فیلم های پیشنهادی معناگرا

فیلم های پیشنهادی راستمرد که باید حتما قبل از مردن ببینید! (قسمت ششم)

در گذشته فیلم های پیشنهادی معناگرا و تاثیرگزاری که ارزش دیدن دارند را برای استفاده شما مخاطبان عزیز منتشر کردیم. در ادامه به معرفی فیلم های بیشتری از این دسته می پردازیم، امید به اینکه زمان پرارزش شما با دیدن آنها غنی تر و زندگی تان پرمعناتر شود.

 فیلم های پیشنهادی راستمرد که باید حتما قبل از مردن ببینید!(قسمت اول)

 فیلم های پیشنهادی راستمرد که باید حتما قبل از مردن ببینید!(قسمت دوم)

 فیلم های پیشنهادی راستمرد که باید حتما قبل از مردن ببینید!(قسمت سوم)

 فیلم های پیشنهادی راستمرد که باید حتما قبل از مردن ببینید!(قسمت چهارم)

 فیلم های پیشنهادی راستمرد که باید حتما قبل از مردن ببینید!(قسمت پنجم)

 

۵۱. به دیگری نیکی کن  Pay it forward

فیلم به دیگری نیکی کنفیلم “به دیگری نیکی کن” یکی از فوق‌العاده ترین فیلم های معناگرا، انگیزشی، انسان دوستانه و تکان دهنده ایست که تا بحال ساخته شده و دیدن آن بشدت توصیه می‌شود.

در این فیلم درس های زندگی از زبان پسر بچه ای بیان می شود که وضعیت خانوادگی و مادی نامناسبی دارد اما انگیزه ای قوی برای تغییر دنیا در دل دارد. انگیزه ای که با وجود چالش های بسیار، او را در نهایت به تاثیری عظیم در زندگی بسیاری افراد هدایت می‌کند.

 

 

 

 


۵۲. دور افتاده Cast awayفیلم دور افتاده

فیلم “دور افتاده” یکی از فیلم هایی ست که ارزش زندگی و امید به زندگی را در ذهن و دل ما بیدار می‌کند.

این فیلم در لیست پر طرفدار ترین فیلم های اثرگذار و معناگرا در تاریخ سینما قرار دارد که بر اساس یک داستان واقعی تهیه شده ست.
فیلمی که ما را به فکر وا میدارد؛ حقیقتا برای چه زنده ایم؟ چه چیزی بیشترین اهمیت را در زندگی ما دارد؟ روابط انسانی تا چه حد بر زندگی ما موثر است؟
و اینکه چه می‌دانیم جریان زندگی بعد از این برای ما چه چیزی را با خود خواهد آورد؟!…

 

 


۵۳. بیداری  Awakenings 

فیلم بیدارییکی دیگر از فیلم های برجسته معناگرا فیلم “بیداری” ست که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است.
این فیلم ماجرای یک فرد بسیار حساس در مقام یک دکتر است که دغدغه ای عظیم برای کمک به بیماران روانی دارد و با یکی از بیماران خود ارتباطی عمیق برقرار میکند.
همین بیمار که فرقی با مرده ها ندارد، درس هایی به زنده ها و افراد سالم اطراف خود می‌دهد که موجب بیداری عده ای از آنان می شود.

 

 

 

 


۵۴. ملاقات با جو بلک  Meet Joe Black

فیلم ملاقات با جو بلک

فیلم “ملاقات با جو بلک” داستان رویارویی مردی موفق و ثروتمند با مرگ است.

این فیلم احساسات و ارزش های انسانی مانند عشق، گذشت و درستی را به طرزی شگفت انگیز و قوی به نمایش میکشد و یکی دیگر از فیلم های مشهور معناگرا ست.

 

 

 

 

 

 


۵۵. افسانه بگر ونس  The legend of Bagger Vance

فیلم افسانه بگر ونساین فیلم زیبا و پر معنا، داستان بازی زندگی را به شکلی نماد پردازانه در یک بازی گلف نشان می‌دهد.

