رفلکسولوژی _ ماساژ کدام نواحی پاها برای سلامت مفید است؟

photo_2018-02-24_01-21-32

در دنیای امروزی قرصها دیگر به درد بیماران نمیخورند. آنها تنها یک کمک اورژانسی به از بین بردن علایم بیماری میکنند.برای درمان و جلوگیری از بیماری، افراد بدنبال دیگر روشها و درمان های جایگزین هستند که گاهاً موثر ترند.

رفلکسولوژی چیست و چه فایده ای دارد؟

همه افراد یک ماساژ پای خوب را دوست دارند. ولی آیا میدانستید که این ماساژ پا به زمانهای باستان مصر و چین برمیگردد؟ بله! حدود ۵۰۰۰سال پیش، نیاکان ما پاهای همدیگر را ماساژ میدادند. در اواخر دهه ۱۸۰۰، اروپایی ها رفلکسولوژی را اختراع کردند: یعنی فشار آوردن به نقطه یا نقاط خاصی از پا یا دست فرد بیمار برای تاثیر بر یک اندام و ایجاد تغییر فیزیکی در بدن. نقطه فشار بر اساس سیستم نواحی بازتابی یا واکنشی ست که به دیگر قسمت های بدن مربوط میشود.

این ترکیب از هنر شفا و علم براساس این فرضیه است که یک کانال انرژی که شامل ۱۲ ارگان حیاتی میشود؛ از پاهای ما تا بالای سر ما وجود دارد. متخصص رفکسولوژی با فشار دست خود، آن کانالها را باز میکند تا سلامت مناسب و عملکرد خوبی از ارگانها را بازگرداند.

ماساژ کدام نواحی پاها برای سلامت مفید است؟

تحریک و ماساژ شش نقطه حساس در کف پا ، تأثیرات مثبت و موثری بر روی کیفیت گردش خون ، فشارخون و میزان ترشح هورمون ها میگذارد که برای کاهش میزان استرس و رهایی از بی خوابی نیز مفید است و البته در رفع دردهای بدن ، دفع سنگ کلیه ، درمان دیابت و رفع التهاب استخوان ها و مفاصل هم موثر است. این شش نقطه حساس عبارتند از :

?✨ شست پا : آیا دوست دارید متناسب شوید و اندامی کشیده و باریک داشته باشید؟ کافی است هر بار که هوس خوردن مواد غذایی چاق کننده را می کنید ، شست پای خود را ماساژ دهید!

?✨ بندهای انگشت شست پا : با ماساژ دادن انتهایی ترین قسمت شست پا (نزدیک به کف پا) میتوان فشار و استرس وارد شده به بدن را کاهش داد. اینکار همچنین باعث سلامت غده تیروئید نیز میشود. اگر فرد به صورت مداوم در معرض استرس قرار گیرد ، عملکرد غده تیروئید نیز دچار مشکل خواهد شد که با ماساژ این نقطه به رفع مشکل میپردازید.

?✨ قسمت وسط کف پا : در این قسمت پایانه های عصبی متعددی وجود دارد که با ماساژ دادن این قسمت میتوان استرس ها را از بین برد و به بهتر شدن تنفس نیز کمک کرد. ماساژ دادن این قسمت ، تأثیر مثبتی بر روی پرده دیافراگم میگذارد. پرده دیافراگم نوعی عضله گنبدی شکل است که هنگام نفس کشیدن به ریه ها کمک میکند تا روند پر و خالی شدن آن بهتر انجام گردد.

?✨ قسمت مرکزی شست پا : ماساژ دادن این قسمت از پا ، تأثیر مثبتی بر روی غده هیپوفیز میگذارد. این ساختار در مغز ، عملکرد غدد دیگر بدن را نیز کنترل میکند. راهی ساده برای تنظیم میزان هورمون در بدن ، فشار دادن یا ماساژ دادن قسمت وسط شست پا است.

?✨ قسمت کنار پاشنه پا : متخصصان عنوان کرده اند که ماساژ دادن این قسمت از پا ، در دفع سمومی که در بدن تراکم uپیدا کرده اند موثر است. با ماساژ دادن این قسمت ، سیستم دفع بدن فعالتر میشود و اگر شما این ماساژ را بطور منظم انجام دهید و میوه ها و سبزیجات فراوان نیز مصرف کنید از بدن خود سمزدایی خواهید کرد.

?✨ لبه داخلی کف پا : آیا همیشه احساس خستگی و بی حالی میکنید؟ شاید لازم است که غدد آدرنال خود را تحریک کنید. برای اینکه بدن شما انرژی بگیرد ، قسمت لبه های داخلی کف پا را ماساژ دهید زیرا اعصاب موجود در این قسمت با غدد آدرنال ارتباط دارد.

هدف رفلکسولوژی رهایی استرس در سیستم عصبی و متعادل ساختن انرژی در یک فرد میباشد. رفلکسولوژی درمان دارویی نیست و بدن هر کس بطور متفاوتی به رفلکسولوژی پاسخ میدهد. پس شاید شما در اولین تلاشتان هیچ جوابی نگیرید.

منبع

www.beyondtalk.net

 

نوشته‌های مشابه

24 دیدگاه

 1. سلام مطالبتون جالب بود این نوشته فکر کنم همون سوجوک تراپی هستش ماساژ دست و پا چون طبق این علم بدن ما توی دست ها و پاهای ما هم خلاصه شده یعنی تمام اندامها بدن به نوعی توی دست و پاها مکانهایی دارن و با ماساژ آنها و تحریکشون میشه به درمان خودمون کمک کرد یه علم چینی و کره ای که سالهاست چشم بادی ها از اون بهره میگیرن

 2. با سپاس. بدون تردید با قسمت مهمی از این مقاله موافقت کامل دارم و علت انهم در فرهنگ استفاده نابجا و غیر ضروری از داروست. داروهای خواب اور و مسکن های قوی در صدر فروش داروهاست که بر سیستم سلسله اعصاب مرکزی اثر می کنند سپس انتی بیوتیک ها در رده های بعدی واقع می شوند… (یکی از دلایلی که بسیاری از اعمال جراحی به نتیجه لازم دست نمی یابند استفاده غیر تخصصی از انتی بیوتیک ها و مقاوم شدن بدن در مقابل انهاست که متاسفانه گاهی به مرگ در روی تخت جراحی ختم می شود).
  پس اگر استفاده از دارو با تشخیص دکتر, ضروری باشد مصرف انها بدون تجوبز و زیر نظر دکتر متخصص, نتایج بدی به همراه خواهد داشت, که همه علت ان را می توانیم جویا باشیم. (ولی ما مردمی هستیم همه چیز بلد, و روزی باید به جستجوی دلایل این غرور نابجا بپردازیم… طبیعی است که قصد اهانت نداشته و فقط به بحران فراگیر موجود اشاره دارم.)
  بدن انسان یک شگفتی بی بدیل است که بطور طبیعی با هر مشکلی (طبیعی) که اتفاق بیافتد توانایی بهبود داشته و قدرت تطابق غیرقابل تصوری در شرایط و بحرانهای نا مناسب دارد ولی باید به شناخت ان بپردازیم و نقش “ذهن” را در این فرایند به دقت شناسایی کرده و از قدرتهای روحی خویش غافل نیاشیم. (در این زمینه ها سایت راستمرد پر از مطالب اگاهی دهنده است.)
  در زمینه مقاله فوق, ضرب المثلی ژاپنی به یادم امد که: “پا قلب دوم انسان است” (در این مورد تایلندی ها روش های سنتی ساده و متعددی دارند). شاید روش های درمانی سنتی مانند طب سوزنی, همه موارد کاربردی ان ثابت نشده باشد ولی می دانیم که اکنون از رشته های دانشگاه های معتبر پزشکی جهان بوده که استادان بی نظیری دارند و قابلبیت های بهبودی ان در موارد گوناگون به اثبات رسیده است و دیگر نمی توان به سادگی از انها گذشت یا مردود شمرد.
  پس چرا در همه انسانها جواب نمی دهد و یکسان نیست؟ ساده ترین دلیل اینست که در مورد داروها هم همه انسانها واکنش یکسانی ندارند ولی به دلایل ذهن شرطی شده و تسلیم انها در موارد هجوم علومی مانند پزشکی, بدن انسان در مقابل داروها واکنش مقابله ای کمتری دارد (اکنون پزشکان فداکار و معتبری در زمینه های گوناگون بدن به پیشرفت های شگفتی رسیده اند ولی از یاد نبریم که شرکت های دارویی جهان “غیر از هزینه ای که باید صرف پژوهش کنند” از ثروتمندترین و پردرامدترینها هستند!!!).
  اگر مطالب ذکر شده در مقاله بالا در دفعه اول نتیجه ندهد ایراد در موارد توصیه شده نیست بلکه ناهماهنگی میان ذهن و بدن من است که مخالفت را ایجاد می کند و واکنش بدن را در مقابل ارام سازی, ارامش و اسودگی بدن, فعال می کند.
  متصورم بالابردن تواناییهای روحی و هماهنگ با ان تمرین مداوم, مسیر را برای همسویی “ذهن” و “بدن” در دریافت نتیجه بهتر کمک فراوانی می کند بخصوص که سالم تر و اقتصادی تر هم هست…

دیدگاهتان را بنویسید