۵ دلیل شکست در جذب عشق

 ۵ دلیل شکست در جذب عشق

علت شکست در جذب عشق

بیشتر افراد علاقه مند هستند بیاموزند که چگونه می توان از قانونِ جذب، برایِ جذب عشق در زندگی استفاده کرد و از شکست در جذب عشق دور ماند. اگر شما نگرانِ این هستید که چرا در روابط عشقی خود ناموفق بوده اید، چرا هنوز مجرد مانده اید یا عشق از شما فرار می کند، این مقاله برای شماست.


ابتدا موثرترین و کاربردی ترین روش های جذب عشق را بخوانید.


در این مقاله ۵ علت احتمالی شکست در جذب عشق را برایتان آماده کردم که از عمومی ترین موانعِ شکوفایی روابط عاشقانه و ماندگار هستند.

۱. به روابط عاشقانه بدبین هستید؟

این یکی از عمومی ترین عوامل بازدارنده در شکل گیریِ روابط و شکست در جذب عشق است و ضمناً ساده ترینِ آنها برای بر طرف کردن.

بیشترِ مواقع افرادی که در جذب روابط عاشقانه مشکل دارند، مستمراً جملات منفی راجع به این روابط وردِ زبانشان است، جملاتی چون : “مرد/ دختر خوب پیدا نمی شود” ، “همۀ خوب ها را گرفته اند (بُرده اند)” ، “همیشه قلبم می شکند”، “از سر سپردگی می ترسم” و… .
وقتی مشکلاتی را که ممکن است در روندِ عاشقی اتفاق بیافتند بر زبان می آوریم، باعثِ وقوع  و جذب آنها در زندگی هایمان می شویم.

مطمئنم قبلاً با این پدیده برخورد داشته اید. همۀ ما، چند نفری را می شناسیم که همیشه در حالِ شکایت از شریکِ زندگی شان هستند. بنابراین، جایِ تعجب نیست که به محض اینکه از یک رابطۀ بد خارج می شوند، وارد رابطۀ بدِ بعدی می شوند!

گفتگوی منفی می تواند باعث شود فرد مکرراً با افرادِ خیانتکار، خطرناک، خلافکار و ظالم، مواجه شود.
بنابراین، اگر به این نتیجه رسیدید که دیدِ منفی راجع به روابطِ عاشقانه دارید، با خودتان قرار بگذارید حتی الامکان، دربارۀ این احساسات صحبت نکنید. این کار باعث کاهش ذهنیتِ منفی در شما می شود.


هم اکنون بخوانید: “۹ نشانه از اینکه در رابطه عاطفی درست هستیم”


۲. سرسختانه تلاش می کنید؟

من متوجه شده ام، افرادی که می خواهند از طریق قانونِ جذب باعث شکوفاییِ عشق در زندگی شان شوند، سرسختانه روی آن کار می کنند.

افرادی هستند که برنامۀ روتینی برای جذب عشق دارند، برنامه هایی چون : “تجسم روزانۀ عشق”، “مدیتیشن روزانه با موضوعیتِ عشق”، و” تمرینات منظم برای بهبودی روابط”. آنها ممکن است کارهای دیگری چون : “ملاقات هایِ خیلی زیاد”، و “مطالعه بیش از اندازه در زمینۀ روابط زناشویی” و … را نیز انجام دهند.
با اینکه همه می دانیم این ترفند ها ممکن است در بهبود روابط مفید باشند، اما به نظر می رسد زیاد هم کارامد نیستند و به نوعی موجب شکست در جذب عشق شده اند. چرا اینطور است؟

خوب، وقتی ما برای جذب شریک مان دست به اقداماتِ شدید و سرسختانه می زنیم، بطورِ ناخودآگاه این پیام ها را به کائنات ارسال می کنیم که : “فکر می کنم دستیابی به او خیلی سخت باشد”، “باید به زور به چنگش بیاورم” و …


مقاله مرتبط: “موثرترین و کاربردی ترین روش های جذب عشق


کائنات از روی طبع، به تمامِ انتظاراتِ ما پاسخ می دهد، بنابراین پیام های ناخودآگاهی مانندِ مواردی که در بالا ذکر شد، جلوی پیشرفتِ هر چیزی را می گیرند. حتما شنیده اید که می گویند”هرچیزی را که زیاد بخواهید از دستتان فرار می کند”. همیشه مرز ظریفی بین خواستن و رها کردن خواسته وجود دارد که باید توسط خود شخص کشف شود. خواستن و اعلام آن به کائنات خوب است اما تقلای زیاد برای بدست آوردنش برعکس عمل می کند.

باید با چیزهایی که می خواهید هم تراز شوید و اجازه دهید خواسته هایتان بدون زور و تقلا برآورده شوند، مانند یک خواننده که در حین اجرا خود را در آهنگ گم می کند و یک اجرایِ زیبا ارائه می دهد، یافتن عشق نیز تماماً گم شدن در انرژی لحظۀ حال است.

در موردش فکر کنید، نمی توانیم انتظار داشته باشیم یک آهنگ خوب در بیاید در حالیکه خواننده در زمانِ اجرا دچار استرس باشد و یا تقلا کند که درست بخواند. می توانیم؟ خب، این موضوع در همۀ جنبه هایِ زندگی مصداق دارد. اگر در پی یک اتفاق جادویی هستیم، باید بر بالهایِ انرژی(زندگی) سوار شویم، نه اینکه بر دهانش افسار بزنیم!
اگر تا کنون سرسختانه تلاش کرده اید، کمی استراحت کنید! از هر تقلایی در جستجویِ عشق، که باعثِ ایجادِ استرس در شما می شود دست بردارید. در عوض، وقت بیشتری را برای شاد بودن و لذت بردن از لحظۀ حال صرف کنید.


مقاله “عشق بلاشرط چیست و چگونه میتوان به آن دست یافت؟” را از اینجا بخوانید.


شکست در جذب عشق ۳. به گرایش های عاشقانه حریص هستید و به آنها می چسبید؟

این مورد می تواند دست به دست دلیلِ شماره ۲ (تلاشِ سرسختانه) بدهد و موجبات شکست در جذب عشق را برای شما فراهم کند، اما این یک نوعِ خاص از “تلاشِ سرسختانه” است که البته بسیار هم عمومیت دارد.

حرص و چسبندگی، هنگامی اتفاق می افتد که فرد مستمراً و بیش از حد، یک علاقۀ عاشقانه را طلب کند، تمام وقت به آن فکر کند و یا اینکه سعی کند به شکلی کاملاً نامتعادل رابطه برقرار کند.
مشکلی که با حرص بوجود می آید اینست که پیامی با این مضمون به کائنات ارسال می کنیم: “می ترسم ترکم کند” و این تفکر، پیامدهای وحشتناکی برای یک ارتباط دارد.

نباید فکر کنیم که شریکمان ما را ترک خواهد کرد، بنابراین مشکلی نداریم اگر او چند ساعتی ما را ترک کند، نگران این نیستیم که چه وقت تلفن خواهد زد، و یا اینکه چه وقت دوباره او را خواهیم دید.
وقتی به این صورت امنیت و اعتماد را در یک ارتباط بازتاب می دهیم، این ارتباط  قابل تحمل تر می شود . بیشتر دوام خواهد داشت.

به یاد داشته باشید، برای جذب یک رابطۀ ماندگار، باید این پیام را به کائنات ارسال کنید که “انتظار دارید این، یک رابطۀ ماندگار باشد” و انتخابهای رفتاری شما یکی از راههای ارسال این پیام هستند.


مقاله “جفت روحی و یکپارچگی” را همین حالا مطالعه نمایید.


۴. آیا شریک خود را بر اساس معیارهای دیگران انتخاب می کنید؟

عشق چیزِ جالبی ست، ممکن است در بسیاری از موقعیت های غیر منتظره بیاید!
بیشتر اوقات جستجوی عشق برای مردم تبدیل به یک درگیریِ ذهنی می شود، چون آنها به دیگران اجازه می دهند تا در عقاید و خواسته هایِ شخصی شان دخالت کنند. متاسفانه، بسیاری از مردم عشق را از زندگی شان دور می کنند چون بیش از اینکه در پیِ خواستۀ واقعیِ خودشان باشند، نگران این هستند که مردم چه فکر می کنند.

بنابراین، اگر در طلب عشق هستید و گرایش به فرد خاصی دارید که مناسب شماست (نه مناسب دوستان یا آشنایان شما)، ذهن خود را باز نگاه دارید! کسی را که قلبتان برای او می زند تنها به دلیل اختلافِ سن، نژاد، مذهب، قد و یا دیگر خصوصیاتی که برای هر کسی غیر از شما مهم است، از دست ندهید.
عقیدۀ هیچ فرد دیگری در زندگی شما مهم نیست. اگر کسی را دوست دارید، فقط خواستۀ شما مهم است. این شمایید که باید با او زندگی کنید. به شهود و احساساتتان اعتماد کنید، آنها راه رسیدن به عشق را به شما نشان می دهند.


مقاله مرتبط: “از کجا بفهمیم که واقعا جفت روحی خود را پیدا کرده ایم؟”


۵. با خودتان نامهربان هستید؟

با استفاده از قانونِ جذب، آن چیزی را که در کهکشان بازتاب می دهیم دریافت می کنیم. وقتی خودمان را دوست داریم، دیگران هم ما را دوست خواهند داشت و متاسفانه، وقتی خودمان را به خاطر معایبمان سرزنش می کنیم و با خود نامهربان هستیم، دیگران هم با ما اینچنین خواهند بود.
دوست داشتنِ خود احتمالاً عاملِ مهمی برای بررسی این موضوع است که “چرا هنوز مجرد هستید؟” با خودتان به همان مهربانی رفتار کنید که انتظار دارید شریک زندگی تان با شما آنطور رفتار کند. این کار شما را به جذب کنندۀ آن عشقی که در طلب آن هستید تبدیل می کند.

