کارما واقعا چیست و چگونه بر زندگی ما اثر می گذارد؟ آیا می توانم کارمای منفی را خنثی کنم؟

کارما واقعا چیست و چگونه بر زندگی ما اثر می گذارد؟
آیا می توانم کارمای منفی را خنثی کنم؟

اغلب پیش می آید که از خودمان می پرسیم :”مگر من چکار کرده ام که مستحق این باشم؟ من آدم خوبی هستم پس چرا این بلاها به سر من می آیند؟ این همه شکست و اشتباه از کجا می آید؟”

پاسخ تمام این سؤالات به کارمای شما مربوط می شود. قانون کارما مانند قانون عمل و عکس العمل است. مجموعه ی تجربیات شما از زندگی هایتان، کارمای شما را تشکیل می دهد. مثلا ممکن است زمانی در زندگی تان پرخاشگر یا بدخلق بوده باشید. زمانی خواهد رسید که نهایتا نتیجه این رفتار گذشته تان را خواهید دید. روحیه شما همیشه ثابت نیست. احتمالا در گذشته ی این زندگی و یا زندگی های گذشته تان، روحیه ای متفاوت از این دوره زندگی تان داشته اید و اکنون در حال تجربه ی روحیه ای خلاف آنچه داشتید هستید.

کارما در زندگی، شما را به فهم و درکی عمیق تر از تأثیری که بر دیگران دارید خواهد رساند. مهمترین درسی که کارما به ما خواهد آموخت این است که مسبب سرنوشت ما، خودمان هستیم. 

karma symbol

*هیچ کس بدشناس نیست!

بدشانسی وجود ندارد! اگر حس می کنید مدام بدشانسی می آورید، این می تواند کارمای منفی گذشته باشد. تجارب کارمیک ما، تنها بازتاب عملکردهای ما نیستند؛ بلکه افکار، احساسات، تصمیمات، اهداف و نیات ما را شامل می شوند. بدشانسی یا کارمای منفی  نیز، تنها در اثر اعمال بد گذشته رخ نمی دهد. تمام تجربیات یک زندگی شامل سیستم باورها، اعتقادات و تفکرات ما، کارمای ما خواهند بود.

دقت کنید که در فکرتان چه می گذرد. به افکارتان آگاه باشید. گاهی غالب شدن یک تفکر منفی و اشتباه در ذهن، می تواند یک عمر یا دوره زندگی را با کارمای منفی تباه کند. در صورت وجود کارمای منفی در افکارتان، روح سعی می کند راهی را برای پیمودن برگزیند که برای شما سراسر چالش باشد. این راه مانند مسیری است که دائم در سراشیبی ها و سربالایی ها باشد و انسان را به پستی ها و بلندی های صعب العبور می کشاند.

حقیقت امر این است که روح تنها در اینگونه راه هاست که تکامل خواهد یافت. سختی ها و رنجش های زندگی، بدشانسی نیستند؛ بلکه به سراغ روح ما می آیند تا او را از بند کارمای منفی گذشته رها نمایند و تنها راه رشد روح، قرار گرفتن در همین چالش های دشوار و غلبه بر باورهای کهنه، اعتقادات فرتوت و افکار نادرست و منفی است.


*از بین بردن کارمای منفی

خبر خوب اینجاست که انسان قادر است کارمای منفی را خنثی کند و البته کارمای مثبت بسازد! اگر شما نیز یک ایده آل گرا هستید، باید بدانید اکنون زمان آن است که عملگرا شوید. کارمای منفی تنها زمانی قابل تشخیص خواهد بود که فرد به اعمال و افکارش کامل آگاه باشد.

 تنها تصور خوب بودن به معنای تولید کارمای مثبت نیست. بایستی به یک کنشگر تبدیل شوید. این امر بسیار ساده است. می توانید از همین لحظه شروع کنید به ساختن کارمای مثبت. کافیست هر عملی که از الان انجام می دهید و یا فکری را که در ذهنتان می پرورانید، خوب تماشا کنید. قبل از افزودن یک کارما به کارماهای قبلی، حرفی را که می خواهید بزنید در ذهنتان تماشا کنید. فکری را که به سرتان خطور کرده را آگاهانه بررسی کنید و اگر آن را مناسب دانستید اجازه دهید به کارماهای قبلی اضافه شود.

این به معنای زندگی در لحظه است و تمرینی ست برای جبران نقص های ایگویمان. فرآیند اصلاح و درمان ایگو و منیت هدف اصلی از تجربه زندگی زمینی ست.


*بومرنگ کارما
boomerang-of-karma

این زندگی جهان چرخیدن هاست. تمام آنچه در این دنیا رخ می دهد در یک حرکت دورانی در حال چرخش است و برای همین است که در اشعار و ادبیات از این عرصه گیتی با نام هایی همچون گردونه و چرخ یاد کرده اند. کارما ها در چرخه زندگی ما ثبت می شوند و حتما روزی به خودمان باز می گردند.

کارما همان بومرنگی ست که به نقطه ای دور یا نزدیک پرتاب می کنیم و می دانیم که در هر صورت به سمت خودمان باز خواهد گشت. هر کار درستی که می کنید نتیجه ای خواهد داشت و اگر میخواهید در زندگی غرق در خوبی ها شوید، اعمال و افکار خوبی داشته باشید. هم کارمای خوب داریم، هم کارمای بد.

بنابراین تمام کارماها منفی نیستند. این ذات آدمی است که بر وقایع منفی زندگی اش تمرکز کند. اما اگر توجه مساوی به اتفاقات مثبت و منفی زندگی اختصاص دهیم، به استقبال قدرشناسی رفته ایم. وقایع فوق العاده ای در زندگی همه ما وجود دارند اما طرز نگرش ما باعث می شود آنها را کم ارزش بدانیم. هر نفسی که می کشید یک موهبت بسیار بزرگ و یک فرصت ستودنی ست که باید قدردان آن باشید. قدرشناسی با تجارب کارمیک خوب در زندگی در ارتباط است و در کمرنگ کردن اختلافات بومرنگ های انرژیک اثرگذار است. با تمام وجودتان قدردان وقایع خوب زندگی باشید و لحظه ها را گرامی بدارید.


*خط زمانی کارما

کارما همیشه لحظه ای نیست پس لطفا زمانی که کار خوبی انجام می دهید صبور باشید. دیدگاه منتظر برای دریافت نتیجه سریع از اعمالتان مثل یک معامله است که هر لحظه ممکن است فسخ شود. اغلب افراد با این طرز نگرش به کارما، به زودی از نتیجه گرفتن دلسرد و بی انگیزه می شوند و مزاجشان تلخ می شود. این حقه ی کارماست! کارما مثل یک راز عمل می کند و هرگز به شما خبر نمی دهد چه زمانی می آید؛ اما می آید.

 زمانی که کارما مانند جزر و مد اقیانوس، زندگی شما را دچار تغییر می کند، ممکن است اصلا منتظرش نبوده باشید؛ پس هرگز نباید تسلیم این حقه شوید. شما قواعد بازی را یاد گرفته اید و کافیست با آرامش به بازی ادامه دهید و با هدف ساختن یک کارمای خوب در زمانی که هستید به نحو احسن عمل کنید.
گاهی کارمایی که زندگی انسان را تحت تأثیر قرار می دهد، مربوط به خود او نیست؛ بلکه از سوی اعمال پیشینیان و اجداد فرد به خط زمانی زندگی او فرستاده می شوند؛ که اگر چنین باشد، فرد بایستی خود را از بند این اثرات کارمیک رها سازد.


مقاله مرتبط :۷ راه جذب کارمای خوب که زندگیتان را به کلی تغییر خواهد داد


توضیحات “آیا کارمای اجدادمان نیز بر ما اثر می گذارند؟” را از اینجا ببینید.


می توانید فایل صوتی قدرتمند مراقبه برای تصفیه کارمای گذشتگان را نیز از اینجا دریافت کنید:

مراقبه تصفیه کارما ی اجداد و گذشتگان – فایل صوتی تجسم فعال


*کارمای دیگران

تنها کارمایی که ما باید نگرانش باشیم، کارمای خودمان است. هر کنشی، واکنشی دارد و اگر کسی عمداً یا سهواً به شما آسیب و آزاری رسانده است، قواعد کیهانی حاکم بر این دنیا، مسیر آنها را مشخص خواهد کرد؛ چه در این زندگی چه در زندگی های بعدی. پس تصور انتقام گرفتن و به سزای اعمال رساندن دیگران، به عهده شما نیست. اگر در دل های ما آشوب انتقام، خشم و نبخشیدن بجوشد، در حال تولید کارمای منفی هستیم.

در این شرایط رقت آور که نمی دانستید باید چه کنید، بهترین راه کنترل احساسات و روحیاتتان است. بایستی از افکار و نیات منفی صرف نظر کنید و واکنش های احتمالی تان را دوباره بررسی کنید. دیگران را ببخشید و کینه ای در قلبتان حمل نکنید. بهای قلب شما بسیار بیشتر از آنست که از کینه و غم دیگری سیاه شود و انسان ها هر چقدر هم که اشتباه کرده باشند، لیاقت بخشیده شدن و مهربانی شما را دارند. فراموش نکنید که پیوند های کارمیکی که با دیگران می بندید می توانند از هم گسسته شوند و اگر در حال دریافت کارمای منفی از طریق چنین پیوند هایی باشید، بایستی برای از بین بردن آن ها اقدام کنید.


مقاله مرتبط: چطور با قطع رشته های انرژی حاصل از روابط، از ازدست دادن انرژی جلوگیری کنیم؟


می توانید فایل صوتی قدرتمند مراقبه برای تصفیه کارمای افراد را نیز از اینجا دریافت کنید:

مراقبه تصفیه کارمای روابط ( کارمای افراد )- فایل صوتی تجسم فعال


“ما انسان ها گاهی احساس ناتوانی، ناامیدی و قربانی بودن در چرخه زندگی مان می کنیم. اگر بپذیریم که مسبب تمام این احساسات خودمانیم، قادریم به یک کنشگر و آگاه به لحظه تبدیل شویم و کارمای خود را مملؤ از تجارب روشن و فوق العاده نماییم. کنشگر همان قطره ای از نور و آگاهی ست که در خود مأمن دریایی ژرف است.

“ممکن ها پایان ناپذیرند.”


منبع: awakeningpeople

نوشته‌های مشابه

23 دیدگاه

 1. گاهی بخشیدن ادمها کار خیلیییی سختیه، من شخصی را که به شدت مورد آزار قرار داد بخاطر روح خودم بخشیدم و سعی کردم فراموش کنم ولی بعد از مدتی که میگذره یادآوری اون موجب احساس نفرت مجدد میشه، و با احساس اینکه کارما و عاقبت کاری که کرده را میبینه دلم اروم میگیره.نمیدونم چطور میتونم کامل اون ادم را ببخشم و رها شم از این سنگی که به بالون پروازم بسته شده

 2. بسیار عالی و آموزنده بود…سپاسگزارم…
  کارمای اجدادی همیشه برام جای سوال داشته ودارد…..میشه با استفاده از سحر و جادو خانواده ای را نفرین کرد که حتی فرزندان اون خانواده هم بعد از چند نسل از اون نفرین دچار عذاب و ناراحتی باشند..؟؟؟؟؟!!!!!!!

  1. سپاس از شما. برای اطلاعات بیشتر درمورد کارمای اجداد، میتونید از سایر مطالب سایت و لینک پایین استفاده کنید. در خصوص سؤالتون؛ وجود نیروها و انرژی های منفی امکان پذیر هست اما قابل دفع هستند. میتونید درباره دفع نیروهای منفی به مطالب و محصولات موجود در سایت مراجعه کنید.
   https://www.aparat.com/video/video/embed/vt/frame/pid/0/showadstart/no/showvideo/yes/videohash/Is86Y?data%5Bas%5D=1

 3. با سلام
  مطلب بسیار عالی و سنگین بود و نیازه که برای درک بهتر چندبار خونده بشه، خودم به شخصه نمیدونستم به جز عملکرد، افکار و احساسات و تصمیمات و اهداف و… هم میتونه کارما باشه و به نوعی برگرده.
  برای خودم به شخصه حس میکنم ذهنم علاقه ای به درک این موضوع نشون نمیده و دائما داره از این موضوع فرار میکنه نمیدونم دلیلش چیه؟؟
  ممکنه نیرویی وجود داشته باشه که نخواد من خوب این مطلب رو درک کنم چون هرچقدر تلاشم میکنم احساس میکنم این موضوع ازم فرار میکنه

 4. با تشکر فراوان. متصورم این مطلب و پیگیری مطالب گذشته که در همین مقاله به انها اشاره شد توضیحی روشن بر کارما و اجبار به تصفیه کارما باشد. “تصفیه کارما” در واقع تلاشی جدی و هدفدار است تا خسارات عمدی یا غیر عمد خویش که با باورهایمان (افکار) و اعمالمان (گفتار -کردار) بر زندگی سایرین (به صورت عام همه موجودات و به صورت خاص انسانها) و جهان, روا داشته ایم, جبران نماییم منوط به اینکه خسارت جدیدی ایجاد نکنیم. منبع تشخیص این جبران مافات به شرطی که خود به دلایلی (نفس) قادر به تعیین ان نباشیم راهنما یا گورو است.

دیدگاهتان را بنویسید