پیدا کردن دوباره خود واقعی و اتصال به کل هستی مسیری ست که بعد از گذراندن فراز و نشیب های بسیار بدست می آید.
کمک های راهنمای درونی همیشه زمانی که به آن نیاز داریم در دسترس است. اتفاقات رنج آور، غرور پس از موفقیت و از دست رفتن اعتماد بنفس پس از شکست، همگی می‌تواند انسان را از خود حقیقی اش جدا کند، اما کسی که آگاهانه و صادقانه خود را به جریان زندگی میسپارد و با کل یکی می‌شود، همه چیز برایش درست پیش می‌رود و به بلوغ نهایی می‌رسد.

 

 


۵۶. ما یک باغ وحش خریدیم  We bought a zoo

فیلم ما یک باغ وحش خریدیم

فیلم “ما یک باغ وحش خریدیم” فیلمی تاثیر گذار و زیبا در حیطه روابط انسانی، خانوادگی و محیط زیست است.
این فیلم داستان همدلی، اتحاد، ایمان و باور به راه خویش است و بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده ست.

 

 

 

 

 

 


۵۷. پسر کوچک Little Boy

فیلم پسر کوچک

فیلم «پسر کوچک» داستان پسر بچه ای ست که بشدت به پدر خود وابسته ست اما نمی‌داند زندگی چه چیزهایی برایش تدارک دیده و قرار است چطور از نقطه ضعفش مورد امتحان قرار گیرد. این فیلم تاثیرگذار داستان ایمان و باور است.

داستان همه ما چنین است، این فیلم زیبا این دیدگاه را در ما تقویت می‌کند که حقیقتا رنج مایه رشد است و اگر حقیقتا به خود باور داشته باشیم می‌توانیم کوهها را جابجا کنیم!!…

 

 

 

 


۵۸. پچ آدامز  Patch Adams پچ آدامز

فیلم «پچ آدامز» فیلمی فوق‌العاده است که ما را به فکر وا میدارد،
به این فکر که حقیقتا ما چگونه میتوانیم به دیگران کمک کنیم؟
نقش ما در بهتر کردن این دنیا و زندگی چیست؟

این فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است و نشان می دهد یک آدم مصمم که توانایی های خود را میشناسد، چطور از پس موانع زیاد با پشتکار قوی و ایمان به راه خود بر می آید و تغییر ایجاد می‌کند.

 

 

 


۵۹. داستان دلفین  Dolphin taleفیلم داستان دلفین

فیلم “داستان دلفین” یک فیلم زیبای انگیزشی و آموزنده ست که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است.

این فیلم ارزش بها دادن به استعدادها و علایق خود بخصوص فرزندان مان را به خوبی نشان می دهد، اینکه هر کسی باید مسیری که بیش از همه در آن احساس زنده بودن، شادی و رضایت می‌کند را برگزیند. به این طریق است که می‌تواند بزرگترین تاثیرات را در زندگی خود و دیگران بر جا گذارد.

 

 

 


۶۰- اژدها وارد می شود ۱۳۹۴ 

%d8%a7%da%98%d8%af%d9%87%d8%a7-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%88%d8%af

اژدها وارد می‌شود فیلم غریبی است و حتا به خاطر همین آوانگارد بودن در جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم مستقل بوئنوس‌آیرس نیز نامزد دریافت جایزه شده است.

فیلم قطعاً تم معنوی دارد. فضای روایت بسیار گیراست. داستان در کشتی به گل نشسته‌ای در جزیره قشم اتفاق می‌افتد. در فیلم شاهد اجرای آیین‌های جادویی هستیم و از موجودی ناشناخته در فیلم صحبت می‌شود که یادآور جن در فرهنگ عامه است.

هر چند که درنهایت این خود مخاطب است که باید تصمیم بگیرد این موجود چیست و هدف روایت داستان چه بود. اما ما این فیلم را به‌عنوان یکی از فیلم‌های خوش‌ساخت معنوی ایرانی به شما توصیه می‌کنیم.

پنجاه فیلم معنوی ، فلسفی و مفهومی برتر از دیدگاه راستمرد به شما دوستان معرفی شد. مطمئناً بسیاری فیلم‌های دیگر در این رده قرار دارند که از دید و خاطره من پنهان مانده‌اند. شما نیز اگر فیلمی را در نظر دارید که در این لیست می‌گنجد، خوب است که با ذکر مختصری از موضوع آن در بخش دیدگاه‌ها معرفی کنید.

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید