مرد امروزی چه مردی است؟

مرد امروزی چه مردی است؟
چگونه زندگی می‌کند و وارد رابطه می‌شود؟
چه جایگاهی در جامعه دارد؟

Group-of-Men

 برای مردان بروز دادن هم‌ زمان جنبه‌های مردانه و زنانه در جامعه‌ی امروزی آسان نیست!

ما امروزه، یا با مردانی قوی، خشن، سرسخت و بی‌احساس مواجه می‌شویم یا آرام، راحت و عاری از خصوصیات خشن مردانه.

مرد سخت و خشک مردی است که به او آموخته نشده یا به خود اجازه نمی‌دهد که بخش‌های زنانه‌ی خود مانند انعطاف‌پذیری، نرمی و حساس بودن را ببیند و بپذیرد. می‌توان گفت در مقایسه با این مرد امروزی و در درون بسیار قدیمی، بدون اغراق، پدربزرگ‌هایمان آگاه‌تر از موقعیت و درون خود بوده‌اند!

مرد نوجوان

کسی است که ظاهر و پوششی رها و آزاد و رفتاری خوشایند و دلپذیر و درعین‌حال نامطمئن دارد. این کلیشه‌ی مردانه در حال گسترش در دنیاست اما با اصالت مرد بالغ فاصله دارد.

مرد بالغ

یک مرد بالغ با بخش مردانه‌ی خود در صلح است! حس ماجراجویی و اکتشاف در او بیدار است و او حاضر است برای کشف دنیاهای جدید ریسک کند. به‌راحتی می‌تواند ستیزه‌جویی خود را بدون محکوم کردنش بپذیرد و این درواقع نوعی بهبود صلح‌آمیز است. او می‌تواند برای سلامت و آسایش جسمانی خود و اطرافیانش تلاش و حتی مبارزه کند. او لذت زندگی کردن با نیروهای مردانه‌اش و آگاهی بر نیروهایش و آموزش دادن به آن‌ها را تجربه می‌کند تا در نهایت بتواند این دنیای در حال گذر را بسازد، شکل دهد و زیباتر کند.

مردی که با خود در صلح باشد به آنچه در درونش می‌گذرد آگاه است. می‌تواند آن را شرح دهد و به وقت لازم عمل درست را انجام دهد. می‌تواند از افکار و احساسات گوناگون و رنگارنگ فاصله بگیرد تا مستقیماً واقعیت زمان حال را دریابد. او در رؤیاها و افکار آینده غوطه‌ور نمی‌شود. او در حال باقی می‌ماند.


همین حالا از راستمرد ببینید: “۴ دسته از مردان که هر زنی باید قبل از ازدواج بشناسد!(دوبله از راستمرد)


وقتی‌ که مرد انرژی‌ها و بخش زنانه‌ی خود را بپذیرد و آن را با بخش مردانه‌اش ادغام کند نوع دیگری از آگاهی و احساس را تجربه خواهد کرد. بخشی که به دنبال اثبات خود و در ارتباط با خشم و نیروی مردانه نیست. او می‌تواند با اطمینان کامل وارد رابطه‌ای عاشقانه با زن محبوبش شود و به زن این فرصت را دهد که به تمام معنا خودش باشد و لطافت، شکنندگی و چهره ی واقعی‌اش را نشان دهد.


ترجمه : Narcissus، همکار راستمرد

برگرفته از:

Être une femme, in https://www.meditationfrance.com/tantra/femme.htm

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️

تاریخچه Roni.Shiny

روناک سالها علوم معنوی مختلف را مطالعه و تجربه کرده و در زمینه گسترش آگاهی و مهارت های زندگی سالم به فعالیت و آموزش پرداخته است. او معتقد است که سعادت حقیقی انسان مدرن در بازگشت به طبیعت و ارزش های اصیل انسانی و نیز درون نگری و خودشناسی است. همچنین دارای مدرک انرژی درمانی است و با یوگا و سنت های طبیعتگرا آشناست. روناک متخصص تهیه فایل های صوتی خودهیپنوتیزم است و مشاور راستمرد در موارد گفته شده میباشد .

9 نظر در مورد “مرد امروزی چه مردی است؟

  1. با سپاس فراوان
    مطلب مفیدی بوده منتها سوالی برام پیش امده که این چه خصوصیتی در مردان هستش که گرایش به جنس خود دارن و از جنس مونث دوری می کنن و امروزه در جوامع مختلف شیوع پیدا کرده ؟ ایا در علم روانشناسی توجیهی منطقی وجود دارد یا اینکه جزو بیماریها محسوب می شود ؟
    ممنون می شوم اگر مقاله ای رو مختص به این موضوع در سایت خود داشته باشین چون عکس این موضوع هم صادق هستش .

دیدگاهتان را بنویسید