستید. اما اگر بعد از ملاقات، به هر دلیلی از یکدیگر جدا شوید احتمالا مسیر یکی از شما نادرست بوده.
اگر در زمانی مناسب به جفت روحی تان بر بخورید، می دانید که مطمئنا این همان جایی ست که باید باشید و قطعا بدون هیچ شکی در مسیر درستی قرار داشته اید.

جفت روحی و یکپارچگی را از اینجا بخوانید:

https://rastmard.com/4372


برگرفته از سایت spiritualunite

نوشته‌های مشابه

23 دیدگاه

 1. درود فراوون به شما.قبل از همه چیز میخوام بگم فقط سپاسگزارم!به جرات حس میکنم این سایت وصل به آکاشیک هست مستقیم و از بهره نور شما،حتى بدون اینترنت،فقط این سایت باز میشه.من از ته قلبم بهترینها رو براتون آرزو میکنم و ممنونم بابت بودنتون که میدونم چه کارهاى قشنگ و بزرگى رو رقم میزنید و خواهید زد و خواهیم زد.سپاسگزارم نورانى پر عشق

 2. با سلان و خسته نباشید
  بنده خیلی رویا پرداز هستم ولی ایندفعه فک نکنم رویا باشه
  در خیالات خود چهره یه پسر خوشتیپ و مهربان و بامزه را میبینم که ۷ سال از من بزرگتر است قشنگ چهره او را میبینم و در کنارش با خودم خیال پردازی میکردم…هیچوقت تو درست کردن چهره آدم عادی خوب نبودم و همش چهره های سه بعدی میکشیدم در رویای خودم..آیا ممکن است آن پسر جفت روحی من باشد؟؟

   1. ممنون از پاسخگوییتون..
    و اینکه من احساس میکنم اون هم تمام خصوصیات اخلاقی منو داره و همدیگه رو میتونیم کاملا درک کنیم و قلب های خالیمونو باهم بودنمون پر کنیم و من احساس میکنم جفت روحی من پسره…ممکنه اینا هم نشونی باشه از جفت روحی من؟؟

    1. با سلام.دوست عزیز من هم این اتفاق برام پیش اومده.من سن،جزئیات دقیق چهره جفت روحیمو دیدم.و بعد از یک مینی روشنیدگی فهمیدم این طرف کیه و حتی قسمت هایی از آینده رو دیدم و میدونم ک ایشون در تکامل من نقش خواهند داشت همونجور ک من در تکامل ایشون تاثیر دارم.و این رو هم در نظر داشته باشید که شما ممکنه چهره ی ضمیر ناخودآگاه این فرد یا همون کودک درون رو دیده باشین.امیدوارم موفق باشید

  1. این ربطی به خودخواهی نداره دوست عزیز.برای رشد و کامل کردن سفر معنوی باید یه جاهایی بگذری از راضی کردن دیگران و مطمئنا با این برخوردها خیلی ها من جمله عزیزترین اطرافیان صفت خودخواه رو بهت میدن.اما همین اتفاق یکیاز مراحل رشد معنویته.موفق باشین

 3. با سلام و تشکر
  مطالب پست بسیار مفید بود با این حال اگر حتی رسالت الهی رو هم در زندگیمون دنبال کنیم در دنیای امروز کمی سخت میشه که از روزمردگی هامون فاصله بگیریم اما تلاش برای در مسیر ماندن هم خودش یک نوع چالش هست
  سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید