تست خودشناسی: کدام نیمکره مغز شما فعالتر است؟ راست یا چپ؟

نیمکره های مغز هر کدام مسئول وظایف و کارهای خاصی در زندگی هستند. همچنین بر اساس اینکه کدام یک از نیمکره های مغز شما فعالتر است، رفتار و منش و حتی نگرش شما به زندگی تحت تاثیر قرار می گیرد. به همین خاطر در شناخت بهتر خود و اطرافیانمان بسیار مهم و کمک کننده است که بدانیم کدام نیمکره مغزمان فعالتر است.

این تست نیمکره فعال مغز شما را می سنجد. همچنین پس از پایان تست توضیحات کافی در مورد نیمکره فعالتان را مشاهده خواهید کرد.

۱.در دوران تحصیل کدام کلاس را بیشتر دوست داشتید؟
۲.وقتی آهنگ جدیدی پیدا میکنم…
۳.در قرار ملاقات با دیگران…
۴.وقتی کتاب می خوانم…
۵.هنگامی که فیلم میبینم…
۶.برای رفتن به خانه یا محل کار…
۷.یکی از چشم هایت را ببند و با چشم دیگر به صفحه نگاه کن. کدام چشمت را بستی؟
۸.کدام شکل را بیشتر دوست داری؟
۹.کدام رمان را بیشتر دوست داری؟
۱۰.معمولا اتاق من…
۱۱.در یادگیری کدام یک خیلی خوب هستید؟
۱۲.موقع بحث با دیگران…
۱۳.بازی شطرنج را..
۱۴.در مدیریت کردن و رهبری افراد…
۱۵.یادآوری اسم اشخاص برایتان آسان تر است یا چهره شان؟
۱۶.تصمیم های مهم زندگی را بر چه مبنایی میگیرید؟
۱۷.نظرتان در مورد قوانین و مقررات چیست؟

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️
در صورتی که نویسنده هستید و مایلید از این مقاله راستمرد با ذکر منبع و لینک دهی به سایت اصلی در وبلاگ یا وبسایت خود استفاده کنید. لطفا از طریق تماس با ما، اسم و لینک مقاله را به ما اطلاع دهید تا متن مقاله با فرمت ورد برای شما ارسال شود.

بیداری کندالینی

Related Post

تاریخچه بهنام کاظم پور

بهنام کاظم پور بخش اعظم عمر خود را صرف مطالعه، تحقیق و تمرین مباحث خودشناسی از جمله کندالینی یوگا، کرده و حتی در این راه سفرهای مختلفی داشته است. او مهمترین هدف انسان بروی زمین را خودشناسی می داند و بیش از یک دهه است که می کوشد دانش خود را طریق وبلاگها، وبسایت ها یا جلسات حضوری با مخاطبان پارسی زبان به اشتراک گذارد. او همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی عمومی است و پایان نامه خود را در زمینه روانکاوی عمقی یونگ به پایان رسانده و معتقد است نظریات کارل گوستاو یونگ خصوصا ناخودآگاه جمعی و کهن الگوها به او در شناخت خود و کمک به مراجعانش بسیار راهگشا بوده اند. از اینجا می توانید برای صحبت با او وقت مشاوره بگیرید.

31 نظر در مورد “تست خودشناسی: کدام نیمکره مغز شما فعالتر است؟ راست یا چپ؟

 1. من تو بعضی از سوالات هردو گزینه رو شامل میشدم مثلا هم رمانهای تخیلی روست دارم هم معمایی جنایی هم یادگیریه زبان جدید هم هنرو الات موسیقی …..ولی مجبورا یکیو انتخاب کردم با این حال هردو نیمکرم فعالن با اختلاف جزیی نسبت به هم ممنون از تست خوبتون

 2. من قبلا این تست را توسط روانشناس انجام دادم و نتیجه مشابه بود. هر دو نیمکره من فعال هستند.
  در تحقیقی به این نکته برخوردم که ادمهایی که از دو نیمکره استفاده میکنن انسان های باهوشی هستن و میشه گفت از پس هر مشکلی به راحتی برمیان و براحتی نمیشه فریبشون داد چون رفتار و حرکات هم علاوه بر سخن براشون معنا داره و به راحتی متوجه میشن.

 3. ممنون خیلی خوب بود.
  فقط یک نکته وجود دارد و این مطلب است که همه ی ما به خاطر شرایط محیط یک سری کارها را می آموزیم و شاید در آنها به مهارت برسیم که در واقع مناسب ساختار ذهنی ما نباشد؛ برای مثال ممکن است من فرد منطقی باشم ولی چون از کودکی به کلاس های هنری برده شده ام اکنون در این موارد به مهارت رسیده و احساس علاقه به آنها می کنم و این مطلب در نتیجه ی تست های این چنینی می تواند تاثیر داشته باشد به نظر اگر این تست از کودکان گرفته شود نتیجه ی آن دقیق تر خواهد بود.
  به هر حال تست خوب و مفیدی بود فقط می خواستم این موضوع را هم یادآور شود.
  با تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید