معجزه خیره شدن به چشمها: چه اتفاقی می افتد وقتی عمیقا در چشم های کسی می نگرید!

زوج ها اغلب بدنبال راه هایی برای ایجاد صمیمیت بیشتر هستند. تحقیقات اخیر به نتایج قابل توجهی دست یافته است: تنها کارلازم این است که به چشم های طرف مقابلتان خیره شوید!

این تحقیق در مجله ی نورو ایمیج منتشر شده است. نشان می دهد که ارتباط چشمی طولانی مدت باعث ایجاد هماهنگی در فعالیت های مغزی دو شخص می شود.

محققان می خواستند بدانند در مغز افرادی که در موقعیت هایی همچون محل کار یا مکان های آموزشی، ارتباط چشمی برقرار می کنند چه اتفاقی رخ می دهد .

آنها ۹۶ غریبه را انتخاب کردند. آن ها را جفت جفت مورد آزمایش قرار دادند. به آن ها گفته شد برای مدتی طولانی به چشم های طرف مقابل خیره شوند. سپس فعالیت مغزی آنها را با استفاده از ام.آر.آی اسکن کردند.

بیداری کندالینی

عشق در یک نگاه

نریهیرو ساداتو، محقق ارشد به جمله مرکز روان شناسی گفت: “الان می دانیم که ایجاد علاقه ی مشترک بدون تماس چشم ها مشترک اگر غیر ممکن نباشد، بسیار دشوار است”.

این تحقیق درباره خیره شدن در چشم ها، همچنین توسط داستان دیگری نیز تایید شد. داستانی که در ستون مجله عشق مدرن توسط مندی لن کاترون اداره می شود. این نویسنده تحقیق آرتور آرون روانشناس را دوباره سازی کرده بود. این تحقیق چیزی شبیه این است:

یک زن و مرد غریبه از دو در متفاوت وارد آزمایشگاه می شوند. آنها مقابل هم می نشینند و به یک سری سوالات فوق العاده خصوصی پاسخ می دهند.

سپس آنها در سکوت به مدت ۴ دقیقه در چشم های همدیگر خیره می شوند. حقیقت شگفت انگیز این تحقیق در این بود که این دو شرکت کننده ۶ ماه بعد با هم ازدواج کردند. انها همه کارکنان آزمایشگاه را به مراسم خود دعوت کردند!

کارلتون خود شیفته کسی شده بود. دوست داشت که شخصا این آزمایش را تکرار کند. به طور خلاصه، آن ها در اولین قرار ملاقاتشان تمرین های مربوط به صمیمیت انجام دادند. از جمله اینکه همان ۴ دقیقه تماس چشم ها یکسره و بدون قطع ارتباط را انجام دادند. آنها عاشق همدیگر شدند.

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️
در صورتی که نویسنده هستید و مایلید از این مقاله راستمرد با ذکر منبع و لینک دهی به سایت اصلی در وبلاگ یا وبسایت خود استفاده کنید. لطفا از طریق تماس با ما، اسم و لینک مقاله را به ما اطلاع دهید تا متن مقاله با فرمت ورد برای شما ارسال شود.

Related Post

تاریخچه بهنام کاظم پور

بهنام کاظم پور بخش اعظم عمر خود را صرف مطالعه، تحقیق و تمرین مباحث خودشناسی از جمله کندالینی یوگا، کرده و حتی در این راه سفرهای مختلفی داشته است. او مهمترین هدف انسان بروی زمین را خودشناسی می داند و بیش از یک دهه است که می کوشد دانش خود را طریق وبلاگها، وبسایت ها یا جلسات حضوری با مخاطبان پارسی زبان به اشتراک گذارد. او همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی عمومی است و پایان نامه خود را در زمینه روانکاوی عمقی یونگ به پایان رسانده و معتقد است نظریات کارل گوستاو یونگ خصوصا ناخودآگاه جمعی و کهن الگوها به او در شناخت خود و کمک به مراجعانش بسیار راهگشا بوده اند. از اینجا می توانید برای صحبت با او وقت مشاوره بگیرید.

27 نظر در مورد “معجزه خیره شدن به چشمها: چه اتفاقی می افتد وقتی عمیقا در چشم های کسی می نگرید!

 1. سلام نکته درخور توجهی هست
  من وقتی بیرون میرم اذیت میشم که به چشمها و یا حتی صورت رهگذرا نگاه کنم، مکش انرژی میشم، برا همین معمولا یا دور رو نگاه میکنم یا زمینو یا هوا رو
  تو دین اسلامم اومده که نگاهتونو به زمین باشه تو اجتماع، من از نظر حسسی اینکارو میکنم، چون واقعا اذیت کنندس که بیرون از خونه تخلیه انرژی و عصبی شم
  رابطه نگاه بین زوج، دوست یا خانواده، واقعا یه میانبر تحکیم ارتباط و صمیمیت میتونه باشه
  حالا خیره شدن به چشمای خودمون تو آینه که دیگه بماند، میشه ورود به دنیای درونمون

 2. با سپاس فراوان. چشم اولین دریچه “ذهن” به جهان است و مبنای اصلی قضاوت. چشم, خطاهای فراوانی در دیدن این جهان باشکوه دارد و عملا در خدمت خودخواهی و “نفس” انسان بخصوص ذکور است در حالیکه در میان خانم ها, گوش هم از اهمیت خاصی برخوردار است. در این زمینه کافی است بدانیم نزدیک به دو سوم مغز, صرف پردازش اطلاعاتی می شود که بینایی ارسال می کند. از یک رباعی یاد می کنم از بابا طاهر عریان که با لهجه خراسانی خوانده شود ” ز دست دیده و دل هر دو فریاد / که هرچه دیده بینه دل کنه یاد__ بسازم خنجری نیشش ز فولاد / زنم بر دیده تا دل گرده ازاد”.

 3. کسایی که این ازمایش روشون انجام شد قبلش افکار و انرژی های خاصی هم بهشون تزریق شده بود؟ یا بدون هیچ پیش زمینه ای مقابل هم قرار گرفتن و به چشمای همدیگه خیره شدن؟
  یعنی فقط ۲ نفر به مدت ۴ دقیقه به چشمای همدیگه خیره بشن عاشق هم میشن؟

 4. چشم ها میتوانند سرنخی برای افکار فرد باشند.
  در طول تاریخ فکرمان مجذوب چشم و تاثیر آن بر رفتار انسان بوده است.hessدر کتاب خود به نام خبرچین میگوید که چشم ها ممکن است گویاترین و دقیق ترین علایم ارتباطی بدن را ساطع کنند زیرا آنها نقطه کانونی بدن میباشند/
  فقط زمانی که با فرد مقابلتان چشم در چشم رودر رو میشوید پایه و اساس محکمی برای ارتباط میتواند شکل بگیرد… برگرفته از کتاب زبان بدن نوشته آلن پیز

دیدگاهتان را بنویسید