پاسخ به ایوب اثر کارل گوستاو یونگ – کتاب pdf

پاسخ به ایوب (به آلمانی: Antwort auf Hiob) کتابی نوشته کارل گوستاو یونگ روان‌شناس سوئیسی است که در آن کتاب ایوب، بخشی از عهد عتیق و یکی از کتب مقدس یهودیان و مسیحیان، از دیدگاه روان‌شناسی و روان‌کاوی تحلیل می‌شود.[۱]

کارل گوستاو یونگ را در کنار فروید می توان یکی از بزرگترین روانشناسان تاریخ خواند. یونگ در طی عمر ثمرش صدها کتاب و مقاله ارائه داد.
کتاب پاسخ به ایوب در سال ۱۹۵۲ منتشر گردید. در این کتاب یونگ مفهوم خدا را از دیدگاه یکی از داستان های معروف عهد عتیق که همان داستان ایوب پیامبر است مورد بررسی روانکاوانه و روانشناسانه قرار می دهد.
در این کتاب مفاهیم زیر مورد بررسی قرار گرفته اند :
۱- عدل الهی
۲- چرا خداوند غیر قابل رویت است
۳- چرایی ترس از خدا
۴- وام الهی بر دوش قوم برتر
۵- پیدایش اهریمن (با اشاره به داستان قدیمی زروان)
۶- وجود آدم و چرائی هبوط به صوفیا (بینش)
۷- داستان شرط بندی خدا با شیطان
۸- ایوب و آزمایش های پی در پی صبر آدم .
۹- توصیف حکمت یا خرد خداوند
۱۰-  ماجرای لیلات و حوا و برائت حوا و حوائیان را پیش می کشد تا برای همیشه خیال زن را از اینکه اولین فریب خورده است برهاند.
۱۱-  ظهور مسیح
۱۳- هابیل و قابیل
و…

لینک دانلود:
(روی لینک راست کلیک کنید و سپس گزینه save link as.. یا گزینه مشابه رو انتخاب کنید)

پاسخ به ایوب – pdf

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️

تاریخچه بهنام کاظم پور

بهنام کاظم پور بخش اعظم عمر خود را صرف مطالعه، تحقیق و تمرین مباحث خودشناسی کرده و حتی در این راه سفرهای مختلفی داشته است. او مهمترین هدف انسان بروی زمین را خودشناسی می داند و بیش از یک دهه است که می کوشد دانش خود را طریق وبلاگها، وبسایت ها یا جلسات حضوری با مخاطبان پارسی زبان به اشتراک گذارد. او همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی عمومی است و پایان نامه خود را در زمینه روانکاوی عمقی یونگ به پایان رسانده و معتقد است نظریات کارل گوستاو یونگ خصوصا ناخودآگاه جمعی و کهن الگوها به او در شناخت خود و کمک به مراجعانش بسیار راهگشا بوده اند.

6 نظر در مورد “پاسخ به ایوب اثر کارل گوستاو یونگ – کتاب pdf

  1. سپاس فراوان. فروید بدون هیچ تردید پیشتاز روانشناسی مدرن و روانکاوی است در کنار او مطرح ترین نام “یونگ” است که نظرات او, کارها و همکاریهابش به همراه بحث های بی پایانش با فروید, به گسترش روانکاوی منتج شده است.

دیدگاهتان را بنویسید