خب، نظرتان چیست؟ آیا هیچ یک از این دلایل در مورد شما مصداق دارند؟ اگر اینطور باشد، واقعاً خوب است. چون وقتی بدانیم این علل هستند که موجب شکست در جذب عشق ما گشته و عشق را از ما دور می کنند، می توانیم روش های دیگری را جایگزین کنیم.

به یاد داشته باشید، همیشه یک قدم بیشتر تا عشق فاصله نیست. مردم همیشه بصورت تصادفی در عشق فرو می روند و این برای خیلی ها اتفاق می افتد، برای شما هم همینطور خواهد بود. تنها کافی ست از ته قلب باور داشته باشید که برای شما رخ خواهد داد.


شما می توانید هم اکنون کامل ترین بسته جذب عشق موجود در اینترنت را از راستمرد تهییه نمایید:


منبع:

Raiseyourvibrationtoday.com

نوشته‌های مشابه

29 دیدگاه

  1. بهترین نکته بنظرم این بود که اگه شخضی رو واقعا دوست دارین بدون توجه به نظر دیگران انتخابش کنید به ندای قلبتون گوش کنین و به حرف دیگران توجه نکنین. من در انتخاب خیلی مهم زندگیم خیلی به نظر دیگران توجه کردم و متاسفم.

  2. با تشکر از خانم روناک. دوست گرامی Mah به مطلب بسیار جالبی اشاره کرده است که بعد از اینکه مطابق بر مدل قانون جذب رابطه ای ایجاد شد چگونه می توانم بدون وابستگی و در عین حفظ استقلال, ان شخص را در زندگیم نگهدارم چون صحبت از اشیا نیست صحبت از انسان دیگری است با خصوصیات و شخصیت متفاوت که می خواهد با “من” بشود “ما”. جناب اشو در ادامه یک زندگی از چیزهای متفاوتی در ساختن یک زندگی مشترک صحبت می کند امیدوارم همگی این سه کتاب ارزشمند از وی را مطالعه کنیم. ۱- بلوغ ۲- معصومیت ۳- خلاقیت. البته کتاب “عشق, رقص زندگی” نیز می تواند خیلی راهگشا باشد. مطالعه این کتب و سایر بزرگان مرا با دو رفتار اشنا ساخت و تعابیر غلط مرا اصلاح کرد : “پذیرش” و با عشق رها ساختن تا سوختن در یک ارتباط نادرست.

  3. خیلی جالبه.من دقیقا امروز درون خودمو داشتم مشاهده میکردم به همین نتیجه رسیدم که شما تو مورد اول فرمودین.ولی این متنو که اتفاقی دیدم خوندم فهمیدم چقد سبک زندگیم و مسیرم اشتباهه.یک دنیا ممنون.زندگیتون پر از خیر و برکت

  4. خیلی روشنگر بود. مستفید شدم. فکر کنم مشخص کردن ویژگی های عاشقانه و احساسی خود مان، هم ارتعاش شدن با فرد دیگری باشد. چه بسا افرادی با همین ویژگی های ما دنبال همسفری برای خود است. حد اقل برای من همین معنا را دارد. با اینکه خودم نیز منتظر کسی برای زندگی کردنم، ولی در موارد دیگری این «هم ارتعاش شدن» بر من کمک فراوانی کرده است. نخست اینکه یاد گرفته ام با حرکت اصلی و طبیعی زندگی هماهنگ باشم. این خود آرامشی به دنبال دارد که نمی شود وصفش کرد. به هر حال، واژه ی “سپاسگزارم!” اندک است در برابر زحمات شما.

    با عشق♥

  5. سلام مفهوم این جذب عشق چی میتونه باشه تو متن تقریبا ذکر شده اما خیلیا معتقدن که جذب شخص خاص نمیتونه کار درستی باشه چون اون شخص هم حق انتخاب داره اما میشه شرایطیو که میخوایو طلب کنی اون خصوصیاتو داشته باشه ممنون میشم اگه جوابمو بدین..

    1. اوشو در مورد عشق نظرات زیادی داره ولی بطور کل بیشتر منظورش وجود نیروی عشق درون انسان، عشق به زندگی و همه چیزه. عشق جوهره آفرینش و مقدس ترین و والاترین نیروی الهی در همه کائناته. عشق انسان رو از جا می کنه، لطیف و الهی میکنه و بالا میبره. و فردی که حقیقتا عاشق شخصی دیگه میشه این قابلیت رو داره تا عشقش رو به تمام عالم و موجودات گسترش بده و در دریای بیکران نور و شادی اون با کل هستی یکی بشه.

دیدگاهتان را بنویسید